OLED na sledování všeho možného ráno i večer. Nebo raději LCD?

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod cheetah80 25. 1. 2019 06:41

Ahoj,

pokračoval bych v tomto vlákně. Chci pořídit další televizi a nějak se nemohu rozhodnout, co bych měl koupit. V současné době mám LG 50LF652V. Když jsem jí kupoval, chtěl jsem 100Hz.
Příjem z pozemního vysílání, sleduji TV přes den i večer (pokoj je celkem prosluněn), občas nějaké klasiky včetně černobílých, sport. Takový pel mel. TV sleduji většinou z 3,5 m.
Minulý rok jsem měl vyhlídnutou LG LG 55EG9A7V, ale ta se již těžko shání. Mohu koupit novější model LG OLED55B8, ale tam zase nevím, jak budou vypadat pořady "staré filmy" - 55EG9A7V byla "jen" full HD a několikrát jsem četl, že SD vysílání zobrazuje lépe než vyšší model s vyšším rozlišením.
Úplně nevím, jestli OLED panel je v mém případě vhodný - předpokládám, že v blízké době budu pořizovat nějakou konzoli ratolestem. Mediální masáž ohledně vypalování je min. k zamyšlení. Plus jak jsem psal, pokoj je poměrně slunečný - ale mohu zatáhnout žaluzie :).
Libilo by se mi, kdyby na TV šel sledovat skylink prostřednictvím app SkylinkOnline, ale není to úplně primární požadavek. Předpokládám, že TV by měla 6-8-10 let? vydržet :).
A teď nevím, co pořídit.
LG OLED55B8 (případně dražší C8 - ale nevím, čím se zásadně liší), nebo místo OLED pořít je ledku např. LG 49SK8100 nebo Sony 55XF8596 - ale ty zase nejsou 100 Hz (což zase nevím, jestli je zásadní nedostatek), u současné 100Hz jsem s dynamikou spokojen. Nebo pořídit jinou značku a model, ale nějaká se už neorientuji.
Možná bych i připlatil na Philips 55OLED803, ale nevím, co OLED a konzole, SD kvalita starších filmů z T2 a Android. Obávám se, možná úplně špatně, abych si s tou televizí nemusel moc "hrát" - stálé aktualizace, nastavování, reinstalace... Bonusem by byl asi SkylinkOnline - předpokládám, že na Androidu půjde.
Váš názor? Pokud jsem na něco důležitého zapomněl, rád doplním. Děkuji.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 25. 1. 2019 14:38

Opět, znovu a znovu. Proč musíš svůj specifický dotaz cpát do vlákna, které založil někdo jiný, navíc ještě s odlišným zadáním? Je těžké založit vlastní thread a doplnit ho korektním názvem?

//dotaz přesunut do samostatného vlákna
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod anton12345 25. 1. 2019 18:21

Ja mam Philips 55OLED803. SD filmy su v pohode, ale je fakt, ze moja predosla plazma Panasonic k nim bola "milosrdnejsia". Interny tuner nepouzivam (mam externy Magio box od Telekomu). Ale to hlavne, co som chcel povedat je, ze neviem o akych neustalych aktualizaciach, nastavovani a nestabilite sa to tu stale hovori. Ja mam telku asi 2 mesiace, rychlost systemu sa mi zda v poriadku, aktualizaciu som mal jednu, system mi nepadol ani raz, Kodi mi funguje, DD a DTS na vystupe HDMI tiez. Problemy s obrazom, ako napr. na OLED LG tu vo vlaknach nemam, ale mozno mam stastie na kus, neviem...

P.S. Dufam, ze to, co som napisal, nevidi moja telka, aby si teraz nepovedala, ze to vsetko musi predsa len vyskusat :-D .
Philips 55OLED803
Denon AVR-X4200W, Dali Opticon 5, Dali Opticon 1, Dali Opticon Vokal, Dali SUB E-9F
Mede8er MED600X3D, WD My Cloud, Google Chromecast 2, Google Home Mini
Logitech Harmony 950
Google Music, YouTube Premium, Netflix, HBO Go
anton12345
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod radon 25. 1. 2019 19:18

OLED nebo treba ta Sony, to uz je stredni trida, kazda bude mit sve pro a proti, ale ani v jednom pripade nebude ten rozdil ani zdaleka tak prinosny pro kvalitu obrazu, jako prosty prechod z SD vysilani na HD. Ja jen, ze kdyz vidim ty starosti jak na ktere bude vypadat SD obraz, radeji bych si poridil nejlevnejsi TV Sony / Samsung a k tomu treba HD satelit, nez resil to vyse ... :) To jen tak, aby rec nestala :)
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 25. 1. 2019 20:33

XF85 i SK8100 jsou 100Hz televize, nicméně OLED hraje úplně jinou ligu.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 1. 2019 20:55

radon píše:OLED nebo treba ta Sony, to uz je stredni trida, kazda bude mit sve pro a proti, ale ani v jednom pripade nebude ten rozdil ani zdaleka tak prinosny pro kvalitu obrazu, jako prosty prechod z SD vysilani na HD. Ja jen, ze kdyz vidim ty starosti jak na ktere bude vypadat SD obraz, radeji bych si poridil nejlevnejsi TV Sony / Samsung a k tomu treba HD satelit, nez resil to vyse ... :) To jen tak, aby rec nestala :)

Tesat do kamene
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 25. 1. 2019 20:59

kvok píše:XF85 i SK8100 jsou 100Hz televize, nicméně OLED hraje úplně jinou ligu.

u SK8100 jsem někde našel, že to "jen" 50 Hz. Takže všechny jsou 100 Hz?

-- 25. 1. 2019 22:03 --

já satelit nechci. U současné LG 50LF652V mi přijde kvalita T2 dostačující. Ale je to jen full HD TV, takže nevím, jak se kvalita změní u těch uváděných TV. Kdyby existovala adefvátní náhrada 652, koupil bych tu.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 25. 1. 2019 21:09

Jo promiň, tady je zas klasicky 49" oškubaná, máš pravdu. Nicméně XF85 100 Hz má.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod radon 25. 1. 2019 21:55

Ad) ja satelit nechci - proc? :) Ne vazne, ja bych ho take bral az jako posledni volbu (mam IPTV), ale predpokladam ze to je HD dostupne vsude. A vetsina TV ma satelitni tuner v cene, vzal bych TV levnejsi o 10.000 Kc a za ten rozdil bych mel hromadu HD kanalu na 8 let, coz bude cca zivotnost tech TV ... jasna volba.
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 25. 1. 2019 22:03

Ano, už jsem to našel, že je to 100 HZ. Díky. A co ten android - neseká se, jak psali uživatelé předchozích modelů?
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 25. 1. 2019 22:03

Koupit drahou TV a pak na tom mastit SD vysílání je nějaká zvláštní úchylka...
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 25. 1. 2019 22:21

radon píše:Ad) ja satelit nechci - proc? :) Ne vazne, ja bych ho take bral az jako posledni volbu (mam IPTV), ale predpokladam ze to je HD dostupne vsude. A vetsina TV ma satelitni tuner v cene, vzal bych TV levnejsi o 10.000 Kc a za ten rozdil bych mel hromadu HD kanalu na 8 let, coz bude cca zivotnost tech TV ... jasna volba.

nechci talíř na střechu, nechci aby se děti koukali na další programy - jasně, nemusím je naladit, nechci platit skylinku desitikorunivý paušály. Prostě T2 mi stačí a kdybych nedával svojí TV pryč, tak bych to neřešil.
Jak jsem psal na LG mám SD kanály včetně filmů "pro pamětníky" ve vyhovující kvalitě.
A nová TV nemusí stát 45, 35 ani 25t, pokud existuje náhrad stávající se stejným nebo lepším obrazem a funkcemi. Ale nějak jsem nenašel.
Myslím si, že těch 100 Hz na dynamice znát je. Nepotřebuji 4K, ale sehnat 100 Hz full hd asi nelze.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod radon 28. 1. 2019 12:09

místo střechy lze použít boční stěnu nebo kůlnu na nářadí, dětem naladit jen něco, poplatek Skylinku vyřeší výrazně levnější TV. Podstatné je to, že vysílání je v 50Hz, tzn i ta 100Hz TV je kvalitní jen tak, jak dokonale umí lhát. Dokonalejší elektronika dokáže z rozmazaného míče udělat méně rozmazaný míč. Ale nikdy nebude tak dobrá, jako HD kamera která zachytí ten míč na 4x více obrazových bodů ... ty rozmazané hrany budou už z principu vypadat ostřeji.
Já také nejsem příznivec těch nabídek na 300 programů, stačí mně 10, ale s co nejkvalitnějším obrazem. Ok už nebudu prudit,dobře vyber ... :-)
Logitech Duet, DAC1, K701, Vincent SP-996, Monitor Audio RS1, Wharfedale SW150
radon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cheetah80 28. 1. 2019 12:28

není to o montáží sat, je to o tom, že necítím jeho potřebu. Jinak rozdíl mezi 50 a 100 Hz je vidět i na DVB-T, z toho vycházím.
cheetah80
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 1. 2019 13:28

To rozmazání míče je už ve zdroji - stačí si to pauznout
stormborec
Mírně pokročilý

Další stránka