Velký výběr spolehlivé SMART tv 48-50“ do 15 000 Kč

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Ferza 21. 5. 2018 15:01

Ahoj, hned dopředu se omlouvám, že tento příspěvek bude asi delší, ale prostě jsem člověk, co chce co nejlepší poměr cena/výkon/kvalita a občas věci až zbytečně moc řeší, i když ve výsledku je to pak stejně jedno.

Abych se dostal k věci, konečně jsem se rozhoupal a chtěl bych nahradit moji stávající tv Philips (35cm CRT; teď už asi začínáte chápat mé dilema díky neznalosti aktuálních technologií) nějakou placatou SMART tv 48-50“ s rozpočtem do 15 000 Kč. Pročetl jsem zde všemožné diskuze na obdobná témata, ale většinou vybíráte spíš 55+“, což už se mi na stěnu nevleze, takže bych potřeboval max 50“.

---------Využití a požadavky---------
Tv plánuji využít při pozorovací vzdálenosti 1,7-3m v kuchyni/obyváku (kk), takže se na ni občas bude dívat i z úhlu, čímž se bojím VA panelů, ale chápu, že něco za něco.. Mám doma malé děti s manželkou, takže tv bude využívána hodně, přes den bude sloužit hlavně na normální příjem DVB-T2 (sport moc nesledujeme, takže 100Hz panel oželím – stejně by byl mimo finanční limit), popř. nějaké pohádky pro děti přes domácí síť a Youtube, apod. Večer pak nějaké ty filmy (ideálně 4k), občasně taky brouzdání po internetu, hudba, atd.

Zde jsou požadavky, které by měla tv splňovat: do 15 000 Kč, 48-50“, SMART, DVB-T2, Wi-fi + ethernet, HbbTV, DLNA, spolehlivý software/OS s dobrou podporou, podpora většiny běžných kodeků (H.264, H.265, atd.) a bezproblémové použití titulků (ne různé znaky místo diakritiky).

Zde jsou parametry, za které bych byl rád, kdyby tv měla, ale nejsou tak podstatné: 4k + HDMI 2.0 (ideál), Wi-fi 5kHz, Bluetooth, 3.5 jack konektor pro audio výstup, timeshift, možnost doinstalování různorodých aplikací (takže android, popř. nevím, jaké jsou možnosti u jednotlivých výrobců s množstvím stáhnutelného softwaru), co největší počet konektorů USB a HDMI (i když toto se asi moc neliší), černý rámeček spíše než stříbrný, bez odlesků.

Samozřejmě se jedná o televizi, takže rozhodujícím kritériem je kvalita obrazu a zde bohužel těžce narážím, protože to nejsem úplně schopný posoudit vzhledem k tomu, na jakou tv jsem zvyklý a když se projdu obchodem, tak bych potřeboval všechny tv vedle sebe a předělat to jejich prodejní nastavení.. jelikož mám aktuálně ve výběru tak 30 tv, tak to není moc možné..

---------Navrhované modely--------
Zde je hrubý (ale již zúžený) výběr televizí, které mi přišly, že by mohly splňovat to co chci (rozděleno podle výrobců):

Hisense H45N5750 („jen“ 45“), H50A6100, H50N5300 a H50N6800 (tato je zde často propagovaná, ale bohužel aktuálně stojí 16k). Prosím o názor, jak je to i po softwarové stránce OS (rychlost, intuitivnost ovládání, webový prohlížeč, aplikace), nenašel jsem téměř žádné recenze, např. výhody nevýhody oproti LG a Samsungu.

JVC LT-49VU10J a LT-49VU63J; zde bohužel opět žádné recenze

LG 49UF6807, 49UJ6307, 49UJ634V, 49UJ635V; zde se smířím i s „falešným“ RGBW 4k, když bude tv jinak dobrá, občas slýchávám nadávky na pomalou odezvu OS, ale těžko soudit bez přímého srovnání.

Panasonic TX-49EX613E; zde občas nadávají na prohlížeč (a software a nutnost restartovat tv vytažením ze sítě - platí pro Philips, ne pro Panasonic)

Philips 49PUS6412 a 43PUS6262 (ano je to jen 43“, přišla mi zajímavá, ale asi je vážně už moc malá); na Philipsech mě zaujala 5ti letá záruka a android (i když nedokáži posoudit, jak moc je to výhoda oproti ostatním OS a jaká je stabilita), odrazují mne recenze na časné problémy s NAS a obecně softwarem; Ambilight je pěkný, ale nepotřebuji.

Samsung UE49MU6402 (již přes limit – stojí 16k, ale přijde mi jako rovnocenný soupeř Hisense H50N6800), UE50MU6120, UE50MU6172 (nejvíce recenzí a z Heureky mám pocit, že si nikdo ani jinou tv nekupuje?!, cena 12.5k). U Samsungu mi přijde dobrá podpora a častá chvála na OS, ale nedokáži posoudit, jak je to oproti konkurenci. Doporučované Full HD tv UE49M5502/5602/5572/5672 se již neprodávají.

Sony Bravia KD-49XD7005 (finančně na hraně, android), KD-49XE7096, KDL-49WE755 („jen“ 1080p).

TCL U49C7006 (10bit hloubka bez FRC), 50DP660. K této značce jsem nedohledal téměř žádné schopné recenze, takže těžko soudit.

Thomson 49UC6406; omezené recenze

Toshiba 49U6763; opět velmi omezené recenze.

------Závěr-------
Tak takto nějak vypadá začátek mého hledání, díky všem, co neodpadli už v půlce :-)

Byl bych rád, kdybyste mi trochu pomohli dále zúžit výběr dle vašich zkušeností, popř. doporučili i jiné tv, které se Vám zdají lepší. Poté zkusím naklusat do prodejny abych to trochu okoukal. Nijak na to nespěchám, i když se na novou tv těším, takže pokud třeba je dobré na něco počkat (třeba Hisense H50U7A, ale ta bude přes limit jelikož je to 100Hz, a asi nemá DLNA) tak si nechám poradit.
Naposledy upravil Ferza dne 22. 5. 2018 07:28, celkově upraveno 1
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 21. 5. 2018 16:17

Hisense U7 bude 100Hz až v 55", v 50" je 50Hz. Což teda i tak vypadá zajímavě, ale teď těžko něco slibovat, když není ještě na trhu ani v recenzích. H50N6800 byl ještě před chvilkou na Alze pod 13 tisíc, může se tam vrátit.
Na Philips 43PUS6262 netuším, co by bylo zajímavého (tahle nemá Android). Místo 49PUS6412 můžeš vzít 49PUS6482 a budeš mít lepší zvuk, i panel by měla mít lepší. Nebo je tu ještě výprodejová 49PUS6561, která má 100Hz panel.
Na Samsung UE49MU6402 není zajímavého nic, 50MU6172 je OK. UE49M5502/5602/5572/5672 se prodávají, jen ne na velkých obchodech.
Ta "jen" 1080p 49WE755 má taky širší barevný gamut než 4K konkurence z vlastní stáje.
K TCL máš recenzi zde: https://hdtvpolska.com/tcl-c70-test-u55 ... go-gracza/ Nevychází špatně.
TV Thomson patří pod TCL, nezabýval bych se jí, máš tu rovnou tu TCL.
O nutnosti vytažení ze sítě slyším u Panasonicu slyším poprvé, ale modelem 49EX613E nemá moc cenu se zabývat.
LG teď má pár 50" televizí, které používají VA RGB panely. Systém je v pohodě.
Televize JVC i Toshiba jsou produkty tureckého Vestelu, můžou to být klidně stejné TV s jiným logem.
Primárně bych šel po těch Hisense (H50N6800, H50U7A), na úhly se podívej klidně u libovolné VA televize v prodejně, jestli ti to přijde tak dramatické.
Jít po úhlech, lepším zvuku nebo nějaké pokročilé přizpůsobitelnosti aplikacemi, můžeš vzít Philips 49PUS6482.
TCL má též vestavěný soundbar nebo Android TV, používá ale VA panel (lepší obraz, horší úhly), je to takový kompromis mezi Philipsem a Hisensem. Navíc má zároveň audio přes Bluetooth i 3,5 mm jack, což není moc obvyklé. Ale nevím, jak moc prožívají podporu Androidu.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 16:42

Hisense H55U7A uz je natrhu (expert a datart) 50tka teprve dorazi na nas trh
Kdyby jsi chtel jit do 55 doporucuji Hisense H55N6800. Asi se nejlepe ted vyplati v ElectroWorldu dostanes k tomu mobil. Sam jsem nad tou televizi hodne premyslel, ale nakonec nejspis pujdu do 120 Hz Hisense H55U7A. Cenovy rozdil je mizivy...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 18:47

Vynechal bych Toshibu, JVC a Thomson.

Zamyslel se, zda skutečně chci mít v TV OS Android a jsem na něj duševně připraven.

Panasoniců jsem měl v ruce dost, ale nepamatuji se, že bych při běžném používání musel vytahovat šňůru ze zásuvky. Na rozdíl od borců s Androidem... od Sony, ale hlavně Philipsu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 19:24

No a taky bych zminil jednu dulezitou vec a to je servis.
Pokud vim tak
Panasonic, Samsung, LG delaji zarucni servis doma
TCL servis "az" v Polsku :)
Philips, Sony servis maji v CR
Hisense servis v Ostrave
ostatni nevim
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 21. 5. 2018 19:29

Někteří dělají záruční servis doma, ale až od určité velikosti úhlopříčky, resp. od určitých modelů, ne?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kremilek10 21. 5. 2018 19:47

jo ale mam za to ze to je od cca 30 palcu nahoru vsechno...ale fakt nevim
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 22. 5. 2018 07:23

Super, díky moc za rady :)
JVC, Thomson a Toshiba tedy vyřazuji. Bohužel s 55" se už nevlezu, takže 50" je maximum.

A s tím vytahováním ze zásuvky máte pravdu - zde jsem se upsal - to mělo platit k Philipsu, nikoliv k Panasonicu (opraveno).

Co se týče OS, tak ten rozdíl nedokáži posoudit, jen jsem zvyklý z mobilu na Android, ale samozřejmě záleží na výrobci, jak moc to v té TV odladí a jestli to pak ve výsledku bude lepší než vlastní OS s omezenějším rozsahem stažitelných aplikací. Zatím jsem dost slyšel chválu na OS od LG (až na občasné námitky na pomalost) a Samsungu, zbylé značky jsem moc nepochytil.

Já doufám, že servis na TV nikdy potřebovat nebudu, ale chápu, že je to pak otrava a riziko někam odvážet či zasílat. Jsem z Brna, takže kromě těch co udělají servis u Vás doma, mám přístup k servisu Philipsu a Sony (tzn. mimo Brno zůstává ze zvažovaných jen Hisense a TCL).

Aktuální výběr je tedy: Hisense H50N6800 (16k) a H50U7A (cca 17k), Panasonic TX-50EX703E (17k), Philips 49PUS6482 (15k), Samsung UE50MU6172 (12.5k - nejlevnější) a TCL U49C7006 (14k) + v LG a Sony nemám zatím vůbec jasno.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 22. 5. 2018 18:04

Ber me, ze nejsem zadny odbornik (neber me ze co pisu, ze tak tomu je), ale pokud vim tak Hisense bezi na androidu a tudiz neumi zrcadlit z windowsu. To bude platit asi obecne s TV android.
Na druhou stranu ja android pouzivam "nonstop" tak to zas tak nevadi. Zrcadlit filmy pres windows bude obecne problem s vetsim objemem dat = stejnak potrebujes kabel.
Hisense H50N6800 - neslapnes vedle
Hisense H50U7A - dnes jsem videl 55tku v datartu, fakt je to tenke :) Nicmene stale nechapu, ze pousti primu na ktere toho moc nepoznam. Ramecek docerna
Panasonic - maji obecne problem s audio formatem. Nevim zda potrebujes resit. Nicmene podotykam, ze panasonic ma prohlizec Firefox a co jsem cetl je problem s nekteryma strankama
Samsung UE50MU6172 - vcera jsem nekde videl v letaku 55tku za necelych 13. Precti si neco o problemech s panely. Ti lulani dodavaji rozdilne panely u stejneho typu
TCL - dobra volba, jen nekterym nesedi osazene vyborne repraky v dolni casti
Sony s Philipsem co jsme cetl maji nejhure odladene systemy
LG - problem 4k vs 3k cili takzvane RGBW panely
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 22. 5. 2018 18:09

Panasonic nemá problém s audio formátem, většina TV tohoto výrobce bohužel nepodporuje DTS zvuk.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod kremilek10 22. 5. 2018 18:41

ok spatne jsem to popsal ... cili znova Panasonic nepodporuje nepochopitelne formaty vuci ostatnim prodejcum ... v tomto mi zustava rozum stat
Jeste si dovolim udelat update v porovnani napr. hisense
Podivejte se kdo bude mit cas na displayspecifications.com na sekci audio pro Hisense H55U7A a na NOVY Panasonic TX-55FX700B (absolutne nove modely pro rok 2018 - a to nemluvim o porovnani Hz) pripadne na starsi modely, u panasonicu se nic nemeni
Jeste mi chces tvrdit, ze je to jenom o DTS ???
Sorry, ale jsem ochoten utratit za tyhle modely, ne za drazsi a pocit ze kdyz neco strcim do televize a nepobezi mi to, budu hledat rady na forech (x prikladu z tehle domeny) a dozvim se, ze panasonic je gute , netreba vytahovat ze zasuvky, ale nepobezimi to :)
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 22. 5. 2018 21:22

Hisense neběží na Androidu, ale stejně nevidím, co to má společného se zrcadlením obrazovky. S výjimkou Applu na to všichni používají stejný standard (Miracast).
Samsung v letošní modelové řadě taky nepřehraje DTS.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 5. 2018 04:01

Ja mam takovy pocit, ze Samsung vybavou sel v kazde sve rade o uroven niz vuci starym modelum, ale za skoro stejne ceny. Ale nejak zasadne je nesleduji...
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 23. 5. 2018 07:03

Díky za další postřehy.

K Samsung MU6172 - ty rozdílné panely by měli myslím platit jen pro 55" ne pro 50", pokud se nepletu?

Zrcadlit obrazovku se nedá s Android TV?

Začal jsem pomalu objíždět obchody s TV, protože bych ji chtěl pochopitelně první vidět a porovnat s ostatními, než něco koupím (zde mám dost problém s Hisense a TCL, na které nevím kde narazit, pokud víte, kde by byli v Brně k vidění tak dejte vědět).

Moje poznatky ze včerejška jsou následující (bohužel na prodejnách mi neumožnili měnit nastavení TV a tak běželi buď v obchodním režimu s 4k videem a nebo s TV vysíláním Simpsonů):
- nepozoroval jsem významný rozdíl v pozorovacích úhlech mezi IPS a VA panely, zajímavé je, že když jsem se podíval ne na televize, ale na monitory, tak tam ten rozdíl byl značný, ale u tv ten rozdíl prostě nevidím
- LG 49UJ6307 mi přišlo že má mnohem lepší kontrast černé/bílé než Samsung UE50MU6172 (obě v obchodním režimu)
- Sony Bravia KDL-49WE755 (byla nastavená tak, že obraz strašně svítil oproti ostatním tv) mi přišla lepší než Philips 49PUS6561 a Panasonic TX-50EX703E
- prodejce mě obecně odrazoval od Android TV, že je to jako mobil a časem se to začne sekat a je potřeba restartovat (mám android na mobilu, ale nic takového nepociťuji), druhým dechem mi nabízel Philips 49PUS6482.. tak nevím :D
- co pro mne bylo překvapující byly ovladače - údajně se k Samsungu již nedávají takové ty klasické černé, ale mrňavé kovově stříbrné placky, kde je minimum tlačítek (např. vyťukávání čísel byl pak vážně opruz..), líbil se mi od Philips ten oboustranný s klávesnicí z druhé strany, ale ten je prý až k vyšším modelům, co mě ale opravdu nadchnulo byl Magic ovladač od LG, který údajně už dávají ke všem modelům - prostě kam s tím ukazujete na obrazovku, tam máte "ukazatel myši", na ovládání super.. ale nerad bych vybíral tv podle ovladače, ale v tomto u mě LG vede, i když pořád nevím, na jaký model se vlastně zaměřit..

Dnes pojedu mrknout do dalších obchodů, tak uvidím, co zjistím (pro jistotu tentokrát beru i manželku s dětmi; děti něco rozflákají a manželka rozeznává víc barev než mých 6 základních)
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 23. 5. 2018 07:29

Bouzel tady uz ti neporadim, musi nekdo jiny
Ohledne panelu u 6172 precti si komentare zde https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue40mu6102/
Ovladace jsou opravdu bez tlacitek u Samsungu, nemuzu rict jak se ovladaji, nekdo chvali nekdo pise opak
Hisense NEUMI zrcadlit z win 10 at jiz u 6800 nebo U7A (potvrzeno primo z hisense). Jak je to obecne ze zrcadlenim nejsem schopen napsat=nevim. Jeste zadnou novou telku nemam, ale jiz brzy :)
Jeste jsem zapomel napsat jednu dulezitou vec, Hisense ma 3 roky zaruku a TCL dokonce jeste vetsi
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 23. 5. 2018 07:49

Len maly dovetok:
Philips a jemu podobne rady... by som nebral.
(vadi mi rozpad hran a stvorcekovanie pri rychlych pohyboch kamery. Konkurencia je na tom ovela lepsie, ked kukas na rovnaky obsah napr. na predajni)
Sony Android mam doma...cca raz za mesiac treba restart systemu,lebo zacne vypisovat kadejake hlasky "ze nejaka aplikacia prestala pracovat". (Tv staci RS = nechat bez prudu na okamih,potom OK). Obecne u sony mi vadi pletova farba tvare...a celkovo podanie farieb od vyroby. (ale to asi ide nakalibrovat,ale ruku na srdce, kto si to dal urobit..)
LG: mam bracho (43IPS), ja jednu Tv v spalni (32VA)...pred tym plazmy. Ak zozenies LG s VA panelom, tak si myslim budes pochvalovat. (ci obraz, ci ovladanie...btw: Webos 2 bol (aspon pre mna) docela spomaleny system)
Samsungy: obecne OK, vsade skoro Va, ovladanie mi pride v pohode, obrazove tiez.
ostatne nepoznam..
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 23. 5. 2018 09:02

Mam doma Philips Android TV.Od februara som ho ani raz nevytiahol z elektriky.Ani jedna chybova hlaska co sa tyka Androidu.Mam v nom verziu Androidu 7.Maximalna spokojnost.Je to model z roku 2015.
A uz vobec nie nejake stvorcekovanie pri rychlych pohyboch kamery.
Ak by som si kupoval dalsi TV tak asi zase len Android a Philips.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferza 23. 5. 2018 11:49

Jak je to vůbec s délkou podpory updatů a rozdílnosti verzí softwaru pro TV u různých výrobců? Budou vydávat updaty i třeba po 3-5 letech od uvedení modelu, nebo se pak žádného updatu nedočkáte?

Co vím z doslechu (nemusí být pravda), tak třeba Samsung nerozlišuje moc modely a dává "stejný" software ať je to jakákoliv modelová (cenová) řada, což u LG je údajně nějak odstupňované; u Panasonicu po zrušení spolupráce s Firefox je budoucnost nejasná, Android se bude dál vyvíjet, otázka, jestli si novější verze uživatelé budou moci doinstalovat.. co se týká Hisense tak nikde jsem nenašel porovnání pro VIDDA U, ale spíš to vypadá, že ho nahradí Roku TV, jenž je momentálně globálně vnímám jako jeden z nejnadějnějších OS pro TV.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 23. 5. 2018 13:31

Televize s Android TV samozřejmě zrcadlení obrazovky mohou podporovat.
Ferza píše:Jak je to vůbec s délkou podpory updatů a rozdílnosti verzí softwaru pro TV u různých výrobců? Budou vydávat updaty i třeba po 3-5 letech od uvedení modelu, nebo se pak žádného updatu nedočkáte?

:mrgreen: Průběžné drobné opravy chyb dělají všichni, případně přidání funkce přislíbené při uvedení, ale co se týče verze systému, tak obvykle na čems začal, tím končíš. Výjimka jsou androidy od Sony a Philips, Sony má ještě zatím aktuální software i pro androidí TV 2015, Philips s aktualizacemi modelů 2015 skončil loni.
Ferza píše:Co vím z doslechu (nemusí být pravda), tak třeba Samsung nerozlišuje moc modely a dává "stejný" software ať je to jakákoliv modelová (cenová) řada

Co se týče Smart TV, ano.
Ferza píše:což u LG je údajně nějak odstupňované

Pokud vím, od loňska už do všech chytrých TV dává WebOS, starší platformu měl u levnějších TV v modelech 2016. Plus teda ještě loňská nejlevnější OLED (A7) dostala systém ve verzi 2.0, kdy všechny ostatní TV už měly 3.5, ale to byla jediná anomálie.
Ferza píše:u Panasonicu po zrušení spolupráce s Firefox je budoucnost nejasná

Letos dává Panasonic myHomeScreen 3.0 (bývalý Firefox OS) už do všech modelů, loni byl jen u 4K. Nejasná budoucnost jsou jenom spekulace, systém si teď prostě vyvíjejí in-house.
Ferza píše:Android se bude dál vyvíjet, otázka, jestli si novější verze uživatelé budou moci doinstalovat

Záleží na výrobci, viz výše. Sony a Philips docela aktualizují, rozhodně víc než konkurence své systémy.
Ferza píše:ale spíš to vypadá, že ho nahradí Roku TV

Roku používá Hisense v USA, pro český trh není připraven.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 5. 2018 14:42

Ferza píše:
A s tím vytahováním ze zásuvky máte pravdu - zde jsem se upsal - to mělo platit k Philipsu, nikoliv k Panasonicu (opraveno).

To sa môže stať (a aj stava) u ľubovoľneho systemu.

Čo sa tyka aktualizacii, tak sa to liši vyrobca od vyrobcu, model od modelu. Netreba sa ale spoliehať, že sa o to bude vyrobca starať dlhšie ako je zaručna doba.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jardadts 23. 5. 2018 15:34

Ferza :
zrcadlení na Philips Android funguje,přes aplikaci funguje i zrcadlení iphonu.Chromecast funguje taktéž dobře a je přímo přístupné třeba z aplikací HBO GO nebo Skylink.
Aktualizace u Philipsu pravidelně každé 3 měsíce.
Vytahování ze zásuvky minimálně ,rozhodně nic otravujícího a za většinu jsem si mohl sám.

-- 23. 5. 2018 16:36 --

[quote="bylinnycaj"]Len maly dovetok:
Philips a jemu podobne rady... by som nebral.
(vadi mi rozpad hran a stvorcekovanie pri rychlych pohyboch kamery.

Kostičkování obrazu je způsobeno špatným signálem.
TV Philips 65PUS7601 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 730 , Apple TV 4K
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferza 24. 5. 2018 15:31

Včera jsem se dostal do Electro World a měli tam konečně i nějaký Hisense; konkrétně H45N5750 a H55N6800 a musím uznat, že obraz vypadal vážně hezky (bylo puštěno obchodní 4k video). Předpokládám, že kvalita by měla být stejná i na zvažované H50N6800 (škoda že je teď za 16k). Co jsem pochopil tak na Hisense není podporováno zrcadlení s PC pro Win 10, ale DLNA (včetně titulků) funguje ne? Pokud ano, tak to by neměla být pro mne překážka (chci to hlavně kvůli filmům, nepotřebuji mít "vzdálený monitor". Taky jsem četl v recenzích, že tlačítka ovladače jsou příliš hlasitá - je to tak hrozné, nebo to nijak nevnímáte? Nemáte nějakou recenzi/porovnání na VIDDA U? Nějak nic nemůžu najít. Jen teda nemá BT, což bych využíval na BT sluchátka, když děti spí.. ale ony si zvyknou..

Taky jsem byl v obchodě LG a Sony a tam mi pro změnu řekli, že LG Magic ovladač se nedává ke všem tv, ale jen k vybraným modelům (pro 2017 7. řada a výše), přičemž pro 6. řadu se dá dokoupit, pro nižší řady nemusí ani fungovat, což mne trochu sklamalo.. 1500Kč navíc se mi dávat nechce, i když je to pěkná vychytávka.

Tak nějak začínám upouštět od Panasonic a Philips, se svým slabým zrakem mi přišlo vždy hezčí podání obrazu od Sony, ale zase na druhou stranu Sony bylo často až nerealisticky barevně a jasově přepálené.

Ještě bych chtěl někde mrknout na TCL U49C7006, to se mi úspěšně ukrývá, jen se bojím, kdybych měl TV reklamovat do Polska, jak se to vůbec řeší?.. když zašlu tv poštou (pojištěný balík) a oni ji cestou zničí (třeba praskne displej, což nemusí být vidět na vypnuté tv), tak stejně budu těžko dokazovat, že tv byla původně bez takové vady, když třeba nešla zapnout kvůli vadné elektronice.. (sorry trochu OT,a le zajímalo by mne to, ať se na to duševně připravím).

Nějaké typy na LG a Sony? Díval jsem se na LG 49UJ670V a Sony KD-49XE8096, obraz u obou ucházející, ale cena 17-18k, takže už víc než bych chtěl..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 25. 5. 2018 07:39

Tak to jsi mel stesti, kam vlezu do elektra tak maji pustena promo videa jen na samsung, pripadne lg. Nehorazne me to vytaci. Ba co vic, jen pusti telku a tim to hasne. Kdyby to vyladili at ten obraz vypada k svetu... Takhle bych si tu telku nikdy nekoupil, je to hnus velebnosti :)
Cili jak pises o prepaleni barev apod. nemusi to byt v realu pravda po "tvem nastaveni".

Hisense jak jsem psal 6800 a U7A neumi pres WIN 10 (potvrzeno z Hisense). Nechapu, nerozumim proc tomu tak je. Samotneho by me zajimalo jak je to s nizsi verzi byť mam win10, pripadne jak zvladaji android tv zrcadlit z win. Na stare sony jsem zrcadlil, ale ne zcela prekvapive to vecne nefunguje. Obecny problem softwaru u SONY :)

K LG a Sony ti rady nedam, tyhle televize nesleduji. Zatim muj favorit je U7A v 55 = 120 hz, USB 3... za tu cenu nesezenu za me lepsi telku. Sice ma vetsi input lag, ale udajne v hernim rezimu je to ok.
Ohledne TCL. TCL nema servis v CR. Nejake servisy na netu najdes (do Polska nic nemusis), ale jestli to opravuji oni, netusim. V zarucni lhute, ti to muze byt celkem sumak kam to poslou. Sam jsem hodne uvazoval o 7006, navnadila me cena, recenze a delka zarucni doby. Nicmene po zaruce v pripade problemu, nastane za me velky problem :)
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 30. 5. 2018 00:31

Na CZC je teď v akci Philips 50PUS7303. Android TV (klávesnice na druhé straně ovladače), VA panel, taky už to má ten nejlepší obrazový procesor od Philips.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ferza 30. 5. 2018 05:51

Díky za tip! Zkusím ji někde omkrnout jak je na tom.

Jinak TCL bohužel vypadává z výběru na základě této recenze. Trochu mě to mrzí, protože byla v top 3 kandidátech (spolu s H50N6800, kterou pořád nechtějí zlevnit a UE50MU6172, která mi přijde jako spolehlivá jistota, i když po stránce obrazu a zvuku se najdou lepší)
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 6. 6. 2018 11:37

Tak po řadě testování tv na prodejnách a pravidelnou nespokojeností s kvalitou obrazu jsem se nakonec dopídil do finále a vybral tv, která plně vyhovuje mým požadavkům (viz první příspěvek tématu; teda většině požadavků, viz dále).

Jelikož jsem předtím vlastnil pouze stařičké CRT, tak jsem úplně moc netušil do čeho jdu a co od toho čekat a popravdě to dopadlo nakonec úplně jinak, než to tu směřovalo a v zásadě je výsledek mimo finanční limit i limit rozměru tv, ale nějak jsem nemohl jinak. Hlavními favority byly Hisense H50N6800, TCL U49C7006 a Samsung UE50MU6172. Nicméně čím víc jsem navštěvoval obchody, hrál si s nastavením tv a pouštěl si tam svá videa a fotky, tím víc jsem přicházel na to, že to prostě s žádnou z těchto ani ostatních tv není ono a pochopil jsem, že pokud budu chtít něco lepšího, tak si prostě musím nejen připlatit, ale taktéž přeskočit jednu velkou kapitolu technologie obrazovek, čili LCD. Tímto nechci nijak shazovat Vaše rady a postřehy, za něž jsem opravdu vděčný, protože mi pomohli si uvědomit jaké jsou vlastně limity této technologie. Abych to dlouho neokecával, nakonec jsem dospěl k OLED LG 55EG9A7V za 24k (takže hodně přes limit), která má vše co jsem primárně chtěl (nádherný obraz, pozorovací úhly) s tím, že až přijde čas, a pomalejší systém mě bude štvát, tak si k ní pořídím nějaký tv box. 4k jsem tak nějak s radostí oželel, protože (1) i 1080p video vypadá na OELD lépe, než 4k na LCD v podobné cenové relaci a (2) bez opravdu schopného HDR nemá pro mne 4k žádný význam (kvalitu obrazu mi to nezlepší, spíš naopak při přepočtu z běžného vysílání na 4k, je to mnohem horší než upsampling na full HD). Ještě jedna drobnost k velikosti tv, jelikož jsem chtěl původně 50" a víc ani ťuk, tak tento 55" výsledek je dán chybným údajem šířky obrazovky uváděnou u czc (za což děkuji), kdy jsem si říkal, že to musí mít strašně tenký rámeček, když je šířka jen 1129 mm.. no skutečná šířka je 1229 mm.. ale nakonec se vlezla, i když je víc natěsno než se sluší a za každé strany od tv mi zbylo 6cm.. ale musím uznat, že je to dobře využitý prostor. Pevně věřím, že do 14 dnů ji vracet nebudu, jelikož na prodejně mne uhranula, ale nečekal jsem, že ještě lepší wow-effekt bude mít tv i doma, když večer sledujete tu neuvěřitelnou hru barev a kontrastu s absolutní černou.

Ještě jednou, díky všem za pomoc :)
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 6. 6. 2018 12:58

Prosimte jak jsi to zkousel, ktera z tech LCD byla dle tebe nejlepsi? Muzes napsat ktera to je, verim ze to nebude zajimat jen me :)

AŤ ti LG slouzi :)
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 7. 6. 2018 08:55

Zkoušel jsem si pouštět různá videa a měnit nastavení tv (kde mi to dovolily) s tím, že videa byly od obyčejného vysílání (568p), přes bitrate test (pro 55, 100 a 140 bmps), po promo videa od Sony, Samsung a LG (některá 4k).

Konkrétně, která LCD byla nejlepší ti nepovím, protože jsem to nedokázal určit a upustil jsem od toho, jakmile jsem narazil na OLED. Ale mám aspoň pár postřehů, co jak se mi to zdálo k obrazové kvalitě:

Samsung UE50MU6172 - i přes četné pozitivní recenze, mi z mého výběru přišla tato tv jako nejslabší (ale zase nejlevnější, takže to nebrat jako že je nutně špatná), celkově všechny barvy byly hodně do šeda (nejen černá) a nijak se mi to přes nastavení moc nedařilo vyladit, mnohem hezčí mi přišla dražší UE49MU6452;
TCL U49C7006 - nemůžu hodnotit, nakonec jsem na ni nikde nenarazil;
Sony Bravia KDL-49WE755 nebyla špatná, ale u Sony jsem potkal hodně dobrý obraz až někde u cenovky 25k;
LG 49SK7900 - tato se mi celkem zdála dobrá, moc jsem toho ale na ní nevyzkoušel;
Hisense N6800, N5750 a N5300 - obecně pěkný obraz, černá trochu do šeda, ale to je LCD, pěkný barevný rozsah, kdybych nešel do OLED, tak bych nejspíše volil Hisense. Paradoxně mi přišla trochu lepší N5300 než N6800, ale zde mi nebylo dovoleno si hrát s nastavením, takže ve výsledku by to mohlo být opačně;
Taky některé Philips mi přišli obrazově pěkné, ale nijak jsem je nezkoušel, protože Philips a Panasonic jsem už předtím vyřadil z výběru.

Být tebou, tak bych zkusil počkat na Hisense U7A a pak se rozhodnout, ale každému bude vyhovovat něco jiného, takže si hlavně ujasnit co od tv chceš, k čemu ji budeš používat a podle toho se rozhodnout.
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod montana_cz 7. 6. 2018 19:15

Nechci zbytečně otevírat nové vlákno, tak bych se přicpal tady.

Řeším podobnou věc jako tady Ferza. TV max 50¨, rozpočet 15-20k (víc už ne, takže OLED nepřípadá v úvahu)
Použití primárně na PS4 a pak bych rád neustále aktuální aplikace Netflix a HBO Go. TV (přes UPC) jen občas.
Omezující je, že telka musí být na CZC.

Jako hlavní favorit mi po letmém prolouskání diskuzí vyběhl Philips 50PUS7303 https://www.czc.cz/philips-50pus7303-12 ... 02/produkt
Lehce Philipsům nadržuji, protože se mi hodně líbí Ambilight, i když nevím na kolik je to gimmick, který člověk po pár týdnech vypne.
Má cenu nad ním uvažovat i za plnou cenu? Zatím nejsou pořádné recenze.

Nebo loňský model za stejnou cenu? https://www.czc.cz/philips-49pus7502-12 ... 69/produkt

Pak se mi líbí Panasonic TX-50EX703E taky s VA panelem https://www.czc.cz/panasonic-tx-50ex703 ... 99/produkt
Zřejmě bude mít lepší obraz, ale po zkušenostech z Panasonic TV z roku cca 2015 moc nevěřím trvanlivosti OS. Po třech letech je celý systém TV brutálně zastaralý a nepoužitelný. U Androidu ve Philipsu doufám, že to bude jinak.
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 7. 6. 2018 19:37

Jen mala poznamka, Panasonic je bran jako nejlepsi televize ve spolehlivosti softwaru = zadny restart. Philips vuci tomu, pripadne SONY ... no sranda.
Panasonic tvrdosijne nepodporuje napriklad DTS, nerozumim, nechapu ... Setri na licencich a pokud by tomu tak nebylo, tak jsou absolutne skvele...
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2018 19:57

No tak Panasonic spolehlivý software má, ale požadavek byl na trvanlivost OS a tam je na tom Philips s aktualizacemi lépe.
Philips letos posunul číslování řad, u LCD tak, že 6000 rozprostřel do série 6000 a 7000, loňská 7000 odpovídá letošní 8000 (a loňská 8000 předpokládám bude odpovídat novým 9000, až na podzim budou představeny). Takže 7502 je jakoby výše oproti 7303 a má 100Hz panel a širší barevný gamut. Ale má IPS, což značí horší černou a kontrast (a zase naopak lepší pozorovací úhly). Nicméně Ambilight tohle částečně kompenzuje. Ještě, pokud neplánuješ pořizovat repro nebo soundbar, 7502 má soundbar vestavěný.
50EX703E má 50Hz VA panel jako 50PUS7303, ale širší barevný gamut a lokální stmívání (i když hodně základní). Ale může vadit dost lesklá obrazovka.
HBO GO nemá ani jedna jmenovaná televize, ale u jmenovaných Philips můžeš na vestavěný Chromecast posílat videa z HBO GO v mobilu.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 7. 6. 2018 20:28

Trvanlivost softwaru je nic proti jeho stabilitě. Omlouvám se vám pánové, ale některé tragické ukázky u Android TV různých cenových kategorií, jsou fakt na návštěvu psychiatra a předepsání nějakého medikamentu na nervový systém.

Nebudu konkrétně jmenovat co kde a jak, nicméně je kolikrát jedno, zda se jedná o TV za dvacet, nebo sto tisíc. Prostě to nejede korektně. Někdy docela dost. Jako čekat u telky na to, aby se mně objevilo menu s nabídkou přepnutí režimů obrazu i více než 7 vteřin, to je megaluxus. Jsem sice trpělivý, ale toto je silně za hranicí čehokoliv. Nemluvím o restartech, resetech, nulování uživatelského nastavení... samozřejmě samovolného a nahodilého.

A platí dávno řečené... čím více Android v telce využíváte, tím více problémů najdete. Z tohoto pohledu zlaté neAndroid OS v telce. Jasně, že jsou osekanější a po kratší době zastarávají. Jenže ten základ, co je třeba zůstává a zbytek si luxusně do telky dopravím v externím zařízení. V zařízení, které když mně nebude vyhovovat, tak ho rozšlápnu, vyhodím, vyměním. Hotovo.

Netvrdím, že Panasonic nemůže mít v nějaké telce a nějaké firmwaru kolaps. Ale ta pravděpodobnost oproti Androidu je skutečně dramaticky mizivá. Android je super, ale mě nebaví čekat až se výrobce domluví s Googlem na odladění. Navíc běžně dojde k tomu, že další software odstraní problémy předchozího, ale zase vytvoří jiné. Ne, na to fakt nemám nervy.

A ano... dost dobře nechápu, proč chytré hlavy z Panasonicu nejsou trochu normálnější, přemýšlivější a chytřejší a už konečně nedodávají do TV podporu pro DTS a také FastScan u satelitního vysílání. A nemůžu nezmínit, jak dlouho jim trvalo přepracovat ohyzdné a nepřehledné rozhraní interního přehrávače. Ten byl kritizován kde kým na fóru, kdejakým pisálkem na netu i testech v časácích a nic. Nikdo neslyšel. To je obrovská chyba, kterou někdo cítit má a necítí. Ono se totiž z dlouhodobého hlediska může nevyplatit některé věci ignorovat. Ona ta struna na kterou se hraje taky může prasknout a to pak přijde velký problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 6. 2018 20:43

Kvok:
S tím typem panelu bych byl u letošní sedmičkové řady Philipsu opatrnější
https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1527058520
Note regarding LCD panel types. Philips has informed us that "90% of the 7 series models will use VA LCD" but that some screen sizes will use IPS LCD. We have not been able to confirm which model sizes this applies to.
Philips has also informed us that the 6 series models will both VA and IPS LCD panels.

Mgx:
Strašně to dramatuzuješ.Jestli si chce někdo udělat z TV PC tak samozřejmě narazí,ale běžný používání je naprosto v pohodě. Mám kolem sebe ještě nějaký Philipsy a 4ks Sony s Androidem a nikdo by ten systém nepopsal tak jako ty. Nechápu co s tím vyvádíš.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 7. 6. 2018 22:04

Je to 50" model. V 50 palcích se IPS nevyrábí.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 7. 6. 2018 22:43

Kvok:promiň,špatně jsem si to přečetl.(Původně jsem to četl tak,že podle tebe má 7303 IPS,což není pravda a tys to nenapsal :-) )
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod gustoh 8. 6. 2018 05:41

Suhlas s Jardatdts co sa tyka Android TV.Mame jeden Android Philips TV 2015 a pouziva sa len na pozeranie TV a na nic ine.Za 4 mesiace ziaden problem/Len sa zapne a vecer vypne dialkovym.Ziadne pady restarty ci vytahovanie z elektriky.Takze netreba strasit a odradzovat ludi od kupy Android TV.Samozrejme ak budu stale nieco odinstalovavat a instalovar a resetovat tak sem tam sa moze vyskytnut nejaky problem podobne ako na hocijakom pocitaci.
Ja aj dalsich ludi co poznam co maju Android TV a su spokojni.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod montana_cz 8. 6. 2018 10:50

Díky za postřehy.

Stability Androidu se taky hodně bojím, ale zase to že Philips své TV pravidelně aktualizuje i třeba 2 roky ve mě vyvolává nějakou naději. Nebo ji updatem taky odpraví no :)

50PUS7303 nakonec můžu mít za velmi pěknou cenu, takže mám asi vybráno
montana_cz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 9. 6. 2018 21:02

jardadts píše:Mgx:
Strašně to dramatuzuješ.Jestli si chce někdo udělat z TV PC tak samozřejmě narazí,ale běžný používání je naprosto v pohodě. Mám kolem sebe ještě nějaký Philipsy a 4ks Sony s Androidem a nikdo by ten systém nepopsal tak jako ty. Nechápu co s tím vyvádíš.

Ne, nedramatizuji. Za posledních pár měsíců jsem měl opět v rukách nejeden TV s Androidem. Část známých, když si něco koupí, mně to dokonce dají domů na pár dnů pro nastavení a odzkoušení. Nedělám s tím nic zásadního a špatného. Jen jsem si nezvykl na to, že když si koupím kupříkladu věc za více než padesát tisíc Kč, budu ji muset 3x za týden trhat ze zdi, aby znovu začala fungovat... třeba přepínání kanálů. Nebo, aby se samovolně nezvyšovala hlasitost. Nemyslím si, že by se na trh měly dostávat výrobky, které očividně nefungují na 99,9 %. To, že si je lidé koupí a často nepíší o problému, nebo jich tolik nezaznamenají, protože nevyužijí, co jim zařízení nabízí, je věc druhá.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Thajec 3. 12. 2018 08:01

Dobrý den,
jako kolemjdoucí se zeptám ne velmi podobný dotaz. Chci koupit novou televizi okolo ceny patnáct k. Náš defacto jediný požadavek je, aby se nejednalo o čínský krám s líbivými parametry, ale špatnou funkčností. Úhlopříčka do 54 palců.

https://televize.heureka.cz/sony-bravia-kd-49xf7596/má jí znamý, 14 tisíc za tuto značku považujeme za adekvatní, prý je za tu cenu velmi dobře vybavená.

https://www.arecenze.cz/test-televizoru ... e50nu7442/ tuto televizi jsme vybrali na základě recenze, ale nejsme si vůbec jistí, do jaké míry je to relevantní. Líbí se mi, že to je hodně dobrá značka za opět přijatelnou cenu.

https://televize.heureka.cz/gogen-tvu-49v298/ tahle se mi líbí asi nejvíc, ale dostávám se trochu do zozporu s tím požadavkem na značku, že? Máte s ní nějaké zkušenosti??
Thajec
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 3. 12. 2018 11:11

GoGen má televize od Vestelu, který tedy všeobecně dělá jen levnější TV, ale tohle je úplně to nejlacinější od nich. Jestli se ti líbí kvůli ceně, podívej se na Philips 50PFS5803.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 11:23

Taky se poohlížím po této cenové relaci a úhlopříčce (43-50").
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 3. 12. 2018 12:16

Akorát že už to vybíráš tak dlouho, že nevěřím, že vážně něco koupíš :-D I když s takovou se možná dočkáš i menších OLED, ale rozhodně aspoň ze začátku nebudou v téhle cenové relaci.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 12:28

Počítám spíš až na jaře, podle toho jak budou vypadat nové modely - třeba se vrátí 100Hz
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 3. 12. 2018 12:46

... čínský krám ... no který tv v sobě nemá alespoň nějakou komponentu z Číny, že? :-D

to strormborec: nedivím se, že vybíráš tak dlouho, jsem na tom podobně. Ve 43" a 100Hz snad jen Sony za 20 s IPS. V 50" je to o trošičku lepší, ale při pohledu na cenu srovnatelnou s 55" se mi prachy vyhazovat nechce. V 50" žádný oled a pokud na jaře budou, tak startovací cenou někde na 40 tis. :-(
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 3. 12. 2018 13:02

S OLED pod 55" snad už ani nepočítám, to už spíš se vrátí to 100Hz do menších úhlopříček.
Ono je to tak, že když mám doma 100Hz TV, sice IPS a jenom 32", tak se mně moc nechce kupovat 60Hz, kde nemusí být tak kvalitní zobrazení pohybu a pak to v té větší úhlopříčce ještě víc vynikne. A 20tis. za TV v dnešní době se mně dávat nechce. Možná když ty novinky nebudou vypadat líp a třeba ještě o něco klesne cena těch TV 2018, tak pak koupím buď Philips 50PUS7303 nebo Samsung NU7 (tam bych asi bral i těch 43", protože by to měl být u Samsungu VA). Jinak se mně nic jinýho teď nejeví. Třeba něco ještě zlevní.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 16:56

Pánové, prosím o pomoc. Nutně potřebuju koupit novou televizi, ale marně hledám něco, co by se aspoň vyrovnalo mému dosavadnímu 4 roky starému Samsungu, který taky není bez chyb, ale přijde mi, že čím novější televize, tím horší paskvil to je. Vždycky akorát půl hodiny hledám a čtu manuál, abych zjistil, že ta "chytrá" televize nemá funkci, co měly už hloupé televize před x lety.

Základní požadavek je úhlopříčka cca 48 - 50" a cena do cca 15000. Nemusí mít super obraz, protože si nedělám iluze, že bych se za její životnosti dočkal kvalitního vysílání a na přehrávání z jiného zdroje bude fungovat jen výjimečně, navíc nikdo z nás není na kvalitní obraz zvyklý, takže nemáme vysoké požadavky.

Pokud bude chytrá, bude to fajn, pokud bude hloupá, tak se k ní dokoupí chytrá krabička, ale v tom případě od televize chci naprosto bezproblémový chod bez sekání.

Co od televize chci?
- Aby nabíhala rychle, cca do 10 sekund
- Aby rychle přepínala programy
- Aby měla rychlou odezvu na DO
- Aby šla ovládat hned po zapnutí (aspoň zvuk) a ne jako jeden Philips, co jsem si zkoušel v obchodě a stejně jako u 15 let starého modelu nejdřív začala televize po zapnutí řvát a ztlumit se dala až po skoro 8 sekundách, kdy konečně kompletně najela.
- Aby si pamatovala EPG i po vypnutí - mé dva Samsungy z r. 2014 a 2015 to nezvládaj a doteď jsem si na to po přechodu z bezproblémové televize nezvykl a děsně mě to se*e
- Aby při vstupu do EPG běžel dál zvuk bez přerušení, ideálně i obraz v okně
- Aby netrpěla náhodnýma restartama
- Aby se daly seřadit kanály a odmazat nechtěné
- Aby uměla nahrávat na USB disk, ideálně flashku, ne jen HDD, a měla timeshift
- Aby při nahrávání na USB disk šlo sledovat jiný program v rámci stejného multiplexu
- Aby měla nastavení na přepnutí kanálu na vybraný pořad, tj. časovač nastavitelný z EPG
- Aby podporovala HbbTV aspoň 1.5
- Aby měla aspoň 2xUSB a 2xHDMI
- Aby měla bezchybnou češtinu
- Ideálně aby podporovala různorodé formáty videí a titulek pro přehrávání z USB, ne jen tři, čtyři základní, ale pokud to bude "hloupá" televize, tak to oželím
- Aby se nezasekávala v rychlejším pohybu v menu a EPG
- Aby po zapnutí najela rovnou na přehrávání TV vysílání, na naposledy zvolený program
- Aby zvuk nezněl jako z plechovky nebo z plastové krabice

Můj Samsung řady 6 z roku 2014 splňuje vše až na to držení EPG po vypnutí a občasné náhodné restarty. O rok novější Samsung řady 6 už nesplňuje chod bez zasekávání a co jsem koukal na letošní model řady 7, tak ten už neumí ani nahrávat na flashku a skoro nic z ní nepřehraje. Co je na takové televizi chytrého, to fakt nechápu, když tohle umí i moje 10 let stará přenosná televize za 1500 Kč.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 6. 12. 2018 17:27

Taka TV neexistuje... :-)
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 6. 12. 2018 18:14

Do 15 tis. je jedno co vezmeš, vždy to bude low-end s 50 Hz a se základním HDR.
Philips 50PUS7303, VA panel, direct led, 50 Hz, ambilight a je na něj pořád ta 5 letá záruka.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 18:35

6-kovy Samsung nestal v roku 2014 v takejto uhlopriečke 15000,-. Tak neporovnavaj neporovnateľne. A dnes sa už vyššie modely (s vybavou, ktoru požaduješ) nerobia v takychto malych uhlopriečkach. Trh je niekde inde.

To že ty maš špecificke požiadavky, ktore dnešne lacne TV nesplňaju, neznamena že nie su "chytre".
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 18:52

A kolik podle tebe v roce 2014 stál Samsung řady 6? Abych teda věděl, za kolik jsem ho koupil, protože jsem za něj zřejmě teda dal víc, než si pamatuju.

DRSG píše:Do 15 tis. je jedno co vezmeš, vždy to bude low-end s 50 Hz a se základním HDR.
Philips 50PUS7303, VA panel, direct led, 50 Hz, ambilight a je na něj pořád ta 5 letá záruka.
O kvalitu displeje mi nejde. Jak je na tom tenhle Philips s tou nemožností ovládání hned po zapnutí?
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 12. 2018 21:20

Na heureke je graf vyvoja cien.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod zip07 6. 12. 2018 23:00

A ten graf v průběhu roku ukazuje i cenu kolem 14 tisíc, takže v čem je problém?
Mimochodem, našel jsem si u CZC svoji objednávku a zjistil jsem, že paměť mi ještě slouží. Kupoval jsem ji za 13999.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2018 06:36

Ktory model to je konkretne? Kedze pises ze to vie nahravat iny program ako sledujes, a 6-kovy, tak jedine H6500. V 55" stal cez 20 tisic, v 48" urcite na heureke tiez nebol za 15000,-. Cize to je 40".
A teraz chces vacsiu uhlopriecku za rovnaky peniaz. V tom je problem. Tak ako to mozes porovnavat?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod zip07 7. 12. 2018 14:02

Píšu sledovat jinej program v rámci stejnýho multiplexu, tak mi tu nepodsouvej televizi s dvojitým tunerem. Na to (aspoň před 4 a více roky) vždycky stačil jen jeden tuner. I když mi tu budeš podsouvat, že mi na zdi visí 24" obraz neznámýho pouličního umělce za 25 tisíc, nic to nezmění na tom, že ve skutečnosti to je 48" Samsung řady 6 z roku 2014 za 13999, kterej zvládá přehrávat jeden program v rámci multiplexu, zatímco se jinej nahrává, a tuhle funkci umí i ta neznačková 10 let stará mini televize za 1500, o který píšu. Vlastně až na HbbTV a počet portů splňuje asi všechno z toho, co jsem uvedl do požadavků, tak nechápu, co je na tom za "specifický požadavky"?! Ale bůhví, co jsi vůbec četl, když mi tu podsouváš televizi s dvojitým tunerem...

Hele mizím. Přišel jsem se sem pobavit o nové televizi; o staré jsem se pobavil dost, když byla nová. Jsem rád, že když už to, co před léty bývalo u TV zvykem a měly to snad všechny, jsou dnes specifický požadavky hodné snad zakázkové výroby, že aspoň úroveň diskuzí se časem nemění a stále lze bez problémů v každé najít místního experta, co do všeho vidí nejlíp a i zkušené kartářky vedle něho rudnou závistí. Leč zrovinka mě krapet tlačí čas, tak místo tohohle věštění jdu dělat něco užitečnějšího.
zip07
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 7. 12. 2018 19:35

Ak si si nevšimol, najprv som položil otazku, čo je to za model.Neračil si napisať, tak prečo sa čuduješ vešteniu? A ano prehliadol som že si pisal o jednom multiplexe. Tak tu nevyšiluj.
A ano, toto su špecificke požiadavky lebo ako si si neračil prečitať, pisal som že trh sa zmenil. Vtedy sa robili aj v malych uhlopriečkach špičkove TV, teraz už nie su. Vyraba sa to, čo si žiada masa, nie par jedincov. A ak sa ti to nepači, plačeš na nespravnom hrobe, nikto z nas tu za to nemôže, napiš vyrobcom.
Ryan Giggs
TV expert