Sony XE9005/XE9305 a šum v obraze po poslední aktualizaci

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod athamas 30. 4. 2018 12:54

Ahoj,

pozorujete někdo zvýšený šum v obraze po poslední aktualizaci (PKG6.2858.0082EUA) tak, jak to popisuje jindral tady? Je to obecný problém Sony u poslední aktualizace pro řady XExxxx nebo spíše ojedinělý problém jednoho vráceného kusu?
athamas
Junior

Odeslat příspěvekod Kawex 1. 5. 2018 12:31

No já tu aktualizaci furt odkládám tak nevím, ale začíná mi to vadit.. I když mam automatický aktualizace vyplé, tak se mi při každém zapnutí a vypnutí TV ptá jestli chci aktualizovat takže brzo to asi zaktualizuju
Kawex
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 2. 5. 2018 09:56

Vlastnim 55W756C a ten sum/zrnitost vidim v obraze od zaciatku. (specialne v tmavych scenach!) Svetle su OK.
Preto aj v nastaveniach obrazu , mam obe potlacenia sumu nastavene na NIZKU uroven.

System som raz updatoval (asi pred rokom) a teraz sa zatial nechystam.
(V android menu sa objavilo okienko o update softwaru).
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod 25petr 3. 5. 2018 09:52

Já mam xe85 a random noise reduction, digital noise reduction i reality creation nastaveno na auto. Testoval jsem to vyplé a na auto a rozdíly v obraze hlavně u starších filmů s hodně šumu jsou hodně znatelné. Doporučuju to takto nastavit. U kvalitních signálů jsem žádné zhoršení kvality nepozoroval takže to takto mám nastaveno u všeho.
25petr
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 3. 5. 2018 16:46

Především je třeba si uvědomit, že některé předvolby u TV Sony určitou míru šumu podporují, či dodávají, protože obraz je z jejich pohledu reálnější. Zkuste projít v klidu menu a postupně vypnout/zapnout, co se dá. Nebo šum nahrajte na krátké video, ať je vidět vo co go.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmulicnik 3. 5. 2018 17:45

Reality Creation - tohle jediny by melo pridavat sum, ty ostatni se sum snazi redukovat, ale jak to opravdu dopada to rict nedokazu - a zejsem si s tim nastavenim dost hral.
Sony 55XF9005
Asus Xonar Xense (rozžvýkány) + Senn PC 350
mmulicnik
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků