TV 55" 30000,-Kč DVBT; Filmy; Sport; Síť

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nettopejr 24. 9. 2018 21:08

Ahoj,
řeším novou TV 55" kolem 30000,-Kč. Převážně provozovanou (řazeno od nejpoužívanějšího) DVBT + Skilink + Filmy (Blu ray; HDD; NAS)+ sport.... (hry nehraju)
Momentálně provozuji Panasonic plazmu + Prodigy +BR Player, ale vše je za zenitem životnosti, takže obnovuji.
Už jsem byl rozhodnut pro Sony KD-55XE9005. (ale je nedostupná). Zvažoval jsem i LG OLED55C7.
Co poradíte?
nettopejr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 24. 9. 2018 22:25

Tak nabízí se přímo nástupce Sony KD-55XF9005 se slevou za 30k, který je mírný pokrok od XE90.
LG C7 je ještě lepší, pokud se ti vleze do rozpočtu.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod teletub 24. 9. 2018 23:54

No mal som možnosť dost podrobne vyskušat xe9005, xf9005 a oled55b8 ( co je obrazovo v podstate skoro to isté ako b7,c7 či c8)
mám Skylink a prechadzam z plazmy legendarne px80 (Panasonic) a jednoznačne a jedine OLED ,proste si nepomôžem, ale trebars ten Skylink je na ňom najlepší.... ( hry nehrám a TV nepoužívam ako monitor)
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Torbal-max 25. 9. 2018 07:25

nettopejr: Mám naprosto stejné dilema, akorát v rozměru 65'' :-D Jinak Sony KD-55XE9005 by měla být ještě dostupná v Datartu (za 28.888 Kč).

teletub: Srovnání vašeho výčtu modelů (XE9005 vs. XF9005 vs. oledB8/B7) by mě mimořádně zajímalo. Já momentálně řeším TV v rozměru 65'', jak píši výše, a jsem tak na 70% rozhodnut pro 65XE9005. Stále mi ale vrtá hlavou, jestli nepřihodit cca 5 tis.Kč a nejít do novější XF9005. Přičemž jsem pak zjistil, že za cca další 4 tisíce je již k sehnání LG OLED65B7V (která je jinak za standarních ceníkových cen za prakticky totožnou cenu jako 65XF9005). A tady mám prostě dilema, ze kterého jsem stále nenašel cestu ven. Je posun v obrazu u LG OLED natolik významný, aby zato stálo připlatit dalších skoro 10 tis.Kč oproti XE9005 a navíc riskovat vypálení pixelů? (podotýkám, že TV v dané cenové hladině pořizuji minimálně na 5 roků a požaduji co nejnižší riziko poškození obrazu)

Ono "vypálení" u OLED je pro mě opravdu strašák. Sice nepoužívám TV jako monitor, ale načetl jsem o tom několik článků a diskuzí a to riziko tam prostě je. A nepřidal ani test na rtings (https://www.rtings.com/tv/learn/real-life-oled-burn-in-test), konkrétně "Burn-In Test" na 6 TV OLED LG C7, kdy po 34 týdnech jsou na obraze patrná opravdu významná poškození obrazu (zejména u magenta/red/gray/yellow/green), která si u TV za takřka 50 tis.Kč zkrátka nedovedu vůbec představit (resp. jej tolerovat). Samozřejmě vím, že dané poškození vzniklo při zátěžových podmínkách, které běžně v domácnosti nenastávají, ale přeci jen. A už jen na zmíněném webu hodnocení rizika "burn-in" nejnižším možným bodem (1.0) u LG OLED C8 oproti přesnému opaku (10) u panelu typu VA u Sony mi dost převažuje misky vah pro to ušetřit 10.000 Kč a jít do významně méně rizikové Sony XE9005.

Na druhé straně se mi druhý hlas stále ptá, jestli je ten obraz a celkový dojem z TV u OLED B7 o tolik významně lepší, že to vše za to stojí ... ? Bohužel jsem neměl (a zřejmě mít ani nebudu) možnost porovnat zmíněné TV na vlastní oči v jeden moment na jednom místě a s totožným zdrojem. Pro to bych asi musel absolvovat martýrium typu objednat 2(3) TV domů a 1(2) pak vrátit, což odmítám :mrgreen:
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod teletub 25. 9. 2018 10:02

V skratke , u mna bola Oled obrazovo lepšia dajme tomu tak o 20%. Rozdiel medzi xe9005 vs xf9005 tak 10% :-)
Ten android ma nejak neoslovil, webos sa mi viac pačil, Kodi riešim externym boxom... takže mi android ani nechýba. No pokiaľ by som TV použival ako monitor,tak by som asi spozornel :-]
teletub
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nettopejr 25. 9. 2018 10:22

Torbal-max: Ad Datart sice mají v nabídce, ale jsou to vše rozbalené kusy z prodejen
nettopejr
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 25. 9. 2018 14:35

Dobrý den, v červnu jsem měl možnost testovat XE9005 a OLEDB7V v 55". Rozdíl záleží na Vašem zvyku sledování TV. V mírně osvětlené místnosti z přímého pohledu je rozdíl minimální, já bych si vybral XE9005, má menší pohybovou neostrost a lepší plynulost pohybu. V úplné tmě vyniknou výhody OLEDU, ale není to žádný dramatický rozdíl. Jednoznačně nelze říci který model je lepší, horší. Každý preferuje něco jiného, pro někoho je nejdůležitější černočerná čerň, široké úhly sledování ( OLED), jiný preferuje malou pohybovou neostrost a vysokou plynulost pohybu atd. Musel byste z obou TV udělat jednu a potom by to bylo terno. Takhle je to vždy o kompromisu.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 27. 9. 2018 18:02

Kutil71: Díky moc za názor.

Jinak dnešek mi budiž opět potvrzením, že zkrátka v obchodě se člověk relevantní rady nedočká a jen je masírován jakýmsi zcestným názorem prodavačů, s nejvyšší pravděpodobností podle marže u daných výrobců.

Navštívil jsem datart, kde měli vystavenou jak Samsung QE65Q7FN (v akci ze 79.999 na 59.999 Kč) a obtelevizi vedle stála Sony KD-65XF9005 (v akci z 64.999 na 56.990 Kč) ... A zatímco na Samsungu měli puštěné demo ve 4K HDR obsahu, tak na Sony jela Vuelta na Eurosportu v dost hrozné kvalitě (obraz mi přišel paradoxně lepší na o 17 tis.Kč levnější Hisense H65U7A, ale víceméně prašť jak uhoď). No a když se mě ujal prodavač, tak to bylo keců, jak je Q7FN o levl výš nad Sony a jak je to nesrovnatelně výhodnější nabídka díky akci Samsung Dny, kdy je zlevněna o celých 20 tisKč ... a mohl bych pokračovat. Přitom dle veškerých recenzí a názorů uživatelů různě ne netu mi přišlo, že má v této kategorii navrch Sony oproti Samu. A já po těchto zkušenostech z obchodu mám skoro snad nechuť vůbec o Samsungu uvažovat ... Takže asi tak :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod C3llario 30. 9. 2019 17:16

Kutil71 píše:Dobrý den, v červnu jsem měl možnost testovat XE9005 a OLEDB7V v 55". Rozdíl záleží na Vašem zvyku sledování TV. V mírně osvětlené místnosti z přímého pohledu je rozdíl minimální, já bych si vybral XE9005, má menší pohybovou neostrost a lepší plynulost pohybu. V úplné tmě vyniknou výhody OLEDU, ale není to žádný dramatický rozdíl. Jednoznačně nelze říci který model je lepší, horší. Každý preferuje něco jiného, pro někoho je nejdůležitější černočerná čerň, široké úhly sledování ( OLED), jiný preferuje malou pohybovou neostrost a vysokou plynulost pohybu atd. Musel byste z obou TV udělat jednu a potom by to bylo terno. Takhle je to vždy o kompromisu.


Ahoj, mozem sa opytat, ci ste si nakoneic kupili tu OLED LG B7/B8? :-)

Aktualne sa rozhodujem presne medzi Sony XF9005 a LG OLEDB8, obe su za zhruba rovnaku cenu 1.000E (25.000Kc) v 55".
Osobne sa mi na predajni viac lubila OLED-ka od LG (cierna je cierna, vernejsie farby, v porovnani s XF9005 menej "vysvietena") a taktiez podla recenzii na rtings.com, sa mi paci. Naviac oproti XF9005 ma uvadzany takmer o polovicu nizzsi input lag pri 1080p, coz je pre mna podstatny parameter, nakolko si obcas zahram na PS4.

Ak mate niekto "onu" TV, viete zhodnotit ako je to s vypalovanim panelu. Je to vidno uz aj po roku, pri standardnom domacom pozerani? Ja by som TV pouzival tak 4hod denne na filmy z KODI a obcas hry. TV kanaly pozerame len cca 15% z casu straveneho pred TV :-)
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 30. 9. 2019 22:20

Úplně v klidu si tu B8 kup.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 10. 2019 08:41

Uz sa opakujem na fore...
ja mam doma OLED, predtym 100HZ VA LCD (sony), predtym plazmy a... uz jedine by som isiel znova do OLEDU.
Ten viditelne vyraznejsi kontrast po zapnuti TV, to je to co odlisuje OLED od LCD. A vo vseobecnosti, mne sa aj farby zdaju krajsie/zivsie na OLED-e. (Co potvrdila, aj moja polovicka...na zaberoch lesa v jednom filme,co sme uz predtym kukali..tusim Sanctum. Tolko odtienov zelenej ...ze :love: )
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 10. 2019 10:15

Tak když se odstraní ten LCD šedý závoj, tak pak i ty barvy v tmavších odstínech jsou živější.

Jinak jak velký byste viděli rozdíl mezi IPS vs. VA vs. OLED ? Je ten skok z VA na OLED srovnatelný s IPS vs. VA?
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jirkau 1. 10. 2019 10:16

Vypalovani na OLED pri beznem provozu nenastava - soused ji ma doma pres rok (LG B7) a jako nova. Kouka na netflix, obcas spolu hrajeme Fifu.

Ja mam 12 let plazmu, kde strasili vypalovanim (a ten efekt tam je, staci hrat hodinu Fifu nebo ijnou hru) a nic tam permenentne neni. Jo, je to jiny typ vypalovani, u OLED se efekt kumuluje, ale fakt bych se toho nebal pokud nebudes hrat mesice intenzivne jednu hru nebo stale koukat na jednu stanici. LG v novych modelech (B9, C9, ...) zase neco vylepsili, cekam az je trochu zlevni a budu kupovat.
jirkau
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 1. 10. 2019 12:08

stormborec píše:Jinak jak velký byste viděli rozdíl mezi IPS vs. VA vs. OLED ? Je ten skok z VA na OLED srovnatelný s IPS vs. VA?


Rad pouzivam pre porovnanie tento obrazok TOP LCD Q90R vs OLED C9. U OLED-u je ten kontrast uplne inde..v dobrom.
Přílohy
OLED C9 _vs_  QLED Q90R - kontrast.jpg
VA LCD vs OLED
bylinnycaj
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod honza.c 1. 10. 2019 14:21

neni srovnani lehce zavadejici tim, ze leva strana ma kompletne odlisnou kompozici oproti te prave?
Stream DK: Apple TV 4k,Zidoo z9s
Audio DK: Denon avr-x2500h-5.1.2 QA 3010+3090c,SW Proson rumble r-10
Audio PC: Aune x1s, iLoud Micro Monitor, HD58x
Video DK: Epson TW9400+110'' 5D MP/HDR HiViGrey acoustic
honza.c
Mírně pokročilý

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků