LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 14:57

Prosím o radu, kterou vybrat z těhle dvou televizí. Cena stejná u obou 50tis. Sloužit bude na sledování filmů a hraní her. Více mě to tahá k LG, neboť se stávající TV z roku 2015 jsem spokojen. Předem díky za rady.
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 15:33

LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 15:52

Díky za odkaz. Pročteno, ale má nerozhodnost stále trvá :-D U Samsungu bude lepší jas, u LG lepší kontrast, a to je jediné, co jsem se tam dozvěděl.
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 11. 2018 15:58

Ten Samsung jsem myslím ani neviděl... určitě to bude kvalitní TV, i když já fandím OLEDu - nějaký extra jas není nic pro mě, já si vystačím i na staré CCFL LCD s podsvícením večer na 10 %. Když jsem viděl v obchodě vedle sebe různé TV, tak to bylo vše jedno jako druhý, akorát OLED byl hned jasně poznat. Ta nekompromisní černá a sledovací úhly prostě mizi těma LCDčkama vynikaly.
Ale můžou rozhodnout i jiné parametry, třeba lesklost panelu, nebo použitelnost obecně.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Yamer 19. 11. 2018 16:47

Krome obvyklych, ale velmi zasadnich rozdilu mezi OLED panelem a LED VA panelem, ktere doufam znas, jsou tam jeste drobnosti, jako treba:

- Samsung podporuje automaticky game mode a taky "variable refresh rate" pro hrani her (podporuje-li to Tvoje herni konzole ci graficka karta).
- Samsung ma pouzitelnejsi black frame insertion (BFI) pro zlepseni motion handling bez soap opera efektu; LG pri tom blika, tj. clovek si to realne nakonec nezapne.
- Obe TV umi zakladni 4K HDR formaty, coz vetsine lidi zatim asi staci, ale LG umi navic i HDR Dolby Vision, ktery uz je docela rozsireny (existuje obsah online i bluray disky). Samsung umi navic format "HDR10+", ktery se ale zatim realne zatim moc nepouziva (neni pro nej zatim moc obsah).

Rozdilu bude jeste vic, ale spise by me zajimalo, kde se da sehnat letosni 65" Q9FN za 50 tisic. :)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 17:16

A já myslel, že HDR Dolby Vision je lepší než HDR10+ :-) Platím si premium Netflix, takže to Dolby Vision určitě využiji. Dá se sehnat za dva dny v EW, ale nikomu to neříkej ;-) :D
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod Yamer 19. 11. 2018 18:52

Diky za info. :)

Samsung format HDR Dolby Vision vubec nepodporuje. Takze LG (nebo i Sony XF9005 ci OLED) v tomto vyhrava. :)
Yamer
Junior

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 18:54

Tato TV od Sony byla také v mém hledáčku, ale díky androidu jsem z toho upustil.
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 19. 11. 2018 19:24

Jasu bych se nebál, mám C8 a obraz naprosto špičkový.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 19:32

Máš přímo tento typ? Jak dlouho jí máš a tím se rovnou zeptám na vypalování obrazu, jestli jsi něco nezaznamenal? Celková spokojenost s TV? Je něco, co Ti na ní vadí? Omlouvám se za možná pitomé dotazy, ale nechci vyhodit 50tis. jen tak ;-)
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod Mara_czech 19. 11. 2018 20:46

Ten samsung jsem taky zvazoval ,ale odrazujeme me nepodpora divx/xvid a dts :/ Zatim jsem nenasel jestli by to slo nejak obejit.
Mara_czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 20:49

Nejde, teď jsem o tom zrovna četl. Jedině k TV připojit MC, což je zbytečné a tedy po zvážení všech malých podrobností zatím vyhrává LG.
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod Mara_czech 19. 11. 2018 20:58

To Lg jsem taky zvazoval ,ale bojim se vypalovani obrazu. Myslel jsem ze to je prehnane ,ale na jednom firemnim Note 8 se vypalil vzor ze sudoku ,takze uz jsem opatrny. V servisu mi bylo receno ,ze se to stava docela bezne treba u waze navigace. Pak jeste koukam po Sony XF9005 ,ale tam se taky bojim androidu a jeho pomalosti ,prece jen ten procesor 4x1,1 a 2gb ram asi neni pro android dostacujici.
Mara_czech
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod CosmoDante 19. 11. 2018 21:15

Ano, u Note 8 si stěžovalo na to více lidí. Mám Note 9 od začátku prodeje a vše v pohodě, vč. Waze. Ten android v TV je opravdu špatný systém. Dnes jsem shlédl x zahraničních review na YT a vesměs všichni říkají to samé: Jsi hračička, tak android je pro tebe, chceš intuitivní, spolehlivé a rychlé ovládání TV, tak jedině LG WebOS nebo Samsung Tizen. OS Firefox dopadal nejhůře.
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod Mara_czech 19. 11. 2018 21:33

Taky jsem koupil misto te osmicky devitku ,ale to je jeste kratka doba na nejaky projev vypaleni,no uvidime. Cetl jsem ,ze nove sony ktere uz maji android oreo ,tak jsou uz v pohode,maji 1,5 procesor a 4gb ram a udajne je to dost znat. Asi jeste rok pockam ,ten samsung me ,ale mrzi :/ Jinak tu Lg oled vsude chvali a kdyz do ni pujdes ,urcite nebudes litovat.
Mara_czech
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků