OLED TV diskuse

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 10. 2019 16:37

[/quote] A co se týče té zázračné kalibrace už od výrobce tak tati může být úplně k.... pokud TV provozuješ v úplně jiné geografické části zeměkoule s jiným geomagnetickým polem než byla kalibrace provedena.[/quote]

Ty jsi úplně mimo! Jen pro tvé info. Neexistuje žádná zázračná kalibrace, ale PANASONIC u všech svých TV dbá na co nejpreciznější nastavení základních obrazových režimů a věrnost barev!

A ted´ tě asi dorazím úplně, jelikož tomu možná nebudeš věřit, ale GZ2000 se podobně jako všechny ostatní OLED-y kompletuje ve fabrice PANASONIC-u v Plzni ... :D :lol:

P.S. Takže ty "problémy" s geomagnetickým polem země máš asi jen ty. Ale já se nedivím, když ty evidentně pocházíš z Marsu ... :mrgreen:
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 16:40

Ze zeměpisu si měl co? Myslíš že co je v Plzni platí pro celou ČR? Stačí pár km a vše je jinak. To že mají dobře nastavené režimy ne zpochybňuji ale s kalibrací na mne nechoď.
Naposledy upravil Mclaren F1 dne 6. 10. 2019 16:44, celkově upraveno 1
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod Tony70 6. 10. 2019 16:44

McLaren F1 :

Nevím, na čem jedeš, ale je to vážně síla! OK. Rozsekal jsi mě, vzdávám to ... ;-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RADU65 6. 10. 2019 16:52

:pozor ...kdo si počká koupí časem za poloviční cenu
RADU65
Junior

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 6. 10. 2019 16:54

Pořád tu debatu posouváš dál chvaloslávou na TV o kterou tazatel za tu cenu nestojí jak psal. Ty jsi sám sebe přesvědčil že to za to stojí ok. RADU65 přesně tak.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod cheetah80 6. 10. 2019 21:08

přijde mi, že se o trochu zvrtlo. Jak píše Mclaren - 2000 je mimo můj finanční rámec. I když by bylo možná zajímavé vyzkoušet. Čekat ale nemohu.
O víkendu jsem přečetl další porovnání a stále nejsem zcela rozhodnut, zejména mezi GZ950 nebo vyšší řadě GZ1500 a Sony AF9. Další možností by mohla být LG C9 nebo nové Philipsy, ale osobně mi přijde Paňák nebo Sony subjektivně o chloupek lepší.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 7. 10. 2019 09:33

K těm nitům - Sony usvítí v porovnání s ostatními málo, protože tolik nepoužívá bílý subpixel, který při vysokém jasu omezuje barevný gamut. A snaha Master series je přiblížit se k referenčním monitorům, které bílý subpixel nepoužívají.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ilja2001 8. 10. 2019 16:35

Tony70 píše:...

P.P.S. Pro náročné a trpělivé : Během pár dní budou upraveny ceny u všech TV PANASONIC ... ;-)


Tak nějaké změny už nastaly, Panák 55GZ950 je za 38 tis.Kč.
A ve VIP programu DATART jej mám za 33 tis.Kč, to už mě velmi láká nahradit 7 letou plazmu. 8-D
ilja2001
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Tony70 8. 10. 2019 17:13

ilja2001 :

Já tady nikdy nelhal a nepsal nesmysly ... ;-)

P.S. A zainteresovaným doporučuji mrknout i na ostatní modely a ceny ... 8-)
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2019 18:05

Mclaren F1 píše:Ze zeměpisu si měl co? Myslíš že co je v Plzni platí pro celou ČR? Stačí pár km a vše je jinak. To že mají dobře nastavené režimy ne zpochybňuji ale s kalibrací na mne nechoď.

Můžeš to nějak objasnit?
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 8. 10. 2019 18:29

Tady je čtivo třeba pan prodavač Tony něco pochytí http://www.geology.cz/extranet/vav/zems ... netometrie, proto se kalibrace dělají na místě kde TV bude provozována.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2019 18:43

Článek jsem prošel, ale asi špatně. Nikde nevidím vliv na kalibraci barev obrazu televizoru.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mclaren F1 8. 10. 2019 18:59

Aha tak nazdar.
Mclaren F1
Poslední varování

Odeslat příspěvekod MgX 8. 10. 2019 19:27

Promiň, ale čekal jsem nějaké rozumné vysvětlení, či odkaz, který Tvé tvrzení nějak vysvětlí. Nejsem odborník na magnetismus a nevím co ještě a nemyslím si, že každý jednoznačně a významově v očekávaných souvislostech pochopí Tebou vyřčené. Jsou tu jistě i další lidé, které by toto zajímalo. Místo vysvětlení přijde Tvé „aha tak nazdar“? Kritizuješ jiného uživatele, ale sám ses právě zachoval tak, že všichni musí všechno vědět a znát.

Pokud cokoliv Tebou naznačeného ovlivňuje kalibraci obrazu, tak by bylo vhodné alespoň vědět, jako moc. Já jsem se stroji, které vycházejí z fabriky Panasonicu v Plzni, co se týká nastavení, maximálně spokojen. A opravdu nejsem z Plzně ani okolí.

Zasadil jsi zde jakéhosi „strašáka“, ale nejsi ochoten toto lidsky a jednoduše vysvětlit. To mně vadí. Laskavě si všimni, že jsem nikde zatím nezpochybnil Tvé tvrzení, nicméně očekávám vysvětlení.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tony70 8. 10. 2019 20:48

MgX :

Kdysi u CRT televizoru měl PANASONIC ( a patrně i jiní výrobci) funkci naklopení obrazu v závislosti na zemském magnetismu. Mohlo se stát, že obraz nebyl zcela v rovině. Bylo to viditelné například u různých tabulek sportovních přenosů nebo třeba u monoskopu. Najelo se do Menu a mohl jsi ten obraz "srovnat" ...

Později nastoupili LCD a plazmy, kde tyhle problémy nejsou. Ale u plazem zase byl trochu problém ve vysokých nadmořských výškách, kdy mohlo dojít tlakem k poškození plazmových komůrek. Ale tohle byl opravdu extrém a osobně si myslím, že to byla hlavně ochrana výrobců plazmových panelů ...

Pochopitelně to s kalibrací nemá nic společného. Je to jen moje zjednodušené vysvětlení toho "vlivu zemského magnetismu" na současné OLED-y ... :lol:
Home cinema : OLED PANASONIC TX-65JZ2000E * Ultra HD Blu-Ray PANASONIC DP-UB9000EGK * PANASONIC SA-BX500EG-K * 4 x PANASONIC SB-PF800E-M * 3 x PANASONIC SB-PS800E-M * PANASONIC SB-WA800E-M *
Music : TECHNICS SC-A600 * TECHNICS SB-C600
Tony70
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků