Kvalitne TV pre zobrazenie obrazu zo satelitu.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod netko 16. 12. 2018 15:45

Zdravim, v poslednej dobe som sa začal pohravať s myšlienkou kupiť dobre(špičkove) tv(oled, Qled,..) a ako pozeram som dosť z toho magor čo si vôbec vybrať.
Momentalne mam Samsung 46" 7500radu s ktorym som nadmieru spokojny(ten som kupil na psolednu chvilu).
No uvažujem o kupe dalšieho a uvažujem akeho? Normalne to je dilema.
Rad by som kupil niečo čo chvilu vydrži a nebudem to musieť vyhadzovať za par rokov.
Bude to služiť ako klasicka TV s prijmom signalu zo satelitu(VU 4K, DM920), rozmer okolo 50"-60" zo vzdialenosti 3-4m. Zvuk bud z TV alebo do domaceho kina. Občas neake yotube ale to len sporadicky.
Podstatny pre mna je kvalitny obraz, žiadne sekanie, trhanie, duchovia, moare či kereho frasa.
Budem rad za akykolvek podnet alebo radu ako niekedy ked som vyberal 7500ku.
netko
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 16. 12. 2018 18:00

A rozpočet je tedy jaký?
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod kultus 16. 12. 2018 18:54

To by mne taky zajimalo. Na ty 4m to spis vypada na 65" a tam uz jsou oproti 55" docela velke cenove rozdily.
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 17. 12. 2018 07:06

Ked pise o spickovych modeloch tak mu je to mozno jedno.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod netko 17. 12. 2018 08:58

Nie som zastancom neakej velkej uhlopriecky vklude aj 55"(nevadi 65").
Vadi mi akurát to že čim väčšia obrazovka tym viac tam vidno nedokonalosť obrazu, teorie typu upscaler(alebo kadejaky chip) to dopočita to ma už prešlo(to som niekedy testoval a nič moc) ked tomu chyba rozlíšenie a datovy tok tak obraz nepude do kvality.
Preto som radsej zastancom mensej uhlopriecky s kvalitnym obrazom ako kockate kino.
Skor ma štve že do menších uhlopriečok už ani 100Hz panel nenajdem a kadejake vymoženosti čo zvyšuju kvalitu obrazu. Všetko to rvu do velkych uhlopriečok a kadejakých 4K,8Ka neviem ake K. Škoda len, že televizne stanice nestihaju tak rychlo vyvoj ako vyvoj zobrazovatiek. Pravda, kto by platil tie vysoke rozlišenia a velke datove toky na prenosoch?? Ked to bude realne to už myslim budu aj nove TV. Cena? špičkovy obraz. Budem vdačny za akekolvek nasmerovanie, typ.
netko
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 17. 12. 2018 09:33

Tak Philips 55OLED803? Ještě pořád k němu dostaneš pětiletou záruku, kvalita obrazu na skvělé úrovni a není zbytečně předražený.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod kultus 17. 12. 2018 10:22

netko píše:Nie som zastancom neakej velkej uhlopriecky vklude aj 55"(nevadi 65").
Vadi mi akurát to že čim väčšia obrazovka tym viac tam vidno nedokonalosť obrazu, teorie typu upscaler(alebo kadejaky chip) to dopočita to ma už prešlo(to som niekedy testoval a nič moc) ked tomu chyba rozlíšenie a datovy tok tak obraz nepude do kvality.
Preto som radsej zastancom mensej uhlopriecky s kvalitnym obrazom ako kockate kino.
Skor ma štve že do menších uhlopriečok už ani 100Hz panel nenajdem a kadejake vymoženosti čo zvyšuju kvalitu obrazu. Všetko to rvu do velkych uhlopriečok a kadejakých 4K,8Ka neviem ake K. Škoda len, že televizne stanice nestihaju tak rychlo vyvoj ako vyvoj zobrazovatiek. Pravda, kto by platil tie vysoke rozlišenia a velke datove toky na prenosoch?? Ked to bude realne to už myslim budu aj nove TV. Cena? špičkovy obraz. Budem vdačny za akekolvek nasmerovanie, typ.

Kdyz to takhle budes brat, tak skoncis u 32" kde vady urcite neuvidis protoze ze 4m neuvidis vlastne vubec nic. Samozrejme i 55" se da, ale pokud mas dobre oci a spatny zdroj signalu tak ani tam si moc nepomuzes. Takze koupit spickovou televizu proc ne, ale chtelo by ji i nakrmit kvalitnim signalem jestli to takhle resis. Tak se pak zamysli i timto smerem...
kultus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 17. 12. 2018 12:22

Ten Upscaling je v dnešnej dobe ale už úplne niekde inde ako bol v čase keď si kupoval svoju poslednú telku.
HP: iMac > Chord 2Qute > Lyr3 (preamp) > Audio-gd C2 > Meze Empyrean + Audeze LCD-2C
Speakers: Cambridge CXN + CXA80 > PMC twenty.21 + REL t5i
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 12. 2018 19:31

Od upscalingu se žádný zázraky čekat nedají. Kvalitní upscaling byl dávno před 10 roky a kde nejsou detaily ve zdroji, tak je tam žádná zázračná elektronika nevyčaruje.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod EdyStar 17. 12. 2018 23:16

srmb.-palec hore!Dopočítať cca 6 000 000 bodov v reálnom čase je,a aj bude utopia,a z SD to je na grcky!Vlastná skúsenosť s FX780E a Q8F,čo nie sú až také šmejdy!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 12. 2018 07:29

Za seba mozem doporurucit Philips 55OLED803, upscaling ma podla mna dobry. Alebo Panasonic TX-55FZ800E.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod netko 18. 12. 2018 10:15

kultus píše:
netko píše:Nie som zastancom neakej velkej uhlopriecky vklude aj 55"(nevadi 65").

Kdyz to takhle budes brat, tak skoncis u 32" kde vady urcite neuvidis protoze ze 4m neuvidis vlastne vubec nic. Samozrejme i 55" se da, ale pokud mas dobre oci a spatny zdroj signalu tak ani tam si moc nepomuzes. Takze koupit spickovou televizu proc ne, ale chtelo by ji i nakrmit kvalitnim signalem jestli to takhle resis. Tak se pak zamysli i timto smerem...

Plne suhlasim. Otazka znie cim dostupnym ho nakrmiť?? Mam jedine satelit VU ultimate 4K a DM920 a skylink. Je to vhodne? Ja to použivam tak večer si vklude sadnut, mrknuť a šup do postele :).

-- 18. 12. 2018 10:17 --

anton12345 píše:Za seba mozem doporurucit Philips 55OLED803, upscaling ma podla mna dobry. Alebo Panasonic TX-55FZ800E.

Ake su rozdiely v obrazoch?
Philips ako pozeram ma android a tam sa da doinštalovať rôzna aplikacia pod Android? Panasonic ma svoj system?
netko
Junior

Odeslat příspěvekod anton12345 18. 12. 2018 10:31

Rozdiely v obrazoch som porovnaval iba na predajni a zalezi to aj od nastaveni. Tie rozdiely (pre mna) boli velmi male. Pre Philips som sa rozhodol kvoli cene a aj kvoli Androidu, pretoze predtym som mal plasmu Panasonic a po piatich rokoch vela aplikacii nefungovalo (napr. Youtube) a uz sa s tym nedalo nic urobit.
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 18. 12. 2018 10:37

Upscaling má kvalitní dnes každá TV - výkon těch ARM procesorů šel hodně nahoru a na samotným upscalingu není moc co zkazit - ty algoritmy jako Lanczos a pod. jsou známé desítky let - snad kromě těch nejlevnějších TV kde se šidilo co trochu šlo. V tom nebude rozdíl mezi nějakou TV za 15tis. nebo za 50tis. Jsou jiné parametry, které hrají roli - hlavně samotný panel - kontrast, způsob podání pohybu (100Hz vs. 50Hz), kvalita interpolace snímků, deinterlacing, kvalita kalibrace, DSE, rovnoměrnost podsvícení.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod netko 20. 12. 2018 09:27

To presne čo je napísané na konci má najviac zaujíma 100Hz a pod., večer keď chvíľu sadnem k telke tak si mam vklude chuť oddýchnuť nieco pozrieť a nie nablikat. Uvažoval som práve nad tým Panasonicom a Philipsom ale asi ma odrádza to čo píšeš s tým systémom na Panasonic. Skôr možno sa priklonim k Androidu ak su obrazovo rovnaké. Dik za akékoľvek rady.
Naposledy upravil Nick Cave dne 20. 12. 2018 11:02, celkově upraveno 1
Důvod: předchozí příspěvek se necituje!
netko
Junior