OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 11:32

carlos52 píše:Dobrý den,ta to tv 55" LG OLED55B8SLC má 3x USB,ale který je 3.0.Děkuji za odpověď.

Žádný.

-- 6. 10. 2019 12:42 --

Dm602 píše:
Mclaren F1 píše:Životnost čeho když je to letošní model pár týdnů v prodeji ? Panel je od LG takže jestli do něj přes procesor Panasonic pere nějakou dardu tak tu zatím ne plkej nic o životnosti. Ta cena je hlavně i o tom že Panasonic teprve s modely GZ 1500 a GZ 2000 nabízí Dolby Vision + i HDR 10+ , to si samozřejmě nechá hezky zaplatit.

Panely sú všetky od LG to je tak 30 percent ostatná elektronika rôzne technológie na spracovanie obrazu si robí kazdy sám ti je podstatný rozdiel a pri 2000 to pohladil Panasonic ešte viac nitovanie 900 na OLED je skvelé a životnosť LG o tých by vedeli ľudia rozpravat

Já si spíš myslím že právě kvůli těm 900 nitum je tam ta ochrana zvýšena ale to ukáže až čas, zatím je brzo toto posuzovat a odsuzovat hned za případné problémy LG. V LG určitě vědí kolik je ten panel schopný bez problému usvítit když ho vyrábí nemyslíš? To že s tím jiné značky laborují po svém ještě neznamená že to je dobře.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod carlos52 6. 10. 2019 12:24

Dík,v návodě je uvedeno,1x3.0 a 2x2.0.Asi o nebude pravada.
carlos52
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 13:12

Jj mají to tam špatně.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod jardadts 6. 10. 2019 13:56

McLaren: Philips má podporou Dolby Vision a HDR10+ u všech modelů 2019. Jak LCD od řady 6 tak komplet Oled. 2019 modely končí číslicí 4.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dm602 6. 10. 2019 14:06

Mclaren F1 píše:
carlos52 píše:Dobrý den,ta to tv 55" LG OLED55B8SLC má 3x USB,ale který je 3.0.Děkuji za odpověď.

Žádný.

-- 6. 10. 2019 12:42 --

Dm602 píše:
Mclaren F1 píše:Životnost čeho když je to letošní model pár týdnů v prodeji ? Panel je od LG takže jestli do něj přes procesor Panasonic pere nějakou dardu tak tu zatím ne plkej nic o životnosti. Ta cena je hlavně i o tom že Panasonic teprve s modely GZ 1500 a GZ 2000 nabízí Dolby Vision + i HDR 10+ , to si samozřejmě nechá hezky zaplatit.

Panely sú všetky od LG to je tak 30 percent ostatná elektronika rôzne technológie na spracovanie obrazu si robí kazdy sám ti je podstatný rozdiel a pri 2000 to pohladil Panasonic ešte viac nitovanie 900 na OLED je skvelé a životnosť LG o tých by vedeli ľudia rozpravat

Já si spíš myslím že právě kvůli těm 900 nitum je tam ta ochrana zvýšena ale to ukáže až čas, zatím je brzo toto posuzovat a odsuzovat hned za případné problémy LG. V LG určitě vědí kolik je ten panel schopný bez problému usvítit když ho vyrábí nemyslíš? To že s tím jiné značky laborují po svém ještě neznamená že to je dobře.

Nemyslím si Panasonic a Sony sú ďalej a 2000 je momentálne to naj čo si človek môže kúpiť dráha je ale to neznamená že toho nie je hodná.
LG sa zlepšilo ale 2000 od Panasonic je brutálne dobrý tv čo sa týka obrazu.
A nitovanie 900 to je aj o použitých technológiách a tie má Panasonic dlhodobo lepšie či už z čias plaziem či po odkúpení technológie Pioneer kuro plaziem všetko to je kúsok po kúsku a to dáva výsledný obraz ktorý momentálne nik neprekona
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 10. 2019 15:03

MgX píše:
indeshit píše:Gz1500 je vypalovačka klasická - už jsem měl tu čest to testovat. Necháš tam třeba rtings image retention test třeba 30 sekund a pak cca dalších 30 sekund sleduješ pozůstatky obrazu.
Gz2000 je dle mýho revoluce, tam to nedělá. Je to jediný oled v této disciplíně, klíďo si ověřte z youtube testů nebo z rtings testů (přes usb z flešky třeba)

GZ1000 jsem měl možnost si odzkoušet a nepozoroval jsem nic zvláštního při běžném sledování. Obecně si myslím, že Panasonic má ochranu slušně zvládnutou. GZ2000 neznám, ale dle dostupných informací lze souhlasit s tím, že se jedná o další krok vpřed.

indeshit - myslíš toto testovací video?



Přesně to je ten test. GZ2000 nevykazuje žádnou retenci oproti jakémukoliv jinému OLEDu až už z dílny Panasonicu nebo od jiného výrobce.
https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8 - krásně je to vidět i zde.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 10. 2019 15:10

PANASONIC se může kritizovat za "milion" různých věcí, ale pokud jsem obrazový purista a chci skutečně maximální špičkovou kvalitu obrazu ve svém obývaku, tak je volba zcela jasná ...
Řada GZ2000 je současný Top a maximální High End, co si momentálně mohu jako běžný smrtelník dopřát. Precizní nastavení už z továrny, neskutečné možnosti profi kalibrace a naprosto špičkové detaily v tmavých scénách bez umělého přesvětlení scén ...
A že je (prozatím) drahý? No a co? Řeší snad někdo, že jiný prohulí 3.000,- za měsíc nebo další prochlastá polovinu výplaty?

Přestože je u GZ2000 použitý LG OLED panel (jako i u všech ostatních výrobců), tak PANASONIC z něho dokázal "vykřesat" maximální možnou kvalitu. GZ2000 dokáže konstantně udržovat úroveň jasu po celou dobu na mnohém vyší úrovni než jakýkoliv současný OLED TV. Má navíc rozšířený gamut, což znamená, že má i širší barevnou stupnici a ještě jemnější odtónování barev. Zároveň je to první OLED, který dokáže v krátkodobých špičkách dodat 1.000 nitů!

Pro srovnání, GZ2000 vytáhne 950, nejnovější SONY A9G má maximálně 650 a prý "nejlepší" OLED TV podle letošní EISA, LG C9 nejde přes 800! Jo a LG série B8 se nedostane přes 500 ... 8-)

Není to jen nový HCX Pro procesor, ale je to hlavně speciální chlazení panelu, kdy byla použitá kovová deska za panelem na lepší odvod tepla! A výsledek? Rychlejší odvod tepla znamená rychlejší ochlazení diod a tím pádem prodloužení jejich životnosti!!!

A díky tomu nejen zcela zmizelo dočasné vypálení, ale zároveň se tím podstatně eliminovalo i vypálení trvalé ... :tleskani

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

P.S. Pro neznalé : Dolby Vision + HDR10+ mají všechny letošní modely, čili i základní řada GZ950, která momentálně startuje na 45.000,- ve verzi 55´... :-)

P.P.S. Pro náročné a trpělivé : Během pár dní budou upraveny ceny u všech TV PANASONIC ... ;-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 10. 2019 15:14

Je to složitý ... já v červnu kupoval Philips 65OLED873 v CZC.cz za 29990,- . Nebyla to dokonce ani žádná podpultovka (to já podpultovky jinak mám tuze rád :) ) . Mezitím byla třeba i OLED65B8 za 32k na trhu u alzy. LG Béčko bych si ale nekoupil, i kdyby bylo za těch 30k.
Osobně mi třeba 50k (příplatek 20k) za 65" OLED připadá neospravedlnitelné, ne-li naprosto zbytečné.
To samý třeba topový LCDčka jako Q8DN nebo XF9005 ... do 35k se v 65" dá koupit paráda. To samý řekněme do 28k v 55".
Teď je možná blbá doba, ale brzo se to zase začne sypat a mít větší smysl.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod leroj 6. 10. 2019 15:26

no ono se pro většinu obyč. lidí vyplatí počkat, novinky jsou pro nás opravdu dost drahé.
ovšem za rok to bude jiná (ale zase budou nové, lepší modely) :)
snažím se kupovat podle ceny/výkonu a tak jsem vzal Panasonic 55 FZ800 za 24t - 2-3 roky snad vydrží a pak bude čas na upgrade
leroj
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 6. 10. 2019 15:26

Tony70 píše:PANASONIC se může kritizovat za "milion" různých věcí, ale pokud jsem obrazový purista a chci skutečně maximální špičkovou kvalitu obrazu ve svém obývaku, tak je volba zcela jasná ...
Řada GZ2000 je současný Top a maximální High End, co si momentálně mohu jako běžný smrtelník dopřát. Precizní nastavení už z továrny, neskutečné možnosti profi kalibrace a naprosto špičkové detaily v tmavých scénách bez umělého přesvětlení scén ...
A že je (prozatím) drahý? No a co? Řeší snad někdo, že jiný prohulí 3.000,- za měsíc nebo další prochlastá polovinu výplaty?

Přestože je u GZ2000 použitý LG OLED panel (jako i u všech ostatních výrobců), tak PANASONIC z něho dokázal "vykřesat" maximální možnou kvalitu. GZ2000 dokáže konstantně udržovat úroveň jasu po celou dobu na mnohém vyší úrovni než jakýkoliv současný OLED TV. Má navíc rozšířený gamut, což znamená, že má i širší barevnou stupnici a ještě jemnější odtónování barev. Zároveň je to první OLED, který dokáže v krátkodobých špičkách dodat 1.000 nitů!

Pro srovnání, GZ2000 vytáhne 950, nejnovější SONY A9G má maximálně 650 a prý "nejlepší" OLED TV podle letošní EISA, LG C9 nejde přes 800! Jo a LG série B8 se nedostane přes 500 ... 8-)

Není to jen nový HCX Pro procesor, ale je to hlavně speciální chlazení panelu, kdy byla použitá kovová deska za panelem na lepší odvod tepla! A výsledek? Rychlejší odvod tepla znamená rychlejší ochlazení diod a tím pádem prodloužení jejich životnosti!!!

A díky tomu nejen zcela zmizelo dočasné vypálení, ale zároveň se tím podstatně eliminovalo i vypálení trvalé ... :tleskani

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

P.S. Pro neznalé : Dolby Vision + HDR10+ mají všechny letošní modely, čili i základní řada GZ950, která momentálně startuje na 45.000,- ve verzi 55´... :-)

P.P.S. Pro náročné a trpělivé : Během pár dní budou upraveny ceny u všech TV PANASONIC ... ;-)


hezky napsáno.
GZ2000 je fakt obrazově paráda.
Systém je tedy jak z minulého století, ale to se vždy dá vyřešit externě. Osobně jsem příznivcem toho, abych žádné další krabičky mít nemusel.

Osobně by se mi líbilo, kdyby vznikla telka s technologií OLED(v lepším případě microLED nebo jak se píše o QD-OLED hybridech) s antireflexním povrchem jako má Samsung, s Ambilightem jako má Philips, s Androidem šlapajícím minimálně na úrovni letošních Sony, se servisní jistotou home servisu, abych to nemusel nikam vozit a servisáci přijeli ke mně, když se to podělá, jako to chodí u Samsungu, ovladač by mohl mít gyroskop jako LG a nevadilo by mi, kdyby byl menší jako u Samsungu (i když to chápu jen jako takový detail) a celkově by to cenově mohlo být někde na úrovni TCL :) ... název značky by mohl pak být libovolný :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 15:43

Tony70 píše:PANASONIC se může kritizovat za "milion" různých věcí, ale pokud jsem obrazový purista a chci skutečně maximální špičkovou kvalitu obrazu ve svém obývaku, tak je volba zcela jasná ...
Řada GZ2000 je současný Top a maximální High End, co si momentálně mohu jako běžný smrtelník dopřát. Precizní nastavení už z továrny, neskutečné možnosti profi kalibrace a naprosto špičkové detaily v tmavých scénách bez umělého přesvětlení scén ...
A že je (prozatím) drahý? No a co? Řeší snad někdo, že jiný prohulí 3.000,- za měsíc nebo další prochlastá polovinu výplaty?

Přestože je u GZ2000 použitý LG OLED panel (jako i u všech ostatních výrobců), tak PANASONIC z něho dokázal "vykřesat" maximální možnou kvalitu. GZ2000 dokáže konstantně udržovat úroveň jasu po celou dobu na mnohém vyší úrovni než jakýkoliv současný OLED TV. Má navíc rozšířený gamut, což znamená, že má i širší barevnou stupnici a ještě jemnější odtónování barev. Zároveň je to první OLED, který dokáže v krátkodobých špičkách dodat 1.000 nitů!

Pro srovnání, GZ2000 vytáhne 950, nejnovější SONY A9G má maximálně 650 a prý "nejlepší" OLED TV podle letošní EISA, LG C9 nejde přes 800! Jo a LG série B8 se nedostane přes 500 ... 8-)

Není to jen nový HCX Pro procesor, ale je to hlavně speciální chlazení panelu, kdy byla použitá kovová deska za panelem na lepší odvod tepla! A výsledek? Rychlejší odvod tepla znamená rychlejší ochlazení diod a tím pádem prodloužení jejich životnosti!!!

A díky tomu nejen zcela zmizelo dočasné vypálení, ale zároveň se tím podstatně eliminovalo i vypálení trvalé ... :tleskani

https://www.youtube.com/watch?v=Gf4R68iicC8

P.S. Pro neznalé : Dolby Vision + HDR10+ mají všechny letošní modely, čili i základní řada GZ950, která momentálně startuje na 45.000,- ve verzi 55´... :-)

P.P.S. Pro náročné a trpělivé : Během pár dní budou upraveny ceny u všech TV PANASONIC ... ;-)

Ta kovová detska je tam právě proto aby to mohlo zářit těch 1000 nitů a ten panel se neroztekl jako čokoláda. Já nejsem z těch kdo potřebuje aby TV kosmicky zářila, pro normální neHDR zdroj mi stačí max 45% jasu a pro HDR mi těch 500 nitů bohatě stačí také. Zatím tu tleskáš něčemu co ještě není pořádně delší dobu otestované a já nevidím důvod proč bych měl za to dávat 2x takovou cenu oproti jiným OLED které ani žádným přehřívanim netrpí a při běžném použití ani žádnou retencí. Ps: Nekoukám několik minut na statický(e) obrázek(y) a i kdyby tak na tom i videu co odkazuješ je vidět že ta dočasná retence zmizí za kratší dobu nežli se vytvoří.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 10. 2019 15:59

McLaren F1 :

Prosím, nekomentuj něco, o čem nemáš ani páru ... Zbytečně tím vyvoláváš zlo a hlavně tvá neznalost a nesmysly odrazují ty, kteří chtějí skutečnou kvalitu a zážitek ze sledování. Ne každý čumí na Ordinaci a podobné zvěrstva ...
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 16:17

Tony70 píše:McLaren F1 :

Prosím, nekomentuj něco, o čem nemáš ani páru ... Zbytečně tím vyvoláváš zlo a hlavně tvá neznalost a nesmysly odrazují ty, kteří chtějí skutečnou kvalitu a zážitek ze sledování. Ne každý čumí na Ordinaci a podobné zvěrstva ...

Já si budu komentovat co chci, ty tady tleskáš něčemu co ani sám nemáš, jen tady vnucuješ pr. kecy výrobce. A ano psal jsem že DV + HDR 10+ je od řady 9xx 2019 což zahrnuje i ten základní model za směšných 45k. A co se týče té zázračné kalibrace už od výrobce tak tati může být úplně k.... pokud TV provozuješ v úplně jiné geografické části zeměkoule s jiným geomagnetickým polem než byla kalibrace provedena.
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 6. 10. 2019 16:28, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 10. 2019 16:25

OK. Komentuj si, máš na to právo. Ti, co mají vlastní rozum a znalosti si na tebe názor udělají sami ...

P.S. Ke konci měsíce mi těch 165cm PR keců od PANASONIC-u bude viset na stěně místo referenční plazmy ZT60 ... :lol:
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 16:31

Tak nám pak min po půl roce zděl dojmy ale do té doby se mne nesnaž přesvědčit že je ta cena opodstatňená. A odhadl jsem si tě správně že jsi asi budoucí majitel který potřebuje přesvědčit hlavně sám sebe.
Mclaren F1
Poslední varování

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků