LG OLED65C8PLA vs. Samsung QE65Q9FN

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod FrantaL 20. 1. 2019 20:01

Panel je OK, to je odraz LED monitoru, proste to ten mobil tak nevezme, jen jsem chtel ukazat ze vymena panelu pomohla.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 1. 2019 20:13

FrantaL ad ty svítící body :mrgreen:

A teď vážně... jsem rád, že výměna pomohla a snad budeš mít klid. Dal bych tomu trochu více "pokouřit". A sledoval případné změny.

Pro všechny... nezapomeňte, že mnoho OLEDů potřebuje po vypnutí ovladačem nechat v klidu.... čistí se panel. Mám pocit, že Philips zjistil, že uživatelé toto ignorují, takže nějaké rychločištění vložil do startu TV.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 22. 1. 2019 23:14

Ty svitici body je odraz LED u monitoru :-)
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 23. 1. 2019 00:07

Ano, četl jsem, pochopil jsem :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pocmaraty 24. 1. 2019 09:47

Pridám vlastnú skúsenosť. Pred týždňom som zakúpil OLED55B8PLA. Obraz ako víno, tam nie je o čom.

Skúšal som nejaké 4k HDR videá z youtube a tam som objavil že pravá strana obrazovky nie je úplne čierna ale je tam ako keby nejaký šum. Najzreteľnejšie to je v pravom dolnom rohu. Ale čo je zaujímavé tak iba v určitých módoch a iba v HDR. A to konkrétne v technicolor Expert a Game. Akonáhle prepnem režim na Standard, Vivid alebo cinema tak sa to stratí. Cez deň to nie je vôbec vidieť, iba večer v tme. Nedarí sa mi to odfotiť s telefónom, z gauču to nie je vidno a keď som blízko tak zas vidím iba tmu.
Stiahol som si pre istotu aj nejaké video 4k HDR aby som vylúčil že to je kompresiou youtubu. Ale pri ňom je to také isté. Video ale musí mať pomer strán 21:9 aby tam boli čierne pásy aby to bolo vidno. Inak to v obraze neviem nájsť.

Čiže aby som to zhrnul, príde mi ako by to bola nejaká sw chyba ako chyba panelu. Ten test na odtiene šedej som radšej ani neskúšal, a prehrávať to z youtubu mi príde divné vďaka kompresii.
Má niekto podobnú skúsenosť, myslíte že by to mohla byť nejaká vada?
pocmaraty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrantaL 24. 1. 2019 18:50

Take jsem to tam tak mel.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 25. 1. 2019 17:29

pocmaraty píše:Pridám vlastnú skúsenosť. Pred týždňom som zakúpil OLED55B8PLA. Obraz ako víno, tam nie je o čom.

Skúšal som nejaké 4k HDR videá z youtube a tam som objavil že pravá strana obrazovky nie je úplne čierna ale je tam ako keby nejaký šum. Najzreteľnejšie to je v pravom dolnom rohu. Ale čo je zaujímavé tak iba v určitých módoch a iba v HDR. A to konkrétne v technicolor Expert a Game. Akonáhle prepnem režim na Standard, Vivid alebo cinema tak sa to stratí. Cez deň to nie je vôbec vidieť, iba večer v tme. Nedarí sa mi to odfotiť s telefónom, z gauču to nie je vidno a keď som blízko tak zas vidím iba tmu.
Stiahol som si pre istotu aj nejaké video 4k HDR aby som vylúčil že to je kompresiou youtubu. Ale pri ňom je to také isté. Video ale musí mať pomer strán 21:9 aby tam boli čierne pásy aby to bolo vidno. Inak to v obraze neviem nájsť.

Čiže aby som to zhrnul, príde mi ako by to bola nejaká sw chyba ako chyba panelu. Ten test na odtiene šedej som radšej ani neskúšal, a prehrávať to z youtubu mi príde divné vďaka kompresii.
Má niekto podobnú skúsenosť, myslíte že by to mohla byť nejaká vada?


Takže vítej v klubu... :-| Nechci tě strašit, ale to je špatnej oled panel. Já to mám taky, asi víc, celá pravá strana je světlejší než levá, jsou toho plný fóra (zahraniční). Přesně jak píšeš, je to vidět jen večer, v tmavých pasážích a je těžký to zdokumentovat. Nejvíc je to vidět u 10bitových ripů co mají vysokou sytost barev. Nějaký fotky jsem dával sem, tak se na to mrkni. FrantaL uhádal reklamaci a panel má lepší. Zkus nastavení z tohoto webu, je to mnohem lepší, i když to úplně nezmizelo, jen to není tolik vidět.
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod pocmaraty 28. 1. 2019 07:46

No tak mi to nedalo a vyskúšal som ten test s 5% gray z youtube.
Tu je obraz nastavený na eco s OLED light na 40
Obrázek
A tu je isf expert dark room taktiež s OLED light na 40
Obrázek
Na tom ECO to nevyzerá nijak hrozne, ale pri tom isf už je zreteľný rozdiel medzi oboma stranami. Myslím že to nie je najhorší možný kus. Jediné čo ma štve je ten "šum" pri HDR ako som spomínal. Dúfam že nejaký update s tým niečo spraví.
pocmaraty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrantaL 28. 1. 2019 19:42

Jak to ze ti to tak sviti? Ja mam take OLED na 40 a pri dark room to je rozhodne tmavsi, asi co kus to orginal :-)
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 29. 1. 2019 15:28

Mezi Eco a Expert Dark Room je dost rozdíl v barvách, klidně to může mít na to vliv. Taky jsem to měl na Eco a Expert je mnohem lepší, jsou to skutečné barvy, hlavně u filmů, všechno ostatní kromě Kino je moc do modra a červena jako všechny monitory a tv co nejsou zkalibrovaný.
pocmaraty: To máš možná víc než já, mám světlejší vpravo tak třetinu. Zjistil jsem, že na šum a takovéto přelévání černé na postiženém místě má vliv nastavení ostrosti obrazu. Čím víc, tím je to horší.

Obrázek Obrázek Obrázek
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod pocmaraty 29. 1. 2019 19:36

No to že to mám svetlejšie oproti tebe môže byť spôsobené viacerými faktormi. Jednak každy sme mohli použiť iný obrázok, video. A taktiež použitý foťák. Ja som to fotil iPhonom XS v úplnej tme a použil som toto video https://youtu.be/Qi4Wy7vE8-o.
pocmaraty
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod SmokeMan 2. 2. 2019 15:49

Muzu neco pridat? Snad ano. Tohle jsou jen ripnute snimky 4k a zapauzovane na YT, takze zadna reference, to snad vidi kazdy.

Obrázek
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FrantaL 4. 2. 2019 05:00

Zaznamenal někdo odraz obrazu ve stojánku? Docela mě to někdy ruší.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vwmaniak 12. 2. 2019 19:53

Tak jsem konečně přesvědčil podporu LG na reklamaci televize a zítra si pro ní mají přijet. :-)
Jsem zvědav na ten novej panel, snad bude lepší, jinak si ji zase odvezou. Připadámi to s těmito tv jako když člověk kupuje novej procesor, taky předem nevíš jakej chytíš křemík... :roll:
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Dm602 12. 2. 2019 20:05

V prvom rade netreba kupovať LG.
Oni síce vyrábajú OLED panely ale Panasonic Sony si s ich softwermi lepšie poradia ako ich výrobca LG nech sa nikdy na mňa nehnevá LG je hnoj
Dm602
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků