Philips 55PUS8303/12 - naladí z DVB-T jen 'něco'

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Prskavfka 25. 12. 2018 19:41

Ahojte, po přesunu staré tv (dvb-t1 (cca 30 programů)) a následné instalaci nové , má ta nová jen 19 programů.
Chybí např. Čt1,Čt2, Čt24, Čt Sport, Déčko, Tuty, Smíchov, Prima Max, Prima Love, Óčko, ..... . Na nově a primě je funkční ta internetová nadstavba hbbn.
Zapojeno přes společnou anténu, původní tv je přesunuta do dalšího pokoje a zapojena na té samé sériově tažené anténě - vše na ní funguje OK.
Půjčil jsem si anténu, zapojil a nalezeno jen 15 programů s tím, že 4 z nich jsou jen nefunční testovací.
2x provedeno tovární nastavení s tímtéž výsledkem.

-- 25. 12. 2018 19:44 --

Ještě perlička:

TV si sama prohledává kanály (píšou v 6 ráno) a hledá nové.
Dnes ráno byly přidány +-ty co hledám, ale tv píše, že jsou bez sugnálu ( nicméně je v tech šest hodin, dala do paměti).

Nevíte, prosím co s tím ?

Předem díky Petr
Prskavfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dm602 25. 12. 2018 20:38

Tento tv som mal 10 dní ale vymenil som ho za q6fn Samsung.
Nepáčil sa mi obraz a tiež mi ako píšeš nenaladilo dbvt zvuk hrozný obraz v rohoch svetlejší a pásy pri filme hore dole malý do čiernej ďaleko podľa mňa hrozný tv to je moja skúsenosť a není to VA panel
Dm602
Junior

Odeslat příspěvekod jito 25. 12. 2018 20:49

Vypadá to málo citlivý tuner....To je téměř neřešitelný problém,když nemůžeš mít svojí venkovní anténu.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Prskavfka 25. 12. 2018 21:13

Můžu ji vrátit, ale krom tohoto by nám vyhovovala.
Nechám ji do rána na biči a uvidím co o5 naladí - jinak krom dalšího restart mne nic nenapadá.
Citlivost tuneru - to by mělo být na záruku, ne - obzvlášť když původní tv šlape jako hodinky.
Prskavfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 25. 12. 2018 21:23

Na záruku určitě ne-je vlastnost výrobku.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Nick Cave 25. 12. 2018 21:50

Jediná možnost myslím, je zakoupit set-top-box s lepším příjmem signálu a ovládat TV přes něj, zároveň lze i nahrávat na USB Flash
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod Prskavfka 25. 12. 2018 22:01

omg tak to je pecka.
Takže máme novou tv s dvbt2 a time shiftem, která nenaladí ze společné antény či vzduchem ani celou dvbt1, přičemž 'staré' dva samsungy bydlící) tamtéž, ano.
Pámbu zaplať za 14 denní lhůtu..
Prskavfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 26. 12. 2018 05:12

Chápu tvé rozčarování.
Ještě je otázka,jak je to s kvalitou kabeláže u tebe doma,a s kvalitou signálu v STA.
Částečný problém může být i tam.Pokud to je možné,zkus připojit TV i u sousedů.Zní to praštěně,ale můžeš tím alespoň vyloučit,jestli je problém u tebe doma,nebo v kvalitě signálu v společném rozvodu.
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Prskavfka 26. 12. 2018 09:27

Po přestěhování sousedy moc neznáme a nechtěl bych otravovat.
V noci jsem dal tovární nastavení na bič a ČTčka se chytily, ale stejně jich bylo kolem 20 (ale trochu jiný).
Přes noc se doladily Barandovy, nějake Primy, ale teď ráno jsou sice v paměti, ale o5 u nich neni signál.
To přece nejde, aby to takhle kolísalo (naladilo každý den něco jiného ve výborné kvalitě( u naladěných nejsou žádné výpadky signálu, artefakty, etc).
Ještě mne napadlo, že by přes bič v Praze mělo být něco v HD ? To se jí ještě nepovedlo naladit nikdy.
Prskavfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nick Cave 26. 12. 2018 09:43

Tady by zřejmě nepomohl ani set-top-box s lepším externím tunerem, máš příliš slabý signál
Nick Cave
Moderátor

Odeslat příspěvekod jito 26. 12. 2018 18:49

Tady je seznam programů v Praze,včetně T2.
https://www.omko.cz/prijem-digitalni-te ... sto-praha/
Podle toho co píšeš,tak T2 asi ani ***.To znamená,že společná anténa nemá nové frekvence přidané do rozvodu.Tomu i nasvědčují výpadky signálu z dobrého na nulový signál.Je to vlastně pouze náhoda,že něco chytneš z toho,co není v systému.
Zbývá ti tedy zjistit,jestli sousedům funguje vše a T2.Pokud ne nebo mají také nějaký problém,tak to je jasné.....
Naposledy upravil Nick Cave dne 26. 12. 2018 19:49, celkově upraveno 1
Důvod: odstraněn nevhodný výraz
jito
HD SATan

Odeslat příspěvekod Prskavfka 28. 12. 2018 10:42

Vyřešeno, díky všem zúčastněným.
Aktivní anténa na správném místě to vyřešila. Nj, 15 let na STA a najednou jsem ve středověku a hledám signál :) . Nejvíce odolával multiplex s Nova2, PRima Comedy Central, .... Ten si sama naladila až dnes ráno.

Ještě jednou - díky moc.
Prskavfka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jito 28. 12. 2018 10:52

OK,pěkný obraz... :D
jito
HD SATan