Sony KD-XF9005 nebo Samsung QEQ7FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Leops 6. 11. 2018 18:12

Ahoj,
budu kupovat dvě televize do 3 týdnů. U první televize nevím, jestli má cenu připlácet za Sony KD-49XF9005 nebo se spokojit se Sony KD-49XF8596 nebo možná Samsung QE49Q6FN na vzdálenost cca 2,2m? U druhé televize jsem měl vybráno Sony KD-55XF9005 (vzdálenost 2,7 až 3,1 m), trochu mi to stížil zaměstnavatel, přes kterého můžu mít Samsung QE55Q7FN za 32 000,- nebo Samsung QE55Q6FN za 24 000,-. Na televizích pojede hlavně DVB -T2 (sport je hlavní předmět zájmu), občas stažený film, Netflix. Hry se hrát nebudou. Vyplatí se u druhé televize sleva u Samsungu, nebo mám jít do Sony? ;-)
Naposledy upravil Leops dne 6. 11. 2018 20:03, celkově upraveno 1
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod DRSG 6. 11. 2018 19:27

DVB-T do UHD TV na sport? To zrovna není optimální řešení. Při porovnání 55" sony 9005 s qledem samsung se mi víc líbil soňák, ale je to můj subjektivní názor...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Leops 6. 11. 2018 19:54

Když půjde koupit Full HD s parametry 55" a 100 Hz tak UHD kupovat nemusím.
Sport je rozhodující pro kvalitu obrazu.
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2018 20:09

XF8596 je IPS = špatná černá, špatná rovnoměrnost podsvícení, špatný kontrast, ale solidní sytost barev při bočním pohledu. XE9005 nebo Q6FN jsou s opačným charakterem = vybledlé barvy při bočním pohledu, ale lepší kontrast, lepší černá, rovnoměrné podsvícení.

Nejlépe si je jít prohlédnout naživo.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod DRSG 6. 11. 2018 20:30

to Leops: ano, chápu, ale když už si pořídím pořádnou TV, za pořádné prachy, tak to chce i pořádné krmivo (sat,upc, dobré iptv), a hokej na ČT sport je bída zvláště pokud ČT nepřijede s HD vozem (viz zápasy Zlína) to pak nezachrání ani tv za 30 klacků
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 6. 11. 2018 20:40

49" XF8596 je VA a na rozdíl od 49" Q6 má 100Hz panel.
XF90 se u Samsungu rovná až Q8DN.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2018 20:53

aha, tak jsem si to spletl s 55", která je ips...omlouvám se tím pádem za omyl

-- 6. 11. 2018 21:55 --

vždy jinak záleží na dispciplíně, co zrovna chceš srovnávat ... "XF90 se u Samsung rovná až Q8DN" to je pravda, pokud ti jde o disciplínu FALD. Velmi těžko se to porovnává pouze z tohoto řádu.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 6. 11. 2018 20:59

Leops píše:Když půjde koupit Full HD s parametry 55" a 100 Hz tak UHD kupovat nemusím.
Sport je rozhodující pro kvalitu obrazu.

Ešte sa snaď niekde da zohnať LG 55EG9A7V.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 11. 2018 21:03

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold*0.1 (Q6FN vs XF90)

XF90 je paráda, to rozhodně nezpochybňuju, ale není telka, která by byla top naprosto ve všech disciplínách najednou

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold*0.1 (Q8DN vs XF90)

Q8FN na RTINGS = Q8DN v ČR ... a tu on může mít za 38392,- přes zaměstnavatele :) (pokud tomu dobře rozumím)

https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold*0.1 (Q7FN vs XF90)

matematicky v tom skóre má velikou váhu právě ten dimming
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 6. 11. 2018 21:20

Dimming s blikáním.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leops 6. 11. 2018 21:29

Oled nechci. Vím, že má problém s bílou, nebo už to neplatí? Vypálení se nebojím, mám asi 13 let starou plazmu.


indeshit píše:Q8FN na RTINGS = Q8DN v ČR ... a tu on může mít za 38392,- přes zaměstnavatele :) (pokud tomu dobře rozumím)

Nemám slov, na korunu přesně. :-D
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 7. 11. 2018 17:44

Problém s bílou? Jakože když si pustíš bílou přes celý panel, tak zešedne, protože se aktivuje ochrana? A Ty máš potřebu pouštět jednolitou bílou plochu přes celý panel, aby se aktivovala ochrana?

Kup co Ti nejvíce sedí, vyhovuje. Nejsem člověk, co kohokoliv přesně směřuje. Každý má jiné oči, jiné nároky, jiné preference. Kdyby ses bál vypálení, tak bych řekl - OK, OLED neber.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Leops 7. 11. 2018 19:24

Myslím to, že neumí (neuměla?) zobrazení bílé, např. lyžování. V sobotu jsem viděl vedle sebe OLED a LCD obojí Sony, kde běžel curling a rozdíl tam byl. Prostě na LCD byla bílá, kdežto na OLEDu s nádechem do modra.
Zatím jsem viděl jenom Sony, zítra snad uvidím i Samsung a doufám, že budou vedle sebe.
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod Leops 9. 11. 2018 11:19

Včera jsem byl v dvou Datartech a dvou specialkách.
Moje poznatky:
První Datart, pohodový prodavač, problém byl že, televize nejdou napojit na anténu, ale nebyl problém film na flash disku. Film 55min cca 660 MB obraz byl lepší na Sony KD 55XF9005 oproti Samsungu QE55Q7FN, ale i Samsung QE65Q9FN. odstup jsem si udělal. Druhý komentovat nebudu prodavači se snažili, ale televizi Samsungu QE65Q6FN vůbec nenaladily.
V první speciálce mi doporučoval LG 55SK8500PLA napojil na anténu a hanil QLED obecně vyšší poruchovost a špatné pozorovací úhly. Sony neberou, prý jestli chci restarty tak není problém objednat.
Druhá taky nebere Sony, prý nemají důvod, panel je od Samsungu a jenom se připlácí za značku. QLED doporučoval i když jí neměli.
Tak jsem zase tak prochu na začátku. :-(
Leops
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 9. 11. 2018 11:45

Leops píše:panel je od Samsungu a jenom se připlácí za značku

Tohle je častá argumentace prodejců a je to nesmysl. Doufám, že se stejnou vervou propagují OLED od Philips, protože panely jsou přece ve všech OLED stejné a Philips je nejlevnější.
Kvalitu obrazu dělá spoustu věcí, kromě panelu ještě především podsvícení a obrazový procesor. A může to být hodně velký rozdíl.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků