TV bez sluchátkového výstupu? Řešení existuje.

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz


Odeslat příspěvekod gnigl 9. 1. 2019 22:02

Sorry za to, nemal som v úmysle to tu zahltiť.
Aby som bol k téme, tak zobral som toto.
gnigl
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 10. 1. 2019 05:19

stani píše:Mě by spíš zajímalo, pokud zvolím napájení přes USB kabel - tedy přímo z TV, zda po vypnutí TV (do stand-by) se vypne i napájení z toho TV USB portu.
To zalezi na konkretnom televizore, nie na prevodniku.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stani 15. 3. 2020 09:51

Oživuji vlákno. Má někdo tip na převodník s USB napájením?
Upozornění administrátora: Odstraněn podpis odporující pravidlům fóra.
stani
Poslední varování
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Denis30 15. 3. 2020 11:42

Třeba tohle:

https://www.alza.cz/fiio-d03k-taishan-d419215.htm#popis

Ve čtvrtek jsem koupil a zatím vypadá vše v pohodě.
Denis30
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod martas38 15. 3. 2020 12:13

Dlouho jsem používal něco takového, napájené přímo z USB u TV a přišlo mně, že zvuk byl stejný jako u podstatně dražšího Taishan:
https://www.aliexpress.com/item/4000101 ... web201603_
Eversolo DMP-A6->Chord Qutest->Cayin HA-1A->Forza Noir Hybrid HPC->Meze Empyrean
Lotoo Paw 6000->Dunu Blanche->Campfire Solaris 2020
LG OLED65B9/Vero 4K+->Pioneer SX-S30DAB->Polk S55E, sub Polk HTS12
martas38
Pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 27. 2. 2021 00:36

Zeptám se má smysl upřednostnit DAC převodník z optiky do aktivního analog subwooferu před jackem 3,5 i když ho na TV mám? V recenzích leckdo pochvaloval zlepšení zvuku s D03K TAISHAN oproti výstupu ze sluchátek. Ale známe, není to jen placebo ?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 28. 2. 2021 03:03

Nebo ještě líp co vyjde ve výsledku cena/kvalita z TV do analog zesíku (akt.subwooferu) :
a) sluchátkový 3.5mm stereo jack ---<== 2xRCA
b) 2xRCA ==>----<== 2xRCA
c) optika -> DAC (FiiO D03K) -> 2xRCA

Je to na normální 2.1 sestavu. Sorry jestli je to trochu offtopic.
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 2. 3. 2021 13:12

Tak ohledně externího ozvučení TV jeden z rozdílů mezi a) vs. b) jsem se dočetl tento:
"TV audio out výstup L+R cinch tak kabel cinch a do dom.kina do audio inpunt nebo z TV výstup na sluchátka kabel 3.5 stereo a druhý konec cinch dom.kino zase audio inpunt akorát ze sluchátkového výstupu pujde zvuk upraven TV basy výšky na polovic zvuk na třičtvrtě."

Je to asi pravda ze sluchátkovýho výstupu a) mi hrálo 2.1 slabě, než teď přes c) přes optic

Jenom se furt nemůžu dopátrat toho, jestli zvuk hnát radši b) z TV 2x RCA cinch, nebo c) Optikou do DA převodníku. Není to ve výsledku kvalitativně stejný? Jak vlastně posílá TV audio z L+R cinche?
xMaster Seller
Junior

Odeslat příspěvekod viking81 3. 3. 2021 06:21

Nie je ;-) Je dost mozne ze 2 RCA co mas na telke, tak su len vstup a nie vystup (neviem co mas za model, ale cinchovy vystup z telky je dnes rarita). Tak ci onak rozdiel medzi B a C tam bude. V B pripade sa pouzije na prevod D/A DAC co je v telke a v pripade C sa pouzije DAC co je v tom Fiiu. Takze zalezi na tom, ktory je lepsi. Kedze to Fiio je za par korun, tak nepredpokladam, ze bude vyrazne lepsi ako ten DAC co je v telke. Ak by si pouzil sluchatkovy vystup, tak ten je regulovany. To znamena ze okrem pridavania hlasitosti na zostave 2.1 musis pridat ked tak hlasitost aj na telke ;-)
Stereo: Wharfedale Diamond 11.4/Yamaha A-S701/Yamaha CD-S700
Headphones/Amp/DAC: Sennheiser HD650/Schiit Vali 2/Cambridge Audio DacMagic Plus
DAP/Headphones: Shanling M2X/iBasso IT01s
TV/BD: Samsung UE55KU6472/Xbox One X
viking81
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xMaster Seller 3. 3. 2021 10:58

Ano díky. Zdá se, že AV červený+bílý cinche tam opravdu nejsou ačkoliv v návodu Panasonic plasma jsou na schématu component audio/video. Škoda nějak mě to zmátlo, myslel jsem že cez L+P AV cinche by nemusel byt takový útlum jako jack 3,5. Ty výstupy by se trochu duplikovaly imho by to šlo ze stejného interního prevodníku.
Zesílení sluchadlového výstupu v TV musím byt aspoň volume na 80%, aby se to hlasitostí cca vyrovnalo optice.

Mezitím jsem našel podobný dotazy ohledně přenosu audio, pochopitelně jenom pro stereo kanály:
http://www.repromania.net/forum/viewtop ... 30&start=0
https://pc.poradna.net/questions/956643-cinch-vs-optika
xMaster Seller
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků