LG 49UK7550 nebo Samsung UE50NU7442

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MartinL80 30. 10. 2018 10:11

Prosím zdejší odborníky na relevantní připomínky k následujícímu výběru ke koupi nové TV: předvybráno LG49UK7550, nicméně dle diskuzí má RGBW a to nemá dobrou pověst. Koukal jsem na ní na Alze, kde běžela na všech TV stejná smyčka a nezaznamenal jsem výrazně horší obraz a zobrazení černé, jak se dočítám. Případně jsem pomýšlel na LG LG 49SK8100.

Mimochodem, doteď jsem měl Samsung FHD a plná spokojenost, jenže rozhodnutí Samsungu ohledně ukončení podpory DivX a DTS mě docela odradilo. Jinak bych bral UE50NU7442.

Je skutečně u těchto dvou televizí LG a typu od Samsungu tak markantní rozdíl v kvalitě obrazu v neprospěch LG a platí info, že tyto typy LG mají RGBW panel? Díky za info :-)
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 10. 2018 11:45

Ano, je tam RGBW a ano, je to dost rozdiel oproti VA.
V podmienkach predajne pri tom osvetleni a bez patricneho nastavenia toho vela nenaporovnavas.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MartinL80 31. 10. 2018 16:21

Dle těchto webovek tam ale RGBW není: https://www.flatpanelshd.com/article.ph ... 1523522612

Tak pak něčemu věřte, každý tvrdí něco jiného. Někteří diskutéři nepokrytě fandí určité značce a na druhou účelově plivou špínu, taková diskuze pak stojí za ... ;-)
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 10. 2018 17:34

Je to stary članok, ktory vyšiel pri predstaveni novych modelov, kedy ani vyrobca sam poriadne nevedel čo kde bude montovať.
Je možny aj variant, že je v rôznych uhlopriečkach rôzny panel. Možno preto nachadzaš rôzne informacie. A nie je vylučene ani to že aj v ramci jednej uhlopriečky su rôzne panely. Panelova loteria je bežna vec.

Ktorych diskuterov maš konkretne na mysly?

Aj keby tam RGBW nebol, stale je medzi IPS a VA panelom značny rozdiel. VA ma vždy menej kompromisov. A to nema so žiadnou značkou či protežovanim nejakej nič spoločne, to je objektivny fakt.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MartinL80 1. 11. 2018 09:28

Tak například jistý velšský fotbalista na připomínku ohledně vyrovnané kvality obrazu dvou televizí v jednom shopu okamžitě přispěchá s velmi nedůvtipnou poznámkou, že za dobrý obraz na LG může špatné osvětlení v místnosti :-) Pochopitelně, pokud bych uvedl, že na LG byl špatný obraz oproti Samsungu, bylo by osvětlení v místnosti a nastavení TV zcela v pořádku. To jednoho pobaví ;-)

Kde tedy berete info o vybavení TV vy, když je uvedený článek "starý"?
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 11. 2018 09:51

MartinL80 píše:Pochopitelně, pokud bych uvedl, že na LG byl špatný obraz oproti Samsungu, bylo by osvětlení v místnosti a nastavení TV zcela v pořádku. To jednoho pobaví ;-)
To si si vycucal z ktoreho prsta?
Ta tvoja genialna teoria ma jednu velmi zasadnu vadu. Totizto toto omielame stale dookola bezohladu na to, co v predajni "vyhra". Tak si tie superdovtipne poznamky mozes niekam strcit, lebo su uplne mimo realitu.
Nabuduce odporucam overit si vlasne tvrdenia kym prides s podobnym nezmyslom.

Ocividne totiz nechapes pisany text a problematike nerozumies.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MartinL80 1. 11. 2018 12:10

Díky za zaslaný odkaz. Škoda že někteří diskutující si v několika odstavcích řeší svoje mindráky a na dotazy těch, kteří tomu nerozumějí, neodpovídají ;-)

Nicméně z té specifikace nedokážu vyčíst, jak je to s tím RGBW panelem - který údaj to dosvědčuje? Díky
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 11. 2018 12:28

Vis, ono to je tak slozite tema, ze kdybychom na kazdy dotaz odpovidali skutecne dopodrobna, tak si z toho jelen a my bysme se mohli upsat a stejne by to bylo k nicemu, kdyz poradne nevime, s kym se o dane veci bavime. Tohle plati obecne, ne jen tady. Ale drzme se tematu.

Kdyz ti napisem presne, jak poznat to lepsi ze dvou ne moc dobrych tv, tak se ti zamota hlava a prodavaci v prodejne dvojnasob, protoze je to dnes spis predcitac stitku a podavac zbozi, nez nejaky odborny poradce, ci snad zapaleny lajk (cest vyjimkam).

Dalsi a dost zasadni vec: tvoje hodnoceni bude vzdy spis subjektivni, to nase, troufnu si rict, uz pomerne objektivni. A to je proste vec, ktera muze udelat drasticky rozdil mezi tim, co ti je tu nekdo schopen doporucit a co se tobe bude nakonec libit. Jinak to ani nejde.

Jiste, nekdo si muze dat tu praci, a udelat tu resersi za tebe, a ver, ze by to i nekdo udelal, ale ty televize jsou "v celkovym poemru cena vykon" tak nezajimavy, ze to asi nikdo delat nebude. Ono to neni uplne na dve minuty, kdyz bys to chtel fakt exaktne a pak se jen pokochal vypisem v jakych uhloprickach a jakych seriich je jaky panel... a jestli se tam nahodou neskryva zakopany poklad...

A zadny link jako je nahore ti nepomuze, pouze napovi a taky udaje tam nemusi byt pravdive pro ostatni regiony a serie...
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinL80 1. 11. 2018 12:44

V minulém příspěvku jsem položil exaktní dotaz, jak poznat z daného výpisu na displayspecifications přítomnost RGBW - protože ublížený SR kolega napsal, že konkrétní model určitě RGBW má.

Pokud je to tedy tak zamotané, jak může někdo s jistotou tvrdit, kterým panelem je jaká TV vybavena? Na jiných serverech jsem se dočetl, že LG vyrábí panely i pro jiné značky, které odmítají sdělit, v jakých modelech jaké panely jsou. Taky dobrý.

Každopádně je mi jasné, že v dané cenové relaci nekupuji žádné špičkové zboží - analogicky asi taky nebudete v auto - moto diskuzi každému cpát, proč kupuje Škodovku nebo Hyundai, když Mercedes je mnohem lepší kvalita :-)
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 11. 2018 13:13

A to je prave to, proc nema smysl se moc rozepisovat, ty sis neco nasel, ale nedokazes tomu porozumet. Spis teda nechces. Identicka TV bude treba v UK uplne jina, nez v rumunsku a nebo US, pripadne treba nemecku. Nebo dokonce muze byt ta tv jina v ramci jednoho statu. Jenom proto, ze si treba electrowolrd udela obri objednavku a necha si na tom modelu neco osulit... (to byl jen priklad). Proste to muze byt v ramci serie. Ne rady, ne typu, v ramci serie jiny. No a to uz musis opravdu do hlubin internetu, pripadne mit znamy, co se o to taky zajimaji tak nejak sportovne a pak uz mas ty zdroje. To neni o tom, ze medour je lepsi nez skoda, to je o tom, proc koupit treba rapida, nez i20... (ted strilim, ale asi se snad chapeme).
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinL80 1. 11. 2018 13:28

S optikou tohoto pohledu jsou pak ale veškeré diskuze nad konkrétními typy vlastně zhola zbytečné, pokud lze parametry měnit v rámci jednotlivých kusů. Že by vyrobilo LG pro nějaký shop řadu televizí s jinými parametry a vydávalo to za stejný typ? Tak tomuhle při sebelepší vůli nevěřím ;-)

Z výpisu to tedy poznat nelze. Jsem zvědav, zda se ukáže ve vlákně ještě zuřivý Velšan, aby mi vysvětlil jak tedy přišel k neochvějnému závěru, že v této TV (LG 49UK7550) RGBW panel je, když to vlastně vůbec nemůže vědět.
MartinL80
Junior

Odeslat příspěvekod SmokeMan 1. 11. 2018 13:40

Spatne jsem to zformuloval, pisu v rychlosti. Serie vetsinou odpovida paramatry, ale muze se lisit pouzity panel, tak stejne jako v ruzne uhlopricce v dane typove rade.

U zajimavych tv je toto znamo a varuje se pred tim ihned i tady. U tv ktere proste nenabizeji nic zajimevo ve sve cene je zajem proste mensi, neni duvod je doporucovat, proc taky? A tim padem je o nich mensi povedomi a zkusenost. Opravdu nemuzes chtit, aby ti nekdo delal elaborat jak to muze dopadnout, jake to asi bude atd. kdyz to pouzije asi jen v tvem pripade a muze ho to stat treba hodinu promarneho casu, ktery venuje jen tobe. Neco jineho je neco pohledat, kdyz muzu a da mi to pet minut prace a neco jinyho je to hledat hodinu...

Typ panelu se da poznat na jednoznacnych typech, kde je dano, ze nic jineho neni pouzito napr. pro evropu, pripadne stredni evropu. Kdyz ma nektery privatni objednavku, vetsinou ji aspon rozlisi nejakym pismenem, ovsem tady uplne nepredpokladam, ze bude davat pozor, jestli nahodou na konci ciselneho typu neni misto pismenka d B nebo neco podobneho... atd. atd.
SmokeMan
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 11. 2018 18:51

MartinL80 píše: Škoda že někteří diskutující si v několika odstavcích řeší svoje mindráky a na dotazy těch, kteří tomu nerozumějí, neodpovídají ;-)
Preco o sebe hovoris v 3 osobe?
Na co konkretne som neodpovedal? Mozes specifikovat? Ci zas len okolo seba detinsky prskas?

Ten TV si videl a pacil sa ti. Aj nas bohorovne presviedcas ze je dobry. Ty si si ocividne neprisiel po radu, ale po odobrenie vyberu. A ked sa tak nestalo si oduty ako male decko. Tak si ho proste kup, ocividne tomu rozumies lepsie, tak co tu chces dalej riesit?
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod MartinL80 1. 11. 2018 19:47

Giggsi Ryane, patrně při tom vzteklém dupání nožičkama nestíháš číst i celé vlákno, tak ti to zkusím připomenout, ač je to z mých příspěvků zcela patrné - můžeš stručně v jedné větě sdělit, jak jsi zjistil, že v TV LG49UK7550 je panel RGBW?

V prvním příspěvku jsi to napsal jako jasnou věc, ale já mám jiné info, tak mi zajímá, jak jsi přišel ty ke svému.

Nevím co přesně znamená "odobrenie vyberu", ale TV zatím nekupuji, pouze sháním informace. Ano, obraz se mi líbil a byl jsem s ním spokojen, ale pravda, bylo to "pri tom osvetleni a bez patricneho nastavenia". Tady jsem se zatím dozvěděl pár výkřiků do tmy a že tomu vůbec nerozumím (což je pochopitelně pravda a důvod, proč se táži) :-)
MartinL80
Junior

Další stránka