OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Zafata 14. 12. 2019 10:15

Navic je v podstate vsechna nova elektronika dimenzovana az na 240Vnebo i vic. Tak jake prepeti v siti :) To je asi vetsi sance, ze te prejede autobus nez ti odejde elektronika na prepeti v siti.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2019 15:09

SmokeMan píše:no problem neni to vypnuti, ale to zapnuti :D

Samozřejmě. Ale řada televizorů následuje při startu postup, který byl při vypnutí zvolen... teď bych měl přidat taky emotikon, ale neudělám to. Takže když to někdo natvrdo vypne přepěťovkou a telka naběhne rovnou, je to právě to méně žádoucí, než když nastartuje do pohotovostního režimu a následně si ji uživatel „dostartuje“ ovladačem.

-- 14. 12. 2019 15:13 --

A k tomu zbytku. Těch špiček, které jsou v síti bývá poměrně dost. Osobně s tím mám velkou, bolestivou zkušenost. Dokonce jsem onen stav řešil přímo s dodavatelem. Záleží kde bydlíte atp. Mnoho zařízení mně odešlo právě protože se málo vypínaly, ne protože se vypínaly častěji. Ale jak píšu - dělejte, co uznáte za vhodné. Je samo hloupost vypínat to stále. Ale když vím, že večer jdu spát a televizor se zapne nejdříve druhý den odpoledne v pět, tak ho určitě nenechám v pohotovostním režimu.

-- 14. 12. 2019 15:15 --

Zafata když pominu praskající žárovky, tak určitě zmíním ledničku a kotel. Obojí dle popisu servisního technika odešlo pro přetížení v síti. Byl to oficiální zápis. Bohužel se nikde v okolí nekonala bouřka, tudíž jsem měl smůlu a pojišťovna toto neuhradila.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 12. 2019 19:24

Vidis a ted to, co si napsal nechapu ja,,,

Cituji :

Takže když to někdo natvrdo vypne přepěťovkou a telka naběhne rovnou, je to právě to méně žádoucí, než když nastartuje do pohotovostního režimu a následně si ji uživatel „dostartuje“ ovladačem.

Jakže? Jestli nejaka tv startuje ihned po opetovnem dodani proudu do stavu zapnuto, tak je to vada, ne vlastnost.

Bohuzel zrejme nemas elektrotechnicke vzdelani, jinac bys prave vedel, co se dokaze za proudy pri tom zapinani obcas objevit, a tam je prave to, oc tu bezi... a tem pidi zdrojum skodi nejvic, vsem zdrojum... ten proudovy naraz, pokud to vyrobce nema osetrene kvalitne, muze napachat takovou paseku, ze krom zdroje to s sebou veme i zbytek elektroniky a zustane ti krabice s panelem.

Analogicky napriklad u pc zdroju je toto casty jev, nejen ze vetsinou nedokazi dodat ani nominalni vykon udany na stitku a nebo jen chvilku, nekdy dokonce v radu sekund, ale dokazi ti rupnout doslova pod rukama a to je strcis do site a zapnes. A jeste jinak, Predstav si treba bytovku, kde je dole 380V zasuvka, je to stary jak metuzalem a soused ma svou doma postavenou cirkularku... to ti udela takovej randal v siti, zes to nevidel... atd atd

Bez smajliku, ten nebyl mireny na tebe, sem na to zvyklej
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2019 19:55

Už jsem měl v rukách telky, co startovaly tak, jak bylo vypnuto. Zda je to vada/záměr netuším. Jen popisuje zažité.

Ano, pokud výrobce nemá cokoliv kvalitnější ošetřené, pak shoří cokoliv, nehledě na způsob startování. Ano, zdroje je potřeba mít kvalitní tak, aby byly schopny v průběhu dlouhého času pracovat, ne, že za pár měsíců s sebou vezmou půl bedny. Nové zdroje už by měly mít - takovou/nějakou ochranu. Televizory nekuchám, takže nevím, co je uvnitř, jak kvalitní zdroje.

Když ten soused vytvoří přepětí v síti, tak předpokládám, že to přepětí půjde k telce i ve chvíli, když je v pohotovostním režimu. Pár takových záležitostí a je uděláno.

Jinak je zvláštní, že několik servisáků přes elektroniku/elektřinu mně poradilo právě onen postup. Avšak jak jsem opakovaně naznačil - to nikomu nevnucuji.

Ale ano - máš pravdu. Nakonec bude jedno, jestli telku odvařím startem špatného zdroje, nebo ji zruší opakovaná napěťová špička v síti.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 12. 2019 20:19

Stale se nechapeme... teda uz skoro jo... uz to zapnuti dava urcity naraz a to tomu zdroji prave skodi, on je udelany tak, ze ve stand by nezere skoro nic (vetsinou se to pise, u moderni tv vzdy pod 2W), je na to pripraveny z vyroby, aby byl porad pod proudem, je to skutecne pidi zdrojicek malinkatej... napaji jen tu systemovou pamet a prijem dalkace atd.... neni staveny na opetovne zapinani a vypinani..., teprve az po zapnuti dalkacem rekne hlavnimu zdroji, hele vstavej, mas praci. No a pak se zapne TV...

Edit, sem to nedokoncil vlastne :) : takze, muj nazor je, nevypinat, neusetri se nic, naopak se pravdepodobne zkrati zivotnost koncoveho zarizeni, ale nenutim a chapu i nazor druhe strany.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 14. 12. 2019 20:43

Nechci se v tomto přít. Vím, že už se to tu několikrát probíralo. Prostě mám nějakou negativní zkušenost, něco jsem se dozvěděl, dělám to takto. Z druhé strany vím, že zapínání zdrojem má také svá negativa.

Když jedeš v létě do práce, netušíš, zda bude/nebude bouřka... třeba. A i toto v mém okolí už proběhlo. Je to loterie :-)
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zafata 14. 12. 2019 20:48

Sice delam 20 let elektrikare a prepeti jsem zazil jen ve fabrice a tam jen 2x. Spis byl problem s podpeptim, ale jo jasne kdyz veris, ze ti odpalilo kotel( elektroniku) prepeti , tak ti to brat nebudu. Rad bych mel takove zakazniky jako ty.
Jeste bych upresnil, ze v moravskoslezskem kraji. Jinde jak jsou na tom nevim.
Zafata
Junior

Odeslat příspěvekod mrazik 14. 12. 2019 21:26

V tomhle musim souhlasit s Zafatem. Zarizeni, ktere pracuji ve stand-by rezimu a cekaji na prijem signalu z dalkace je lepe v tomto rezimu nechat - samozrejme vypnuti na dovolenou je spise takove pro jistotu, protoze vetsinou jezdime v lete, v obdobi bourek.
Jak uz se tu psalo, nejde o vypnuti, ale to zapnuti je rana/kopanec pro elektroniku v TV resp. zdroj. Treba takovy vybity kondenzator umi pri castem vypinani a zapinani nadelit elektronice peknych par facek a je otazkou kolik tech facek TV vydrzi. Na prumyslovce jsem si to dokazovali na par pokusech.
MgX ono pokud ti radili jak sapravne vypinat na delsi dobu TV, tak radili spravne. neni dobre ji zapnutou vytahnout z elektriny, ale nejdrive vypnout dalkacem, chvli pockat az cvakne rele a potom vytahnout ze zasuvky nebo vypinacem pokud jej TV disponuje. Ale delat to treba kazdy den pred spanim je nesmysl a je to nejrycholejsi cesta jak TV poslat do keremikoveho nebe.
deaktivován na vlastní žádost
mrazik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 12. 2019 22:36

MGX

ja jen jak si psal o te pojistovne, byl sem na miste, kde ten blesk svihl!
... pokud je to nekde tak, ze se byt jen cast blesku dostane do site, tak to bezne dokaze vyradit kus ulice dvoupatrovych RD klidne 30m daleko
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 12. 2019 22:37

Ano to je pravda, taky už jsem viděl patnáct baráků v řadě, v každém zničená prakticky veškerá elektronika. Chce to prostě používat ochrany proti přepětí.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod SmokeMan 14. 12. 2019 22:54

no ale rovnou v rozvadeci a kvalitni a stejne neni vyhrano .)


uz sme hodne mimo tema, uz to nebudem hecovat.
FX 8300@4,4GHz@1,38V, MSI 970 Gaming Pro Carbon, Sapphire Rx 480 8GB nitro+ @580 nitro+ undervolted, 16GB Corsair@1886MHz, Scythe FenrisWolf, KC2000, As2000, Scythe chlazeni
SmokeMan
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod martas38 14. 12. 2019 23:00

Přesně to jsem myslel. Tři stupně ochrany proti přepětí, nikoliv pouze "zázračnou" zásuvkovou lištu.
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2019 09:40

Postupně... a lze to tu dohledat v historii. Kdysi jsme se bavili o přepěťových ochranách k elektronice. Samozřejmě kdo chce něco takového řešit, musí zvolit radikální ochranu, která je několikastupňová, přičemž krabička před zařízením s vypínačem je to poslední v řadě. A stejně není vyhráno.

Při úderu blesku „do domu“, či jeho blízkosti ochrana nepomůže. Síla vyrve mnohdy zásuvky, dráty a já nevím co ještě. Vzdálený úder pak udělá škodu menší, ale taky. Nicméně v síti dochází i tak ke kolísání ( a ano, o podpětí, které škodí taky jsem nepsal) a tam ona ochrana má svůj význam... pro přepětí. U nás bohužel poměrně často dochází k výpadkům elektřiny a jak to nahazují, padne síť několikrát znovu. Nemyslím si, že by toto byl stav, který elektronice dělá dobře. A tak ji vypínám, jak jsem psal.

Škoda, že nemám ony dva protokoly. U ledničky i u kotle byl psán jako důvod zničení - poškození přepětím. Nemyslel jsem přímý úder blesku - právě, protože nebyla bouřka, nebylo vícero lidí s poškozenou elektronikou v té chvíli, pojišťovna neuznala. Jen na okraj - poškozených více bylo, jak jsem zjistil následně. Ale spotřebiče se odporoučely postupně. Známý bydlící kousek ode mě obětoval přehrávač a ještě cosi. Další telku. Ale netvrdím a netvrdil jsem, že se jednalo o následek úderu blesku.

Samozřejmě u ledničky a kotle se jedná o spotřebiče se stálým provozem. Ale věřím Vám, věřím, že máte příslušné vzdělání a zkušenost. Asi jsem nějaká výjimka potvrzující pravidlo. Stylem, kterým jsem popsal provozuji dlouhá léta hifi věž (stáří přes dvacet let), mikrověž (stáří více než deset let), CRT TV (stáří více než 22 let), přenosná TV se takto provozovala více než 25 let. Dnes už ji nepoužívám. A další telka LCD s provozem +/- pět let. Dvě PC jedno takto fungovalo asi 15 let, druhé jede každodenně +/- deset let. Nějak nemám důvod lhát, ani kohokoliv hecovat.

-- 15. 12. 2019 09:54 --

mrazik píše:Jak uz se tu psalo, nejde o vypnuti, ale to zapnuti je rana/kopanec pro elektroniku v TV resp. zdroj.

O stylu vypnutí, a už jsem to vysvětlil, jsem psal v návaznosti na zkušenost, že byly televizory, které když byly vypnuty přímo, bez vypnutí do pohotovostního režimu, tak naběhly rovnou. Proto bylo třeba vypnout dálkovým ovladačem do pohotovostního režimu, následně hlavním vypínačem.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tramin 15. 12. 2019 09:55

Zdravím zdejší odborníky a rovnou se omlouvám,že nemám Panasonic (Philips 65oled 804).
Trápí mě při přehrávání filmů z PC ( AMD Ryzen 5 3400G,ovladače Adrenalin 2020 Edition 19.12.2)trhané scény při pohybu.Jakoby to špatně přehrávalo FPS,jestli se správně vyjadřuji.U starého PC jsem si nastavil FPS podle filmu a pohyb byl plynulý.Teď to nemůžu nikde najít.U filmů přes STB UPC je to v poho.Tak nevím,jestli mám něco nastavit v TV,nebo ovladačích.Bude vděčný za každý tip.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 15. 12. 2019 09:58

Kupuješ to, co Ti vyhovuje, ne to, co kdo chce abys koupil.

Když v TV vypneš, či naopak zapneš dopočty pro vyšší plynulost, tak se Ti to trhá taky? Co máš za přehrávač v PC, jaký OS? U 804 byla v poslední době, mám ten pocit, dostupná aktualizace. Dělá to až po ní?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků