Philips 50PUS7303 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Roas76 21. 11. 2019 20:39

Ahoj, chci se zeptat. Mám TV 55PUS7303/12 a již nějakou dobu mi nejde nijak nastavit formát obrazu při přehrávání filmů z NAS Synology serveru. Zapojeno přes HDMI. Postvy např. jsou štíhlé a vysoké a nejde nic nastavit.Ne všechny filmy se takto spustí a také, když jsem před půl rokem zapojoval NAS, tak si nevybavuji, že by s tím byl problém. Nyní spouštím filmy přes app VLC nebo DS video a v pohodě. Psal jsem na podporu a odepsali mi , že to je na poslání do servisu. TV je ještě v záruce. Máte s tímto zkušenosti?
Díky za info
Roas76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 22. 11. 2019 12:00

Ja to mozem vyskusat na mojej 49PUS7503 len nemam take video ktore by to potrebovalo
nastavit.Popripade mi mozes poslat to video ktore Ti to robi a skusim to.
gustoh
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Roas76 24. 11. 2019 12:15

Zkus tohle, jak ti to půjde:
https://fastshare.cz/12618854/the.manda ... dpl_m5Fz0g
Nejede mi to správně a TV to nedokáže upravit.
Roas76
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod benfa 5. 1. 2020 10:36

Kutil71 píše:Dobrý den, kurcatovium: zkoušel jste toto nastavení: (Nabídka
televizoru) >  Nastavení > Obraz > Více možností > Pohyb > Styly pohybu, zde nastavte plynulý, uložte, znovu se vraťte do nabídky a zkontrolujte, jestli zůstalo nastavené plynulý. A zkuste znovu hobita z flešky. Mě to velmi zajímá, protože u mé PUS6262 při tomto nastavení je mapa úplně plynulá bez jediného škubnutí, tak jak na 100Hz Tv. Hlavně zkontrolujte to nastavení, protože někdy chvíli trvá než se změna projeví. V každém případě u mě: Vypnuto: mapa se velmi cuká, plynulý: mapa zcela plynulá. Díky. Jo, a nastavte si obrazový profil na standartní.

-- 15. 11. 2018 10:19 --

Ještě poznámku. Ty "zlepšovadla" si musíte sám vypnout, v továrním nastavení jsou některá aktivní, např.rozmazávají obraz. Já jsem obraz, včetně ambilightu u PUS6262 průběžně nastavoval asi měsíc a výsledek je výborný, obraz DVB-T2 je skutečně velmi pěkný, ostrý, bez záškubů. Můžu Vám také poslat svoje nastavení.

mohu prosím to Vaše nastavení ? Děkuji
benfa
Junior

Odeslat příspěvekod Kutil71 6. 1. 2020 09:56

Dobrý den, moje nejpoužívanější nastavení Philips PUS6262, panel VA, DVB-T2 HD:
styl obrazu: přirozený, barva: 73, kontrast: 75, ostrost: 6, jas: 46
vylepšení barev: vyp, teplota barev: normální
režim kontrastu: vyp, dynamický kontrast: vyp, kontrast videa: 95, gamma: 0
ultra resolution: vyp
redukce šumu: vyp, redukce MPEG artefaktů: vyp
styly pohybů: plynulý
Ambilight: styl: sledovat video, jas: 5, sytost: -1, úprava dle barvy stěny
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod benfa 7. 1. 2020 15:19

děkuji vyzkouším..snad to bude to samé i na 7303
benfa
Junior

Odeslat příspěvekod kozuch82 16. 2. 2020 13:57

Nejde mi rozchodit Skylink na 65PUS7304, kdyby někdo mohl pomoci zde:

Skylink Philips 65PUS7304 nevidí Astru 23,5 ale 19,2 ano

Díky.
kozuch82
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod takyjamam 11. 4. 2020 12:20

Přeji všem hezké svátky jara a mám dotaz. HDR videa na Youtube, mi bez problému moje 43PUS7303 dříve přehrávala, informovala o tom v pravém dolním rohu a současně v menu se dalo nastavit HDR plus. Nevím co se stalo, ale nyní jak když signál není HDR. Zkusil jsem znovu instalovat TV , žádná změna. Nedávno jsem tu někde četl o Sony, že video neidentifikuje, nebo že nikde není o tom žádná informace. Jde někomu z Vás na 7303 HDR z Youtube, nebo snad někde jinde? Díky.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod Xuser 11. 4. 2020 13:06

Xuser
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 11. 4. 2020 14:02

Dík za zajímavé info, přesto mi automaticky video naskočí ve 4k 2160p, jestli ovšem video dané parametry má, to nevím. V tv se dá HDR+ pouze vypnout, samo se zapíná při přítomnosti HDR signálu. Ale i informace jakým účtem jsem přihlášen, se také přestala ukazovat a to hned na 7303 i 6402, jen se ukáže, že jsem přihlášen. Tak kdoví v čem je problém.
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 18:55

Tak nikdo z majitelů 7303 mi nezdělí, zda mu HDR z Youtube a nebo někde jinde z netu hraje, včetně informace přítomnosti signálu HDR ?
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod polda 16. 4. 2020 19:51

Otázka jestli se nyní nejedná o snížení kvůli přetížení sítí jak bylo nedávno referováno.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 4. 2020 20:01

takyjamam: zkus v TV menu nastavení- obraz a tam jou profily standard,živý ,kino atd . Když je signál v hdr tak se ty obrazové profily jmenují HDR standard,HDR živý,HDR Kino.Aspoň poznáš co ti hraje.
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod takyjamam 16. 4. 2020 20:24

Chlapi, dík za odpovědi. Mě by právě zajímalo, zda to někomu jde, protože mě okamžitě TV ukazuje 4k 2160p rozlišení, ale jestli to je pravda, tot otázka. Jo, článek jsem četl o snížení datového toku, možná to tím je i když TV signalizuje vysoký. Možná chybí jen info o signálu HDR v datovém toku.

jardadts: tv při signálu HDR okamžitě ukazovala na obrazovce info,,,,HDR signál,,,a v menu se zvýraznilo HDR plus a dalo se nastavit ,,,vypnuto,,minimum,,,středně,,,maximum, nyní právě se neukazuje nic, jako když signál není HDR. Proto bych rád našel na netu opravdu signál HDR a nebo , aby mi někdo potvrdil, zda to jde na youtube v HDR a nejlépe na tomto typu tv 7303
takyjamam
Junior

Odeslat příspěvekod jardadts 16. 4. 2020 20:36

takyjaman:
V tom případě ti HDR prokazatelně v youtube nejde .Chtěl jsem vyloučit možnost ,že by přestala z nějakého důvodu vyskakovat hláška o HDR.
Zkusil bych jít do Google play - moje aplikace - youtube . Tam by mohla být možnost odebrat aktualizace . Je možné, že vyšla chybná aktualizace, která blokla HDR .
TV Philips 65OLED856 , Sony UBP - X800 , Yamaha RX-A 2070 , Apple TV 4K,Focal Aria 948
jardadts
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků