Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 11. 2018 11:24

Včera jsem ji vyzvednul, večer strávil vybalováním, montováním a zapojováním, ale na nějaký větší test mnoho času nezbylo. První dojem z TV je docela dobrý, ovšem díky několika výhradám poněkud rozporuplný.

Nejdřív negativa:
  • Před 14 dny jsem se na Philips podpoře ptal, jak je to s Android Oreo. Ujistili mě, že tato řada už je po aktualizaci na osmičku. Včera mě však v tomhle směru čekalo nemilé překvapení, protože i po všech proběhlých aktualizacích je tam totiž stále android 7.
  • Díky sedmičkovému androidu je homescreen ne zrovna user friendly a taky je "plný bloatwaru", který budu muset ještě vyčistit ( https://www.reddit.com/r/AndroidTV/comm ... feed_also/ )
  • Další nemilá věc, kterou jsem ale zatím neměl víc času nějak lépe vyzkoušet a odladit, je, že mi po několikerém přepnutí kanálu TV přestane posílat zvuk přes ARC do receiveru = stává se z toho němý program. To zatím ale nevím, jestli nemám ještě něco chybně nastaveno ať už u TV nebo u receiveru.

A teď pozitiva:
  • Rovnoměrnost podsvícení je docela slušná. Ve spodní části je na několika místech lehce světlejší, až bych skoro na slepo hádal, že jde o edge led. Ve skutečnosti je mi úplně jedno, jestli je edge nebo direct, svítí to (na moje požadavky) dobře.
  • Černá není vůbec špatná, barvy v základním default nastavení překvapivě slušné. Ani se mi nechce do toho vrtat :-D
  • Celkově mi obraz minimálně u proklikaných HD programů (lokální kabelovka - digitální DVB-C) přijde ostřejší a detailnější než u staré plazmy. SD vysílání je stejná ošklivá bída, ale co taky čekat jiného - z ho*na bič neupleteš.
  • Ambilight. Jakkoliv jsem byl k tomuhle skeptický a očekával, že to bude první věc, kterou vypnu, i proto, že na to mám TV opravdu nevhodně umístěnou, je to fakt super.
  • Vestavěný chromecast je super. Umí televizi zapnout (probudit) a funguje imho rychleji než dongle druhé generace. {Nerad bych kecal, už jsem u toho pomalu usínal, ale mám dojem, že} přehrávané video jde pozastavit a přetáčet i ovladačem od TV.

Jinak je to klasika jako u kterékoliv nové věci - pořád se trochu peru s ovládáním, hledáním kde co je, co se jak dělá, atd. Takže hned mám takový dotaz na jiné Philipsáky: dá se u EPG nějak nastavit, aby se automaticky nerozbalovaly podrobnosti o zvýrazněném programu?

Později sem snad ještě něco doplním, případně se sem otočím s dalšími dotazy :-) Anebo pokud má někdo nějaké otázky na tuhle konkrétní TV/řadu, můžu mu na ně - pokud budu vědět - odpovědět.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 11. 2018 11:44

Pozeral si novy firmver aj na stranke Philipsu alebo len to co ti ponukol TV?
Pozri este aj na stranku toengel.net.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 11. 2018 11:50

Stahoval jsem jen to, co si televize sama vyžádala + jsem pak přes menu zkoušel "vyhledat aktualizace" nebo jak to tam je vedené. Na stránky Philipsu kouknu.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 14. 11. 2018 12:50

Na tuto radu Philips este nie je ani na stranke Philipsu novsi FW ako mas.
Co sa tyka Homescreen tak si mozes vytvorit svoj vlastny profil kde si povolis aplikacie ake chces a prepnes sa na neho....
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 14. 11. 2018 14:03

to kurcatovium: dej vědět, až na tom shlédneš hokej, ideálně NHL nebo aspoň tu naši ELH, zajímá mě porovnání přechozí (100 Hz??) plazmy a 50 Hz PUS7303. Díky.
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 11. 2018 14:20

Vysílání sportu to zvládne plynule, asi trochu méně ostře než ta plazma. Zajímavější by bylo srovnání nějakého filmu v 24p (23.976) - tam počítám to úplně plynulé jako na té plazmě nebude - typicky ta ukázka Hobita s tou mapou
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 14. 11. 2018 15:03

gustoh: V první řadě si ověřím, jestli Philips support nabízí to stejné jako automatická aktualizace. Co se týká homescreen, tak určitě vyzkouším, pokud to někde v menu najdu.

DRSG: NHL asi nikde neseženu, ELH snad na dnešním zápase vyzkouším. Plazma (LG 50PN6500) byla na hokej (ČT Sport HD) vcelku OK, ale určitě bych si dokázal představit plynulejší pohyb kotouče a jeho větší ostrost.

Stormborec: O jaké video se přesně jedná? Link?
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 11. 2018 15:15

LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 11. 2018 07:44

Tak FW/OS, který se stáhl automaticky, je skutečně ten poslední dostupný i na webu. Tedy mi buď podpora o Oreu otevřeně lhala, nebo sami vůbec netuší... :-(

Odstranění Philips balastu z homescreenu vyřešil odkaz výše, takže vlastní profil ani zakládat nepotřebuji (v rachlosti jsem to stejně ani nikde v menu nenašel).

DRSG: Včera jsem pustil kus hokeje - ČT4 HD přes lokální kabelovku - a zázrak to není. Koukatelné to je, ale pokud na to člověk kouká kritickým okem, tak vidí, že jsou hráči i kotouč neostří a občas to zaškubne. Kdybych to ale nepodroboval takovému zkoušení, tak si k tomu jakožto nepříliš náročný divák prostě sednu a ničeho si nevšimnu. Stejně ani nevím, jestli je "problém" v TV nebo ve zdroji.

stormborec: Tak video vyzkoušeno a ... Přes zabudovaný přehrávač mapa fest škubala a i obraz dál nebyl zrovna plynulý ať už při přehrávání z flashdisku tak po síti (kabel <> Gbit LAN <> NAS) a nepřišel jsem na žádné nastavení obrazu, které by s tím nějak hnulo. Nainstaloval jsem VLC a v obou případech se to tak o 80% zlepšilo. Silky smooth to není (vždy po chvilce plynulého pohybu se objeví takové drobné zacuknutí), ale už bych se na to dokázal dívat.


Večer jsem proklikl na ČT1 HD, kde běžely titulky Rapla a to byl teda überhnus, kdy nahoru jedoucí text prakticky ani nebyl k přečtení. Bohužel jsem nestihnul skočit do menu a podívat se, co by s tím udělalo jiné nastavení obrazu.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 11. 2018 08:52

Dík, tak to je docela blbý...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 11. 2018 09:47

Je klidně možný, že to prostě jen neumím seřídit a v menu mi uniká nějaká podstatná věc - takový ty "zlepšovadla" obrazu, co jsou většinou spíš jen ke škodě. Asi budu muset otevřít manuál... :-D
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 15. 11. 2018 10:03

Dobrý den, kurcatovium: zkoušel jste toto nastavení: (Nabídka
televizoru) >  Nastavení > Obraz > Více možností > Pohyb > Styly pohybu, zde nastavte plynulý, uložte, znovu se vraťte do nabídky a zkontrolujte, jestli zůstalo nastavené plynulý. A zkuste znovu hobita z flešky. Mě to velmi zajímá, protože u mé PUS6262 při tomto nastavení je mapa úplně plynulá bez jediného škubnutí, tak jak na 100Hz Tv. Hlavně zkontrolujte to nastavení, protože někdy chvíli trvá než se změna projeví. V každém případě u mě: Vypnuto: mapa se velmi cuká, plynulý: mapa zcela plynulá. Díky. Jo, a nastavte si obrazový profil na standartní.

-- 15. 11. 2018 10:19 --

Ještě poznámku. Ty "zlepšovadla" si musíte sám vypnout, v továrním nastavení jsou některá aktivní, např.rozmazávají obraz. Já jsem obraz, včetně ambilightu u PUS6262 průběžně nastavoval asi měsíc a výsledek je výborný, obraz DVB-T2 je skutečně velmi pěkný, ostrý, bez záškubů. Můžu Vám také poslat svoje nastavení.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 11. 2018 12:12

kurcatovium píše:Tak FW/OS, který se stáhl automaticky, je skutečně ten poslední dostupný i na webu.

Na ten toengel si pozeral?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 11. 2018 12:19

Na Philips 7x03 nie je novsi FW ako ma nainstalovany.
Mam 7503 a kazdy den sledujem tie FW na vsetkych strankach.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kurcatovium 15. 11. 2018 12:26

Ryan: Všude je bohužel dostupná pouze stejná verze - TPM171E_105.001.002.075, což je přesně to, co mám v TV. Na další dotaz na supportu mi opět sdělili, že to není možné a už tam "má být Oreo", nicméně si vyžádali další info o mém konkrétním kusu. To jsem jim včera poslal, tak uvidíme, s čím přijdou. V každým případě je opravdu vtipný, že support o věci, kterou má supportovat, ví velké kulové.
kurcatovium
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků