Philips TV 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MachrCZ 23. 3. 2020 13:52

Ahoj, z niceho nic mi prestalo jit ovladani hlasem na me 58pus7304 TV - na ovladaci se ani nerozsviti modre svetylko, ktere vzdy svitilo pri hlasovem zadavani...

Kdyz kliknu na tlacitko pro google talk, TV vypise hlasku - chceteli spustit hlasovou funkci, nejprve sparujte dalkovy ovladac s televizorem. Stisknete klavesu PAIR po dobu 3 sekund.

Pokud dam hlasove zadavani napriklad na Youtube - vyskoci hlaska: Neco se pokazilo, zkuste jiné hledání.

TV jsem restartoval, vyndal ze zasuvky, v ovladaci vymenil baterky...

Nejaky napad jak to fixnout?

Díky moc
MachrCZ
Junior

Odeslat příspěvekod Drazer 27. 3. 2020 19:40

58pus7304 - nastavení obrazu.
Nechal jsem tovární nastavení neb se v tom moc nevyznám, ale v některých filmech místo tmavší barvy naskočí podivná tmavá flekatě zelená. Nebo jak ted jde/šel pořad MastechChef - tak jeden porotce má nějaké tmavší sako a tričko a já vidím, že je podivně tmavě zelené.
Je nějaký doporučený nastavení nebo se dá něco vypnout pod. Jsem něco zkoušel nastavit, ale bylo to celkově spíš horší, tak mám stále základ.

Za případnou odpověd předem děkuji
Drazer
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 2. 4. 2020 20:41

Možná by pomohla fotka situace, pokud tuto fotka zprostředkuje.

Zkusil bych jednoznačně přehodit jednotlivé obrazové režimy a ověřit, zda se jedná o problém v každém z nich. Občas může za určitou formou degradace stát kupříkladu umělé vytváření HDR efektu (tj. umělé vytvoření HDR u videí, které jsou SDR), ale samozřejmě i další.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod srato 13. 4. 2020 16:10

Lze nějak "odstranit" z nabídky zdrojů ty které nejsou použity? Dcera ma na 32PFS5603 v nabídce satelit, scart, vsechny HDMI, ... a je to pro ni dost neintuitivní. Díky za radu
srato
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod georgesoft80 24. 4. 2020 12:40

mam telku 65OLED804 (Android TV 9.0), NAS značky SYNOLOGY - DS411 (čtyřdiskový) a zapojeno do gigabitoveho routeru ASUS RT-AC1200G+.

Nainstaloval jsem KODI, namapoval NAS (smb://) a v pohodě pouštím filmy....
Jakmile ale pustím z nasu stažený větší film (i 18GB HEVC HDR10 mkv soubor), KODI začně bufferovat každých 10 s.
Zkusil jsem přes ARES WIZARD zvětšit cache v KODI na 200MB (bylo tam 60MB - a televize ma celkem 512MB), ale stále se laguje a bufferuje.

Když pustím stejný soubor ze StreamCinema (v kodi), film jede bez vypadku....

V cem je problem?
georgesoft80
Junior

Odeslat příspěvekod Vills 24. 4. 2020 14:28

Zkusil bych nainstalovat Plex, jestli to v něm nepojede lépe, aby se vyloučil případný problém mezi NAS a KODI. Pak se kdyžtak podívejte na https://www.synology.com/cs-cz/knowledg ... _my_device jestli vaše zařízení NAS je schopno vůbec HEVC, H.265 a celkově 4K přenést.
Vills
Junior

Odeslat příspěvekod MV_cz 26. 4. 2020 10:45

To by nemělo mít vůbec žádný vliv, když nechce transkódovat videa, ale jen poslat po síti. Zkus to sdílení udělat přes NFS, to má menší režii než samba, třeba to pomůže.
renaultí 1.8 M5P EDC
pežotí 1.2 PT HN05 EAT8
MV_cz
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 4. 2020 06:50

georgesoft80 píše:mam telku 65OLED804 (Android TV 9.0), NAS značky SYNOLOGY - DS411 (čtyřdiskový) a zapojeno do gigabitoveho routeru ASUS RT-AC1200G+.

Nainstaloval jsem KODI, namapoval NAS (smb://) a v pohodě pouštím filmy....
Jakmile ale pustím z nasu stažený větší film (i 18GB HEVC HDR10 mkv soubor), KODI začně bufferovat každých 10 s.
Zkusil jsem přes ARES WIZARD zvětšit cache v KODI na 200MB (bylo tam 60MB - a televize ma celkem 512MB), ale stále se laguje a bufferuje.

Když pustím stejný soubor ze StreamCinema (v kodi), film jede bez vypadku....

V cem je problem?


Odpisal som ti na to vo vlakne 55oled804:

Skus to cez VLC, ten nema problem s 99% videi. KODI je sice sikovne na mnoho veci ale je to pazravy a pomaly moloch v porovnani s VLC. ;-)
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 27. 4. 2020 08:50

@ georgesoft80 : Není to chyba KODI.
TV nezvládá vysoký datový tok HDR, nemá gigový LAN port. Co já jsem se s tím natrápil...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 4. 2020 10:30

TV nema s tym najmensi problem. Toto bude problem KODI. Ziadna dnes predavana TV nema gigovy port.

Schvalne, ak sa da, mozem to vyskusat na svojej TV ak posles link na dany subor (cez SZ). Lebo PlanetEarth 2 od BBC je tiez v UHD aj HDR (12-17GB jedna 50 min cast) a bez najmensieho problemu z NAS.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 27. 4. 2020 11:55

Jasně že žádná TV nemá gigový port, proto náročné videa s HDR jdou přehrát jen přes HDMI. Zkoušel jsem i Plex a výsledek stejný. A hlavně já tady mluvím o souborech, které mají bitrate 60 Mb/s a více ( klidně pošlu link, ale je to z uploaded a má to přes 50 giga a více). Mám to potvrzeno i ze zahraničních for, např. https://forum.doom9.org nebo forum.kodi.tv. A hlavně nejdůležitější info. HDR dostaneš do TV přes PC jedině s použitím madVR, udělátko ve Windows je nepoužitelné. Toť moje zkušenost a můj názor...
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 4. 2020 12:38

Ale preco to takto zlozito posielat z NAS, ked napr. VLC si sam cez siet (SMB) natiahne subor tak ako je a urobi co treba az v TV. Ziadne transkodovanie predtym ani nic.

Najlepsie ked by si dal nazov suboru a bol by dostupny cez torrent, lebo tahat 50GB sa mi zrovna nechce, kvoli vyskusaniu :-)

Edit: Co pozeram teraz cez VLC na notebooku statistiky videa tak aj Planet Earth aj Expanse miestami skacu k 70Mbps a bez akehokolvek zaseku. Ale mozno pozeram zly udaj.

VLC.jpg
Prehravanie cez siet
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 27. 4. 2020 13:00

No a teď to zkus s madVR. Ale to musiš s nějakou slušnou GK, přes notebook to půjde možná na nejnižší kvalitu, což je pro mě nepoužitelné.
P.S jestli to s tím NAS bylo na mě, tak já NAS nemám.
tramin
Junior

Odeslat příspěvekod michalko58 27. 4. 2020 13:39

Ja ani neviem co je madVR ale pride mi zbytocne spracovavat obraz mimo TV v PC, ktora ma na to specialne urcene obvody a pritom sa stazovat, ze nestiha siet medzi TV a PC :-)

Dotycny georgesoft80 vsak NAS ma.
michalko58
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod tramin 27. 4. 2020 14:08

Asi si nebudeme rozumět. Přečti si něco o madVR a o kvalitní inplementaci HDR do TV. Ty speciální určené obvody v TV jsou ve srovnání s kodekem madVR *****. Ale pokud se o tom sám nepřesvědšíš, tak ti budu těžko něco vymlouvat. Ale téma bylo KODi a buffering. Tak si nainstaluj PLEX a pusť si film s HDR a vysokým bitrate a uvidíš, že KODI za to nemůže...
tramin
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků