55'' TV okolo 20kkč - Sony 55XF85xx nebo Philips 55PUS7303

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod nimha 31. 1. 2019 22:20

Zdravím, vybírám novou TV a mám po přečtení řady diskuzí a recenzí dva výše uvedené finalisty.

Philispka se tam dostala kvůli ambilightu, který mě po pravdě docela láká. Zajímavý je i oboustranný dálkáč. Taky je za cca 4-5 kkč levnější.
Sonka má 100 Hz panel a přijde mi taková celkově dotaženější - lehce lepší obraz, míň bugů.

Kterou z těch dvou byste spíš doporučili a proč? Případně jestli Vás napadne ještě nějaký jiný tip, budu rád.

Počítám na tom sledovat hlavně DVB-T, v menší míře filmy z DVD nebo různé počítačové formáty; a youtube. Časem dojde určo i na přehrávání (U)HD obsahu, no zatím žádný nemám - nebylo to na čem přehrávat.
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 31. 1. 2019 22:31

Philips jsem dnes trochu zkoušel v obchodě - ovladač se jevil dobře, i to základní menu běželo dost svižně, na smart jsem se nedostal, to mě ani moc nezajímá.
Sony bude nejspíš IPS, což bych osobně bral jako hlavní nedostatek.
Philips je zas jenom 60Hz, takže je otázka jak zobrazí pohyb.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 31. 1. 2019 22:33

Sony nema menej bugov. Skor naopak.

Do 20 tisic je Samsung UE55NU8002.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod nimha 1. 2. 2019 11:07

Diky za Vase rady, panove.

Ad Philips - co se pise zde: viewtopic.php?style=2&f=1703&t=1293548 tak mi tech vselijakych bugu prijde docela dost...

Ano, ta Sony je IPS, ale ja to zase neberu jakoze z principu je VA lepsi, IPS horsi. Jednak ten rozdil moc nevidim a pak, nektere vyhody IPS (sledovani za svetla , vetsi uhel) vyuziju. Samozrejme je to trochu utecha, VA by asi bylo celkove lepsi, ale pro me to k.o. faktor neni.

Samsung bohuzel nema sluchatkovy vystup, takze bych musel resit D/A prevodnik pro pripojeni veze, - to by se jeste dalo, ale hlavne nepodporuje DivX, cimzto celou tuto znacku musim ozelet. V obou pripadech ze strany Samsungu setreni na nevhodnem miste, rekl bych.
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod kvok 1. 2. 2019 11:13

IPS není lepší pro sledování za světla. Jen je světlá místnost tolerantnější k nedostatkům IPS.
kvok
TV expert

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 2. 2019 11:21

Jedna nahodne vybrana tema nie je meradlo. Momentalne je situacia taka, ze Android na Philipse je lepsie odladeny ako na Sony. Co byvalo vzdy opacne.

Setrenie na divx je prave nanajvys vhodne miesto. Je to zastarany format, ktory sa uz nevyskytuje. Nehovoriac ze mat 4k TV a pustat tam SD je nanajvys zvlastne. Jedine ak mas nejake vlastne zasoby a to co mas neexistuje v inom format. Hlavne sa to ale da bezproblemu prehrat po sieti, takze problem defacto odpada.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod Jarotrn 1. 2. 2019 12:46

Ryan Giggs píše:Sony nema menej bugov. Skor naopak.

Do 20 tisic je Samsung UE55NU8002.

Který už prakticky nejde nikde sehnat a nebude ani pravděpodobně naskladněn...
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 2. 2019 12:51

Hodně populární je Hisense h55u7a - nejlevnější 100 Hz
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod indeshit 1. 2. 2019 14:04

Ue55nu8002 bude naskladněn ...bude to takový únorový comeback
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarotrn 1. 2. 2019 14:05

Nikdo mi to od Samsungu nebyl schopen včera ani dnes potvrdit...
Jarotrn
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 1. 2. 2019 14:08

Tak to jsem zvědavej na cenu.
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod rejca 1. 2. 2019 14:22

Ryan Giggs píše:Jedna nahodne vybrana tema nie je meradlo. Momentalne je situacia taka, ze Android na Philipse je lepsie odladeny ako na Sony. Co byvalo vzdy opacne.

Setrenie na divx je prave nanajvys vhodne miesto. Je to zastarany format, ktory sa uz nevyskytuje. Nehovoriac ze mat 4k TV a pustat tam SD je nanajvys zvlastne. Jedine ak mas nejake vlastne zasoby a to co mas neexistuje v inom format. Hlavne sa to ale da bezproblemu prehrat po sieti, takze problem defacto odpada.

Máme QE55Q7C (QLED modelová řada 2017). A děti se na ni velmi rádi koukají na české pohádkové klasiky - Krteček, Maxipes Fík, Mach a Šebestová... Ze 3-4m to vypadá koukatelně. A starého obsahu v DIVX může být mnohem více. Šlo by to převzorkovat, ale proč...

Těhle starých věcí je všude ještě spousta, ne každý kouká jen na nejnovější obsah.

Nový model 2018 už DivX nemá...
rejca
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 1. 2. 2019 14:41

Treba to kupovat z legalnych zdrojov a clovek take problemy mat nebude. To by malo byt riesenie c. 1. Je to zvlastna novodoba kultura, stazovat sa a nadavat vyrobcom za to, ze si clovek nemoze uzit "kradnute" veci.
To len tak na zamyslenie.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod nimha 1. 2. 2019 15:31

stormborec píše:Hodně populární je Hisense h55u7a - nejlevnější 100 Hz

Tak ta je tu nerehlednutelna :-) ale zase je na ni na me az moc trablu. Jinak 100 Hz panel za 15kkc je bezkonkurencni, to je bez debat.

Ad ten DivX, jj, mam doma cely HDD od kamose, plny filmu a serialu, a prave me neskutecne vadi, ze mi toho cca pulka nejde prehrat jinak nez v PC (aktualne to prehravam pres dvd prehravac, co ma vstup na flashku). Tj. Samsung bohuzel nee.
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod nimha 1. 2. 2019 17:22

Jeste me napadla predlonska Sony XE90, v Datartu je za 26kkc. To je sice nad rozpocet, ale zase jestli je lepsi... a nebo uz je to "vykopavka"? Na XF90 nemam, resp. nechci davat.
nimha
Junior

Další stránka