Sony 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod danix386 29. 10. 2019 18:37

danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod skorky 29. 10. 2019 22:12

S-IPS
Přílohy
2D790990-4CE8-4850-A658-C2F8354C01CD.jpeg
skorky
Junior

Odeslat příspěvekod danix386 9. 11. 2019 18:12

A není to, že KD-49XG8396 má VA panel a KD-43XG8396 IPS?

https://www.displaydb.com/tv/sony-kd-43xg8396
danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod danix386 11. 11. 2019 10:57

danix386
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JoinerT 13. 11. 2019 13:55

Ahoj, chtěl bych se zeptat, co si myslíte o televizi Sony Bravia KD-43XG7096. Přemýšlím o televizi do ložnice do max 10tis. Na televizi poběží kabelovka od UPC, filmy z flash disku či videa z YouTube.
Původně jsem uvažoval o menší TV 32palců, ale tam je výběr nic moc.
Máte někdo s touto TV zkušenosti? Nebo mám vzít nějakou levnější např. Hisense, Thomson, Philips a neřešit to? :-)
JoinerT
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedA 26. 11. 2019 10:10

Ahoj, má někdo negativní zkušenost s 55xg9505? děkuji za konkrétní odpověď
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nokáč 27. 11. 2019 22:33

Ja mám asi dva mesiace.. a zatial len pozitíva.. pár príjemných prekvapení ktoré som nečakal.

za celý čas len zatial dve drobnosti - pri automatickom ladeni programov, následnej editácii sa mi stalo, že pre dve stanice pridelil rovnaké číslo, resp. nejak oživil zmazanú stanicu..
Potom mám občas, ale len občas, problém s nastavením maximálnej hlasitosti na externých repro z ovladača TV .. mám staré ONKYO ktoré nemá ofiko ACR, ale má už aspoň HDMI-CE - takže to asi nebude problém TV.. ¨ no a za určitých nevysledovaných okolností, si TV ovladač nastaví nízko max. hlasitost (musím ju zvýšiť ovladačom onkya a zas je to tyžden OK)..
No len u sledovania TV, prepnem na Netflix a tam to problém nie je.. vypadá to na nějaký problém staré Onkyo - snaha o DTS zvuk - a nová TV

Nicméně ONkyo sa bude měnit, tak to neriešim

Inak pochvala za prostredie.. hodne doriešených drobností .. predtým som mal Samsung.. a ten to tak uživatelsky dotiahnuté nemal ani zdaleka.

a obraz nehodnotím.. chvílu som mal doma jak Samsung tak Sony.. rozdiel bol výrazný, ale to bolo dané rokom výroby - nebolo to už porovnatelné ..
S obrazom som max. spokojný, ale keďže nemám dve rovnocenné tv vedla seba, tak logicky je ta moja najlepšia..
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedA 28. 11. 2019 07:43

Ahoj, díky za odpověď.
Ještě jedna otázka. Má odpojovací napájací kabel? Budu dávat TV na zeď.
Mimochodem mám Onkyo 8270 a hraje fakt dobře.
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nokáč 28. 11. 2019 22:20

ok.. tak ešte jedna nedomyslenosť.. napájací kábel je neodpojitelný..
Podobne ho mám na zdi, a kabeláž v kolene v stene -> nastal rébus..

Koncovku som kolenom dostal.. nie je velká, ale súčasne zas kabel nie je moc dlhý čo obmedzovalo manevrovatelnosť .. bolo to sice funkčné, ale za pár rokov by som zas nadával jak to s toho dostať von..

Tak som kúpil jednoduchú predlžku, nie klasickú - ktorej sú plne obchody, ale tento typ https://www.alza.cz/kabel-prodluzovaci-sitovy-2m-230v-d241163.htm a skryl to za TV a bol zrazu odpojitelný..
nokáč
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Malveon 10. 12. 2019 10:49

Ahoj!

Vie mi tu niekto povedať či vedia ročník 2019 prehrávať video mvk. s DTS zvukom? Konkrétne rada XG85, by ma zaujímala.
Malveon
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gifter 13. 12. 2019 10:04

warhawk22 píše:Nakoniec som kupil XG85 model (konkretne KD-55XG8577).
Po dlhom skumani na internete som prisiel k info, ze novy mediatek SOC (MediaTek MT5598 - aka MT5893) je len v modeloch rady XG85, XG95, AF9 a highend OLEDy 2019. Teda inymi slovami len rada XG85 a vsetky TV, ktore maju image procesor X1 Ultimate. Vsetky ostatne modely 2019 (XG83, XG81, XG80, AG8 a asi aj XG90) maju starsi a o dost pomalsi SOC, resp. maju rovnaky SOC ako modely 2018 a starsie.

Co sa tyka XG85, uplna spokojnost. Novy SOC spolu s Android Oreo je svizny, rychly, bez zasekov a lagovania. XG85 ma sice IPS, ale to som chcel, takze parada.
Pri XG95 a XG85 je aj novy dialkovy ovladac (neviem ci je aj pri ostatnych modeloch ako XG80, mozno ano). Ten je super, pekne padne do ruky, tlacitka su prijemne na dotyk a su dobre umiestnene. Defaultne ide v rezime IR (infra-red, teda musi sa priamo mierit na TV), ale v menu sa da pripojit/sparovat cez BT (potom sa da TV ovladat kdekolvek z dosahu Bluetooth).
XG85 ma aj podporu Dolby Vision (riesi to uz HW na strane noveho mediatek SOC), takze nepotrebuje X1 Extreme/Ultimate pre jeho podporu. Pri Netflix (v UltraHD) samo zapne/zvoli "image rezim" pre Dolby Vision.

Takze kto rozmysla nad novou TV od Sony, tak doporucujem jedine XG85 (IPS) alebo XG95 (kto preferuje VA panel), pripadne highend OLED 2019.

Snad niekomu tato info pomoze pri vybere.


Toto je velice důležité info, protože to vypadá, že TV s MT5891 vůbec nedostanou Android 9.
https://www.sony.co.uk/electronics/supp ... s/00236430

Jako majitele rok staré TV série XF85 mě to pěkně vytočilo a pokud má někdo bližší info, tak sem s ním. Četl jsem, že pro certifikaci Google vyžadoval 3 velký updaty (upgrady) a nyní od Androidu 10 to budou pouze 2. Bohužel jsem zatím žádný oficiálni dokument nenašel.
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vecino 13. 12. 2019 22:34

Mnoo to celkem zamrzí. Myslel jsem, že update na 9.0 ještě dostanu byť mám model 2018. Docela mě překvapilo, že se používá v tv z roku 2018 cpu z roku 2012.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marosf 14. 12. 2019 21:57

Pred dvoma týždňami som kúpil KD-49XG8396, no moje dojmy sú rozporuplné. Príde mi, že Sony sa snaží podviesť zákazníka kde sa dá. Kvalita spracovania nie je rovnomerná. Rám nie je po celom obvode hliníkový, spodná časť je z plastu. Toto si v obchode ani nevšimnete, teda určite by málokoho napadlo, že práve spodná časť bude z iného materiálu. Zaujímalo by ma, či je na tom rovnako aj model XG85. Oproti prvým modelom s Android TV z roku 2015 aj po rokoch stále podpriemerne výkonný SoC MediaTek. XG83 z 2019 je rovnako "rýchly" a "svižný" ako W75C z 2015. Predpokladám, že zmena k lepšiemu príde modelovou radou 2020. Že som kúpil tohtoročný model, ktorý je už v podstate End-of-Life produktom som oľutoval.
marosf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gifter 15. 12. 2019 11:07

Nevím, jak je to na Slovensku, ale v ČR v podstatě každý prodejce nabízí ve vánočním období výměnu "nevhodného" dárku. Tímto způsobem by se snad té TV dalo zbavit, ne?
Case: Fractal Design | PSU: Seasonic | MB: ASUS | CPU: AMD | RAM: Kingston | VGA: Sapphire | HDD: Seagate | SSD: Kingston | Fan: Arctic + Noctua | LCD: Dell | Win 10 Pro 64 bit
gifter
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod danix386 15. 12. 2019 12:18

Nedalo.TV mesmí být vybalená.
danix386
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků