55" TV pro NVidia Shield a Kuki TV

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 11:49

Ahoj.

Přeju všem vše nejlepší do nového roku a chtěl bych vás zároveň požádat o pomoc s výběrem TV. Chystám se vyměnit svou starší 32" TV za novou. Kvůli držáku na stěně jsem limitován velikostí 55", ale vzhledem k vzdálenosti by to mělo být dostačující.

Moje cenová představa je do 25000,- (maximálně 30000,-, ale to je opravdu strop)

TV bude sloužit z 50% na sledování klasické TV (IPTV Kuki TV), 30% sledování filmů a 20% hraní na PS4

Co jsem tak pročítal, tak v této cenové kategorii asi nejvíce doporučují KD-55XF9005.

Chtěl jsem se ale zeptat, jestli by pro mé potřeby nebylo něco vhodnějšího.

Jde mi o to, že já TV využiji pouze jako zobrazovadlo. Veškerý multimediální obsah bude pouštěn přes NVidia Shield. Ten je napojen na AV Receiver s domácím kinem a pak až to jde do TV. Tedy ani zvuk není potřeba nějak řešit.

TV signál získávám přes IPTV Kuki TV, kde je polovina programů v HD, zbytek v SD.

U TV nepotřebuji řešit nějaké aplikace, internet a jinou vybavenost, co se týče aplikací a funkčnosti přehrávače.

Sumasumárum, potřebuji aby TV zvládala v nějaké rozumné míře zobrazovat i SD obsah z Kuki TV, co nejlépe filmy a hry z PS4 (občas i streamování z PC přes NVidia shield). Zbylé funkce víceméně nevyužiju, protože vše řeším v NVidia shieldu.

Nevím jestli třeba člověk u TV zbytečně nepřiplácí právě za funkce, které já nevyužiju a tak si nechám velice rád poradit od zkušenějších, která TV by pro mě byla nejvhodnější. Třeba existuje nějaká, která je o x tisíc levnější protože nemá tolik funkcí, ale přitom obraz bude stejný :)

Díky moc všem za odpovědi a ještě jednou vše nej do nového roku.
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 12:20

XF90 je furt nejlepší volba, jestli někde nespadne OLED pod 30k. Bez ohledu na funkce.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 12:28

OK, díky moc za odpověď. Myslíte, že kdybych navýšil rozpočet třeba na cca 35000,- tak by se pak už dal sehnat model, který byl obrazově výrazně lepší než XF90?
Nebo OLED v této cenové kategorii zas takový rozdíl není, aby se vyplatilo cca těch 7000,- navíc dát?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod anton12345 1. 1. 2019 13:08

Ved Philips 55OLED803 je za 35000, dokonca tu vo vedlajsom vlakne pisal soldado, ze ju zohnal za 25000...
Philips 65OLED806
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Marantz NA6006, WD My Cloud, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
YouTube Premium, Netflix, HBO Max, SkyShowtime
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 13:27

Jo, na tu jsem taky koukal, dokonce Ambilight byl můj tajný sen, který jsem u TV chtěl. Jen jsem tak nějak uplně nevyčetl mezi řádky, jestli je "levné" OLED opravdu lešpí než dražší LED. konkrétně u toho Philipsu jsem někde četl, že HDR funkce není nic moc a že SD programy na této TV, tak nejsou tak dobré jako např. u zmíněné Sony. Bohužel je to vše jen z vyčtených názorů na internetu, takže nevím jestli to tak je. To je taky jeden z důvodů proč před koupí píšu sem :)
Myslíte tedy že v porovnání XF90 a Philips 803 by bylo lepší vzít už ten Philips?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 13:47

55OLED803 je na tom kvalitou obdobně jako i mnohem dražší OLED, je skvěle naceněná. Nevím, proč by mělo být u něho HDR nic moc, je skvělé, má největší jas mezi 2018 OLED televizemi.
SD programy jsou hnusné na čemkoliv větším.
Ano, s tím Philipsem si pomůžeš. Nekompromisní pozorovací úhly, nekompromisní černá, obrazový procesor obdobně kvalitní. Dokonalá TV samozřejmě neexistuje, XF90 líp zobrazí pohyb a celoplošnou bílou, ale tak bys to měl oproti kterékoliv OLED. Celkově je 803 super.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 13:58

Super, jak jsem psal jsou to věci, které jsem různě vyčetl. Člověk který se v tom neorientuje, tak se velmi rychle ztratí. Proto jsem napsal, jsem aby mi poradil někdo mnohem zkušenější. A jsem vám všem moc vděčný za rady.
Řadím tedy 803 na svůj seznam a zkusím pohledat, kde by se dala sehnat za těch 25000,- a třeba budu mít štěstí :)
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jardadts 1. 1. 2019 14:01

Yabahut:
Za 25tis nikde nebyla. Na CZC ji ještě mají za 35tis a hoverboard v hodnotě 10tis. Tímhle způsobem se dle mého názoru dostal na tu cenu 25tis. 5leta záruka skončila ke konci roku.
jardadts
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 1. 1. 2019 14:14

Já osobně řešil podobné dilema 4 měsíce zpět (přelom září-říjen), akorát výhradně ve velikosti 65". A také mi chvíli padlo očko i na Philips 65OLED803, ale nakonec jsem naprosto s klidným srdcem skončil u Sony KD-65XF9005 a musím říct, že nadšení stále přetrvává, a to maximální. Tehdy nebylo naprosto o čem, Philips byl tehdy k dostání za nejlepší cenu v podobě 79.990 Kč (tuším s cashbackem 10 tKč, ale to si už nejsem jistý) ... A uvedenou Sony jsem mohl mít za 43.000 Kč. A při přímém srovnání obrazů na prodejnách jsem na videu z vlastního zdroje shledal pramálo rozdílů (opravdu to bylo fifty-fifty), no naopak u SD signálu z prodejny bych hodnotil obraz 70:30 pro Sony ...

Tehdy nebylo naprosto o čem a hlavně díky ohromnému cenovému rozdílu jsem volil Sony. Naprosto stejně bych volil ale i dnes, kdy je cenový rozdíl cca 42.500 vs 59.990 ve prospěch Sony. Věřím, že kdybych obě TV postavil v pokoji vedle sebe a v naprosté tmě bych na obou pustil stejný film ve 4K HDR, tak bych pravděpodobně nějaký znatelný rozdíl poznal ve prospěch OLEDu. Ale zcela upřímně musím říct, že k černé a kvalitě zobrazení nemám jediné výhrady. Nutno ale podotknout, že velmi záleží na zdroji. Jsou filmy, kdy i přes kvalitní rozlišení (min full hd), ale s vysokou mírou komprese a nízkým datovým tokem je černá šeredně šedá, navíc se zněním. Ale ve chvíli, kdy z poslední zkušenosti můžu hodnotit filmy Úžasňákovi 2, M:I: Fallout nebo Venom, které jsem pořídil v nejvyšší dostupné kvalitě (4K HDR), tak nemůžu než jen pět chválu. Na vše jsem se díval večer ve tmě a černá byla opravdu černá, kdy jsem nebyl schopný ani rozpoznat okraje obrazovky, kde ještě je obraz a kde už stěna ... A zobrazení barev dle mého gusta, přirozené, nenásilné ... nastavení mám dle doporučení pro můj model na rtings.com a opravdu vysoká spokojenost.

Takže za mě opravdu velká spokojenost a se svojí povahou puntičkáře bych se bál, že bych po každém týdnu chodil a kontroloval OLED panel, jestli někde už není vypálený pixel ... takhle se nemusím na nic omezovat a YouTube nebo prostředí přehrávače hudby z AVR nechávám bez jakýchkoli obav a starosti běžet a nemusím kontrolovat ani další uživatele TV, jestli dodržují pravidla pro správný chod OLED panelu atd.

Jediná nevýhoda je, když kupříkladu u popsané situace (sledování filmu za naprosté tmy) vstaneš z ideální sledovací pozice a odkloníš se řekneme o 40 stupňů ... V mě situaci to typicky nastalo, když jsem si pauznul film a šel na záchod ... při pohledu na obrazovku od dveří byla rázem z černé šedá a kolem světlejšího objektu na obraze byl výrazný opar, indikující rozsvícené LED podsvícení v místě objektu, který má být zobrazen. Ve zbytku plochy je pak patrné účinné lokální stmívání, které podsvícení eliminuje. Tohle je nevzhledné a OLED panel by se v této situaci vedle opravdu vyjímal, ale tohle je opravdu velmi omezený faktor (v mém případě skutečně výhradně za situace, kdy se TV pauznu a odcházím z místnosti :-D ).

Takže za mě asi tak. Z mého úhlu pohledu jsem pořídil TV, se kterou jsem nadměrně spokojen, oproti OLED TV jsem ušetřil ne zrovna malé peníze (za což si pravděpodobně brzo pořídím X-box one X) a nemusím mít permanentní strach o nějaké, byť třeba drobné, poškození panelu. Lehce se argumentuje proti, že to nehrozí, resp jak je riziko malé, ale to si musí každý zvážit sám. S mojí povahou puntičkáře by mě asi jeblo i drobné poškození obrazu u TV za 60 tKč ... Takže asi tak :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 14:56

Jo, tak tohle přesně znám a mám hodně podobnou povahu :)
U nás se na TV bud koukat pouze z gauče, který je přímo před TV, takže úhel pozorování bude tak max 20°.
No ještě to pořádne pročtu a zaměřím se na tyhle dva modely. Ta nabídka CZC s hoover boardem by mohla fungovat, když by se pak podařilo třeba hooverboard za 5k prodat :)

Ještě jednou díky moc za všechny reakce, hodně jste mi všichni pomohli. Samozřejmě kdyby kohokoliv napadlo ještě něco dalšího, tak se klidně ozvěte :)
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 20:23

Omlouvám se že ještě otvírám toto téma, ale teď jsem narazil na model QE55Q6FN, který by sem mohl sehnat o 4000 levněji než Sony. Myslíte že v porovnání Sony XF9005 vs QE55Q6FN je obrazově Sony výrazně lepší?
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 1. 1. 2019 20:26

Jednoznačně ano. Od Samsungu je srovnatelný model až Q8D.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod yabahut 1. 1. 2019 20:29

OK, super. Díky za rychlou odpověď.
yabahut
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mxm1919 3. 1. 2019 11:29

kvok píše:XF90 je furt nejlepší volba, jestli někde nespadne OLED pod 30k. Bez ohledu na funkce.

Prosím kvoku. Oživuji tvoji myšlenku... Je za 28500 lepší LG B7V než XF90? O:-)
https://www.datart.cz/OLED-televize-LG-OLED55B7V.html
Na rtings je samé srovnání s OLED a nemůžu se tam doklikat ke srovnání těchto "rozdílných" TV.
mxm1919
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 3. 1. 2019 11:43

Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků