Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jardadts 22. 2. 2019 15:48

Gustoh:
Ohledně firmware doporučuji tuto stránku
https://toengel.net/philipsblog/supportforum/
tam si najít firmware a přačíst reakce uživatelů. Těch firmwarů je tam několik a ne každý musí být problematický.Já už asi aktualizovat ani nebudu.Vše funguje jak má a Oreo mi TV nijak nevylepší.V podstatě jde jen o nový homescreen.
U několika verzí firmware byl problém s 5.1 ARC(stejný problém má i Sony) .Po opravě zase problémy s HDMi-CEC + nějaký další bugy např.s aplikací Amazon.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod skorky 22. 2. 2019 18:22

nimha:zkus si ještě pohrát s tím kontrastem,co jsem zjistil,tak úprava kontrastu u této tv zvyšuje nebo snižuje svítivost panelu.U sousedů jsem nastavoval obraz dle tohoto a myslím že je to v pohodě ISF režim den:barva 55,kontrast-noc 37/den 40 (Já nastavil pro ně vyhovující 50-55,ostrost:2,jas:80(hlubší černá 75-78),kontrast videa 90,čidlo osvětlení:off,barevné tóny:0
Cca všechny režimy obrazu v základu mi přiišly dost přepálený,ale to je čistě můj vjem,upravil jsem viz nastavení a i sousedi jsou spokojeni :-) Jinak veškerý vylepšovátka off,akorát ten dopočet,teď nevím jak to philips nazývá jsem dal na minimum.
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 23. 2. 2019 17:33

jardadts píše:Nimha:
jestli tam máš ještě android 7 tak ho tam raději nech.Podle zahranicníchch fór se android 8 moc nepovedl a je tam hodne bugů.

Zase Philips? Ono u Sony to OREO vypadá poměrně dobře. Netvrdím, že tam není žádná chyba, ale posun tam je.

nimha postřeh, že u Philipsu dost záleží na obsahu bude zřejmě správný a netýká se jen Tvého modelu. Zkus laborovat se snížením podsvícení a úpravou kontrastu. Také bych řešil případně přetaženou ostrost. Některá vylepšovátka právě u horší kvality videí, není úplně dobré mít vypnuty. Kupříkladu redukce MPEG artefaktů, či redukce šumu může určitým očím vyhovět.

Philips u svých TV jde v nastavení cestou, kterou těžkou zvládám. Jediným lékem je často aktivace Ambilightu, který redukuje viditelnost zádrhelů.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 23. 2. 2019 18:19

Pokud ten ambilajt nebliká...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 24. 2. 2019 06:09

MgX píše:nimha postřeh, že u Philipsu dost záleží na obsahu bude zřejmě správný a netýká se jen Tvého modelu.

U ktoreho TV na tom dost nezalezi?
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2019 11:00

Sám dobře víš, že jsou televizory, které si s horším signálem poradí líp a hůře. U některých se i přes zapnutí čehokoliv, nedopracuješ ke spokojenosti oka.

Philips u části modelů ukázal jak s horším signálem pracovat umí a u dalších se již na toto tolik nesoustředí. Obraz následně působí hodně rozhádaně, syrově, neklidně.

A Ryane on zde v tomto vlákně píše o Philipsu, tak se k němu vyjadřuji :-) Podobná situace nastala u OLEDu Philips OLED903/12... třeba.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 2. 2019 13:26

Porovnámáme situaci, kdy vezmeme nějaký horší zdroj (třeba DVD nebo 720p rip) a jak si s tím poradí různé TV.
Můj názror je ovšem spíš ten, že často bude lepší obraz na TV, kde není moc dodatečného zpracování, nebo se toto dá vypnout. Proč by jinak byl obvykle lepší obraz na monitoru počítače, kde se provede pouze patřičný resize a nedochází k žádnému dalšímu doostřování a podobným "vylepšováním".
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2019 13:36

stormborec nemáš pravdu. Navíc vždy záleží na individuálních preferencích uživatele. Pokud někdo v defaultu dá přehnané podsvícení, zbytečně vysoký kontrast, přeostření, ale neřeší odšum a redukci artefaktů... výsledek rozhodně nebude koukatelný při horším signálu. Musíš si to radikálně upravit. Jsou TV, které zvládnou v některých režimech už v základu toto vybojovat více-méně samostatně, no a pak jsou další, kterým musíš pomoct.

Hodně dobře na tom bývaly některé TV Samsung. Samsung se snažil o určitou čistotu. Někomu vadilo vyšší vyhlazování. A tak si dořešil obraz jednoduchým vypnutím funkcí. Ale nemusel dramatičtěji hledat vhodné nastavení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 2. 2019 13:43

Odšumění je vždy za cenu ztráty detailů. Různé další "dynamické kontrasty" a "rozšířené gamuty" jsou už zcela mimo mísu.
Nejlepší TV je ve funkci monitoru, kdy dodaný signál zobrazí tak jak to leží a běží, samozřejmě s odpovídajícím věrným podáním barev a jasové křivky dle patřičných norem.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2019 15:04

To, že to máš tak Ty, neznamená, že podobné pojetí vyhovuje každému. Někomu prostě neustálé rojení bodů, šumu, artefaktů vadí. A ztráta detailů v nekvalitním díle je na 4K/UHD při velké úhlopříčce pro mnoho lidí menším zlem, než jakoby teoretická ztráta detailů. Ty sis koupil telku s malou úhlopříčkou, abys neviděl negativa, či byla co nejméně zřetelná. Pak si samozřejmě můžeš dovolit nastavit obraz jinak, než člověk, který má 65" telku a kouká na ni ani ne ze tří metrů. Píšu samozřejmě o méně kvalitních dílech.

A mimochodem... nepsal jsem o dynamickém kontrastu, ani rozšířeném gamutu. Jestli Tedy správně chápu Tvoji reakci.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 2. 2019 18:11

Redukce šumu má význam pouze u starších videí - tedy:
1) redukce šumu v případě analogu (staré záznamy z VHS, nic jinýho si už moc nedokážu představit)
2) deblocking v případě DivX /Xvid kodeků
V případě novějších videí bude docházet pouze k odstranění šumu/filmového zrna, které bylo již úmyslně ponecháno ve zdroji a s tím samozřejmě i k degradaci dalších detailů (žádný denoiser není dokonalý)
Mám sice TV 40", ale dívám se zhruba ze 2 metrů, což na 60" TV odpovídá přesně 3 metrům.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 24. 2. 2019 19:25

stormborec ono je někdy zbytečné si s Tebou psát. Ty máš své teoretické znalosti a svoji pravdu. Další diskuze je naprosto zbytečná.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Cuco6 27. 2. 2019 13:37

To nie je jeho pravda, to je realita. Fakty. Viem vzorce, prepocty ... proste matika a fyzika uz nefrci. Nie to dost coool.
Mas pravdu MgX, ze niekto radsej menej detailov v rozpitom obraze, ale stormborec ti pise, ze za urcitych predpokladov nedosiahnes ani to. Mozno tak na urovni 240p.
Cuco6
Poslední varování

Odeslat příspěvekod nimha 27. 2. 2019 15:36

Ahoj,

jsem zpet hor, tak si jdu zase hrat s TV :-)

Chapu to sprave, ze mame jednak FW upgrade a jednak OS Android upgrade (tj. 2 nezavisle veci)? Nebo je to vzdy jedna vec v baliku?

Dale, co jsem koukal na of.navod, je instalce upgradu FW pres flasku. Ne ze bych to nezvladl, ale TV se sama vnucuje, ze si upgrade stahne. Tj.mozne je asi oboje, ze?

Je lepsi na to jit pres tu flashku? Jako ve smyslu, ze vim, jaky FW tam davam?
nimha
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 27. 2. 2019 16:00

Nechávám to na televizi, proč si přidělávat práci. Teď už je to jedno.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků