OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Honza20 22. 12. 2018 10:05

CosmoDante píše:Honzo, ach jo. Používali ho jako monitor...OLED TV...Profackej se před zrcadlem a probuď se. Něco si o pročti ohledně OLED technologii.


Nechápu, proč bych se měl fackovat před zrcadlem, když na to upozorňuju. Tos asi nějak nepochopil, jak jsem to myslel.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eett 22. 12. 2018 11:58

Honza20 píše:Dneska jsem byl podívat v Alze na C8čku a byl tam chlápek od LG a říkal mi, že už se párkrát setkal s vypálením, jednou říkal ve firmě, kde to používali jako projektor a podruhé u nějakého pána, který to měl jako monitor.
Mohu se zeptat, jestli vám funguje přes prohlížeč Horizon Go?


Horizon Go v prohlížeči "funguje". Stránku mám uloženou v oblíbených a je dostupná z lišty po stisknutí Home tlačítka. S Magic ovladačem velmi dobře ovladatelné. Na asi 3-tí pokus si zapamatovalo přihlášení, takže potud super.
"Funguje" znamená, že funguje zpětné přehrávaní, ale živé vysílání "ne".
Používám tak, že v programovém průvodci (to je ta uložená stránka) klepnu na pořad co se zrovna vysílá a hodí to hlášku, že nejde přehrát. Klepnu na zkusit znova a zase hláška že nejde, ale zároveň se objeví ikona přehrát od začátku. Na tu klepnu a už to jede. A v posuvníku dole už si můžu zvolit jakýkoliv odehraný čas pořadu, takže i to jakoby živé vysílání.
Zpětné přehrávání třeba den starých pořadů funguje OK.
Mám C8 asi 3 měsíce, používám na TV a filmy a vypalování zatím žádné není. A při tomhle používání se ho ani nebojím.
eett
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Honza20 22. 12. 2018 13:59

Tak to je super vychytávka :-) Já byl v Alze si to ještě vyzkoušet, chlápek od LG mi říká, že to normálně funguje, tak tam vložím svůj účet, a právě to psalo tu hlášku "Video nelze přehrát". Zpětné zhlédnutí už jsem ani nezkoušel. Zkoušel jsem ještě podporu LG a tam mi potvrdili, že to nelze (ani aplikace nebude).
Proto jsem byl smířený s tím, že si k tomu koupím nějaké MINI PC bez větráku.
Ale ještě uvidím no, teďka mě dost nadchla ta Philips OLED 903, když jsem si jí tam zkoušel.
---> HP EliteBook 8540w
---> LCD TV Samsung LE32R86BD
---> Peugeot 206 Black edition
Honza20
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CosmoDante 22. 12. 2018 19:55

Honza20 píše:
CosmoDante píše:Honzo, ach jo. Používali ho jako monitor...OLED TV...Profackej se před zrcadlem a probuď se. Něco si o pročti ohledně OLED technologii.


Nechápu, proč bych se měl fackovat před zrcadlem, když na to upozorňuju. Tos asi nějak nepochopil, jak jsem to myslel.


Ano, omlouvám se. Jdu se profackovat já ;-)
CosmoDante
Junior

Odeslat příspěvekod koliar 22. 12. 2018 20:48

LG OLED 65B7V, mam 13 mesiacov a ziadne vypalenie ani pozostatky.
Isto sa moze stat, ze sa "vypalia" nejake kusy, ale k pomeru k predanym kusom je to mizive promile percenta a vela ludi sa tym ohana, ze OLED nie lebo sa vypaluje apod.
Osobne mam druhy model Oled TV a ani jedna nemala s "vypalovanim" problem.
Cele mi to pripomina nieco, ako sa teraz deje s Huawei...
koliar
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 22. 12. 2018 21:20

Prosim Vas jaky je realny rozdil mezi Philips 65OLED873 a Philips 65OLED803? Co jsem nasel, tak 803 ma navic “Perfect Natural Motion” - coz teda nevim co si realne pod timto marketingovym oznacenim predstavit..
Pak 803 ma lepsi repro, ale to je bezpredmetny rozdil, mam zvuk pres AVR
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 22. 12. 2018 22:50

Ne, Perfect Natural Motion mají oba, 803 má navíc Perfect Natural Reality, což je HDR efekt pro SDR obraz.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod maro2455 23. 12. 2018 13:19

A to je vsechno? To je jediny rozdil nepocitam-li ty repracky? To tedy nechapu Philips a jeho modelovou politiku, ciselne oznaceni uz vubec ne, kdyz nizsi 803 ma neco navic oproti 873
maro2455
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod BOSSHUGO 23. 12. 2018 16:50

803 by měla mít novější procesor P5 2 generace. 873 je vlastne 65 palcová loňská 9002 která ma 55 palců
BOSSHUGO
Junior

Odeslat příspěvekod podikk 24. 12. 2018 20:56

Zdravim, presel jsem z 9 let stary Plazmy Panasonic na LG 55B8. Mozna si zvyknu, ale zatim me to stve a chci se zeptat, kde co nastavit, aby to zmizelo. Poradne nevim, jak to popsat, ale pohybi lidi jsou takovy "plasticky, zrychleny, neprirozeny... snad chapete :-). Diky
podikk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 24. 12. 2018 21:10

Tady zrovna čerstvé: https://youtu.be/A_6AC0nZ7EM
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod podikk 24. 12. 2018 21:22

Jezis, moc diky. Uz je to v pohode. Bal jsem se, ze tou jsou nekajaky vylepseni, ktery nejdou vypnout. Hlavne jsem nevedel, jak se to vylepseni jmenuje, tak jsem tapal, co hledat. Diky
podikk
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 12. 2018 22:00

Aneb jak z drahé TV udělat něco v hodnotě 8tis. Kč snadno a rychle...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 24. 12. 2018 22:16

Interpolace je zase způsob, jak z velkorozpočtového snímku vyrobit Ordinaci v růžové zahradě snadno a rychle.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 24. 12. 2018 23:06

Na ordinaci v růžové nekoukám, tak nemám srovnání - imho je to blbost.
Stačí když se koukne ne jeden nebo dva filmy s interpolací a už nebude chtít vidět nikdy nic bez interpolace
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků