Doporučení 49" TV ke sledování SD

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 22:49

pěkně napsáno :). Jen z toho pořád nevím, jestli koupit OLED Philipse, LED Sony, nebo něco jiného se 100 Hz panelem.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod ivotv 28. 1. 2019 23:08

Proste zalezi kolik na to mas penez.

Mas 35tisic? Vem OLED, Philips nebo LG
Mas 30tisic? Zkus pridat 5 a vem OLED. Nemuzes pridat ani nahodou? Vem Sony 9005
Mas 25tisic? Vem Samsung Q6 (nu8002 bohuzel neni)
Mas 15-20tisic? Vem Philips pus7303 nebo se stestim v akci pus8303
Mas 10tisic? Vem Samsung nu7100
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 23:22

Částku bych měl nejvyšší. Ale nevím, jaký problém bude používání herní konzole v případě OLED a jaká je životnost OLED panelu - první otázky. Philips by na tom měl být podle testu obrazově lépe, ale zase je to android, tak si nejsem jistý, jak svižný systém bude - druhá otázka. 9005 je asi jedna TV z užšího výběru a podle všeho umí slušně i SD (asi by to měl dobře zvládnout i Philips) - o SD mi jde, koukám často na "zlatý fond".

Podle mě ne vždy s výši vynaloženého finančního objemu roste kvalita. A imho u televizí to platí.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod bylinnycaj 29. 1. 2019 08:41

stormborec píše:
Třeba já uvažuji mezi Philipsem a Samsungem 7. řady, ale není šance to nějak porovnat, protože neexistují testy a v obchodě pod těma zářivkama člověk stejně pozná kulový

Ja by som Ti (aj tazatelovi) doporucil Sony Bravia KDL-50WF665 v FHD rozliseni za 450€.
bylinnycaj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 1. 2019 08:43

cheetah80 píše:Částku bych měl nejvyšší. Ale nevím, jaký problém bude používání herní konzole v případě OLED a jaká je životnost OLED panelu - první otázky. Philips by na tom měl být podle testu obrazově lépe, ale zase je to android, tak si nejsem jistý, jak svižný systém bude - druhá otázka. 9005 je asi jedna TV z užšího výběru a podle všeho umí slušně i SD (asi by to měl dobře zvládnout i Philips) - o SD mi jde, koukám často na "zlatý fond".

Podle mě ne vždy s výši vynaloženého finančního objemu roste kvalita. A imho u televizí to platí.

Zivotnost oled panelu je ovela dlhsia ako technologicka a moralna zivotnost celeho televizora.
So sviznostou androidu na Pholipse nie je ziaden problem. Je to jeden z najsviznejsich systemov.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 1. 2019 11:03

Sony Bravia KDL-50WF665 vypadá velmi zajímavě, FullHD nevidím vůbec jako nevýhodu, problém je, že Sony v těchto nižších řadách nemá interpolaci pohybu.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 29. 1. 2019 12:40

bylinnycaj píše:
stormborec píše:
Třeba já uvažuji mezi Philipsem a Samsungem 7. řady, ale není šance to nějak porovnat, protože neexistují testy a v obchodě pod těma zářivkama člověk stejně pozná kulový

Ja by som Ti (aj tazatelovi) doporucil Sony Bravia KDL-50WF665 v FHD rozliseni za 450€.

Díky za reakci, koukal jsem na TV - Full HD panel bych jako plus - dříve jsem uvažoval o OLED A7 FullHD - ale už není. Ale není to 100 Hz a osobně mám pocit, že rozdíl celkem vnímám.

-- 29. 1. 2019 13:49 --

Ryan Giggs píše:
cheetah80 píše:Částku bych měl nejvyšší. Ale nevím, jaký problém bude používání herní konzole v případě OLED a jaká je životnost OLED panelu - první otázky. Philips by na tom měl být podle testu obrazově lépe, ale zase je to android, tak si nejsem jistý, jak svižný systém bude - druhá otázka. 9005 je asi jedna TV z užšího výběru a podle všeho umí slušně i SD (asi by to měl dobře zvládnout i Philips) - o SD mi jde, koukám často na "zlatý fond".

Zivotnost oled panelu je ovela dlhsia ako technologicka a moralna zivotnost celeho televizora.
So sviznostou androidu na Pholipse nie je ziaden problem. Je to jeden z najsviznejsich systemov.

Díky, Android na Philipsu je tedy podle tebe rychlejší třeba než na Sony? Nevím - 8 let by tedy měl panel vydrže? A nebude problém s výpaly, až si ratolesti začnou hrát na konzoly? Možná se ptám jako throtthl, ale nevím přesně, jako technologii (LED, OLED) a systém (uzavřený od výrobce vs. Android) zvolit. Každý má své pro a proti. Jak jsem psal původeně, měl jsem vyhlídnutou LG OLED A7, ale než došlo na výměnu, nebyla. Tak jsem se obával, díky mediální masáží, pouze o výpaly. SD vysílání na ní bylo skvělé. Nově jsem na základě nějakých recenzí i fóra zde dospěl k OLED od Philips nebo LED od Sony. i když původně jsem preferoval LG.

-- 29. 1. 2019 13:55 --

stormborec píše:Sony Bravia KDL-50WF665 vypadá velmi zajímavě, FullHD nevidím vůbec jako nevýhodu, problém je, že Sony v těchto nižších řadách nemá interpolaci pohybu.

Jak jsem psal výše FullHD by byla ok, ale sport sleduji celkem často, takže by mi vadila rozmazanost i efekt nějaké soap opery a raději bych 100 Hz.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 29. 1. 2019 13:34

Záleží také na odezvě toho panelu, ale třeba také na synchronizaci blikání podsvícení, jak se to pak ve výsledku jeví. Soap opera se považuje hlavně při filmech, když je tam interpolace pohybu, při sportu se naopak na 100Hz TV ta interpolace zapíná vždy jinak by ten 100Hz panel nebyl využit.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MartinL80 30. 1. 2019 08:17

Četl jsem vlákno od začátku a nenech se vysmát zdejšími hejtery. LG 49SK8000 je super volba, momentálně cca za 15 tisíc. S černou barvou není absolutně problém, ve vláknech najdeš stručnou recenzi. Prakticky všechny zdejší kritické připomínky se nezakládají na pravdě.

Nicméně SD vysílání je zoufalost - a právě u sportu to vynikne markantně. Takovej hokej je zcela nesledovatelný. To je ale problém každé větší úhlopříčky. Doma jsme přešli ze Samsunga 32' na uvedenou LG a když si dneska pustím pro srovnání SD vysílání, tak nechápu jak jsem na to mohl dřív koukat :-)
MartinL80
Junior

Předchozí stránka