Má smysl kupovat *teď* novou TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod thf42 22. 10. 2018 15:14

Aloha, máš víc info, protože po přihlášení tam ty slevy furt jsou, obědnat jsem nezkoušel
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Aloha 22. 10. 2018 15:53

Nevím, jen mě už přihlášení s heslem co jsem měl do 30.9. nefunguje

btw u toho Datartu mi vadí, že nejde objednat vyzvednutí na prodejnu, jen doprava za 500
exVW Golf 7 1,4TSi
exŠkoda Octavia 1,8TSi
Aloha
Junior

Odeslat příspěvekod thf42 22. 10. 2018 16:01

to mě to funguje na toho uživatele tmobilecz
thf42
Junior

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 10. 2018 17:26

kurcatovium píše:Nechal jsem si to šrotovat v hlavě, teď se objevila Datart akce...

Všichni tu chválí (v poměru k ceně) Hisense 55U7A, která do té slevy taky spadá, a přijde pak lehce přes 15 tisíc. To zní dost zajímavě, navzdory tomu, že prvotní plán byl Android TV. Ta na papíře vypadá dokonale - otevřený systém s širokou podporou aplikací (krom obligátního Youtube a Netflixu, které dnes umí přehrávat snad už i pračky a mikrovlnné trouby, mě zajímá primárně HBO GO a Steam Link, případně Kodi), vestavěným chromecastem a updaty do budoucna. Čím víc o tom ale zjišťuji, tím víc negativních ohlasů vidím a tím polovičatější se mi to zdá. Papír snese všechno, takže aplikace někdy nefungují, jsou nestabilní, výrobci se k slibovaným updatům taky zrovna nemají, celé prostředí je pomalé, vestavěný chromecast je pomalejší než externí dongle za pár stovek, ... Je to fakt takový průšvih? A co prostředí Hisense? Nějaký oficiální seznam funkcí a aplikací pro VidaaU se mi najít nepodařilo, ale očkávám, že bych tam vše výše zmíněné (HBO GO, Steam Link, Kodi) hledal marně.

HBO a Steam Link by podle všeho měly umět i Samsungy, ale 100 Hz modely u nich v 49/55" začínají kdesi nad 20 tisíci (nebo neumím hledat). Má smysl se při koupi nové TV (v téhle cenové, řekněme do 20k) vůbec dívat na 50 (60) Hz modely? (Nerad bych to tu opět zvrhnul k diskusím o tom, že lidské oko = 25 fps).


Kde jsi prisel na to, ze na Androidu funguje HBO Go? Pokud vim, tak to snad nikomu (ani mne na Xiaomi) nefunguje. Zato na Samsungu (Tizen) uplne bez problemu.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MYCHAL S TVRDÝM 22. 10. 2018 17:55

U Datartu ještě docela dobře vypadá Philips 55pus7303. Má prodlouženou zaruku na 5let zdarma a stojí 16. Je to va panel a podle polských recenzí je to tv se slušným obrazem ale s neohrabaným ovladačem a složitějším nastavením. Hisense u7a si vůbec neporadí s nějakým přepočtem z horšího zdroje, je to opravdu hrůza tak pozor na to čím ji chcete krmit
MYCHAL S TVRDÝM
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod jardadts 22. 10. 2018 18:01

Viktor69:
aplikace HBO Go sice na android TV není,ale bezproblémů to pošleš z mobilu do TV přes chromecast. Dá se říct,že to je i uživatelsky přívětivější a rychlejší než přes aplikaci v TV.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 10. 2018 18:47

Ano, to jde, ale aplikace na Samsungu je mnohem komfortnejsi.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 20:17

Viktor69 píše:
kurcatovium píše:Nechal jsem si to šrotovat v hlavě, teď se objevila Datart akce...

Všichni tu chválí (v poměru k ceně) Hisense 55U7A, která do té slevy taky spadá, a přijde pak lehce přes 15 tisíc. To zní dost zajímavě, navzdory tomu, že prvotní plán byl Android TV. Ta na papíře vypadá dokonale - otevřený systém s širokou podporou aplikací (krom obligátního Youtube a Netflixu, které dnes umí přehrávat snad už i pračky a mikrovlnné trouby, mě zajímá primárně HBO GO a Steam Link, případně Kodi), vestavěným chromecastem a updaty do budoucna. Čím víc o tom ale zjišťuji, tím víc negativních ohlasů vidím a tím polovičatější se mi to zdá. Papír snese všechno, takže aplikace někdy nefungují, jsou nestabilní, výrobci se k slibovaným updatům taky zrovna nemají, celé prostředí je pomalé, vestavěný chromecast je pomalejší než externí dongle za pár stovek, ... Je to fakt takový průšvih? A co prostředí Hisense? Nějaký oficiální seznam funkcí a aplikací pro VidaaU se mi najít nepodařilo, ale očkávám, že bych tam vše výše zmíněné (HBO GO, Steam Link, Kodi) hledal marně.

HBO a Steam Link by podle všeho měly umět i Samsungy, ale 100 Hz modely u nich v 49/55" začínají kdesi nad 20 tisíci (nebo neumím hledat). Má smysl se při koupi nové TV (v téhle cenové, řekněme do 20k) vůbec dívat na 50 (60) Hz modely? (Nerad bych to tu opět zvrhnul k diskusím o tom, že lidské oko = 25 fps).


Kde jsi prisel na to, ze na Androidu funguje HBO Go? Pokud vim, tak to snad nikomu (ani mne na Xiaomi) nefunguje. Zato na Samsungu (Tizen) uplne bez problemu.

Prosím dočíst celé: "Papír snese všechno, takže aplikace někdy nefungují"

---

Teď jsem si všiml, že se 20% sleva vztahuje na LG 55SK8100. Po slevě za nějakých 19. Je to už našponované, ale stojí za to? Podle testů by to mělo být o level nad Hisense...
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2018 20:53

Je to IPS panel, takze obraz ma viac kompromisov. Tie testy by som chcel vidiet...
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 21:01

Porovnání 1v1 jsem samozřejmě nikde neviděl, vycházím z omáčky okolo. Jakkoliv je to spíš pseudohodnocení, tak třeba v DTestu LG ten Hisense doslova "převálcovalo".
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 22. 10. 2018 21:16

V dteste vzdy vyhrava LG. Asi tolko k tomu. Vsade inde nie.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Viktor69 22. 10. 2018 21:23

OK, ale podpora HBO Go na Android TV neni ani deklarovana. A ono to vypadalo, jako bys s funkcnosti pocital.
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 22. 10. 2018 21:35

Viktor69 píše:OK, ale podpora HBO Go na Android TV neni ani deklarovana. A ono to vypadalo, jako bys s funkcnosti pocital.

No, HBO tvrdí něco jiného, ale to předpokládám bude problém licencování v různých zemích (i proto je odkaz na google cache - odkaz na HBO je ze zemí mimo USA uzamčen).

Ryan: Jasně, ta jejich (DTest) metodika je podivná a bodují "divně", ale aspoň (snad) docela konzistentně napříč nabídkou. Na druhou stranu, je VA proti IPS skutečně taková výhra? Zvlášť pokud se TV nebude sledovat v optimálních podmínkách (tmavá místnost)?
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 23. 10. 2018 06:41

Je to horsi TV ako ten Hisense.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod misaan 24. 10. 2018 05:09

Byl jsem už ve 3 prodejnách zkouknout zdejší modlu Hisense u7a a TCL c70. Papirove mi opravdu přišly jako skvělý poměr cena/výkon.

Hisense má naprosto fatální upscaling. Např na tv Sony/Philips se dá alespoň o horsim signálu uvažovat. Ale na Hisense je to hrozne. Tragické podání zelené. Za me nebrat.

V loňském dtest vyhrál na plné čáře Samsung a LG/panasonic bylo na chvostu. Nemyslím si, že jim nadrzovali.
misaan
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků