49"-50'' LCD Samsung vs LG, DVB-S2 do 15tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 22. 10. 2018 15:25

Zdravím a prosím o radu. Vybírám LCD tv pro rodiče. Představa je 49"-55" cca do 15 000kč a musí mít DVB-S2. Vybral sem tyto 4 UE50NU7442, UE55NU7172, 49SK7900PLA a 50UK6470PLC. Pro mě jako pro "laika" je nejzajimavější UE50NU7442. V dtestu a podobně ale píšou že ty LG jsou na tom obrazově lépe. Nečekám žádné zázraky za 15 000, ale z těchto 4 bych chtěl vybrat tu nejlepší. Nejde ani tak o funkce jako o kvalitu obrazu a aby nebyla moc pomalá. Případně vůbec neznám, ale dost lidí vychvaluje Hisense, ale kterou? Já mám doma na doporučení UE50j6282, na tu nemůžu říct špatného slova, ale tas už nejde koupit. Děkuji za jakékoliv rady.
Naposledy upravil Nick Cave dne 22. 10. 2018 21:10, celkově upraveno 2
Důvod: upraven název tématu na výstižnější
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 10. 2018 15:32

Hisense H55U7A, sleva už jen dnes: viewtopic.php?f=1703&t=1292781&p=12074609#p12074609
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 22. 10. 2018 21:07

Ta H55U7A vypadá hodně dobře za ty peníze, už sem ji měl v košíku, ale naštěstí sem to šel po mamině přeměřit a max velikost co tam dostanu je 120,5cm. Ta H55 má 123cm, takže upravuju dotaz na 49-50". Je H50U7A taky ještě lepší volba než ty 4 zmíněné, i když nemá 120Hz panel?
Děkuji
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 22. 10. 2018 22:17

Na podobné úrovni jako UE50NU7442.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 22. 10. 2018 22:26

A ma nekdo zkusenost s obrazovou kvalitou techto dvou typu? Jsou i za skoro stejnou cenu. V dtestuty dve LGny ohodnotily daleko lepe nez tu 7442. Tak sem na vaskach jestli za ty penize stoji a nejit radsi do nektere te Lg nebo hisense.
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 23. 10. 2018 07:22

Teď sem našel ještě v jiném postu od ondratr doporučení na Panasonic tx-50ex703e. Ten by se vlezl rozměrově i cenově. A taky nikdo není moc nakloněn k LG kvůli IPS. Tím pádem sem úplně ztracen. Takže když bych to zredukoval zůstává mi Samsung Hisense a Panasonic.
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 24. 10. 2018 09:10

Tak sem pročetl snad všechny možné příspěvky co tu jsou o 50" LCD a kvůli lesklému panelu vyřazuju Panasonic a zůstává výběr už jen mezi H50U7A a UE50NU7442. Viděl nekdo prosím srovnání mezi těmato dvěma? Tady na prodejnách prostě Hisense nikde nemají. A v jednom tématu byly dvě reakce na U7A že ma tragický obraz. Takže Samsung??
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kurcatovium 24. 10. 2018 09:33

Aby to rozhodování nebylo tak jednoduché, co například LG 50UK6500? Případně UK6300/6750/6950. Ty 50" modely UK řady podle všeho jako jedny z mála LG mají VA panel - https://www.displayspecifications.com/en/model/17b01256
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 10. 2018 09:36

Sice do televizí téměř nedělám, to přenechám Ryanovi a kvokovi, ale třeba Hisense H55U7A získal na AVForums hodnocení 8 z 10 (přesnost barev 8/10, kvalita obrazu po vybalení z krabice 7/10, po kalibraci 8/10, kvalita SDR 8/10, HDR 7/10, celkový poměr cena/výkon 9/10). A to nemluvím o tom, že před pár dny šla v Datartu pořídit za 15 292 místo obvyklých 17 990 korun, a brácha ji v pátek koupil za 14 390 korun. Pochybuji, že by na AVforums dost pozitivně hodnotili model, který tady "misaan" zatracuje.

Na druhou stranu nepopírám, že velkou roli hraje subjektivní vnímání obrazu, někdo má rád obraz teplejší, někdo studenější. Ale reálně se stejně nemáte čeho chytit, protože čemu už věřit, když ne tomuhle fóru a recenzím? A pokud vybíráte televizi hlavně podle obrazu na prodejně, tak stejně tohle fórum ani recenze nepotřebujete. Co je důležitější? Jestli je televize parametrově dobrá, nebo jestli se líbí obrazově konkrétní osobě? Pokud to druhé, tak nechápu, proč se tady ptá tolik lidí na její koupi. Taky se může stát, že pro jednoho bude obraz pecka, pro druhého nic moc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 24. 10. 2018 10:15

Je to tak jak říkáte, nejúžasnější je vybírat si TV v p..u pod milionem zářivek, když je každá TV úplně jinak nastavená a na jedné běží promo v 4K a na druhou pustí borec jejich mázlou reklamu. Proto se právě ptám tady kde jsou odborníci kteří si s tím hrají a mají možnost to vidět v reálných podmínkách. Ten samsung s hisense mi přijde jako hodně vyrovnaný soupeř a na hisense nemám možnost se nikde podívat. A v tom tématu to ti dva celkem odsoudili a nikdo na to nereagoval, tak mi to přišlo zvláštní. Taky sem našel něajkou španělskou recenzi kde dopadla obrazově velmi dobře. Pro mě jsou to teď dva finální adebti a neumím se mezi nimi rozhodnout. Ta LG je pro mě takové riziko, bez pohledu do serverního menu "kde mě nikdo nepustí" nemám žádnou jistotu že je to VA. Otázkou je jestli by mi to v něčem vadilo, pro běžné sledování si myslím že už se ty rozdíly IPS a VA dost stírají.
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 10. 2018 10:26

V ziadnej recenzii (je ich viac) nejak zasadne u U7A nekritizovali obraz ani v SD, takisto prevladaju po forach (aj tu, aj zahranicnych) vo velkej, drvivej prevahe, pozitivne reakcie. Tak to asi nahoda nebude.
Beriem, ze kolegom vo vedlajsich vlaknach sa obraz pacit nemusi, to je prirodzene. Ale par ludi nie je reprezentativna vzorka. A videli to na predajni co moze tiez zavazit.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 24. 10. 2018 10:33

Děkuji Ryan a souhlasím. Ať to uzavřu, Ryan a Kvok kdyby jste měli na výběr jen mezi H50U7A a UE50NU7442, kterou by jste vzali?
Děkuji
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod saman0 24. 10. 2018 10:37

ve vedlejším vláknu jsem hisense "kritizoval" já, psal jsem možná ne dost jasně , že televize stály vedle sebe a to i včetně toho samsungu, na všech stejný zdroj který několikrát střídán, ke všem televizím ovladače a změny nastavení obrazu paralelně všech zkoumaných vzorků. osvětlení všech též logicky stejné. dojem jak jsem napsal, nemůžu si pomoct. hisense mám objednaného , od koupi (odvozu z prodejny) zatím ustoupil. chápu že se k tomu mému výlevu těžko vyjádřit ale já byl prostě zklamanej
saman0
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 10. 2018 10:40

Já bych vzal Hisense kvůli tříleté záruce. Ta začíná běžet po skončení zákonné dvouroční:

"V průběhu prodloužené roční záruky (nad rámec zákonné dvouleté), si spol. Hisense vyhrazuje právo na úpravu těchto záručních podmínek. Lhůta pro bezplatnou opravu produktu se z 30 dnů mění na max. 60 dnů. Autorizované servisní středisko (dále jen „servis“) se navzdory této úpravě zavazuje provést bezplatnou opravu v co nejkratší možné lhůtě bez zbytečných odkladů. Veškeré náklady na práci, náhradní díly a dopravu ze servisu k Vám jsou v průběhu prodloužené záruky hrazeny k tíži spol. Hisense. Pokud se během platnosti prodloužené roční záruky (nad rámec zákonné 24 měsíční lhůty), vyskytne záruční závada produktu, kterou nelze v uvedené lhůtě odstranit, není možné žádat o odstoupení od kupní smlouvy. Jako náhradní plnění, však servis poskytne záruční plnění formou výměny za jiný nový produkt v podobné kvalitě a s podobnými parametry. Pokud během platnosti prodloužené 12 měsíční záruční lhůty (po skončení zákonné 24 měsíční záruční lhůty) dojde k výměně zboží za nový kus, nevzniká automaticky nárok na novou 36 měsíční záruční lhůtu. Nadále plyne původní poskytnutá záruční lhůta.

Jakékoli změny v záručním listu (prodejním dokladu) provedené neoprávněnou osobou, nevyplnění nebo ztráta záručního listu (prodejního dokladu). Používání výrobku k jinému účelu než pro který je výrobek určen (např. k podnikání) nebo nedodržení pokynů pro údržbu, provoz a obsluhu výrobku. Poškození výrobku živelnou pohromou, zásahem neoprávněné osoby nebo mechanicky vinou kupujícího (např. při přepravě, čištění nevhodnými prostředky apod.). Vystavení nepříznivému vnějšímu vlivu, např. slunečnímu a jinému záření či elektromagnetickému poli, vniknutí tekutiny, vniknutí předmětu, přepětí v síti, kolísání sítě, přepětí nebo zkratu na vstupech, výstupech, napětí vzniklému při elektrostatickém výboji (včetně blesku), chybnému napájecímu nebo vstupnímu napětí a nevhodné polaritě tohoto napětí, vlivu chemických procesů např. použitých napájecích článků apod. Pokud byly kýmkoliv provedeny úpravy, modifikace, změny konstrukce nebo adaptace ke změně nebo rozšíření funkcí výrobku oproti zakoupenému provedení, např. z důvodu možnosti jeho provozu v jiné zemi, než pro kterou byl navržen, vyroben a schválen."
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod kurcatovium 24. 10. 2018 10:44

Jen pozor, 50" U7A má narozdíl od 55" pouze 60 Hz panel.
kurcatovium
Junior

Další stránka