Sony 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod jtz81 20. 5. 2020 11:02

Doufám že Sony udělá brzy update svého Androidu 9 (65xg9505)
co mne zatím pálí (kromě toho je to TV je slušná):

Zatím jsem nenašel způsob jakým donutit nativně a pohodlně zobrazit fotky ve 4K přes síť.
Kodi v androidu renderuje fotky jen full HD, interní aplikace pro média vidí pouze DLNA síť a procházení složkami je tak pomalé až nepoužitelné ani na síti tažené kabelem. (Zajímavé že na staré KDL55W755C s pomalým CPU a Androidem tuším 6 je aplikace na fotky svižná a prochází síť neskutečně rychle)

Na receiveru Onkyo SR508 vypadává zvuk, hlavně u AAC stop. Vetšinou jde, občas nejde. Tovární nastavení TV pomohlo dočasně. Občas vypadává zvuk i když receiver zaplý není. Pomůže restart :(

Dálkový ovladač jednou za čas přestane reagovat (až na vypínací tlačítko, které je nejdůležitější ;-) ). Aktualizoval jsem přes menu TV firmware a stejně to nepomohlo. Stane se tak jednou za 14 dní že dám tvrdý restart.

Pokud spustím TV po delší době, EPG pořadů z antény bývá poloprázdné (to se nescanuje EPG jednou za čas na pozadí?)

ps: Nemáte někdo tip na stabilní a funkční přemapování kláves ovladače pro gyro myš (T3 air mouse) kde tlačítko back nefunguje plnohodnotně?
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod jtz81 21. 5. 2020 15:22

Tak vyšel tento týden nový update :)
Media player je pomalý jako před updatem a receiver ještě vyzkouším..
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod jtz81 15. 7. 2020 09:38

jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Josef II 24. 8. 2020 13:50

Zdravím, tak mě potkala celkem nepříjemná věc. Tak jestli třeba někdo neví.. :)
Nainstaloval jsem z flešky firmware v5.435. Tím jsem přešel v televizi KDL-50W808C z android marshmallow na nougat. Příjemných změn požehnaně (https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00016208)
nicméně co mě mrzí, nejde exportovat seznam programů na flešku. Resp. lze, ale předtím se fleška musí v televizi naformátovat a potom je samozřejmě na pc nepoužitelná. Na stránkách si sice je možné stáhnout Sony Channel Editor, ve kterém je brnkačka programy srovnat podle svého, ale bez toho, abych mohl načíst xml soubor programů, je mi celý editor na nic. když má potom člověk 150 tv programů a 50 rádií, je to fakt masakr. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenost?
Díky, Josef
Josef II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod PedA 25. 8. 2020 08:09

jtz81 píše:Nezkoušel jste někdo XH firmware na XG televizi? (https://www.reddit.com/r/bravia/comments/hgh6f4/2020_xh9505_firmware_on_a_2019_xg9505_eu/)


XH firmware mám v TV XG bez problému funguje už cca měsíc.

-- 25. 8. 2020 09:13 --

Josef II píše:Zdravím, tak mě potkala celkem nepříjemná věc. Tak jestli třeba někdo neví.. :)
Nainstaloval jsem z flešky firmware v5.435. Tím jsem přešel v televizi KDL-50W808C z android marshmallow na nougat. Příjemných změn požehnaně (https://www.sony.cz/electronics/support ... s/00016208)
nicméně co mě mrzí, nejde exportovat seznam programů na flešku. Resp. lze, ale předtím se fleška musí v televizi naformátovat a potom je samozřejmě na pc nepoužitelná. Na stránkách si sice je možné stáhnout Sony Channel Editor, ve kterém je brnkačka programy srovnat podle svého, ale bez toho, abych mohl načíst xml soubor programů, je mi celý editor na nic. když má potom člověk 150 tv programů a 50 rádií, je to fakt masakr. Nemáte s tím náhodou někdo zkušenost?
Díky, Josef


Ani s firmware XH to nejde exportovat. Podle mě je má TV zablokované pro Skylink. Obešel jsem to tak, že jsem první vybral hledat všechny satelitní programy (ne jen Skylink) a pat to šlo exportovat a upravit Sony Channel editou.

-- 25. 8. 2020 09:14 --

Prosím o radu na XG9505. Lze zvětšit písmo textu při informaci o programu?
PedA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtz81 25. 8. 2020 15:33

Ahoj, tak už jedu taky na XH software. Receiver se zdá funguje stabilně a to jsem rád.
Teď už jen rozchodit nějaký svižný přehrávač fotek z NASu ve 4K a jsem spokojený :)
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod Josef II 26. 8. 2020 21:22

Dík. No přesně tak jsem to udělal. Tedy s malým rozdílem,že z kabelovky. Normálně jsem nechal stáhnout celou nabídku, to šlo v pohodě. Ale tam jsem skončil. Další operace pouze s naformátovanou fleškou. Předtím, v marshmallow žádnej problém, normálně jsem seznam vyexportoval bez nutnosti formátu. Je to přeci hrozná pitomost, seznam programů není nic, čím bych nějak nabourával něco "tajnýho". No, nakonec jsem to musel udělat tak, že jsem vyhrabal starou 3gigovou flešku a nechal to na ní. A celej seznam jsem před tím, jak debil, srovnával asi dvě hodiny :-\
Josef II
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jtz81 27. 8. 2020 20:21

Koukám že už je nový firmware https://www.sony.cz/electronics/support/lcd-tvs-android-xh95xx_x95xxh-series-55-65-75-/kd-65xh9505/downloads/00016908 Ale teď se k tomu několik dní nedostanu. Ani nic konkrétního jako vylepšení nepíšou.
jtz81
Junior

Odeslat příspěvekod johankam 6. 12. 2020 10:53

Prosím o pomoc
Po aktualizaci přestalo fungovat červené tlačítko.
HBO funguje tak že tv připojení na net má.
Nastavuje se někde zapínání a vypínání HBBTV?
65XG8596
Díky
johankam
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 6. 12. 2020 14:20

Nastavení interaktivní aplikace v nastavení tuneru?

https://m.avmania.zive.cz/getthumbnail. ... =207348313
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod johankam 6. 12. 2020 22:05

OK UŽ TO JEDE
johankam
Junior

Odeslat příspěvekod johankam 17. 12. 2020 22:19

Prosím o pomoc,začly se mi zobrazovat tytulky.
V menu je mám vypnuté ale nepomáhá to.
Nevim jak se jich zbavit.
johankam
Junior

Odeslat příspěvekod VikyCabadaj99 12. 1. 2021 16:44

Ahoj. Mám sony TV kd-43xg7077 a po připojení USB externího disku s filmy tam mám duplicitní soubor viz. fotka. Jeden soubor je vždy nefunkční (to je ten, který má ikonu jakoby blesk) a druhý už je v pořádku. O co jde? A jde to nějak smazat? Na počítači tam vždy vidim jen jeden soubor. Dekuji za odpověď.
Přílohy
35FB0CEE-D76A-4B64-B4CD-4B1F1681E9D5.jpeg
VikyCabadaj99
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod storm 19. 2. 2021 22:37

Může někdo vyzkoušet pustit tohle video na sony 2019/2020?

https://webshare.cz/#/file/FtjRwDBPEx

Jedná se o kodek av1. Díky
storm
Mírně pokročilý

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků