TCL 55DC760 s Android TV 8 Oreo

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod pcnatko 28. 11. 2019 11:43

Ahoj, mám tuto resp 50 palců televizi teprve týden a nejsem si v něčem jistý.
Má zabudovaný mikrofón? Jak vám funguje hlasové ovládání? Jenom řekněte ok Google počasí a televize reaguje?
Já jsem z toho už nějak zmatený. Dal bych ruku do ohně za to, že to tak fungovalo po rozbalení. Ale asi za týden se stáhla aktualizace a od té doby se tváří, jako by mikrofon televize ani neměla. Nereaguje na slova ani když dám vyhledat hlasem. Diodu mám taky nastavenou aby svítila, když je mikrofon zapnutý, ale ta je pořád zhaslá.
Zkoušel jsem české i anglické rozhraní pro případ, že by Google asistent nechtěl fungovat v češtině.
Přes mobil (jeho mikrofon) a aplikací android remote control, hladové vyhledávání funguje.
pcnatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Baf13 28. 11. 2019 13:12

Co zkusít "reset" tovární nastavení.
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pcnatko 28. 11. 2019 13:43

Omlouvám se, to jsem v dotazu zapomněl uvést. Samozřejmě jsem to resetoval do továrního nastavení a několikrát. Poté jsem to zkoušel v anglickém rozhraní, nepomohlo. Poté zase reset, nastavení na české rozhraní, v menu jsem zkoušel zapnout vše co by mohlo mít co dočinení s hlasem. Uč nepomáhá.
Anglická podpora na Tcl.com nejde kontaktovat, protože při odeslání dotazů hodí jejich web pouze chybu tak už nevím kde se ptát.

Funguje vám ostatním hlasové vyhledávání i bez externího mikrofonu popř. Telefonu?
pcnatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 28. 11. 2019 18:31

Nechci lhát, ale myslím, že bez externího mikrofonu ve druhém ovladači, či mobilu to nepůjde.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pepino_honda 12. 1. 2020 18:14

55DC760 - zakoupena v listopadu 2019, soft v543. Vše tak nějak fungovalo, jak jsme požadovali / TV je u rodičů/.
problém 1:
Před cca 14 dny najednou TV hlásí, že je potřeba párovat DO kvůli hlasovému ovládání, které je nyní nefunkční. DO funkční je. Při pokusu o párování nahlásí chybu - párování se nezdařilo, zkuste znovu. Následně minulý týden to zničehonic jeden šlo, teď již opět ne.
problém 2:
TV se sama zapíná. Někdy v noci, někdy přes den.... do TV připojen satelit Ariva, HDMI CEC vypnuto....

nesetkal jste se s tím někdo ? řešení ? jinak rodiče opravdu spokojeni... :-)
pepino_honda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 12. 1. 2020 18:27

K tomu parovaniu.Odpoj si vsetko z TV.Hlavne ak mas nieco v USB portoch a skus parovanie znovu.

-- 12. 1. 2020 18:28 --

Samozrejme predtym factory reset.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OPTM 14. 1. 2020 18:40

pepino_honda píše:55DC760 - zakoupena v listopadu 2019, soft v543. Vše tak nějak fungovalo, jak jsme požadovali / TV je u rodičů/.
problém 1:
Před cca 14 dny najednou TV hlásí, že je potřeba párovat DO kvůli hlasovému ovládání, které je nyní nefunkční. DO funkční je. Při pokusu o párování nahlásí chybu - párování se nezdařilo, zkuste znovu. Následně minulý týden to zničehonic jeden šlo, teď již opět ne.
problém 2:
TV se sama zapíná. Někdy v noci, někdy přes den.... do TV připojen satelit Ariva, HDMI CEC vypnuto....

nesetkal jste se s tím někdo ? řešení ? jinak rodiče opravdu spokojeni... :-)

Mám TCL U55C7006,soft V546 a párování funguje bez problému.
TV se mi taky někdy sama od sebe zapne.
OPTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod petromyl007 15. 1. 2020 11:37

Sama se zapíná pouze s aktivovaným "rychlým startem " v menu Androidu.
Pokud vypnete rychlý start, už se to nestane. Alespoň mně ne. verze FW 546.
petromyl007
Kolemjdoucí


Odeslat příspěvekod pepino_honda 21. 1. 2020 18:42

dle tohoto
https://support.tclelectronics.com.au/software-version/
je poslední ofiko verze 546 nicméně jsem tam nenašel model 55dc76, ale dle popisů verzí předpokládám, že to bude použitelné i pro mě .... :-)
na to foru je odkaz na FW R549... to ale fakt nevím, zda je to pro naše modely....
pepino_honda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pepino_honda 22. 1. 2020 11:30

tak dle návodu se mi nepodařilo flashnout TV na V546.... TV nespustila aktualizaci.... nicméně jsme provedl tovární nastavení a hlasové vyhledávání stále nefunguje.... :-(
pepino_honda
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 1. 2020 12:03

USB porty mas volne na tej TV?
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod OPTM 22. 1. 2020 14:35

Mam U55C7006=55C2US,v pondeli jsem flesnul R549,ktera opravuje samovolne zapinani TV behem dne nebo v noci pri zaplem rychlem startu.
55DC760=55C6US,takze muzete v pohode flesnout.
OPTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sicak2327 23. 1. 2020 12:17

Nechcem zakladať nové vlákno tak ak niekto vie či by neporadil ako sprevádzkovať chromecast na TCL 32 ES580.
Za každú radu budem vďačný.
sicak2327
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod OPTM 23. 1. 2020 13:19

sicak2327 píše:Nechcem zakladať nové vlákno tak ak niekto vie či by neporadil ako sprevádzkovať chromecast na TCL 32 ES580.
Za každú radu budem vďačný.

Ze stranek test.tcl.com si nainstalujte droid 9.
OPTM
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků