SONY KD-43XF7596 první dojmy

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod my_gabuliatko 27. 11. 2018 08:03

Dobrý den, zakoupil sem po dlouhém váhání zda řadu 85 nebo 75 nakonec SONY KD-43xf7596.
A narazil jsem na několik lama problémů se kterými bych poprosil o radu.

- na předinstalovaném www prohlížeči neběží Skylink Live, dá se to vyřešit instalací jiného prohlížeče nebo smůla?
- existuje nějaký doporučený HDD na nahrávání který TV utáhne z USB aniž by se jí ublížilo? Všude píšou že SSD disky jsou pro nahrávání nevhodné a u 2.5 a 3.5 disků co připojuji k notebooku bývá často problém s napájením.
- nebo je nějaká naděje jak televizi oblbnout a říct jí že ten podepsaný interní HDD je vlastně sítovej disk
- máte nějakou oblíbenou aplikaci na mobilu jako dálkové ovládání?
- dá se někde najít jak upravit menu?

- i když nakonec mam řadu 75, tuší někdo v čem se liší řada 80 od řady 75? Nenašel jsem v žádném krámě nikoho kdo by věděl něco víc než co se dá vyčíst z manuálu.

děkuji Zdeněk
my_gabuliatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod paulo78 27. 11. 2018 10:12

XF75 nemá displej Triluminos,a rozdiel bude v dizajne stojanov, XF80 ma "minuloročný" stojan, XF75 uz ten tohtoročný,ktoremu hovorim "ihličkový"

Aplikácia na ovládanie tv ? No ja mám Sony telefon a v nom aplikáciu Video ,kde je položka Vzdialený,a to je DO.
Neviem či aplikáciu Video od Sony stiahneš aj v inom mobile.
Ale nieje to pohodlné ovládanie, pouzivam iba DO k tv

Myslím že menu neupravíš nijako!
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my_gabuliatko 29. 11. 2018 09:41

Po několik dnes provozu mám jediné dva problémy a potřeboval bych rady zda je vyřeší výměna za řadu 85

- televizor večer hodně až nepříjemně svítí
(kdyby jste měli radu co stáhnout aby zůstal hezký obraz a jen se snížila celková svítivost)
- zprávy na TV Nova v SD jsou na hranici koukatelnosti
našel jsem tohle porovnání
https://www.rtings.com/tv/tools/compare ... eshold=0.1
a moc mě nepřesvědčuje o tom, že by řada 85 měla výt výrazně lepší (řada 90 se bohužel v 43 nedělá)
my_gabuliatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 29. 11. 2018 10:15

XF85 ma lepsi obrazovy procesor, aj elektroniku takze si lepsie poradi s prepoctom obrazu.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MachyMTM 30. 11. 2018 07:26

A co rozdíl mezi XF75 a XF80? Podle popisu je hlavní rozdíl v displeji TRILUMINOS a snad tedy lepší barvy. Je to opravdu znát a stojí ta technologie za příplatek? Jde mi hlavně o věrnost barev při prohlížení fotografií...
MachyMTM
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honek_ 30. 11. 2018 08:53

my_gabuliatko: je to určitě hodně subjektivní, neviděl jsem obraz XF75, takže těžko můžu porovnávat. Intenzita svícení by měla být závislá na zvoleném režimu obrazu, korigovat by jí měl zapnutý senzor osvětlení, který ve tmě automaticky sníží jas. Jestli nepomůže, tak ještě zkusit ruční zásahy v nastavení obrazu. Na XF85 nepozoruji ve tmě nepříjemné svícení při režimu Cinema a zapnutém senzoru osvětlení. Třeba režim Živý svítí hodně, osobně ho nesnesu ani za světla. Nova v SD je opravdu mizerná, přesto (opět subjektivně!) na XF85 ve stejné úhlopříčce pro mě normálně sledovatelná od cca 2m dále (i ty zprávy).
Honek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 30. 11. 2018 11:28

MachyMTM píše:A co rozdíl mezi XF75 a XF80? Podle popisu je hlavní rozdíl v displeji TRILUMINOS a snad tedy lepší barvy. Je to opravdu znát a stojí ta technologie za příplatek? Jde mi hlavně o věrnost barev při prohlížení fotografií...
Tam nema zmysel priplacat.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 11. 2018 11:40

Sytější barvy ve skutečnosti nikdo moc neocení. Ono je jedno, jestli to auto je sytě červený, nebo jenom obyčejně červený, nebo třeba zelený. Všechny tyhle široký gamuty a Qvantový tečky apod. jsou jenom další marketingová blbost. Tam jsou úplně jiný parametry, který jsou podstatně důležitější, ale tomu nikdo stejně nerozumí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my_gabuliatko 30. 11. 2018 14:57

narazil jsem na poměrně zásadní problém a poprosil bych kdo má 43xf85xx jestli by nekoukl
na toto video
https://www.youtube.com/watch?v=cbNkLJxUeFA
nebo nějaké okolo rychlovlaků
na 43xf75xx jsou průjezdy vlaku trhané, na UHD byly taky, ale bylo to koukatelné, tady je to za hranicí koukatelnosti
předem děkuji podud někdo otestuje a dá vědět

-- 30. 11. 2018 15:59 --

stormborec píše:Sytější barvy ve skutečnosti nikdo moc neocení. Ono je jedno, jestli to auto je sytě červený, nebo jenom obyčejně červený, nebo třeba zelený. Všechny tyhle široký gamuty a Qvantový tečky apod. jsou jenom další marketingová blbost. Tam jsou úplně jiný parametry, který jsou podstatně důležitější, ale tomu nikdo stejně nerozumí.

Pro mne je důležité zda jde obraz vyladit tak aby se na něj dalo večer když je venku tma koukat. Samo, pomůže rozsvícené světlo. Ale protože u koukání na TV pokaždé usnu tak bych k lampě potřeboval ještě zhasínadlo.
my_gabuliatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 11. 2018 15:02

Ano - kontrast, tedy úroveň černé je o hodně důležitější než nějaký kvantový tentononc
A pak samozřejmě ta plynulost zobrazení pohybu...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod paulo78 30. 11. 2018 20:44

my_gabuliatko:
to video na youtube treba pozriet v apke youtube? Tam by nemalo byt trhane na ziadnom tv, myslim ze aplikacia youtube je najlepsia co sa tyka kvality plynulosti....
Lepsi test by bol keby podobne video sa pustilo z nejakeho usbečka v aplikácii Video sony...
TV Sony KD-49XF9005---Sony Soundbar HT-SF200--Sony Xperia XZ3
paulo78
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 30. 11. 2018 20:50

Můžeš si to z toho youtube stáhnout doplńkem do prohlížeče.
Koukám, že když to stáhnu, tak to má 29.97 FPS, což ovšem většina filmů co si bude přehrávat mít nebue. Takže ohledně plynulosti pohybu zrovna na tomto videu moc nezjistí. Ale může si to rekomprimovat a převést na filmových 23.976 FPS a pak uvidí, jestli to běží plynule.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod my_gabuliatko 30. 11. 2018 21:14

děkuji, mě jde hlavně o to, zda v apce youtube na XF85xx to běží cukaně nebo plynule
že existují možnosti jak s pomocí PC chápu, ale není to normálně použitelné
my_gabuliatko
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honek_ 30. 11. 2018 22:29

Pustil jsem video vlaků přímo v youtube na XF8596 a vlaky jedou naprosto plynule. Zase to může být subjektivní, snažím se tam nějaké cukání najít, ale marně. Oči mi snad slouží dobře :-).
Honek_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod my_gabuliatko 1. 12. 2018 07:33

děkuji pane,
mohl by jste prosím pokud máte čas věch Shikansen videí pustit víc? Ideálně i nějaké 4K?
Seká se to při bočním pohledu na rychle jedoucí vlak.
Jak máte prosím nastaven Montion slow?
my_gabuliatko
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků