Pomoc neznalci s výběrem 55” TV - Děkuji za jakoukoliv radu

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Neználek123 10. 11. 2018 15:23

Dobrý den,

předem bych chtěl moc poděkovat všem, kteří nějakým způsobem na tento příspěvěk zareagují.

Rád bych si zakoupil po delší době novou televizi a vzhledem k obrovskému množství možností si připadám poněkud ztracen, avšak pevně věřím, že na zdejším fóru plném expertů naleznu nějaké řešení.

Doposavad jsem vždy vlastnil televizi Samsung a byl jsem s ní spokojen. Když se ale v současné době koukám na ceny nových 55” Samsungů (proč jsou tak drahé?), tak zvažuji jinou značku. Líbí se mi specifikace a příznivé ceny Panasoniců, se kterými mám také dobré zkušenosti, ale nebráním se i jiné značce.

Rád bych si televizi pořídil k Vánocům, ale pokud jsou na jaře ceny starších modelů vzhledem ke zvěřejění nových modelů příznivější, tak si klidně počkám. Teď také bude brzy Black Friday.
Vzhledem k tomu, že na televizi nespěchám, tak prosím přidávejte příspěvky i třeba za měsíc či po delší době, protože to bude stále relevantní. Pokud ne pro mě, tak určitě pro někoho jiného :-)

Z čeho při pomoci mně, neznalci, výcházet = co bych si na televizi přál:
- úhlopříčka 55”
- 4K, min 60 Hz - obraz je pro mě pochopitelně nejdůležitější, proto si nejsem jistý levností Panasoniců
- podpora Bluetooth a Wi-Fi
- cena do 25 000 Kč

Ještě jednou mnohokrát děkuji za jakoukoliv pomoc. Moc si toho vážím O:-)
Neználek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 11. 2018 15:43

V této ceně bych vybíral mezi 100Hz - teoreticky lepší panel a zobrazení pohybu. Panasonic bude mít IPS panel od LG s nízkým kontrastem. Dost oblíbená tady na foru je značka Hisense, která se montuje v Plzni a za málo peněz hodně obrazu: https://televize.heureka.cz/hisense-h55u7a/#

Jinak Samsung, Sony, Philips
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neználek123 10. 11. 2018 15:54

Děkuji Stormborče za radu. O značce Hisense jsem zde na fóru už četl. Doposavad jsem o ní neslyšel, ale to neznamená, že nebude kvalitní. Určitě ji zvážím.

Byl bych rád, aby mi nová televize nějakou dobu (alespoň 5let) vydržela.

Samozřejmě co se ceny týče, tak se nebráním i levnějším modelům, pokud budou kvalitní.

-- 10. 11. 2018 17:24 --

PS: Omlouvám se Nicku a beru pro příště na vědomí (viz. níže).
Naposledy upravil Nick Cave dne 10. 11. 2018 16:09, celkově upraveno 1
Důvod: Neználku, předchozí příspěvek se necituje!
Neználek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 11. 2018 17:02

Záruka bývá 3 roky, dá se připlatit i na 5, ale to je tak za 2000 tis.+ Kč, což je na zvážení, jestli to stojí za to.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neználek123 10. 11. 2018 17:24

Rozumím. To já spíš myslel obecně tu kvalitu televizí. Samsung, který mám teď, funguje už 7 let bezvadně, ale je mi jasné, že kvalita výrobků se nejen u televizí zhoršuje. Přesto bych rád co možná nejlepší výrobek, abych s ním byl dlouho spokojen a nemusel spoléhat na záruku, ale to už se dostáváme k trochu jinému tématu.

Nejradši bych znal jméno jednoho výrobce, od kterého si televizi zakoupit a to už bych si ji pak dovybral. Jenomže nikde není dáno, zda je to Samsung/Sony/Panasonic a proč spíš upřednosti toho, či toho... a proto jsem se obrátil na zdejší fórum, aby mně to zúžilo možnosti a řeklo, čeho se vyvarovat (viz tvoje poznámka spojitosi Panasonicu a LG).
Neználek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 11. 2018 17:31

Jaká je spolehlivost jednotlivých značek nikdo neřekne, takže bych to asi ani neřešil. Jestli se zhoršuje kvalita to nevím. Mám TV 8 let a když jsem ji kupoval, tak taky každej tvrdil, že je to dělaný aby to vydrželo akorát ty 2 roky.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 10. 11. 2018 17:34

Ten Bluetooth má být na klávesnici, nebo na audio?
Min 60 Hz má všechno. 50 a 60 Hz je to samé.
Obecně se dá doporučit Samsung UE55NU8002 nebo skoro stejný QE55Q6FN. Od Panasonicu má jakous takous kvalitu až TX-55FX780E, se kterým se ale do limitu vejdeš max po odečtení ceny té bezzrcadlovky co k tomu přidávají. Ani tak to není nic extra, protože použitý panel má mizerný kontrast a použité lokální stmívání není až tak účinné.
K dotazu ještě můžeš upřesnit pozorovací vzdálenost/úhel, místnost (zatemněná/prosvětlená), nejčastější zdroje obrazu (DVB-T/C/S2, IPTV, streamovací služby, hry apod.).
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 11. 2018 17:49

Neználek123 píše:
Nejradši bych znal jméno jednoho výrobce, od kterého si televizi zakoupit a to už bych si ji pak dovybral.
Vyberat takto TV je nezmysel. Neexistuje lepsia/horsia znacka, kvalita obrazu je vec konkretnych modelov. V jednej kategorii moze byt lepsi model znacky X, v inej moze byt najlepsi model znacky Y.
A spolahlivost je vec konkretneho kusu.
Ak planujes kupovat az niekekdy na jar, nema velmi zmysel riesit to teraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 11. 2018 17:50

LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neználek123 10. 11. 2018 17:54

Ahoj Kvoku. Bluetooth chci kvůli sluchátkům, kdyby bylo potřeba, abych nedělal hluk. Jinak si chci 100% koupit předraženou Apple TV, jelikož je to jediná možnost pro AirPlay, které potřebuji. Přijímat budu tedy hlavně přes ní a pak klasicky DVBT.

Co se týče osvětlení, tak koukám spíš večer, ale zase přes den se občas podívám třeba na fotky. Na hraní her už několik let skoro vůbec čas, takže televize bude sloužit primárně k filmům a k prohlížení fotografií.

-- 10. 11. 2018 18:58 --

Ahoj Ryane. Naprosto s tebou souhlasím s tím, že neexistuje žádná ultimátní dobrá značka. To by tu ty ostatní být vůbec pak nemusely. Proto mě spíš zajímalo, čemu se třeba vyvarovat a co nebude chybnou koupí.

Co se předčasného výběru týče, tak si myslím, že právě pokud vyberu něco teď a nekoupím to do Vánoc (což se ale asi nestane a koupím to), tak na jaře to bude právě ještě levnější.

-- 10. 11. 2018 19:00 --

Stormborče, díky za tip! Na tu jsem před hodinou díval a zvažuju ji. Sony jsem nikdy neměl, ale vypadá po všech stránkách výborně. Nacházíte někdo něco, co jí vytknout?
Neználek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 11. 2018 18:10

Neználek123 píše:
Co se předčasného výběru týče, tak si myslím, že právě pokud vyberu něco teď a nekoupím to do Vánoc (což se ale asi nestane a koupím to), tak na jaře to bude právě ještě levnější.
Moze sa ale stat, ze TV co si vyberies teraz ako potencialnu kupu, uz nemusia byt po novom roku dostupne.
Alebo moze sa stat napr. to, ze si nieco vyberies a o par mesiacov moze nejaky vyssi, lepsi model zlacniet na uroven tvojho rozpoctu atd.
Preto velmi nema zmysel vyberat TV X mesiacov dopredu lebo situacia na trhu bude ina ako teraz.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Neználek123 10. 11. 2018 18:22

Máš pravdu Ryane, a proto jsem spíše pro nákup do Vánoc, což už je v podstatě za chvíli.
Neználek123
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 10. 11. 2018 18:42

Spíš je lepší trochu pochopit co jak funguje - takový základní věci jako VA vs. IPS.
Jinak obecně každý rok je nová řada TV, někdy se dá pak výhodně koupit něco z doprodeje té loňské, kde už třeba nejsou všechny ty nejnovější vychytávky hlavně co se týká SMART apod.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 11. 11. 2018 08:39

přesně jak píše stramborec ... VA vs IPS je základ
Moudří ledé většinou koukají z moudrých úhlů (protože koukat na telku z boku je nekomfort a dlouhodobě koukat z boku je kravina :) ), a proto častěji volí VA panely, nicméně každý má jiný požadavky.

https://www.covybrat.cz/recenze-panasonic-tx-55fx700e/ - tady popisují česky IPS
https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue55nu8002/ - tady VA UE55NU8002 za 19990,- od zítra u zeleného zm..a
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 11. 11. 2018 09:56

Zajímavá stránka - hlavně je tam celkem dobře popsaná technologie...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků