55" TV pro NVidia Shield a Kuki TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 11:49

Ahoj.

Přeju všem vše nejlepší do nového roku a chtěl bych vás zároveň požádat o pomoc s výběrem TV. Chystám se vyměnit svou starší 32" TV za novou. Kvůli držáku na stěně jsem limitován velikostí 55", ale vzhledem k vzdálenosti by to mělo být dostačující.

Moje cenová představa je do 25000,- (maximálně 30000,-, ale to je opravdu strop)

TV bude sloužit z 50% na sledování klasické TV (IPTV Kuki TV), 30% sledování filmů a 20% hraní na PS4

Co jsem tak pročítal, tak v této cenové kategorii asi nejvíce doporučují KD-55XF9005.

Chtěl jsem se ale zeptat, jestli by pro mé potřeby nebylo něco vhodnějšího.

Jde mi o to, že já TV využiji pouze jako zobrazovadlo. Veškerý multimediální obsah bude pouštěn přes NVidia Shield. Ten je napojen na AV Receiver s domácím kinem a pak až to jde do TV. Tedy ani zvuk není potřeba nějak řešit.

TV signál získávám přes IPTV Kuki TV, kde je polovina programů v HD, zbytek v SD.

U TV nepotřebuji řešit nějaké aplikace, internet a jinou vybavenost, co se týče aplikací a funkčnosti přehrávače.

Sumasumárum, potřebuji aby TV zvládala v nějaké rozumné míře zobrazovat i SD obsah z Kuki TV, co nejlépe filmy a hry z PS4 (občas i streamování z PC přes NVidia shield). Zbylé funkce víceméně nevyužiju, protože vše řeším v NVidia shieldu.

Nevím jestli třeba člověk u TV zbytečně nepřiplácí právě za funkce, které já nevyužiju a tak si nechám velice rád poradit od zkušenějších, která TV by pro mě byla nejvhodnější. Třeba existuje nějaká, která je o x tisíc levnější protože nemá tolik funkcí, ale přitom obraz bude stejný :)

Díky moc všem za odpovědi a ještě jednou vše nej do nového roku.
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 12:20

XF90 je furt nejlepší volba, jestli někde nespadne OLED pod 30k. Bez ohledu na funkce.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 12:28

OK, díky moc za odpověď. Myslíte, že kdybych navýšil rozpočet třeba na cca 35000,- tak by se pak už dal sehnat model, který byl obrazově výrazně lepší než XF90?
Nebo OLED v této cenové kategorii zas takový rozdíl není, aby se vyplatilo cca těch 7000,- navíc dát?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 1. 2019 13:08

Ved Philips 55OLED803 je za 35000, dokonca tu vo vedlajsom vlakne pisal soldado, ze ju zohnal za 25000...
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 13:27

Jo, na tu jsem taky koukal, dokonce Ambilight byl můj tajný sen, který jsem u TV chtěl. Jen jsem tak nějak uplně nevyčetl mezi řádky, jestli je "levné" OLED opravdu lešpí než dražší LED. konkrétně u toho Philipsu jsem někde četl, že HDR funkce není nic moc a že SD programy na této TV, tak nejsou tak dobré jako např. u zmíněné Sony. Bohužel je to vše jen z vyčtených názorů na internetu, takže nevím jestli to tak je. To je taky jeden z důvodů proč před koupí píšu sem :)
Myslíte tedy že v porovnání XF90 a Philips 803 by bylo lepší vzít už ten Philips?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 13:47

55OLED803 je na tom kvalitou obdobně jako i mnohem dražší OLED, je skvěle naceněná. Nevím, proč by mělo být u něho HDR nic moc, je skvělé, má největší jas mezi 2018 OLED televizemi.
SD programy jsou hnusné na čemkoliv větším.
Ano, s tím Philipsem si pomůžeš. Nekompromisní pozorovací úhly, nekompromisní černá, obrazový procesor obdobně kvalitní. Dokonalá TV samozřejmě neexistuje, XF90 líp zobrazí pohyb a celoplošnou bílou, ale tak bys to měl oproti kterékoliv OLED. Celkově je 803 super.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 13:58

Super, jak jsem psal jsou to věci, které jsem různě vyčetl. Člověk který se v tom neorientuje, tak se velmi rychle ztratí. Proto jsem napsal, jsem aby mi poradil někdo mnohem zkušenější. A jsem vám všem moc vděčný za rady.
Řadím tedy 803 na svůj seznam a zkusím pohledat, kde by se dala sehnat za těch 25000,- a třeba budu mít štěstí :)
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 1. 1. 2019 14:01

Yabahut:
Za 25tis nikde nebyla. Na CZC ji ještě mají za 35tis a hoverboard v hodnotě 10tis. Tímhle způsobem se dle mého názoru dostal na tu cenu 25tis. 5leta záruka skončila ke konci roku.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 1. 1. 2019 14:14

Já osobně řešil podobné dilema 4 měsíce zpět (přelom září-říjen), akorát výhradně ve velikosti 65". A také mi chvíli padlo očko i na Philips 65OLED803, ale nakonec jsem naprosto s klidným srdcem skončil u Sony KD-65XF9005 a musím říct, že nadšení stále přetrvává, a to maximální. Tehdy nebylo naprosto o čem, Philips byl tehdy k dostání za nejlepší cenu v podobě 79.990 Kč (tuším s cashbackem 10 tKč, ale to si už nejsem jistý) ... A uvedenou Sony jsem mohl mít za 43.000 Kč. A při přímém srovnání obrazů na prodejnách jsem na videu z vlastního zdroje shledal pramálo rozdílů (opravdu to bylo fifty-fifty), no naopak u SD signálu z prodejny bych hodnotil obraz 70:30 pro Sony ...

Tehdy nebylo naprosto o čem a hlavně díky ohromnému cenovému rozdílu jsem volil Sony. Naprosto stejně bych volil ale i dnes, kdy je cenový rozdíl cca 42.500 vs 59.990 ve prospěch Sony. Věřím, že kdybych obě TV postavil v pokoji vedle sebe a v naprosté tmě bych na obou pustil stejný film ve 4K HDR, tak bych pravděpodobně nějaký znatelný rozdíl poznal ve prospěch OLEDu. Ale zcela upřímně musím říct, že k černé a kvalitě zobrazení nemám jediné výhrady. Nutno ale podotknout, že velmi záleží na zdroji. Jsou filmy, kdy i přes kvalitní rozlišení (min full hd), ale s vysokou mírou komprese a nízkým datovým tokem je černá šeredně šedá, navíc se zněním. Ale ve chvíli, kdy z poslední zkušenosti můžu hodnotit filmy Úžasňákovi 2, M:I: Fallout nebo Venom, které jsem pořídil v nejvyšší dostupné kvalitě (4K HDR), tak nemůžu než jen pět chválu. Na vše jsem se díval večer ve tmě a černá byla opravdu černá, kdy jsem nebyl schopný ani rozpoznat okraje obrazovky, kde ještě je obraz a kde už stěna ... A zobrazení barev dle mého gusta, přirozené, nenásilné ... nastavení mám dle doporučení pro můj model na rtings.com a opravdu vysoká spokojenost.

Takže za mě opravdu velká spokojenost a se svojí povahou puntičkáře bych se bál, že bych po každém týdnu chodil a kontroloval OLED panel, jestli někde už není vypálený pixel ... takhle se nemusím na nic omezovat a YouTube nebo prostředí přehrávače hudby z AVR nechávám bez jakýchkoli obav a starosti běžet a nemusím kontrolovat ani další uživatele TV, jestli dodržují pravidla pro správný chod OLED panelu atd.

Jediná nevýhoda je, když kupříkladu u popsané situace (sledování filmu za naprosté tmy) vstaneš z ideální sledovací pozice a odkloníš se řekneme o 40 stupňů ... V mě situaci to typicky nastalo, když jsem si pauznul film a šel na záchod ... při pohledu na obrazovku od dveří byla rázem z černé šedá a kolem světlejšího objektu na obraze byl výrazný opar, indikující rozsvícené LED podsvícení v místě objektu, který má být zobrazen. Ve zbytku plochy je pak patrné účinné lokální stmívání, které podsvícení eliminuje. Tohle je nevzhledné a OLED panel by se v této situaci vedle opravdu vyjímal, ale tohle je opravdu velmi omezený faktor (v mém případě skutečně výhradně za situace, kdy se TV pauznu a odcházím z místnosti :-D ).

Takže za mě asi tak. Z mého úhlu pohledu jsem pořídil TV, se kterou jsem nadměrně spokojen, oproti OLED TV jsem ušetřil ne zrovna malé peníze (za což si pravděpodobně brzo pořídím X-box one X) a nemusím mít permanentní strach o nějaké, byť třeba drobné, poškození panelu. Lehce se argumentuje proti, že to nehrozí, resp jak je riziko malé, ale to si musí každý zvážit sám. S mojí povahou puntičkáře by mě asi jeblo i drobné poškození obrazu u TV za 60 tKč ... Takže asi tak :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 14:56

Jo, tak tohle přesně znám a mám hodně podobnou povahu :)
U nás se na TV bud koukat pouze z gauče, který je přímo před TV, takže úhel pozorování bude tak max 20°.
No ještě to pořádne pročtu a zaměřím se na tyhle dva modely. Ta nabídka CZC s hoover boardem by mohla fungovat, když by se pak podařilo třeba hooverboard za 5k prodat :)

Ještě jednou díky moc za všechny reakce, hodně jste mi všichni pomohli. Samozřejmě kdyby kohokoliv napadlo ještě něco dalšího, tak se klidně ozvěte :)
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 20:23

Omlouvám se že ještě otvírám toto téma, ale teď jsem narazil na model QE55Q6FN, který by sem mohl sehnat o 4000 levněji než Sony. Myslíte že v porovnání Sony XF9005 vs QE55Q6FN je obrazově Sony výrazně lepší?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 20:26

Jednoznačně ano. Od Samsungu je srovnatelný model až Q8D.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 20:29

OK, super. Díky za rychlou odpověď.
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 3. 1. 2019 11:29

kvok píše:XF90 je furt nejlepší volba, jestli někde nespadne OLED pod 30k. Bez ohledu na funkce.

Prosím kvoku. Oživuji tvoji myšlenku... Je za 28500 lepší LG B7V než XF90? O:-)
https://www.datart.cz/OLED-televize-LG-OLED55B7V.html
Na rtings je samé srovnání s OLED a nemůžu se tam doklikat ke srovnání těchto "rozdílných" TV.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2019 11:43

Ryan Giggs
TV expert

Další stránka