TCL U55C7006 - osobní zkušenost, negativa, pozitiva

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MiroslavZ 29. 5. 2018 16:45

Rád bych se podělil se zkušenostmi s TCL U55C7006. Tv jsem měl asi měsíc koupenou z alzy, ale nakonec jsem ji reklamoval a pravděpodobně budu žádat vrácení peněz.
Začnu pozitivně - tv je pěkně a poctivě zpracovaná, velice tenký hliníkový horní rámeček (boky jsou plastové imitace hliníku), skvělý zvuk z repro, krásný obraz 10bit. 4 HDMI, 1xUSB 2 a 1x USB 3.0.

Vše bohužel sráží velice nedoladěný systém tv, česká podpora neexistuje, i když v záručáku je české číslo, na to se ale nedovoláte. Výrobce je v Polsku, tech support neodopovídá na dotazy. Komunikoval jsem i na polském tv foru, a tady je to taktéž velice zdlouhavé.

Tv jsem dostal s androidem 6.0.1 se kterém vše běželo vcelku svižně, 4k videa, full hd videa i z youtube bez problémů a sekání. TV připojena na wifi s ac routerem 2,4/5ghz (tv podporuje taky oboje), sleduji DVBT signál.

Postupem času jsem narazil na zásadní problémy, po urgencích u výrobce mi byla poslána aktualizace na Android 7.0, se kterým tv absolutně nestíhala, načítání aplikací zdlouhavé, trhala se všechna videa na youtube, padalo HBBTV.

- Nefunguje s aplikací UPC horizon go, integrovaný chromecast nepřenese u aplikace obraz
- špatný překlad menu do českého jazyka, u nastavení zvuku je položka "další obraz" jako další nastavení zvuku atd.
- DVBT kanály lze ladit pouze automaticky, tv neumožnuje ladění po jednotlivých MUX v dané lokalitě. je nutné poté programy po jednom mazat a přeřazovat, tv neumí hromadně označovat kanály a následně editovat. TV kanály nesmyslně ladí od čísla 800 a ne od 1, je nutné je všechny po jednom přečíslovat a to tak, že přepisujete 4 pozice čísla kanálu.
- po cca týdnu tv zapomínala seřazené kanály a samovolně je přečíslovala zpět na 800 a výše, dělo se to jakoby jen u některých multiplexů, ne u všech nalezených kanálů.
- v rámci EPG se nezobrazují korektně informace o pořadech, pokud tv informace načte, tak po chvíli je zase ztratí po přepnutí na jiné kanály.
- pokud listujete v EPG, po najetí na konkrétní kanál se vám tento kanál přepne i v tv na pozadí.
- problém s 5ghz wifi,všechny přehrávané pořady se po cca 10s zasekávaly. ostatní zařízení v domácnosti přitom fungují, po naladění na 2,4ghz vše ok

Je veliká škoda nedoladěnosti software a chybějící podpory. Nemyslím si, že za tím bude přímo android samotný, ale vypadá to, že Poláci nemají ještě vše vychytané k dané tv. Na internetu jsem našel na různých ruských i polských forech neoficiální aktualizace, to jsem ale nezkoušel. Pokud vrátí alza peníze, půjdu pravděpodobně do odladěného OS s podporou a k tomu nějaký prověřený Android TV box (např. H96 max)
Kdybyste se na cokoliv k této tv chtěli zeptat, určitě neváhejte i na SZ.
Naposledy upravil MgX dne 29. 5. 2018 18:23, celkově upraveno 1
Důvod: Přesunuto do samostatného vlákna.
MiroslavZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 29. 5. 2018 18:24

Je škoda se ptát přes SZ. Čtenáři zbytečně mohou přijít o cenné informace.

Mimochodem - Tvůj příspěvek si zaslouží samostatné vlákno, takže jsem ho přesunul.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jito 29. 5. 2018 18:34

Díky za info. ;-)
jito
HD SATan
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kremilek10 29. 5. 2018 18:57

SUPER konecne "recenze" pro "normalni" lidi :) .... DIKy
Televizi jsem z hledacku vyradil, nicmene by me zajimalo jak je to s tim druhym ovladacem co Alza dava "navic". Je to vubec k necemu, nebo po mesici pouzivas standartne dodavany ?
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 30. 5. 2018 05:43

Díky za recenzi! Rovněž jsem TCL hodně zvažoval, ale po tvé recenzi asi půjdu podobnou cestou jako ty - do značky s dobrým servisem a OS, a kdybych časem zatoužil po Androidu, tak to vyřeším TV boxem. Máš možnost srovnání TCL s jinými tv s ohledem na kvalitu obrazu? Popř. nad jakým modelem uvažuješ?
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod MiroslavZ 30. 5. 2018 17:05

Druhý ovladač, který dávala zdarma alza, mám doma stále. Jedinou výhodu u něj vidím ve funkci air mouse, což se hodí např. u webového prohlížeče. Není však dokonalý. pokud zapete na obrazovce ukazatel myši a poté chcete stránku rolovat tlačítkem dolů, tak ukazatel myši se ztratí a je nutné jej aktivovat znovu stiskutím tlačítka na ovladači. Mám z číny zakoupený univerzální ovladač s klávesnicí a funkcí air mouse a je určitě funkčnější.

Aktuálně se musím zorianetovat v nabídkách tv, zajímají mě nové modely od Hisense, se Samsung mám dobré zkušenosti a mohl bych dát šanci i Sony. Nevím však, jestli seženu podobně vybavenou TV za stejné peníze (10bit VA panel, Edge LED, výkonné repro, tenký rámeček, odladěný OS kde se nesekají ani 4k videa)

Obraz TCL jsem přímo neporovnával s jinou značkou, nemám tu možnost.

Zezačátku mě však zarazila určitá rozmazanost obrazu u rychlejších scén u DVBT signálu v SD a HD. Přikládám to právě vysokému rozlišení TV a nutnosti dopočítat obraz. Dívám se na tv z cca 3m a je potřeba počítat taky s viditelnými artefakty u SD kvality pořadů přes anténu.
MiroslavZ
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kremilek10 30. 5. 2018 17:23

Ja mam favorita Hisense U7A 55 palcu (je to 120 Hz), zrovna pred chvili mi psala alza, ze zlevnili na 17990. Jeste nemaji na sklade, ale pro me moc pozitivni zprava. Prodava se "par dnu" za 19990 na datartu a expert.cz. Cili k objednavce zbyva par dnu at mam fotbal na nove telce :)
Az se s tou cenou divim je to levnejsi nez Hisense H55N6800 (starsi model)
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 30. 5. 2018 19:28

Jj, tohle přesně taky nechápu, pořád jsem čekal že N6800 výrazně zlevní a nic se nestalo.. další věc je, že U7A 50" je o 1000 Kč levnější než 55" verze, ale má "jen" 60Hz panel.. trochu nepoměr, kdybych měl místo, taky bych šel do 55"
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod Zafata 31. 5. 2018 06:36

Take cekam na tu 55HU7A. Chci 4k a 120hz panel. Hdr ozelim. Za tech 18000kc je to super cena. Nebo prinejhorsim 20 tisic v Datartu.

Tady jsem nasel nake prvni recenze

https://www.techradar.com/reviews/hisen ... 55u7a1wtsg
http://www.computerbild.de/artikel/avf- ... 19375.html
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod Ferza 31. 5. 2018 20:12

hm, němčině nevládnu (strejček Google evidentně taky moc ne), ale přijde mi, že v těch recenzích je v zásadě to stejné. O OLED LG 55EG9A7V jsi nepřemýšlel? Je teď kolem 24000, ale chápu, že se ten rozpočet musí někde zastavit.. takhle by se člověk pořád posouval na vyšší a vyšší částky, protože se moc nedá porovnávat tv za 12000, 24000 a 40000 Kč.. pořád nevím jestli se nespokojit s Samsung 50MU6172 za 12500.. poměr cena výkon je super, ale samozřejmě, když si připlatíš, tak bude zase tv o něco lepší..
Ferza
Junior

Odeslat příspěvekod kremilek10 1. 6. 2018 06:18

Presne tak, rozpocet se musi zastavit. Zacinal jsem prave strop 15 tisic u 7006 a vysledek je U7A, kde alza ma nejlepsi cenu, ale stale neni schopna naskladnit. Nicmene je pravdou, ze vcera jsem na LG 55EG9A7V narazil. Ale musim si rict DOST :) Ta cena u LG jak sleduji ceny muze jedine padnout v OKAY, tam maji obcas opravdu "slevy". Nejsem zadny TV guru, ale je mi jasne, ze LG bude obrazove lepsi s kratsi zarukou, ale zas lepsim ovladacem, servisem a predpokladam odladenejsim (byť pomalejsim) systemem.Ale je tu jeden zasadni problem a to je, ze je full hd. A ja chci 4k...
Hisense 55U7A, Denon AVR-X1400H, XBOX ONE X
kremilek10
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků