Philips TV 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 19. 9. 2019 13:11

Pravda je jedna. Vždy, pokud nemá techniku dostupnou pro kalibraci, je jakékoliv nastavení obrazu otázkou náhody a subjektivního vjemu. Hotovo. To však neznamená, že uživatel si nemá televizor i barevně doladit pro své oko, tak, aby co nejvíce vyhovoval. Stejně tak to neznamená, že se nemůže přiblížit ideálnímu nastavení. Z druhé strany - ačkoliv nechá profesionálně provést kalibraci a ta se zdaří, neznamená to, že bude s výsledkem spokojen.

Část doporučených nastavení barev, kdy se jejich číselné vyjádření objeví na internetu, poměrně dosti často plyne z kalibračních hodnot, které se na příslušném televizoru prováděly. V takovém případě má pokus dle nich nastavit stejný typ televizoru vyšší šanci na úspěch, než když zde napíšeš hodnoty vycucané z prstu.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 9. 2019 14:08

Vždy tam třeba na tom rtings. upozorňují, aby ty hodnoty lidi nekopírovali, že to platí pro ten testovaný kus - kdyby testovali další kus, tak by to vyšlo zas úplně jinak.

To že se někomu nelíbí nakalibrované hodnoty (nebo výchozí hodnoty nějakého toho "kino" režimu, které jsou těm nakalibrovaným nejblíže) - to je zpravidla otázka špatného zvyku, když se někdo díval roky na špatně nastavený obraz a ten by chtěl znovu napodobit na nové TV.
Lepší je tam nechat ten nový správný a během 14 dnů si na to zvykne a kdyby se vrátil k původnímu zobrazovači, tak by se divil na co to před tím koukal...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 19. 9. 2019 14:55

No vždy bych se na "kino" režim nespoléhal. Třeba Philips PUS6262 měl tento režim nepoužitelný, obraz do oranžova, sytost barev velmi nízká, obraz doslova vyblitý,dokonce to kritizovali v testu na hdtvpolska a doporučili tam úpravu nastavení. Mě stačilo natavit teplotu barev na normální a výrazně přidat sytost barev a najednou byl obraz krásný, tak jak má být.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 9. 2019 15:36

Může se stát, ale většinou je to nezvyk. Když už provádět nějakou korekci, tak jak píšeš - základními nastaveními typu teplota barev nebo sytost. Nastavovat od oka RGB vyvážení bílé apod. nemá smysl.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 19. 9. 2019 17:16

Teoretizuješ nad nesmrtelností brouka. Když někdo koupí telku a není v žádném režimu spokojen s barvami a zároveň nemá na kalibrátora, resp. nechce/nemůže provádět kalibraci, je to cesta k nějakému výsledku, který by teoreticky mohl zaručit vyšší spokojenost.

Děláš z toho traumazážitek, přitom stačí jednoduchý reset a uživatel má zpět tovární hodnoty. A ano, hodnoty pro televizory, které jsou určeny pro zcela jiný trh mohou být skutečně radikálněji odlišné.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 9. 2019 18:46

To už je pak nouzové řešení, ale dovolil bych si tvrdit, že v 90 % případů ty barvy budou správně, akorát divák není na to zvyklý. Určitě bych ale neopisoval podrobné kalibrační nastavení z nějakých recenzí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas28 19. 9. 2019 18:58

58PUS7304 mi přijde v pondělí, tak tolik diskutované nastavení testnu a jsem zvědavý na výsledek... :-)
Samsung Galaxy I7500
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 19. 9. 2019 20:19

A teď jsi měl jakou TV?

No, každopádně bych tomu dal čas - vyzkoušet můžeš všechno (aspoň trochu zjistíš jak ty jednotlivý nastavení fungují / co dělají), ale základem je nějaký ten "kino" profil.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod thomas28 19. 9. 2019 21:06

Mám starou Panasonic plazmu 42PX80E, tak jsem zvědavý jestli mě LED nezklame...
Samsung Galaxy I7500
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 20. 9. 2019 08:54

stormborec píše:To už je pak nouzové řešení, ale dovolil bych si tvrdit, že v 90 % případů ty barvy budou správně, akorát divák není na to zvyklý. Určitě bych ale neopisoval podrobné kalibrační nastavení z nějakých recenzí.

Někdy mám velké problémy s Tvými závěry. Přečti si co píšu. Ty si dovolíš tvrdit, že budou barvy správně. Ale jak moc správně? A jak pro koho správně? Divák si samozřejmě na některé věci musí přivyknout. Hlavně při přechodech mezi technologiemi... typicky CRT->LCD, plasma->LCD atd. Z druhé strany, jestli se i po několika týdnech aktivnějšího sledování trápí, byl by blázen v tom pokračovat bez jednoduchého zásahu.

Měl jsem telku od známého. Evidentně dávala více jedné barev ze spektra. Na netu, přímo v odborném testu toto popisovali. Jednoduše jsem onu barvu o něco stáhl a obraz se neskutečně proměnil. Známý byl spokojený a jeho rodina taky. Ne, neměřil jsem, nekalibroval.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 20. 9. 2019 09:17

Tak pokud je to zjevné, tak jasně, ale tady to lidi píšou jako kdyby každá TV se dala takto na dálku "kalibrovat" podle nějakých recenzí.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 20. 9. 2019 09:35

Je také potřeba vzít v úvahu, jak kdo vidí barvy. Mám známého - očního lékaře, který se tou problematikou zabýval. Říkal, že osob s poruchou barvocitu se udává u mužů zhruba 10%, u žen pod 1%. Ale, že ve skutečnosti je to mnohem více. Třeba částečnou deuteranopie (nevidí zelenou barvu) má v populaci snad 20 až 25% mužů. A to není málo.
thomas28: potom trochu ten 58PUS7304 otestujte a napište nám své poznatky
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod xmenx201 22. 9. 2019 07:35

65PUS7304 má lesklý nebo matný panel? Senhal jsem tuhle TV za 13K myslíte že je to dobrá cena nebo na Black Friday bude ještě něco lepšího za tyhle peníze?O jak moc bude horší HDR oproti Sony XF9005??Dost mi záleží i na interpolaci z SD a ta je prý na špičkové úrovni je to pravda?
xmenx201
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod thomas28 22. 9. 2019 07:49

65PUS7304 za 13000? Na heureka nejnižší cena 26900 a jen mall a czc dávají cashback 10000. Za tu cenu super.
thomas28
Junior

Odeslat příspěvekod skorky 22. 9. 2019 09:55

Není to náhodou 65PUS7303?
skorky
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků