Philips TV 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod alambert 13. 10. 2020 17:33

alambert píše:Sháněl jsem televizi pro prarodiče s tím, že by se měla vejít do 5 000. Požadavky hlavně dobrý obraz i zvuk. Objednal jsem Philips 32PFS5603. Myslíte, že to je dobrá volba?


Rozhodnul jsem se, že si po čase odpovím sám. Ne proto, že bych měl potřebu si povídat sám se sebou - ikdyž, lockdown, víte jak to je... Ale spíš kdyby někdo vybíral televizi této kategorie, tedy hloupou 32".

Philips 32PFS5603 určitě můžu doporučit. Jsem hnidopich, takže jsem se v nastavení značně povrtal, nicméně jsem dosáhl obrazu, který mi dělá radost při každém pohledu. Obraz se mi nakonec líbí více než u naší dražší 32" smart LG 32LM6300PLA, i bylo jednodušší takového nastavení dosáhnout, i samotný IPS panel je o chlup kvalitnější a ještě o chlup méně tmavne při pohledu z úhlu. Narozdíl od LG bych si asi v nouzi vybral i přednastavených režimů obrazu. Žádný jedním diskutérem naznačený problém s trhaností či neplynulostí obrazu se nekoná.

Zvuk taky o chlup lepší než u LG, mírně hutnější dojem. Ač samozřejmě při extrémní hlasitosti to značně rezonuje, jak je bohužel už u této třídy (dnes už malých) televizí zvykem.

Měl jsem strach z třídění programů pomocí seznamu Oblíbených. Dokonce jsem si musel přečíst návod asi podruhé v životě. Ale nakonec mi to přijde šikovné a dokážu tak srovnat programy rychleji, než asi jakékoli TV nebo settop boxu, co jsem kdy viděl.

Vytkl bych titěrné klávesy na ovladači. Na druhou stranu prarodiče to zvládají, takže asi OK.
A druhá výtka směřuje k tomu, že při připojení PC přes HDMI chybí kousek obrazu kolem dokola. Obraz je jakoby přizoomlý. Nenašel jsem ani v TV ani v PC možnost, jak zobrazit obrazovku uplně celou. Na LG se mi to neděje. Většině lidí to je asi fuk. Kdyby to chtěl někdo používat jako monitor, tak to může naštvat. (Pokud není chyba ve mě.)
alambert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 13. 10. 2020 18:07

Ad větší obraz při připojení s počítačem...


Toto nepomůže?
philips.cz píše: (Domů) > Nastavení > Obraz > Formát
a okraje > Formát obrazu > Okraje obrazovky


A toto?
philips.cz píše:Počítač
 (Domů) > Nastavení > Obraz > Pokročilé >
Počítač
Nastavte možnost Zapnuto, která nabízí ideální
nastavení obrazu pro použití televizoru jako monitoru
počítače.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 14. 10. 2020 09:00

Dobrý den, píšete, že problém s trhaností či neplynulostí obrazu se nekoná. Zkoušel jste přehrát z flešky třeba:
https://ulozto.cz/hledej?q=hobbit+test
Je obraz při sledovací vzdálenosti 2m skutečně zcela plynulý? Já jsem před 2 ledy zkoušel podobný model Philipsu a pro mě byl obraz ( 24p) nesledovatelný. Ale je hodně lidí, kteří trhanost obrazu prostě nevidí.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod alambert 19. 10. 2020 20:41

MgX píše:Ad větší obraz při připojení s počítačem...


Toto nepomůže?
philips.cz píše: (Domů) > Nastavení > Obraz > Formát
a okraje > Formát obrazu > Okraje obrazovky


A toto?
philips.cz píše:Počítač
 (Domů) > Nastavení > Obraz > Pokročilé >
Počítač
Nastavte možnost Zapnuto, která nabízí ideální
nastavení obrazu pro použití televizoru jako monitoru
počítače.


Díky, vyzkouším až to půjde.
alambert
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Antonin_vezekmin 29. 10. 2020 08:59

Zdravím, pořídil jsem televizi 65PUS7304. Vím, že je to IPS panel.
Ale myslíte, že je tohle na vrácení nebo si stejně nepomůžu.
Přílohy
20201026_182353-e.jpg
Antonin_vezekmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod divr 29. 10. 2020 12:01

Před 2 lety jsem koupil Philipsku 43 a na po někjolika dnech se mi tam objevil nalevo svislý pás jiného odstínu. Tak jsem to sundal ze stolku a začal balit na vrácení . Pak mě napadlo , že si to vyfotím a zapnul jsem to. Obrazovka perfektní :-) . Obraz je dodnes slušný a mám ji stále.
divr
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2020 12:41

Antonin_vezekmin píše:Zdravím, pořídil jsem televizi 65PUS7304. Vím, že je to IPS panel.
Ale myslíte, že je tohle na vrácení nebo si stejně nepomůžu.

Bohužel je to věc, kterou lze velmi často u LCD, zvláště s IPS panelem vidět. Vždy záleží na míře individuální tolerance a reálného nesouladu v podsvícení. Pokud nesoulad vnímáš při běžném sledování TV... anebo vadí i pocitově, nezbude nic jiného a TV vrátit. Ovšem pak je lépe vybírat již jinak, protože podobná koupě může přinést ještě horší výsledek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Antonin_vezekmin 29. 10. 2020 15:03

Toho se právě bojím, aby to nebylo ještě horší.
Hlavně to mám na sportovní přenosy, takže tam to vůbec nepřekáží a tich pár tmavých scén ve filmech budu holt muset přetrpět.
Antonin_vezekmin
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 29. 10. 2020 18:28

Už nějaký pátek máme doma 47PFT5609, prosvícená bývala horní část a pravá strana víc, Dnes už je podsvícení rovnoměrnější.
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 29. 10. 2020 18:46

Ano, za těch pár let provozu jste si na nesoulad zvykli a dále pak se možná snížila samotná svítivost vlivem jakéhosi stárnutí. Takže není tolik vidět.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 29. 10. 2020 19:09

Při úplně černé obrazovce ?? Přehlídnu bílé pruhy.... 8-D 8-D
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod snejky 3. 12. 2020 08:15

Ahoj, jakou máte zkušenost s poslední aktualizaci na pus7304 a kodi? Vypadá to, že Philips rozbil co fungovalo a po novu je problém s přehráváním většiny avi. Předtím přehrála v podstatě vše. Mkv problém nemá.
snejky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rousini 5. 12. 2020 09:04

Mě se po poslední aktualizaci PUS587304 (cca před 10 dny) přejmenovaly profily ambilightu. Používal jsem relax a ten už neexistuje. Mám pocit, že ty nové profily jsou odlišné jen svítivostí, kdežto ty staré se lišily průniky barev (Takhle jsem to cítil). Možná je to jen pocit, ale jako by ten ambilight vykastrovali...
rousini
Junior

Odeslat příspěvekod Herber 23. 12. 2020 18:41

Zdravím mám 43PUS7304 a po poslední aktualizaci vnímám řadu problémů: odstraněné režimy ambiligtu, ačkoliv mi to vadí, jsou tím nejmenším problémem, horší je, že obraz se celkově zhoršil, je více trhaný, natural motion funkce přestala úplně fungovat. Myslím, že je tam nově i méně obrazových a zvukových režimů, ve prospěch nových, ale v zásadě nepoužitelných funkcí (dts play fi???) atp. Jsem velmi zklamán. Televize se kterou jsem byl doposud spokojen se mi změnila pod rukama v něco horšího...opravdu to nechápu.Pokud někdo víte, jak navrátit předchozí verzi systému, dejte mi prosím vědět.
Herber
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod takyjamam 23. 12. 2020 19:39

No to mě teda vytáčí, proto to sestře raději neaktualizuji, už jednou jsem se zklamal a myslel jsem, že problémy odstraní a oni v tom jedou dál, to se nedá pochopit. Já bych okamžitě volal podporu ať se starají a zařídí nápravu. Takhle mršit značku, to je hnus.
takyjamam
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků