Sony 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod marosf 15. 12. 2019 12:31

TV som kupoval cez eshop. Ano, mohol som ho vrátiť do 14 dní, no veľa alternatívnych možností som nemal.

V izbe v ktorej má byť TV však môžem mať najviac 49" a zároveň som chcel VA panel. Takže na výber bolo len medzi XG83, XG90, prípadne XF90, ktorý však už ťažko zohnať. Všetky majú rovnaké SoC, a práve XG83 som kúpil v lepšej cene okolo 740€ (XG90 sa pohybuje nad 990€). Aj keby som netrval na VA a zároveň prihliadajúc na stanovený rozpočet uprednostnil novšie SoC, tak je tu problém, že XG85 začína od 55".
Úprimne, to, že XG83 nedostane Android 9 (keď sa nedá, tak sa nedá) ma nejak netrápi za predpokladu, ak bude Sony naďalej priebežne dodávať aktualizácie a opravy. Ukončiť podporu do jedného roka od uvedenia do predaja by bolo prinajmenšom nekorektné, avšak nie nezvyčajné.

Ale možno som až príliš náročný a moje očakávania, že TV, ktorý sa v priebehu roka predáva nad 1000€ bude mať adekvátný HW výkon pre použitý OS, že keď je rám raz proklamovaný ako kovový, tak bude po celom svojom obvode, sú zrejme mimo realitu a na to všetko si treba poriadne priplatiť, ikeď ani to nemusí zaručiť vôbec nič...
marosf
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evelista 24. 12. 2019 00:17

ahoj, když se chci podivat na heuréce na kousky:
aktualni modely pro Sony X950G Series a Sony X850G Series, tak na co se mam zamerit?

nikde není hezky napsano tato serie obsahuje xy ten a ten model. muze mi někdo poradit? dekuji
evelista
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 24. 12. 2019 00:42

Zkus toto https://www.displayspecifications.com/e ... /20eec3cea
Letošní XG a loňské XF modely.
1) VA vs IPS, hodnoty kontrastu
2) FALD vs Edge
3) 10bit vs 8bit+FRC
4) 3GB vs 2GB
5) Dolby Vision (Atmos)
6) Android ?.0
prostě 9 > 8
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod Blaza27 24. 12. 2019 13:50

Ahoj, budu kupovat 55xg9505, koukal jsem že minulý rok ten předchozí model po Vánocích zdražil, je to nějaký trend? Máte nějaký zkušenosti s tou cenou?

Jinak pokud byste někdo věděl o nějakých slevový chtěl kodech, tak budu moc vděčný.

Děkuji.
Blaza27
Junior

Odeslat příspěvekod evelista 26. 12. 2019 15:28

me jde jen o to abych si dokazal vyfiltrovat vse od sony s podporou airplay2
evelista
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 28. 12. 2019 17:19

Zdravím, mám zálusk na Sony KD-85XG8596

Na tv se z gauče koukam ze vzdálenosti 3,5 metru. Televizi bych hlavně využíval na 4k filmy přes CS přes Kodi a hraní ve 4k/60fps a 30fps případně 1080p. Jedná se o Xbox one X.

Má tato řada televizi nějaký problém se zmíněnými požadavky? Momentálně prehravam Kodi na Xboxu a ten nezvládne prednacitat 4k z Kodi a filmy se sekají.

Dále by mě zajímalo co znamená ten jejich index kvality obrazu. Jak jsem postupně zjistil tak tyto indexy nelze mezi výrobci porovnávat.

Byl by tu někdo tak hodný a zasvětil mě do této problematiky?

Nevím jestli není tato velikost už moc na vzdálenost ze které koukám, ale zase myšlenka toho mít doma vlastní kino mě opravdu láká.
Mám receiver přes optický kabel který zvládne 5.1 AC3 i DTS.
Už nyní mě sledování filmů velmi baví právě díky zvuku. Jen obraz na 50" je bída.

Děkuji za všechny rady a připomínky. Nebráním se menší televizi, ovšem musí tam být android už jen kvůli tomu kodi. Nechci žádnou další krabici.
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 30. 12. 2019 08:12

@CZxWerty22: Zvážil bych velikost ... na tu vzdálenost je to fakt kráva - myslím, že 65" by ti stačila. Uvědom si i logistický problémy pokud by jsi nedej bože potřeboval servis apod. Nicméně velikost je čistě individuální záležitost - zeptej se nějaký ženský. :-D (joke)

Xbox One X a Kodi - přehrává luxusně bez záškubů videa 4K HDR 70GB+ díky 1Gbit síťovce (telky mají v 99,9% jen 100Mbit) a dále musíš zvětšit kešování do RAM ... standardně se "kešuje" 15MB což je jak když si uprdneš a proto Kodi film zastavuje a bufferuje a bufferuje. Rozumná hodnota u XB1je kolem 200MB, pak je to plynulé.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod neis 30. 12. 2019 09:11

3,5m je ohromná vzdálenost tam bych se 85tky vůbec nebál. Když si stoupnu od své 65 3,5m tak se mi zdá úplně malinká, to je tak možná na SD signál a sledování jako kulisu, určitě ne na filmový zážitek.Lidi se strašně bojí velikosti, přitom stačí den dva a už si přejete větší... Ale manipulace a logistika to je už krapet jiné kafe:D
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 30. 12. 2019 14:06

@vecino a @neis Děkuji Vám za odpovědi.

@vecino jak zvýším v boxu cache? To je zdá se můj problém, proto pouštím filmy jen tak do 10-20GB.

Velikost je myslím tak akorát, větší už pak stojí 2 miliony :D

S logistikou není problém, mam starej křáp dodávku, kterou používám na stavbě, takže televizi plácnu do ní a převezu kam chci.
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 30. 12. 2019 15:11

CZxWerty22: Můžeš to použít jak na TV tak na Xku. Je to Xanax Wizard: https://troypoint.com/stop-kodi-buffering/ . Nastavil jsem na Xku asi 200MB a 70GB+ HDR jako víno přes Cinema Stream.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 30. 12. 2019 15:47

Vecino: Děkuji moc, nechápu proč nemají nějaké vodítko přímo na xbmc wiki... Bylo tam 180MB tak jsem dal 230MB... no myslel jsem, že tam bude méně, když se to sekalo. Zapnul jsem Jokera, toho největšího ve 4K. Zatím se to neseklo ani jednou a to mu už rozmlátili ceduli o kebuli.

EDIT: tak už se to seklo, napsalo to zdroj je příliš pomalý. Tak teď nevím kde je chyba, jestli v připojení nebo v tom bufferingu. No asi to bude připojením, bo jsou všichni doma a antena vedle na bytovce je přetížená. Tento rok by se zde měla zavádět optika, tak pak už to bude funkční. A na 85" si přece nebudu pouštět 1080p filmy :D
Normálně je zde rychlost kolem 90mbps up i down, teď je to 35mbps...

Jinak abych se vrátil zpět k té TV Sony KD-85XG8596. Předpokládám, že je dost silná na to, abych nemusel pouštět xbox kvůli kodi?
DTS a AC3 5.1 asi v pohodě ne? Na DTS HD nemám receiver, takže ho ani TV umět nemusí.
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod vecino 30. 12. 2019 18:00

Ano to je netem 35Mbit je sakra málo na bitrate 4K to se nediv.

Televize ti standardně nedá dobrej zvuk tam si myslím, že je zbytečný řešit "zvuk" protože tam se stejně vše komprimuje a repro to stejně nedá. Na nějakej Atmos zapomeň. I ten můj soundbar je relativně bída. To by jsi opravdu potřeboval receiver a počádný 5.1 reppro. Ale já nejsem žádnej audiofil, tak mě ber s rezervou.

Edit: jinak hw v tv (obecně) je celkem srajda pač to jsou cpu / SoC z roku 2012 a kde jaká čínská krabička je na tom lépe. Nicméně ber tv jako kvalitní zobrazovadlo ke kterýmu můžeš vždy připojit třeba Nvidia Shield Pro 2019 apod. a budeš spokojen.

Cortex-A73 (2017) tak to je celkem pohoda: https://www.displayspecifications.com/en/model/b60a19bf
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod CZxWerty22 30. 12. 2019 18:38

Aha, tak to jsem čekal, že má televize lepší hardware než na úrovni mobilu za 5k... to je fakt bída.

Na audio mám právě ten receiver a repráky 5.1, signál teď posílám po optice z xboxu.

No takže vlastně nemusim kupovat Sonku kvůli androidu a můžu nechat kodi na xboxu. Už jen díky tvé radě jak zvýšit buffering.

No takže se dostáváme k otázce, jakou televizi teda koupit. VA panel a 100Hz je podmínka. Jinak jinou asi nemam. Jo mam, aby to bylo velký :D 75" by snad i mohla stačit. Ale pokud se vzdám androidu tak předpokládám, že půjde cena dolů. Ikdyž určitě nepůjde a já zůstanu u tý sonky...
CZxWerty22
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neis 30. 12. 2019 20:07

Kodi, netflix atd. šlapou na sony tv jak po másle, podstatně lépe než mnohem vykonejsich boxech. Hw je sice bídný aspoň u mé 9005, ale je dobře optimalizovaný.
neis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod vecino 31. 12. 2019 08:13

Jo funguje to dobře, ale výkonovou rezervu do budoucna to moc nemá.
Sony KD-55XF9005 + HT-XF9000 + Xbox One X
vecino
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků