Sony KD-55AF9 [obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2019 11:56

Dnes vyšel test vynikajícího OLED televizoru, jehož zvuk prý působil při testu skutečně skvostně. Zájemci mají možnost číst na našem webu avmania.cz. Test OLED Sony KD-55AF9 čeká i na vás.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 1. 2019 12:23

Zajímavý že se nevyrábí žádné takové repráky - placaté - vždy se tvrdí, že to musí být pořádná bedna aby to hrálo...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2019 13:11

Jednodušší a domnívám se, že i levnější varianta je, rozšířit bednu a narvat tam pořádné reproduktory. Ve smyslu starého moudra, které praví... objem ničím nenahradíš. V Sony k tomu využívají odkloněnou zadní nohu. Kdyby to stálo kolmo, a noha byla připláclá k panelu, je to také širší/hlubší. Podívej se na fotky v článku.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 1. 2019 13:27

Nevím jestli bych chtěl naklopenou TV
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 28. 1. 2019 14:02

Nevíš hodně věcí, ale máš potřebu o tom neustále psát. Kritizuješ technologické prvky, které někomu z určitých důvodů vyhovují, přičemž jsi je sám neměl absolutně možnost okusit.

Mně nahnutý panel nevadí. S AF9 bych dokázal žít.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod zino333 28. 1. 2019 14:25

Mám doma mierne naklonenú AF8 a tiež som tomu zo začiatku nebol o tom úplne presvedčený, no po pár dňoch môžem povedať, že to vyzerá v interiéri super a páči sa mi to.
Odstraněna část podpisu odporující pravidlům fóra.
zino333
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kvok 28. 1. 2019 14:31

Jak to? AF8 je přece varianta A1 se středovým stojanem, náklon mají A1 a AF9.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 28. 1. 2019 14:47

kvok:
Ale zino333 se baví pouze o náklonu a ten má i AF8, byť je vybavena středovým stojanem. Ostatně náklon "vzad" mají tuším všechny modely SONY TV generací 2017-2019 :-)

Já třeba u své XF9005 přišel náklonu na chuť prakticky ihned, jelikož mám televizi umístěnou na TV stolku vysokém pouze 29 cm, takže když člověk sedí cca 3 metry od ní na sedačce, tak úroveň očí je relativně vysoko. Avšak s náklonem oči jaksi přirozeně směřují do středu obrazovky a je to velmi příjemné ... Ale je pravda, že mít TV na komodě vysoké přes 80 cm, jak mám třeba v ložnici, tak už by byl onen náklon asi obtěžující, takže velmi záleží na podmínkách ... :-)
Torbal-max
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 28. 1. 2019 15:16

Tak ono někdo třeba má projektor namířený na strop :D Nicméně jako ideál bych viděl střed TV ve výšce očí a kolmo k zemi - přecijenom filmy jsou také obvykle natáčeny s vodorovnou kamerou. Ale třeba zas takový fotbal bývá naopak šikmo dolů jako z tribuny, tak tam by to počítám mělo i celkem smysl.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Torbal-max 28. 1. 2019 15:44

Problém je, že většina TV stolků a naprosté většiny použitelného nábytku do obýváku, který je dnes zejména decentního stylu, má TV stolky právě poměrně nízké, okolo 30-40 cm. Dnes zkrátka není "IN" mít v obýváku komodu/stůl vysoký 70+cm a na něm TV. A řešit to nejrůznějšími podstavci apod. je takové kostrbané, kor při dnešních tvarech podstavců televizorů...

A právě na to se zřejmě výrobci TV rozhodli reagovat a Sony není jediná, která dělá své televizory s "náklonem vzad" ... Je to nenásilné, přirozené řešení, které navíc ve výsledku upoutá a v interiéru vypadá šmrcovně... Navíc - což se tedy netýká OLED panelů - to u VA panelu řeší potenciální problém s pozorovacími úhly, kdyby měl někdo dejme tomu TV jak já na stolku do 30 cm, seděl od televize 2 metry a obrazovka by byla kolmo k podlaze ... tam už by mohlo být jisté zkreslení patrné.

Takže ano, ideální je mít střed obrazovky přímo ve výše očí při sedu a obrazovku kolmo k podlaze ... ale pro ty, kdo mají TV umístěnou na nábytku dnešního stylu má (nejen) Sony poměrně stylové řešení ... ;-)
Torbal-max
Junior