LG 55SK8500 vs SAMSUNG QE55Q6FN vs Hisense h55u7a

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod anonym41 5. 11. 2018 18:34

Ahojte,
Už dlhšiu dobu sa rozhodujem medzi podmetenými TV. Využitie najma filmy Hd obsah ale aj SD plus 4k z netu,youtube a športové prenosy ako je futbal a hokej, prepojenie tv a pc a stabilita pehravania a podpora obsahu 4k z netu,usb a pod..
Moj favorit bol LG 55SK8500 aktuálna cena 899 vie mi ju spravit alza.sk,ale postupne začala klesat cena SAMSUNG QE55Q6FN cena 940 EUR, tak som začal váhať. Taktiež ešte váham nad Hisense h55u7a kde ju možem kupiť za 660 eur
Preto, ak mate niekto skúsenosti s predmetnými TV bude rád, ak sa podelíte so skusenosťami a odporučaním aký TV si vybrat s tejto trojice.
Ďakujem
anonym41
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hildaman 5. 11. 2018 20:43

Nejsem žádný odborník, ale po dvou měsících každodenního pročítání tohoto fora, kde se stále tyto televizory probírají dokola, mohu napsat, že rozhodně Samsung. Pokud chceš ušetřit tak ten Hisense, opakovaně zde na poměr ceny a kvality opěvovaný. Mám to podobné a nyní jen vyčkávám na ty správné akce. Osobně se zaměřuji na Samsung QE55Q6FN nebo Samsung UE55NU8002. Pokud by byla hodně zajímavá cena tak i Sony KD-55XF9005.
Ale určitě vyčkej na zdejší znalé...
hildaman
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 11. 2018 20:44

Pokud koukáš spíše čelně, tak obě jsou lepší než LG SK8500

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk9000 = toto je u nás označeno jako SK8500 (nenech se zmást tím sk9000)

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsu ... 6f-q6-2018 = toto je klasicky Q6FN

Pokud nepotřebuješ koukat z boku (beztak koukat z boku nedává moc smysl, není to komfortní), tak není o čem a Q6FN bude v mnoha disciplínách lepší volbou. Jen vocas by koukal na film od začátku do konce z boku :) ... z boku je jen "nouzovka" v moment, kdy tě to moc nebaví a máš to jako kulisu třeba.
Však si ty recenze porovnej jako inspiraci a řekni si, zda je lepší jít cestou lepší kvality za cenu horších úhlů a nebo naopak. Pokud vadí horší úhly, tak se to dá řešit třeba otočným držákem. Pokud vadí méně kvalitní obraz, tak to už nevyžehlíš :) ...proto Q6FN (nebo ta případně Hisense, která má k tomu Q6FN blíž než k té LG IPS)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 5. 11. 2018 20:44

Jsou to tři TV z jiných cenových kategorií. Tak jak to stojí, tak je nejlepší QE55Q6FN, nicméně UE55NU8002 je skoro stejná a možná ji seženeš levněji.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 5. 11. 2018 20:47

většinou největším hendikepem IPS panelů je špatná uniformita IPS panelů (black uniformity, gray uniformity) ...dělá to pak hnusný fleky, které jsou otravné. Proto člověk jdoucí po kvalitě obrazu většinou dává od IPS ruce pryč.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 11. 2018 20:56

www.rtings.com píše:The Samsung Q6F uses PWM to dim the backlight, and there is visible flicker at all backlight levels. The flicker frequency is quite high at 240 Hz, but the flicker is still noticeable to some, especially at low backlight levels where the backlight is off for longer periods of time.

Like the other 2018 Samsung QLEDs, the backlight flicker varies quite a bit depending on the motion settings used


Prohnané přes translator... pro lepší pochopení ne angličtináři.

www.rtings.com píše:Samsung Q6F využívá PWM ke ztlumení podsvícení a na všech úrovních podsvícení je viditelné blikání. Frekvence blikání je poměrně vysoká při 240 Hz, ale blikání je stále viditelné u některých, zejména při nízkém podsvícení, kdy je podsvícení delší dobu vypnuto.

Podobně jako u ostatních modelů QLED Samsung 2018, blikání podsvícení se mění v závislosti na použitých nastaveních pohybu...
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinL80 5. 11. 2018 22:30

Řeší se to všude dokola - pokud ti nevadí, že na Samsungu si přes USB nepřehraješ většinu knihovny (filmy, seriály, pohádky, večerníčky atd.), tak je Samsung opravdu nejlepší volba co se obrazu týká.

Někteří se za honbou po co nejvěrnější černé nezajímají, že na dotyčné televizi pak půjde pustit leda tak Ordinace v SD kvalitě, což bude na dané úhlopříčce opravdu ňamka :-)
MartinL80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 5. 11. 2018 22:36

No tak jistě, ne každý má potřebu vypláznout 30k za televizi a pak stahovat věci z warezu. A když už vypláznu 30k za televizi a chci stahovat věci z warezu, tak mě 2k za random Android box vážně nezabije.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym41 5. 11. 2018 22:51

Ďakujem za postrehy a doporučenia, na tom Samsungu mi jediné vadí ta mizerná podpora kodekov na prehrávanie súborov v tomto je LG lepší p.s ako je na tom hisens? ,ale na druhej strane tv bude pripojený k pc tak tento handikep by mal byť vynahradeny..?
anonym41
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 5. 11. 2018 23:29

Pokial to budes mat ako monitor k pc, tak ta nejake kodeky zaujimat nemusia.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod anonym41 6. 11. 2018 02:30

Tak pozeral som recenzie na "rtings" na LG sk8500 a Samsung QE55Q6FN a celkový výsledok bol len 0.1 v prospech Samsungu. V prospech LG bolo lokálne stmievanie,podpora kodekov v prospech Samsungu zase kontrast a lepšia kvalita obrazu.Otazne je či je poznať výrazne rozdiel medzi oboma TV? Keby zlacnel napr.sony XF 9005 na cca 1050 Eur tak bolo by rozhodnuté....Ešte stále mi vŕta hlavou ten Hisens čo sa týka pomeru obraz,podpora rôznych formátov súborov atď..
anonym41
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2018 07:26

Tam si treba vsimat namerane vysledky pri obrazovych parametroch a nie body. Tie body su neobjektivny nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MartinL80 6. 11. 2018 08:07

Za chvíli se patrně dočkáme doby, kdy i pračka s troubou budou považovány za externí výstup PC :-) Od čeho jsou tedy v TV sloty na USB (dokonce několik), pokud v některých televizích nejde jejich obsah přehrát?
MartinL80
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 6. 11. 2018 08:27

A představ si, že televize mají i tzv. HDMI porty, k čemu asi budou ty?
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tttom 6. 11. 2018 09:29

Pro anonyma41:
Na základě rad zdejších diskutujících je jedno jasné - vždycky to bude o kompromisu, který musíš udělat. Ať už půjde o kvalitu obrazu, ovládání, nebo podporu formátů.
Samsung nemá podporu DivX, kterou jsem já obešel díky radám zdejších odborníků (viz jiná vlákna), ale není to asi pro každého. Sony obecně mi vadila díky nepříliš rychlému systému, zkušenost s řadou 2018 nemám, ale v některých vláknech někdo zkušený psal, že i tak minimálně 1x týdně restart během sledování TV. To zas nepřekousnu já, byť mi obraz přišel nejlepší. Tátovi jsem před 2 lety Sony koupil, obraz parádní, ale z tohoto je nešťastný. S Hisense zkušenost nemám, LG SK8500 jsem měl v hledáčku, na prodejně jsem požádal pustit hokej, a bylo to strašné.
K té svižnosti systémů se tady moc nedebatuje, dovede k tomu někdo něco říci? Já třeba dovedu na té Q6FN do deseti sekund pustit dětem pohádku z PC, která je třeba ve čtvrté úrovni adresáře. Při tom musíš přepnout na jiný zdroj signálu a projet těma adresářema. Když jsem měl v ruce magický ovladač od LG, tak mi podobné operace přišly díky tomu kurzoru taky docela rychlé, ale pořád bych řekl že tak 2x pomalejší.
tttom
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků