49"-50'' LCD Samsung vs LG, DVB-S2 do 15tis.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 24. 10. 2018 10:49

JJ to vím a se*e mě to, protože se mi tam 55" nevleze. Od kvoka to byla super nabídka s tou slevou.
Naposledy upravil Nick Cave dne 24. 10. 2018 13:15, celkově upraveno 1
Důvod: cenzura :)
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 10. 2018 10:52

Ano, to je pravda, totéž platí ale i pro tu LG (ta je taky 50Hz). Někdo tu psal, že v případě poruchy televizoru Hisense přijede technik až domů k vám. To je standard už všech výrobců? Aktuálně ověřuji na podpoře, jestli je to pravda. Rozhodoval bych se, pokud jsou subjektivně obrazově plichta, podle dalších faktorů (cena, záruka, servisní podmínky).

Klidně se přiznám, že jsem ještě donedávna ohrnoval nad Hisense nos, říkal jsem si, že to je nějaká Čína, kvalita mizerná, bude se snažit podbízet jen nízkou cenou. Ale ta H55U7A mě přesvědčila, ono i za těch 18 je to dobrá telka, jestli čtu dobře mezi řádky, tak stále platí, že do 20 tisíc lepší telku neseženete. A co teprv, když byla za těch 15 300 v Datartu. Třeba mě Ryan nebo kvok opraví, ale co to tak po očku sleduji, museli byste si u zvučnější konkurence připravit na televizi s podobnýma parametrama a úhlopříčce (hlavně 100Hz panel a VA) tak 20, spíš ale 25 tisíc. Kde jsou ty časy, kdy byly solidní telky za 12-15 tisíc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 10. 2018 10:55

Nie je to standard u vsetkych, a takisto moze hrat rolu to, ak je TV z neoficialnej distribucie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod kurcatovium 24. 10. 2018 10:59

Mně by ten 60 Hz panel ani nevadil, vadí mi, že takhle firmy loví neobeznámené zákazníky. Vidí super recenzi na 55U7A, koupí "jen menší" 50U7A, ale mají vlastně úplně jinou televizi. Navíc to ani neodliší cenou a ten "šizený" model tam prostě na první pohled normálně zapadá. Tohle ale není problém jen Hisense, dělají to dnes snad úplně všichni. Sám pokukuji taky primárně po 50" (těch 55" bych asi do stěny vměstnal, ale bude to vypadat hnusně) a tohohle podrazu se nevyvaroval snad nikdo - Samsung, LG, Hisense, jedou v tom všichni.
kurcatovium
Junior

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 10. 2018 11:09

Jo, to je blbý, dřív to bývalo fajn, že jste věděl, že v určité řadě, třeba u Samsungu, budou mít všechny telky 100Hz panel (třeba rok 2014 a řada H6xxx), přičemž si stačilo jen vybrat takovou velikost, aby se vám vešla. Holt se musíme smířit s tím, že solidní telky už dnes bývají od 55 palců výš. A jen málokdo je ochotný dát 30 papírů za 49" Sony XF9005.

-- 24. 10. 2018 11:23 --

Cenově vychází líp ten Samsung, sázel jsem na Hisense. Na Alze je za 15 tisíc, Sama pořídíte za cca 13 500. Nevím, jestli to stojí za 1 500 příplatek. Hisense má šestnáctizónové lokální tlumení a rok záruky navíc.
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod jiriholubcik 24. 10. 2018 13:12

Myslím že Ryan někde zmiňoval že u této cenové kategorie nemá cenu se lokálním tlumením zabývat. Je tomu tak i při 16ti zónách? Většinou mívají ty levné je dvou nebo čtyř ne? Těch 16 by už mohlo fungovat dobře.
jiriholubcik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dockalacek 24. 10. 2018 15:22

Tak už podpora Hisense napsala:

hisense.jpg
hisense.jpg (28.99 ) Zobrazeno 1769 krát
dockalacek
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 10. 2018 16:01

jiriholubcik píše:Myslím že Ryan někde zmiňoval že u této cenové kategorie nemá cenu se lokálním tlumením zabývat. Je tomu tak i při 16ti zónách? Většinou mívají ty levné je dvou nebo čtyř ne? Těch 16 by už mohlo fungovat dobře.

Je to edge led, tak ten LD nejaky extra prinos nema.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MgX 27. 10. 2018 12:22

saman0 píše:ve vedlejším vláknu jsem hisense "kritizoval" já, psal jsem možná ne dost jasně , že televize stály vedle sebe a to i včetně toho samsungu, na všech stejný zdroj který několikrát střídán, ke všem televizím ovladače a změny nastavení obrazu paralelně všech zkoumaných vzorků. osvětlení všech též logicky stejné. dojem jak jsem napsal, nemůžu si pomoct. hisense mám objednaného , od koupi (odvozu z prodejny) zatím ustoupil. chápu že se k tomu mému výlevu těžko vyjádřit ale já byl prostě zklamanej

Na korektně vyjádřený názor máš nárok. Když se Ti něco z určitých důvodů nezamlouvá a popíšeš je, záleží pak na každém, zda tyto důvody pocítí taktéž, anebo ne. Navíc - jen hlupák si koupí výrobek, který mu nevyhovuje.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 10. 2018 13:06

No a co vzit ten Philips PUS7303. Take po ni pokukuji. Take uz pomalu rok vybiram TV 49 az 50. Tezko se vybira. Ted mam Samsung UE40H6200 je to 100hz a vim,ze si pohorsim kdyz vezmu 50hz. Jenze ja mam stejne vsechno u Samsungu vypnute a fotbal a hokej sleduji tak 2x do tydne. Snad to preziju. Ja to chci hodne na hrani na Xbox one X. Preci jen tam je uz dost her ve 4k a hodne me laka ten ambilight. Uvazoval jsem i nad Samsungem 49NU8002 a Q6. Jenze krom kvalitnejsiho HDR ( svitivosti) prinese mi to o moc lepsi obraz nez ten Philips, ktery je za 16 tisic a ma navic 5 let zaruku ?

Doted jsem mel 2x Samsung s VA panelem a nechce se mi jit do IPS panelu u Philipsu a vyssi verze 8503. Problem je,ze na prodejne to proste stejne neuvidim tu cernou a hraji sice dost pres den,ale v zatemnele mistnosti.

Zkusenosti s tou PUS7303 asi nema nikdo co ?

Edit: urcite je nejlepsi Sony kd-49xf9005, ale za 30k fakt ne. Stat to 23k. To bych jeste zkousnul, ale ani minuly rok nesla Xe verze ve 49 palcich pod 25k.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod gustoh 27. 10. 2018 13:19

No ja mam 49PUS7503.Spokojnost so vsetkym.Ale napriek tomu ju asi predam /690€/ kedze mi nevyhovuje VA panel v izbe kde ju mam.Na jednom kraji sedacky uz je z uhla a trochu
zacinaju skreslovat farby.Tak predam a kupim IPS panel.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kutil71 27. 10. 2018 14:02

Dobrý den, také bych dal přednost IPS panelu. Pokud se člověk dívá v mírně osvětlené místnosti a je zvyklý se dívat z více míst v pokoji, je IPS ideální řešení. Mamce jsem koupil PUS6262 a k mému překvapení má bohužel VA panel a úhly sledování jsou skutečně tragické, v podstatě se dá dívat jen zpříma. Naštěstí se dívá jen z jednoho místa. U sebe mám LG s IPS a je to bez problému.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 27. 10. 2018 14:10

Akorát že on to chce na hraní, při kterém asi po pokoji nechodí, v zatemněné místnosti, kde nedostatky IPS vidět budou.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Zafata 27. 10. 2018 14:29

Jak pise Kvok. Kdyz hraju sedim na primo uprostred. Doted jsem mel VA panel a pohoda a obcas koukam z uhlu max 30%. Nejvetsi problem IPS panelu je ten, ze v prodejne to proste nenasimuluji abych vedel, ze mi nebude vadit ta seda misto cerne. Nemusi pomoci ani ambiłight.
Rad mam cernou co nejcernejsi a navic je pokoj na stranu kde nesviti cely den slunce+ jeste mam v 80% porad zaluzie stahnute.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 27. 10. 2018 14:44

Já jsem si chtěl jednou zahrát na televizi s IPS Layers of Fear. Po 20 minutách jsem to vypnul, protože se to opravdu nedalo. Když je potmě celá hra, do očí to kope neustále. A k hororu si světlo vážně zapínat nebudu.
50PUS7303 není špatná televize. Q6 je lepší (s adekvátním příplatkem), kromě jasu má i širší barevný gamut, což je taky plus v HDR. Nicméně vzhledem k tomu, že 49" verze nemá 100Hz panel, tak si stejně neužiješ FreeSync (který teda ale tak jako tak nejde mít zapnutý zároveň s 4K). Samozřejmě jestli ti to stojí za ty peníze je na tobě.
Tak jako tak, teď můžeš u Alzy shodit tu cenu ještě o tisícovku: https://www.alza.cz/narozky
kvok
TV expert

Předchozí stránkaDalší stránka