OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod genius.t 30. 12. 2018 18:35

Ahoj, uz jsme to tu resili s uzivatelem FrantaL viz tady.

Bohuzel se jedna o vlasnost zda se. Nektere TV to maji vic nektere min (LG 2018). Zkus kontaktovat FrantaL, ktery se taky snazil reklamovat u LG, jak dopadl nevim.

Jinak trochu pomuze stahnout jas treba na 47 a pouzit nastaveni gama na 1.9, ale zalezi jak je to spatny.
"Jak Vy k My tak My k Vy"
genius.t
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 1. 1. 2019 13:12

Pár mesiacov máme doma LG OLED65B7V. Včera som zistil prvú naozaj zlú vlastnosť a to, že má 100 Mbps sieťovku (v roku 2017!!!) a blbú implementáciu bufferingu. Púšťal som včera 4K verziu Levieho kráľa, či je cca. 89 minút hracieho času a 53 GB súbor s priemerným bitrate 83 Mbps a celý čas to sekalo. Najprv som nevedel čím to je, dlho som zisťoval či na streamovacom PC nie je nejaký problém, ale nakoniec som zistil, že tá blbá sieťovka v TV je iba do 100 Mbps. Týmto ma LG poriadne *****, lebo takto šetriť pri TV ktorá mala štartovaciu cenu cez 3000 € a ešte aj ku koncu predaja stála 1700 € je úplne choré. Hlavne že tam je 802.11ac wifina...
e1
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 1. 1. 2019 14:49

Který TV má Gb síťovou kartu? Asi jich moc nebude. Jinak je ale pravda, že se všude cpou rychlé bezdráty, ale ne všichni mají na kabel alergii. Ba naopak. Pořád je to nejklidnější cesta.
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod e1 1. 1. 2019 15:55

Ja neviem ktoré TV ho má, ale keď som kupoval, ani ma nenapadlo, že ho mať nebude. Ak je prítomné AC-čkové wifi, tak je prítomnosť 100 Mbps sieťovky úplne absurdná. A ako píšeš, je to najkludnejšia cesta, kábel je jednoducho kábel, keď ten raz zapojíš, ten bude fungovať stále, a nemusím riešiť blbosti okolo wifi (kánal, zarušenie pásma, veľa zariadení na sieti, atď.). Ja osobne wifi mám doma iba kvôli mobilným zariadeniam a hračkám ako robotický vysávač. Všetko ostatné čo sa dá mám zapojené káblom (PC, server, AVR, tlačiareň a doteraz aj TV), a teraz zrazu zisťujem, že s priepustnosťou cez kábel som na tom horšie ako cez wifi. Konkrétne som teraz odpojil na TV kábel, zapojil TV čisto cez 5 GHz 802.11ac sieť, hodilo to nejaký profil 650/876 Mbps, ale reálne prenosové rýchlosti sa zlepšili iba jemne, cez speedtest.net som nameral nejakých 110 Mbps (internetové pripojenie nie je úzke hrdlo). Film sme si pozreli znovu, teraz sa to zaseklo na chvíľku iba 3x, ale to je stále o 3 viac ako som ochotný akceptovať. Nehovoriac o tom, že o stabilite wifi sa z dlhodobého hľadiska nedá ani hovoriť. Dnes som nameral 110 Mbps, zajtra si sused zapne nový router alebo nejaký poskytovateľ nový vysielač, a budem na polovici. Ďalej nemám TV ešte na stene. Možnosťou je ešte výmena AP, ale už teraz mám pomerne blízko k TV na strope Ubiquiti Unifi UAP-AC-Pro, tak neviem či má zmysel kupovať niečo výkonnejšie. :(
e1
Junior

Odeslat příspěvekod vwmaniak 2. 1. 2019 14:18

genius.t píše:Ahoj, uz jsme to tu resili s uzivatelem FrantaL viz tady.

Bohuzel se jedna o vlasnost zda se. Nektere TV to maji vic nektere min (LG 2018). Zkus kontaktovat FrantaL, ktery se taky snazil reklamovat u LG, jak dopadl nevim.

Jinak trochu pomuze stahnout jas treba na 47 a pouzit nastaveni gama na 1.9, ale zalezi jak je to spatny.

Díky moc za nasměrování, to je přesně můj problém! :-)
vwmaniak
Junior

Odeslat příspěvekod Igo67 15. 3. 2019 17:50

At prohlížím co prohlížím prakticky nikde nevidím rozdíl mezi 873 a 803 kromě repro, HDR pro SDR a designu. Oba panely mají být 2018, procesor stejný, HDR 10+ obě... Bohužel jsem nenašel obchod kde by byly vedle sebe a prodavač by byl ochotný do nich pustit SDR obraz abych je mohl porovnat. Viděl jste je někdo obě v reálu a je tam rozdíl v obraze za 20.000,- Kč? Či lépe řečeno pokud mě zajímá hlavně HD a UHD signál (Netflix, HBO ) je zbytečné kupovat 803?
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 3. 2019 19:17

Procesor není stejný a HDR10+ má jenom 803.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Igo67 15. 3. 2019 19:39

Pak je někde chyba. Já vycházel z:
The Philips 803, 873 and 973 will not only support the HDR10 open standard and HLG (Hybrid Log-Gamma) HDR formats, but also the royalty-free HDR10+ (HDR10 Plus) dynamic metadata technology out of the box within the remits of HDMI 2.0b. Retrospective firmware upgrade for certain 2017 Philips televisions to add HDR10+ support is currently under consideration.
Každopádně bych je rád viděl vedle, protože ten rozdíl je opravdu sakra velký..
Igo67
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Viktor69 15. 3. 2019 20:35

e1 píše:Pár mesiacov máme doma LG OLED65B7V. Včera som zistil prvú naozaj zlú vlastnosť a to, že má 100 Mbps sieťovku (v roku 2017!!!) a blbú implementáciu bufferingu. Púšťal som včera 4K verziu Levieho kráľa, či je cca. 89 minút hracieho času a 53 GB súbor s priemerným bitrate 83 Mbps a celý čas to sekalo. Najprv som nevedel čím to je, dlho som zisťoval či na streamovacom PC nie je nejaký problém, ale nakoniec som zistil, že tá blbá sieťovka v TV je iba do 100 Mbps. Týmto ma LG poriadne *****, lebo takto šetriť pri TV ktorá mala štartovaciu cenu cez 3000 € a ešte aj ku koncu predaja stála 1700 € je úplne choré. Hlavne že tam je 802.11ac wifina...


Nesla by pouzit gigbitova USB sitovka?
Viktor69
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod C3llario 3. 10. 2019 08:50

Ahojte, ja by som mal trochu inu otazku ohladom OLED, kedze som sa rozhodol kupit TV s tymto typom panelu (LG B8).

Odporucili by ste mi dokupit si predlzenu zaruku o 1 rok, pripadne 3 roky, ak berieme do uvahy ze sa OLED panel moze "vypalit"? Z toho co som cital na zahranicnych forach, byva prave ten 2-3 rok u niektorych pouzivatelov OLED-ov zlomovy, kedy sa zacinali prejavovat tieto ukazy, aj ked u starsich OLED T. Nevieme ci dnesne OLED-ky nie su na tom uz lepsie s vypalovanim a vstavanymi funkciami, ktore tomu predchadzaju?
Dlhodobe testy na rtings.com som videl. Taktiez aj tie, kde na 6-tich OLED-och pustali rok rozdielny obsah.

Osobne sa vypalenia az tak nebojim (na zaklade tych testov co som videl), nakolko na TV bude prehravany viacmenej dynamicky obraz 3-4hod denne. Skor by bolo asi vhodne mat takuto zaruku "do buducna", ak by sa nahodou nieco stalo s panelom (teda ak vobec ten pokriva predlzena zaruka :oops: ).
C3llario
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 3. 10. 2019 09:26

Ak sa ti na OLED TV vypali staticky obraz, to ako reklamaciu neuznavaju.
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 4. 10. 2019 21:12

Vybírám 55" OLED, max. 50t Kč, ale těžko se vybírá - máte zkušenosti s zvedenými značkami a typy?
Panasonic TX-55FZ800E, Panasonic TX-55GZ950E
LG OLED55B,C
Sony Bravia KD-55AF9
Philips 55OLED804, 854, 903

Je mi nejspíše jedno, jestli to má vlastní OS nebo Android, důležitá je odezva při přepínání.
Těžko někde shlédnout klasický program a ne smyčku.
Většinu jsem viděl naživo, smyčky, ale těžko se porovnává, s nastavením jsem si zas až tak v prodejnách nehrál. Subjektivně mě zaujaly panasoňáci a sony, ale rozdíly se mi nezdají nějak zásadní.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod Duke650 4. 10. 2019 22:23

.
Přílohy
0CEBB441-6D56-4565-9256-B6290C4C554F.jpeg
CE5453D8-E2D1-459E-875E-A854301786B0.jpeg
FiiO K9 Pro_FiiO M11 Pro_Questyle QP1R
DCA AEON RT_Oppo PM-3_JH Angie_Tansio Mirai TSMR-3 Pro
TEAC NT-505>Lyngdorf RP-1>TEAC AP-505>KEF R700
Panasonic 65GZ1000>Yamaha YSP-2200
Duke650
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod leroj 5. 10. 2019 08:34

cheetah80 píše:Je mi nejspíše jedno, jestli to má vlastní OS nebo Android, důležitá je odezva při přepínání.

zkušenost mám jen s tím Panasonicem a tam se mi přepínání kanálů (pozemních) zdá hodně rychlé
satelitní tuner jsem nezkoušel, mám externí box, který mi vyhovuje
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 5. 10. 2019 08:51

cheetah80 myslel jsem, že si člověk telku vybírá podle kvality obrazu, potažmo zvuku. A Ty se chceš řídit dle rychlosti přepínání kanálů? Mezi námi - to je většinou +/- stejné. Je delší, než na starých telkách z dob analogu. Proč se tu psalo mnohokráte. Samozřejmě je ještě rozdíl, zda přepínáš kupříkladu kanály na satelitním tuneru, nebo pozemním DVB-T/T2. A do všeho zasahuje případné kódování stanic s nutností využít modul s kartou placené televize. Protože každý modul je jiná kompatibilita a zároveň i rychlost práce s ním.


Z Tvého výběru. Jestliže jdeš ultimativně za obrazem - vezmeš Panasonic. Kdo chce hodně obraz, zvuk a zároveň i obecně hodně z prostředí, vezme Sony. Kdo žádá lepší možnosti prostředí, ale má odpor k Androidu vezme LG. Jestliže toužíš po vylepšení v podobě Ambilightu - jedině Philips. Prosím, nechytejte mě za slovo - je to hodně, hodně zjednodušené, dle myšlenek „obyčejných“ kupujících.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků