Sony KD-55XF9005 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod ozyx 15. 1. 2020 14:08

Zdravím Mam malou otazku zda jde vymazat jako v telefonu s androidem: správce spuštěných aplikací a pokud ano tak jak Dekuji
ozyx
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 16. 1. 2020 13:11

Tohle si android řídí sám ... sice jsem našel v možnostech pro vývojáře nastavit počet procesů, který mají běžet na pozadí, ale nepřežije to restart tv (vrátí se na to původní hodnotu).
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fs155 18. 1. 2020 12:01

Dobrý den. Poradí mi někdo jak na této televizi pohodlně koukat na eurosportplayer??? Aplikace pro Eurosport není na store ke stažení, intrení browser mi žádné video z Eurosportu nepřehraje a spojení notebooku s televize s kabelem se mi nehodí do krámu. Díky za vaše rady.
fs155
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 18. 1. 2020 12:38

Cast z aplikace v mobilu na Chromecast integrovaný v televizi.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gembi 20. 1. 2020 11:03

Zdravím, chci se optat, jak to máte s HDR, respektive Dolby Vision.
Nejprve jsem byl z toho nadšený, když jsem si pustil pár videí přírody z Youtube, ale už tak nějak si mi zdálo, že ten jas je fakt v některých scénách šílený. Postupem jsem i při sledování těchto krátkých videí snížil jas na 35, takže rozhodně nemám nastaveno na max, jak se všude doporučuje.
Ale o víkendu jsem si pustil na Netflixu film Dva papežové v Dolby Vision a musím říct, že po skončení filmu mě regulérně bolely oči. Pominu šílené laborovaní s barvou titulků, aby nezářily jako blázen (nechápu, že tohle není dosud uspokojivě vyřešené), ale i samotný obraz byl občas fakt o oči. Pokud tam byly scény za nějakého přítmí, nebo v exteriéru, ještě to šlo, ale například záběry na papeže oděného celého v bílém na pozadí bílé zdi, tak to už bylo fyzicky nepříjemné sledovat.
A to dodám, že vedle televize mám lampičku, takže rozhodně nesleduji za úplné tmy. Ještě tomu zkusím dát šanci na pár filmech, ale vidím, to tak, že budu jas postupně stahovat k hodnotě 20 a možná i níže, čímž vlastně celý HDR efekt zruším.
Nechápu, proč nelze v HDR zapnout senzor osvětlení, v SDR ho používám a funguje na jedničku, při nastaveném jasu na 30. Jo aha, to bude umět až Dolby Vision QI, takže ideálně koupit za rok novou televizi:-) S tímto přístupem podle mě čeká celé HDR stejný osud jako 3D.
Jinak co se týká SDR obrazu, tak od FullHD je to fakt pastva pro oči, mám telku už skoro dva měsíce, ale každý večer si užívám, jak pěkně to ukazuje (Cinema Pro).
Zajímá mě, jestli sledujete na téhle televizi filmy v HDR s jasem na max., za tmy nebo za decentního osvětlení. Třeba jsem jen moc velká citlivka:-)
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 1. 2020 11:49

Sice nemám Sony ale bude to podobný, nedá se nastavit napořád vždy záleží na zdroji filmu,videa apod. Každý film,zápas, video má jiného výrobce a ten to nastaví jinak než předchozí.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rock992 20. 1. 2020 12:09

U mna HDR dolby vision krásny vsetko v poriadku. Chalani aky drziak na tv pouzivate?
Rock992
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gembi 20. 1. 2020 13:51

Netvrdím, že ten obraz není pěkný, jen je podle mě nesmysl, že u HDR signálu má být jas na max. s tím, že si to řídí televize na základě informací ze zdroje signálu. Přece není jedno, zda na TV koukám za denního světla, nebo večer za tmy.
gembi
Junior

Odeslat příspěvekod knizmi 20. 1. 2020 14:56

fs155 píše:Dobrý den. Poradí mi někdo jak na této televizi pohodlně koukat na eurosportplayer??? Aplikace pro Eurosport není na store ke stažení, intrení browser mi žádné video z Eurosportu nepřehraje a spojení notebooku s televize s kabelem se mi nehodí do krámu. Díky za vaše rady.

Eurosport samozrejme na storu normalne je, mam ho nainstalovany.

K tomu HDR - nikdy jsem s tim nemel problem, akorat titulky mi obcas prijdou taky celkem jasne. Az na jednu vyjimku jsem ale vsechen obsah mel v HDR10, tak nevim, jestli je to u DV jinak.
knizmi
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2020 19:46

gembi píše:Netvrdím, že ten obraz není pěkný, jen je podle mě nesmysl, že u HDR signálu má být jas na max. s tím, že si to řídí televize na základě informací ze zdroje signálu. Přece není jedno, zda na TV koukám za denního světla, nebo večer za tmy.

Tvůj bolestivý postřeh je - bohužel - i mým. Z TV se sem tam stává honba za nejvyšším vyzářeným výkonem. To se za pár let možná dočkáme speciálních brýlí... pro sledování HDR. Brýlí, které budou chránit oči, jako sluneční.

Jinak... na každé slušné TV máš u HDR několik HDR obrazových profilů, které lze přehazovat. Některé jsou přeci jen méně jasné a do očí mlátící. Titulky u podobně vybavených filmů, to je kapitola sama pro sebe.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lindros 20. 1. 2020 20:07

Prosím o radu, jsem novým majitelem ( 10 dní) této TV a musím říct, že jsem dosud celkem zklamán. Všude v recenzích i od prodavače jsem slyšel, že na sportovní přenosy je to to nej co si mohu koupit. Takže jsem se s ní dosud seznamoval. Včera jsem nainstaloval nový firmware 6545. A když se koukám třeba na hokej, jsem neskutečně zklamán. Pohyby rozmazené, za pukem černá čára apod. Tohle jestli má být nej TV LED na sportovní přenosy, tak chudáci ti co mají jinou.
Po instalaci nového firmwaru jsem na foru četl, že se má udělat reset TV. Ale nevím jak, můžete mě někdo navést? Nebo je to opravdu třeba?
Popřípadě jak bych jí měl nastavit, aby sport byl lepší než v továrním nastavení. Díky za radu.
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod polda 20. 1. 2020 20:20

Reset bude stačit i vytáhnou ze sítě na nějaký čas pokud tam není nějaký restart. S tím hokejem záleží co máš za zdroj signálu . Od O2 v HD česká liga docela jde. NHL jak který zápas. Někdy supr ,někdy jak fotbal v Hradci na ČT4
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lindros 20. 1. 2020 20:55

Ale jak restartovat nebo resetovat?
Lindros
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 20. 1. 2020 21:56

po update noveho fw je odporucane urobit tovarenske nastavenia tv,teda dat ho do zakladneho stavu. to je myslene ako reset. Zalezi ako to nazvat. Vytiahnutie zo zástrčky,atd nepomože.....
Kde si pozeral ten hokej? Ct24 hd?

k hdr: problem su titulk napr. na netflix, to je priserne,ale zvykol som si.
Napr vcera som kukal noveho terminatora HDR a max jas perfect, fakt naozaj vacsina 4K sdr a hdr ked mate dobry zdroj je na tejto tv megaúžasná.
Dobrým zdrojom povazujem uz aj Kodi-stream cinema a tam verné kopie diskov ktore maju aj 50-60 GB

senzor osvetlenia pri HDR by bol asi nezmysel,lebo pri hdr sucasne tv pouzivaju max jas,a senzor by znizoval ,resp zvysoval jasnost daneho sledovaneho programu a stratil by sa vyznam toho HDR
Naposledy upravil paulo78 dne 20. 1. 2020 22:24, celkově upraveno 2
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků