Philips 65PUS7303 - obcasny rachot v sluchadlovom vystupe

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod radolaco 15. 2. 2019 11:11

Mam asi 2 tyzdne Philips 65PUS7303. Ako som ju pozapajal som sa vytesoval aky ma skvely sluchadlovy vystup, napojil som ho na aktivne repro a tak som mal za kazdych okolnosti kvalitny a jednoducho ovladatelny zvuk z akehokolvej zdroja (ci uz prehravam nieco interne z TV alebo nieco externe zapojene do HDMI vstupu TV).

LENZE: 2 dni dozadu som zapojil do TV signal z DVB-T anteny, ktoru pouzivam ako zdroj signalu pre TV v kuchyni. Do tejto TV v obyvaku som doviedol ten DVB-T signal skor len ako zalohu keby mi z roznych dovodov vypadne satelitny signal (mam satelitny prijimac pripojeny cez HDMI). A v podstate ako som to DVB-T do TV zapojil a odskusal, tak zacal mi velmi cudne a nahlas chrcat/rachotit ten sluchadlovy vystup. Bolo pocut aj normalne zvuk ktory tam mal byt, ale popri tom aj to silne chrcanie. Najskor som myslel, ze bude povytiahnuty 3,5 jack. Ale nic take, vsetko zapojene ako ma byt. Akonahle som prepol zvukovy vystup na repro TV, tak zvuk bol v poriadku, bez chrcania. Dal som teda v menu spat vystup na sluchadla a chrcanie znova zacalo. Samozrejme hned som vytiahol kabel z DVB-T anteny v domneni ci sa to nejak neovplyvnuje. Ale nie, chrcalo to dalej aj tak. Skusil som namiesto aktivnych repro pripojit klasicke sluchadla do usi (aby som vylucil poruchu v aktivnych repro), ale chrcalo to aj v sluchadlach. Zaujimave bolo, ze ako som menil hlasitost na TV, tak na kazdy skok v hlasitosti reagovalo aj to chrcanie -> niekedy sa to chrcanie zoslabilo, neikedy zosilnilo... Nakoniec uz zufaly som skusil spustit nieco na youtube (ten je v TV vramci Android tv) a tam to chrcanie nebolo vobec. Hm reku dobre, tak prepnem vstup opat na HDMI kde mam pripojeny satelit a zrazu chrcanie uz neslo ani tam. Proste to prehravanie z youtubu zapricinilo ze to chrcanie prestalo (aj na inych vstupoch). Odvtedy bol pokoj, ale dnes rano manzelka hovori ze zapla TV a chrcalo to zas (na satelite cez HDMI). Tak ju vypla. Zapnem ju ja a vsetko zas v poriadku, bez chrcania. WTF?! To mam vracat tu telku ani nie po 2 tyzdnoch? V pondelok mam este asi posledny den vramci 2 tyzdnovej moznosti vratenia od kupenia (eshop), ale urcite tusite ako sa mi chce s tym monstrom zapasit spat do krabice, do auta atd...
Netusite kde by mohla byt chyba? :-[
radolaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nimha 15. 2. 2019 17:13

Hm, to je zajimave. Premyslim, cim by to mohlo byt, ale nic me nenapada.
Taky tvazuju tenhle typ tv (v mensi velikosti) a vyuzivat sluch.vystup pro zesik... tohle by me fakt vadilo.
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 15. 2. 2019 17:32

Moze to byt zemna slucka alebo to zbiera nejaky iny bordel.

Rozhodne to nie je nejaka vlastnost.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod radolaco 15. 2. 2019 17:52

Vsetko to zacalo az po pripojeni DVB-T, ale po odpojeni antenneho kablu to v tom momente pokracovalo takze neviem ci to bola len zhoda nahod... Ono mal som to pripojene nie moc "pekne" s tym klasickym antennym konektorom, ktory sa bohvieako neda ani dobre zapojit na koaxialny kabel a pripojeni "zeme" aj tak vypadalo...tak mozno bol zadrhel tam, ako Ryan Giggs nacrtol... Dnes som tam dal F konektor a nan redukciu na ten antenny konektor (samec). Tak uvidime ci sa to zopakuje, bodaj by nie.
Horsie je, ze som ten TV kupil na (kamaratovu) firmu a vtedy pada moznost vratenia tovaru do 14 dni. Zistil som to az po dnesnom telefonate s eshopom...co uz...cize prichadza potom do uvahy len klasicka reklamacia.
radolaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gustoh 15. 2. 2019 19:09

Skus ten TV este vyskusat na inom mieste,u kamarata v dome alebo v byte ci to bude robit.
gustoh
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod nimha 1. 3. 2019 11:13

Jestli je dotaz jeste aktualni, tak mam mozne vysvtleni a reseni.

Mam nove tuhle tv v 55ce. Vystup ze sluchatek jde take do veze. No a asi po tydnu mi to take zacalo najednou nejak chrcet. Nakonec jsem zjistil, ze tv si zapnula soucasne zvuk do vlastnich repro i do sluchatkoveho vystupu. Vypnul jsem ovladacem repro v tv a voila - zvuk pres zesik hned byl ok.

Cili zvukovy vystup je u tehle tv trochu problematicky, tv si uplne ne vzdy pamatuje (nebo jsem nepochopil logiku) co bylo zapnuto a pri prepnuti na sluchatka nekdy zustanou v provozu i repro v tv, pripadne se sami zapnou pri dalsim zapnuti tv.
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod radolaco 1. 3. 2019 20:33

To som skusal ako jednu z prvych veci...ze som isiel prepnut zvukovy vystup z sluchadiel na repro TV...a ako som to prepol, tak chrapcanie prestalo (rovnako to nechrapcalo ani na "zvykovy vystup HDMI")...ale ako som vratil ten zvukovy vystup spat na sluchadla, tak chrcanie zas zacalo...tak asi to moc nesuhlasi s tvojou skusenostou... Inak uz dlhsie sa mi to nestalo, naposledy ale pomohlo len odpojit tv z 220V..
radolaco
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lybuna 4. 3. 2019 20:23

řekl bych, že se ti to pere v tv , podle toho co píšeš to vypadá na problém nějakého audio dekodéru v tv který se občas nepopasuje správně se zvukovou stopou. možná zkusit vypnout všechny vylepšení( Clear sound atd.) a nastavit vše do výchozího nastavení
Lybuna
Junior

Odeslat příspěvekod nimha 5. 3. 2019 11:08

No, ono to pravne neni jen prepnout zvuk na sluchatka, ale 1.) prepnout zvuk na sluchatka a pak 2.) jeste dat na tv "reproduktory vypnuty". Resp.jen pokud to chrci, nekdy se ty repro v tv prepnutim na sluchatky vypnou sami, tak jak to ma byt.

Druha vec je, co vse jde do zesiku. Mam zkusenost, ze jsou veci, ktery se tak nejak nesnesou a neni jasne proc. Samostatne v pohode, ale spolu to hazi brum a podobne pazvuky. A zesik je slusny Denon, ma cca 6 vstupu, kvalitne oddelenych, ale prece jen ne dost.

Mimochodem, tu tv mam se zesikem propjenou kabelem, na kterem je magnet. Ma to cosi odrusovat. Myslim, ze byl k fotaku ci k cemu, padl mi doma prvni do ruky. Treba by pomohlo toto... i kdyz vlastne mi to tam to chrceni hodilo uz taky, takze asi ne....
nimha
Junior

Odeslat příspěvekod radolaco 19. 3. 2019 15:28

DOLEZITE UPOZORNENIE pre majitelov androidovych televizorov Phillips z modeloveho roku 2018 (mozno aj 2017?):

Pokial k spokojnosti pouzivate analogovy sluchadlovy vystup na pripojenie k zosilovacu/soundbaru/aktivnym repro a hlasitost tohto vystupu pohodlne ovladate priamo tlacidlami hlasitosti na dialkovom ovladani TV (a nie separatne zahrabanu v menu/zvuk...), tak nerobte update na Android 8 Oreo. V nom to je totiz po starom tak ako to bolo v starsich philipsoch, teda sluchadlovy vystup bol vlastne nezavisly a jeho hlasitost sa nastavovala separatne v menu.

Ja som ten update spravil vcera a skoro ma trafilo. Samozrejme ked som stiahol na USB kluc posledny soft s este Androidom 7, tak mi ho nedovolilo nainstalovat lebo starsi soft ako ten co mate v TV nainstalovat nechce. Chvalabohu som nasiel este moznost instalacie softwaru hned po zapnuti TV (teda pred nabootovanim Androidu) pomocou suboru „upgrade-loader.pkg“. Ak by to niekto potreboval, navod je tu:
https://toengel.net/philipsblog/philips ... de-loader/

Inak mi teda ten Android 8 v nicom nechyba, sedmicka sa sprava uplne korektne, takisto ostatne veci vramci firmwaru fungovali k spokojnosti. Takze pokial ten sluchadlovy vystup neupravia v nejakom dalsom update (vraj im o tom pise na support vela nespokojnych ludi, tak je to mozne ze to "opravia"), tak nie je dovod ist do Orea (aspon pre mna).
radolaco
Kolemjdoucí