Hisense H55U7A - nastavení, zkušenosti, tipy...

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Xuser 30. 9. 2019 10:29

Servisák vraj príde na adresu, netreba TV 55" nosiť do servisu mi napísali...
Přílohy
Mail TV.jpg
Xuser
Junior

Odeslat příspěvekod ondrasheq 30. 9. 2019 12:13

> dnes som chcel pozriet futbal, nenacitalo mi stranku

Jakou stránku? Vždyť dneska už má snad každá obsahová platforma aplikaci pro telefon se sdílením na TV.
Pokud máš Chromecast, nepotřebuješ AFAIK žádnou aplikaci v televizi.
ondrasheq
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Xuser 4. 1. 2020 22:09

Firmware J0919 ste nahodil niekto do TV? Zoznam zmien nevie zrejme :) nik...
Přílohy
hisense.PNG
Xuser
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 5. 1. 2020 12:47

Xuser, ja som sledoval pravidelne, pred vianocami to nahodili a veru, je to lepsie, hlavne smart prostredie sa zlepsilo, je to sviznejsie, teda zmena vyrazna k lepsiemu.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 18. 1. 2020 20:44

Ahoj, mate niekto podobny problem? Na anyview cast pri prepojeni s ntb(win 10) mi hapruje zvuk. Pred poslednou aktualizaciou anyview cast neslo vobec, zarmzlo to, teraz to ide, len vypadava zvuk, proste obcas ide, obcas nie, poprezeral som tie nastavenia hore dole, ale nic som nenasiel, nejake rady? Diky
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod coltcha 17. 3. 2020 22:02

Při každým zapnutí telky se pokaždé musím přihlašovat k wifi (zadávat heslo). Nědělá to někomu taky?
coltcha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miso99 18. 3. 2020 12:09

Vytiahol si tv zo zasuvky? Mne sa to stalo par krat, co ho mam ale ked vytiahnem zo zasuvky zas je pokoj na cas. Teraz uz dlho nie.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 22. 11. 2020 22:00

Ahoj, po dlhsom case a uzivani mam problem s touto tv a to, ze mi nejde uz streamovat/ovladat youtube cez pc s win 10. Doteraz som tv prepojil s pc pomocou tv kodu, tam som si aj tv mohol nazvat, ako som chcel, normalne to islo, ale tuto moznost youtube z nicoho nic zrusil. Odrazu to prestalo ist, appka v tv mi odpojila notebook a uz sa tam neviem dostat.
Ponukne mi len tu ikonku streamovat na tv, ale vobec sa nepripoji, hoci pise, ze je pripojeny, ked dam odpojit, tak na tv ma vyhodi z youtube uplne prec a prepne na hdmi.
No cista komedia. Predtym ukazovalo na tej ikonke, ze zdroj nieje podporovany a neriesil som to, lebo cez ten tv kod to islo bez problemov.
Nejake rady? Dakujem
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod miso99 1. 12. 2020 01:20

Ahoj, nechcem Vas znovu otravovat, tak naposledy, ako pisem, na youtube nejde streamovat ani cez mobil, ani cez pc, pripoji sa obcas, niektore 4 videa nejdu, obraz ani zvuk nestiha, netflix som ani nezapol, hned ma vyhodilo, ako kedy, celkovo to prosteredie smart je uplne hrozne. Tento tv je kram. Otazka znie, da sa to nejako vyreklamovat, chcem sa toho zbavit. Dakujem
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod Baf13 1. 12. 2020 06:15

A obnovení do továrního nastavení si zkoušel?
Baf13
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 1. 12. 2020 11:33

miso99 překontroluj aktuálnost softwaru v TV, překontroluj aktuálnost Youtube aplikace. Jestliže je vše OK, zkus obnovu do přepravního nastavení s novým laděním a kompletním nastavením TV. Ještě před tím můžeš TV odpojit od napájení na více než pět minut, zda třeba taková alchymie nezabere. Domnívám se, že spíše pomůže tovární stav a následně klidně k němu přidat ještě ono odpojení od napájení.

Jestliže nepomůže nic, volej technickou podporu, anebo jim tam napiš. Bohužel někdy za problémy nemusí moct TV a její výrobce, ale provozovatel navázaného programu, v tomto případě Youtube. Něco se změní a aplikace si s tím nemusí vědět rady. Musí přijít na její update. Svého času byla podpora Hisense velmi dobrá a poskytovala třebas firmware, který zatím nebyl uvolněn. Tím se dala vyřešit řada problémů.

Pro úplnost uvedu, že bohužel nemám Tvůj TV, abych vše vyzkoušel a mohl poradit přesněji. Třeba bude vědět ještě další majitel, který provozuje TV podobným stylem, jako Ty.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod miso99 1. 12. 2020 13:08

Dik za odpoved chlapi. Ono ten tv je kram od zaciatku. Software je aktualny, z decembra 2019, odvtedy nic nevyslo, stale hladam. Pozrel som nejake fora, niesom sam, kto ma podobne problemy. Pisal som im, odpoved ziadna. Ja som aktualizoval priebezne, tu niekto zavesil stranku podpory a tych aktualizacii vyslo niekolko, ked nieco prislo, hned som to nahodil.
Ale v podstate sa dokopy nic nezmenilo. Tie 4k videa na youtube trhaju tak, ze sa spusti video, zvuk ide normalne, ale obraz ide spomalene a potom sa vypne zvuk pokym ten spomaleny obraz nedobehne zvuk a tak dokola. To robi vacsina, niektore idu bez problemov, to je cely cas, to sa nezmenilo ani aktualizaciami, proste som prepol na 1440p a nejako to prekusol.
Pripojit sa mi dalo len cez tv kod, to fungovalo spolahlivo, teraz to youtube zrusil a uz mi nejde pripojit vobec, resp. raz za cas a aj to tak vselijako to laguje.
Ten netflix ani nepozeram, len som to proste zapol a hned ma vyplo, to som len skusal par krat.
Dostat tam nejaku appku ani neviem ako. To iste neviem, ako tu youtube appku aktualizovat, hladal som navody vsade mozne, ale nic funkcne som nenasiel.
Mirroring pc alebo mobilu tiez nejde, prehliadac tiez.
Do tovarenskych nastaveni som neskusal, ale to by nijako asi nepomohlo, kedze na tych nastaveniach neslo ani to, co ide teraz ako tak.Ale ved skusim, ale pochybujem, ze sa nieco zmeni.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod luvadcz 1. 12. 2020 13:21

@miso99 Tak jsem právě zkoušel Youtube a funguje v pohodě. 4K i ovládání přes mobil OK. Netflix jsem nezkoušel - nemám účet.
luvadcz
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod miso99 1. 12. 2020 13:34

luvadcz a akym sposobom sa pripajas? Ide ti na 4k napriklad toto video? https://www.youtube.com/watch?v=hE0UioXuqFI&t=40s, lebo nie vsetky sekaju.
miso99
Junior

Odeslat příspěvekod luvadcz 1. 12. 2020 15:37

miso99 Zkusil jsem tvé video z odkazu a úplně v pohodě přehraje. Připojím se tak, že si otevřu youtube na pc nebo mobilu a zmáčknu takovou tu ikonu odeslání a vyberu Smart TV

Obrázek
luvadcz
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků