Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 20:57

jardadts ,,chápu co jsi myslel a koukám, že máš tv 7601, na něm Ti jde HDR z Youtube ? Kouknu na tu aktualizaci. Tak jsem koukal na tu aktualizaci a je z 28.1.2020, no a v únoru to stopro šlo.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 4. 2020 21:31

takyjaman: mě nikdy HDR na youtube nešlo.Upřímně mi to ani nechybí.Na youtube jsou v HDR stejně jen dema a ty mě přestaly bavit po 14dnech.
Musíš počkat co ti napíšou vlastníci 7303 .Třeba to opravdu dočasně omezili, kvůli přetížení sítě.

Ještě mě napadá ,jestli si zkoušel na pár minut vytáhnout ze zásuvky.Pak ti proběhne animace android. U Philipsu by se to mělo dělat po každé aktualizaci firmware nebo když je problém.

HDR z HDD nebo Netflixu funguje?
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 21:52

jardadts,,,tak mě to taky nechybí to HDR na youtube, prostě jsem to zkusil a koukám, že nejde a šlo parádně, tak proto se pídím po tom, co se stalo. Jj, to jsem zkoušel, i opět instalovat tv. Nemám nic, co bych pustil v HDR třeba z HDD a Netflix jsem nezkoušel, nemám ho aktivovaný, nechávám si ten 30 denní zdarma, na až budu mít čas, a usnu klidně i u jednoho programu ))), no a navíc i Netflix měl omezit,,,, podle článku,,, datový tok jako Youtube, tak si říkám, že by výsledek mohl být stejný, jako na YT. Díky ale za každou radu, nápad.Počkám, jestli se někdo ozve, zda mu to jde, nebo ne.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 4. 2020 21:57

takyjamam proč nezkusíš stáhnout nějaké oficiální demo v HDR a nepustíš si ho na TV? Nebo Ti to zlobí pouze na Youtube?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 22:02

MgX,,, moc rád ho zkusím stáhnout, ale dej mi typ, pokud víš, že je opravdu v HDR. Hledal jsem zdroj, ale nenarazil jsem na něj. Zatím jsem zkoušel to YT.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 16. 4. 2020 22:05

Zadej si do Google HDR DEMO a vyjede Ti určitě nějaký výsledek. Část webů, které poskytují videa, taky k nim připojují informaci o přesném typu videa (takže tam je uvedeno i to, že je to HDR).
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 22:14

No vidíš, dobrý typ, už je mám a já psal do google ,,video hdr,, a pořád jen videa z yt. To jsem truhlik ))), dík. Stahnu, vyzkouším, ale až zítra, dnes už jdu chrnět. Ještě jednou dík a dobrou.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 18. 4. 2020 11:32

Tak jen abych sdělil ze slušnosti, tak ano, stažené DEMO HDR jede naprosto parádně. Okamžitě je signalizace na obrazovce ,,HDR signál,,,,v menu se zvýrazní vše, co se týká HDR. Takže asi to opravdu je tím omezením na YT. MgX,, dík za nakopnutí.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 18. 4. 2020 12:49

Je dobře a určitě si toho vážím, že dáš zpětně vědět, jak vše dopadlo. Že problém, alespoň částečně, byl vyřešen.

Teď ještě proč nejedou HDR videa na Youtubu. Někdy Ti to skutečně v minulosti šlo? Nemám tuto TV k dispozici a tak netuším, ale bohužel jsou skutečně TV, které v rámci určité verze softwaru, resp. verze YT aplikace, sice jsou schopny přehrát UHD HDR video, ale bez HDR značení. Taky je nutné odzkoušet vícero typů tam vložených videí. Protože některá prostě HDR nejsou, anebo mohou být v jiném, než televizorem akceptovatelném formátu. Resp. mohou být nějak lehce poškozena a TV je následně nemusí akceptovat pro HDR.

Zkus si v aplikaci Youtube při přehrání příslušného HDR videa, ověřit, zda aplikace tuto přehrává alespoň ve 4K/UHD rozlišení. Tj. ručně navol/navyš kvalitu na 4K/UHD přímo u videa. Pravda, mně, ještě před pár dny normálně na YT video v UHD HDR jelo. Kdyby mně na fóru nezdržovaly jiné, zbytečné aktivity, dal jsem Ti sem přímo vědět, jak je tomu nyní. Jestli si vzpomenu, odzkouším a ozvu se. Jen to určitě nebude na PUS7303. Takže jestli by se toho ujal nějaký majitel stejného modelu, jako máš Ty, a následně sem vložil link na dvě tři videa, co mu jedou v UHD HDR, určitě by se jednalo o pomoc. Ideálně, aby šlo o demo videa, kterých tam jsou mraky.

A ano, do hry - teoreticky - může zasáhnout i určité současné přetížení internetu, respektive omezení, která jsou. (DOPLNĚNO) ovšem jak sám teď zjišťuji. Youtube na jiném televizoru UHD HDR video spustí, přehraje a TV přepne do HDR režimu, což naznačí signalizací.

Jednoznačně ale vidíš, že HDR signalizace na Tvé TV funguje.

//zařídil jsem odzkoušení videa na dálku... https://www.youtube.com/watch?v=OfNJro9jGdE toto jede. Jede v HDR, ale upozorňuji, že nemám Philips TV.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 18. 4. 2020 13:36

MgX díky za ochotu. Ano, dříve bez problému z YT videa HDR šla, pokaždé, co jsem je zkusil. A ano, nyní jsem jich vyzkoušel několik i ty o kterých vím, že dříve šla. Ano, pokaždé co pustím nějaké video, tak se podívám a video je automaticky ve 4k 2160p. Což jsem už popisoval, ale nemůžeš všechno pochopitelně číst. Stáhnul jsem dvě videa HDR DEMO a ty bez problému jedou v HDR . Video, co jsi mi nechal odzkoušet, za což děkuji, bohužel opět nejde v HDR . Poslední sw TV je z prosínce, aplikace YT je z 28.1.2020 a koncem února to určitě šlo. Ale jak jsem tu na foru četl, tak i Netflix má nějaké problémy. Asi to fakt bude tím omezením. Uvidím, třeba se tu někdo ukáže, kdo to vyzkouší na stejné TV. Díky za ochotu.
Ještě jen doplním, i někdo o Sony tu psal, že HDR mu nejde, nesignalizuje, teď ale nevím z jakého zdroje.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 21. 7. 2020 21:39

No a videa HDR z YT už zase jedou. Tak to asi bylo tím omezením netu. Před třemi týdny ještě TV nesignalizovala signál HDR, dnes již ano.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 1. 8. 2020 15:02

Už jste někdo vyzkoušel novou aktualizaci sw version:107.001.132.000, ? Máte někdo poznatky jaká je?
TPM171E _ 107.001.132.000 – Date: 2020/06/29
- Android Oreo 8.0.0 based software
- Improvements for Ambilight Hue
- Improvements for WiFi connection issue
- Improvements for system stability
- Improvements for TV shop mode
- Improvements for Bluetooth RC firmware upgrade
- Improvements for EPG performance
- Fix for ARD massive stuttering
- Fix for deformed image content during KODI/VLC playback
- Fix for stretched picture content during USB/DLNA playback
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 6. 8. 2020 17:00

Tak jsem nový sw nainstaloval a zatím co vidím, tak EPG je nyní o mnoho lepší. Zobrazuje bezchybně současný a následující pořad, při přepnutí programů. Systém se mi zdá o něco svižnější.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Vills 14. 8. 2020 09:15

Nestalo se někomu v poslední době, že by televize nic nepřehrála? Minulý týden jsem aktualizoval SW a TV běžela normálně jako před upgradem. Včera jsem TV cca po 4 dnech zapl a nepřehraje mi žádný obsah
- Netflix se nenačtě - pouze černá obrazovka, po které se cca po 10s vrátí TV do domácí nabídky.
-YouTube se načte - vyberu, na co se chci podívat, ale video se nenačtě, pouze černá obrazovka - po pár sekundách opět TV v domácí nabídce,

To samé se děje s Kodi, TwitchTV apod.. Než dám TV do továrního nastavení, tak bych se rád zeptal, jestli s tím nemá někdo podobnou zkušenost.
58PUS7304 | Yamaha HTR-4069 | HTPC + Xbox One Controller |
Vills
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 8. 2020 12:29

Zkoušel jsi odpojit TV od napájení? Alespoň na pět minut?
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků