TV+-30tis na 2,2m pro UPC/DVB-T/PS4/Nintendo/HBO GO/Netflix

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Torbal-max 16. 11. 2018 14:50

Prosím, trochu laický dotaz - ale jak se bavíte, že Sony neumí HDR na YouTube. Myslíte tím, že při spuštění HDR obsahu v aplikaci YT to televize sama nerozpozná? Nebo že jej reálně neumí v této aplikaci zobrazit?

Sám jsem majitelem KD-65XF9005 a při přehrávání HDR obsahu z YouTube si manuálně přenastavím (přes action menu - obraz) obsah videa (zdroj? omlouvám se, přesnou terminologii nastavení si teď nepamatuji) na formát HDR10 a při tomhle nastavení videa sleduji. Je v něčem problém, resp. nezobrazuje při tomhle režimu TV daný HDR obsah jak má? Ono stejný úkon musím dělat, i když přehrávám obsah z flash-disku (HDD disku) v HDR obsahu, tak musím stejně jako na YT přepnout manuálně na formát HDR10 a takhle obsah sleduji. Neumí tedy TV HDR obsah správně podat ani z flash-disku, stejně jako z YT? Nebo jde jen o rozpoznání? Automaticky rozpoznat HDR formát vím, že umí pouze přes HDMI vstup, tedy z Blu-ray přehrávačů, herních konzolí, případně těchto zařízeních vedených ještě přes AVR (samozřejmě s nutností podpory HDR).

Díky za odpověď.
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 16. 11. 2018 22:22

Míč diky všem za reakce. Beru Sonku.
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 18. 11. 2018 20:33

Dobrý den, ještě jsem narazil na váš článek s Panasonic TX-55FX780. Je lepší pro mou potřebu? Moc děkuji za reakce
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 18. 11. 2018 20:47

Obrazově horší TV. V kontrastu, podání černé, jasu, barevném gamutu. Bez odečtení ceny toho foťáku ta TV neobstojí.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod pirek.jan 18. 11. 2018 21:50

Moc díky za reakci
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod paulo78 19. 11. 2018 19:35

Torbal-max píše:tak musím stejně jako na YT přepnout manuálně na formát HDR10 a takhle obsah sleduji. Neumí tedy TV HDR obsah správně podat ani z flash-disku, stejně jako z YT?

Ale predsa ked mas v tv nastavene auto HDR a spustis film ktory tvorcovia "vyrobili" do hdr formatu tak sa to musi automaticky spustit nie? Netreba manualne davat HDR.
Lebo to co hovoris mi pripada že ty pustis film ktory nie je hdr a umelo softverovo ho Sony pretvori na hdr,ktore je vtedy príšerne neprirodzene. MOzno som nepochopil a zle hovorím
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pirek.jan 19. 11. 2018 23:36

Ještě jsem narazil v akci na Samsung QE55Q8FN za 33.5 tis. Myslíte, že se vyplatí TV pro mé využití za ty peníze místo Sony Xf9005? Moc děkuji za reakce
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Torbal-max 19. 11. 2018 23:43

paulo78 píše:
Torbal-max píše:tak musím stejně jako na YT přepnout manuálně na formát HDR10 a takhle obsah sleduji. Neumí tedy TV HDR obsah správně podat ani z flash-disku, stejně jako z YT?

Ale predsa ked mas v tv nastavene auto HDR a spustis film ktory tvorcovia "vyrobili" do hdr formatu tak sa to musi automaticky spustit nie? Netreba manualne davat HDR.
Lebo to co hovoris mi pripada že ty pustis film ktory nie je hdr a umelo softverovo ho Sony pretvori na hdr,ktore je vtedy príšerne neprirodzene. MOzno som nepochopil a zle hovorím

Hele, ať už je to při přehrávání obsahu z YT s avizovaným HDR formátem, tak při přehrávání obsahu z flashky (HDD) ve formátu HDR televize automaticky sama nic nerozpozná a přehrává video při daném nastavení pro určitý výstup (aplikace, usb video). Ale ohledně nastavení na "automatické rozpoznání HDR obsahu" byla tato funkce pokud se nepletu vázána pouze na porty HDMI 2 a 3, takže předpokládám, že při přehrávání obsahu přes USB snad musíte režim manuálně převolit také, nebo se pletu ...?
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod Daly90 20. 11. 2018 00:51

Tak po zařazení Q8FN je to dilema... porovnával jsem obě verze a uživatelsky bude asi Samsung o chlup lepší... navíc je super jejich One Connect, kabely jsou hezky uklizený a USB na flashky krásně přístupný... Mrkni na obraz, aby se ti líbil. Obě verze hrajou hezky, ale každý máme trochu jiné oko.

Loňské modely OLEDů jsou teď za krásný prachy, ale dal bych bacha na zobrazování, jsou proti letošním náchylnější na vypalování obrazu. Na filmy a běžný sledování OK, na větší běhání po internetu nebo herní konzoli to tak ideální není...
Daly90
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 20. 11. 2018 01:16

Q8FN je obrazově to samé jako Q7FN a z tohoto hlediska bych zůstal u XF90.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod estefan2 20. 11. 2018 08:15

vlastnim 65Sony 9305XE, TV automatocky ci je to flaska(HDD),alebo to ide z HDMI portu (PS4Pro) detekuje HDR. Nieje potrebne rucne prepinat HDR.
estefan2
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 20. 11. 2018 09:02

Moc děkuji za reakce. Ještě mám jednu prosbu. Zvažuji koupi XBOX X. Nebude vadit ten imput lag u Sony (42ms)? Hraji hlavě závody aut a sportovní hry. Předem moc díky
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 20. 11. 2018 10:10

Obrazove cca srovnatelna s XF90 je Samsung Q8DN - ma tez FALD. Na hry ma ovsem lepsi input lag, auto game mode a VRR. Pry ale nepodporuje DTS zvuk a kodek DivX, psalo se to zde na foru. Dale nema Dolby Vision.
Naposledy upravil Yamer dne 20. 11. 2018 13:51, celkově upraveno 1
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod pirek.jan 20. 11. 2018 10:45

Děkuji za odpověď. Ale ptal jsem se, jestli imput lag u Sony 42 MS postřehnu a měl bych to řešit. Ryan giggs psal, že je to v pohodě. Ale nevím, zda to bude v pohodě i u xboxu x. Moc děkuji za reakce
pirek.jan
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 20. 11. 2018 13:47

Ten input lag asi těžko posoudí někdo jiný, než Ty sám. Kdybych byl hráč, což už dávno nejsem, tak by mi 40 ms přišlo jako moc vysoká hodnota a buď bych gamesil na monitoru, nebo bych si koupil telku, která nelaguje. :)

-- 20. 11. 2018 13:05 --

Ale jsme si tady na fóru jistí, že při 4K signálu (v XBOXech se bohužel nevyznám - půjde z XBOX X 4K signál?) má ta Sony XF9005 skutečně těch 42 ms? Někde jinde jsem viděl údaj 24 ms, což by mně osobně na hraní stačilo...

-- 20. 11. 2018 13:07 --

Tady se píše 24 ms u 4k signálu, 41 ms u FullHD signálu:

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/ ... rison_1799
Yamer
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka