Má smysl kupovat *teď* novou TV?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Daly90 6. 11. 2018 00:50

Ono to s výběrem do limitních 20k nebude jednoduchý ( prodávám mimo jiné i TV - Datart ), většina modelů nezávisle na značce bude mít vždycky nějakou úchylku - chápej kompromis. LG nabídne vyrovnaný obraz, ale otřesný lokální stmívání a problémy jak s maximálním jasem, tak s podáním černé. Samsung by mohl být fajn volbou, řada NU7* už vypadá celkem k světu. U sony si myslím, že v rámci kvality obrazu asi top, když je porovnávám na prodejně, tak si poradí se signálem a není potřeba vždy hýbat s nastavením barev podle signálu. Systém hodnotit nebudu, protože jsem ještě nenašel Smart systém, který by mi vyhovoval tak, aby nahradil HTPC. Zkusil bych přemýšlet o zvýšení budgetu, protože do 20k to prostě bude bída. Za cca 21k je UE49NU8002 od Samsungu, tedy 100Hz panel a obrazový skok proti NU7* je markantní. Lokální stmívání funguje podstatně lépe, než na srovnatelných modelech od LG a díky vyššímu jasu zvládne dynamické scény udělat "živější". Na živo je ten rozdíl větší, než vypadá na papíře. Napiš taky, jak daleko budeš sedět, jestli je opravdu nutné řešit 55" či nikoliv.
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 6. 11. 2018 04:44

UE49NU8002 nemá 100Hz panel, to až větší úhlopříčky této řady.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kurcatovium 8. 11. 2018 09:19

Naskytla se mi možnost zakoupit 50PUS7303 za 12990 Kč. Mám šanci sehnat v dohledné době (blíží se black friday, "pár" měsíců do nových modelových řad) a podobné ceně něco lepšího?

Chápu, že 120 Hz panel by byl fajn, ale ten začíná někde u Hisense 55U7A. A ten mě jednak dost odrazuje svým prostředím Vidaa a druhak je to 55", což už je po přeměření velikost fakt na absolutní hraně prostoru, kam přijde TV umístit.

O nějakém viditelném HDR si nedělám iluze u ničeho v mém budgetu, protože to, aby mělo smysl a aspoň trochu fungovalo, je tak někde v kategorii 30+ a beztak navíc jen u modelů, co se do 50" ani nedělají...
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 8. 11. 2018 09:51

Ber, vyzkoušej a případně do 14 dnů můžeš vrátit...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 8. 11. 2018 10:45

Nemyslím, že by to brzy spadlo pod těch 13k. Možná tak na ně, to reálné je.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod howkey 12. 12. 2018 00:31

Zdravim, co treba Sony KD-49XF8596? 120hz VA panel a od sonyprofirmy.eu za necelych 18 000,- Dneska mi tato TV dosla jako nahrada za Samsung UE40ES5500 (7 let stara 100hz PVA panel). Tv je napojena na kabelovku od UPC, internet a nasku. Vse nastaveno rychle, bez problemu a funguje. System je sviznej (uvidime za mesic ci delsi dobu) a zatim jsem nenarazil na problem. Zatim slozite hodnotit, nemel jsem moznost porovnat stejny obraz na obou zaroven. Takze pocitove po jednom odpoledni (jeste budu tv kalibrovat, zkouset ruzny obsah atd):
- kvalita cerne je srovnatelna se starym Samsungem a ten ji mel vybornou
- barevne podani se zda take vyborne jako u Samsungu
- kontrast je za me dostacujici
- kvalita sd kanalu je podle me uspokojujici, na vetsi tv bych to poustet nechtel :)
- hd kanaly jsou nektere dobre a nektere ok, dost to zalezi na vysilanem signalu, ale to je asi jasne
- hd video je na Sony lepsi..i tak maly rozdil v uhlopricce je znat :)
- zvuk je jiny nez na Samsungu :D musim porovnat, nedokazu rict zda horsi ci lepsi
- hdr nevim
- podsviceni je o neco lepsi a zda se rovnomerne
- odezva panelu vypada ok, jeste budu testovat s nejakymi hrami z pc
- pozorovaci uhly mel lepsi Samsung, ale to me moc netrapi

Premyslel jsem o te vyssi rade xf90, ale podle me to za direct led a o neco lepsi obrazovy cip nestoji. Nemuzu ty dve rady porovnat osobne, ale necekal bych o moc vetsi rozdily v kvalite obrazu.
Zatim spokojenost, tak snad vydrzi :)
howkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 12. 12. 2018 10:44

Obě, tj. 8596 i 9005, lze vedle sebe porovnat u zeleného skřeta v Holešovicích, v demu jsem nepostřehl znatelný rozdíl, subjektivně měla 8596 o trochu lepší obraz. Za tu cenu je super, ale mně se zobrazuje cena už přes 19 tis.
Jinak HDR bude jen základ. Napiš pak, jak jsi spokojený a nějaké další poznatky, diiiik
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod REY89 12. 12. 2018 11:29

howkey: taky mám tuhle TV v hledáčku, ale nikde žádná reakce od uživatele, natož recenze. Tak dej vědět jak jsi spokojen po delším užívání.

Jinak je pravda, ta TV tam stála nákých 17,7 K a teď už je tam za 19,2 K, což není moc potěšující.
REY89
Junior

Odeslat příspěvekod howkey 12. 12. 2018 14:27

DRSG píše:Obě, tj. 8596 i 9005, lze vedle sebe porovnat u zeleného skřeta v Holešovicích, v demu jsem nepostřehl znatelný rozdíl, subjektivně měla 8596 o trochu lepší obraz. Za tu cenu je super, ale mně se zobrazuje cena už přes 19 tis.
Jinak HDR bude jen základ. Napiš pak, jak jsi spokojený a nějaké další poznatky, diiiik

Ja tam byl, ale tam nemaji ty 49 :) Takze porovnavas IPS u xf85 vs VA u xf90.
howkey
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod DRSG 12. 12. 2018 15:02

to howkey: že je rozdíl v 49" (VA) a 55" (IPS) u 8596 vím, byl jsem tam někdy v listopadu a řekl bych, že to byly 49", ale kule na špalek kvůli tomu určitě nevsadím :-D
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod howkey 17. 12. 2018 13:03

Zalozil jsem vlakno na tu Sony TV viewtopic.php?f=1703&t=1294560. Budu tam obcas psat, tak kdyz tak cekujte tam.
howkey
Kolemjdoucí

Předchozí stránka