Samsung 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Sasakr 5. 12. 2019 13:44

Mám NU8000 a taky mi to nezvládá 4K video, i když jsem propojil TV i PC s routerem kabelem.

Holt hodit na disk a strčit do USB...
"Svoboda je věc, která akorát ruší." Tdjohn
Sasakr
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkokes 5. 12. 2019 15:59

mně to nakonec jede alespoň přímo přes síť nebo přes Mezzmo....přes PLEX jsem nastavoval všechno možný, ale 4k to furt každou chvíli načítá :-(
djkokes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KozelKamil 8. 12. 2019 16:47

Kluci, co koupit do 20 - 25000,- max ze Samsungu?

Par informaci:
Pozoruju tak cca 2,5m od gauce
Urcite at se da povesit na zed
55' ci 65'?
Potrebuju optickej vystup, 4x HDMI, herni mod, jelikoz hodne provozuju xbox, a sportovni kanaly. Podporu Apple maj snad uz vsechny 2019.
Kdyz bude podporovat externi disky, ci DLNA pro prehravani z NAS jedine dobre.
V planu je predevsim 4K obsah z xboxu a filmy ve velkym rozliseni + sportovni kanaly.
Dik
KozelKamil
Junior

Odeslat příspěvekod Lifefor 22. 12. 2019 20:24

Dobrý den,

mám problém, doposud jsem sledoval filmy přes flashku a vše bylo v pořádku. Když jsem ji však zapojil dnes, viděl jsem v televizi pouze složky, žádná videa. Myslel jsem si, že je to tím souborem neboli filmem, který jsem nahrál, a tak jsem ho smazal, ovšem problém se nevyřešil. Rád bych opět pokračovat v koukání se na filmy, jen mi to televize neumožňuje, protože se mi videa v ni přes flashku nezobrazuji :D

Děkuji
Lifefor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Jonki 1. 1. 2020 12:13

Zdravím Vás,
Potřeboval bych poradit. Mám tv samsung ue65nu8002, nastavení obrazu jsem provedl podle doporučeného nastavení na rtings.com ale mám pocit že ten obraz je při pohybech (když jede jakoby kamera zleva doprava atd) takový rozmazaný.. Tak jsem zkoušel různá nastavení atd. Pak jsem zapl auto motion plus a pohyb je plynulý ale sem tam příjde takové zaseknutí nebo zpomalení, pak to zase jede plynule a to se to opakuje.
Vím, že je doporučené vypnutí těch funkcí ale jde mi o to, jestli to je normální to zasekávání a zpomalení obrazu při zaplém auto motion plus?
Předtím jsem měl lg taky se 100 hz panelem a tam sem to měl trošku zaplé a jelo to krásně plynule. Kamarád má taky tv samsung ale 50 palců a 50hz a ten to má taky trošku zaplé a vůbec se mu to neseká, nedrhne nic..
Nevím, jestli to je dáno tou 65 palcovou obrazovkou, že by to nestíhalo dopočítat snímky nebo nevím..
Od přítelkyně otec si koupil :
https://www.alza.cz/70-sony-bravia-kd-7 ... 321535.htm
ten nemá zaplé žádné funkce nic a obraz má daleko lepší, ani se to tak nerozmazává nic..
Děkuji za radu.
Jonki
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MildaX 1. 1. 2020 14:05

Lifefor píše:Dobrý den,

mám problém, doposud jsem sledoval filmy přes flashku a vše bylo v pořádku. Když jsem ji však zapojil dnes, viděl jsem v televizi pouze složky, žádná videa. Myslel jsem si, že je to tím souborem neboli filmem, který jsem nahrál, a tak jsem ho smazal, ovšem problém se nevyřešil. Rád bych opět pokračovat v koukání se na filmy, jen mi to televize neumožňuje, protože se mi videa v ni přes flashku nezobrazuji :D

Děkuji


S tím jsem se setkal ve svém okolí mnohokrát a když pominu hw chybu disku tak vždy pomohl jeden z tipů:
1) kontrola a oprava flashdisku/hdd v PC
2) kontrola jestli nemám zobrazen filtr na obrázky nebo audio
3) kontrola jestli mám přepnuto na správný oddíl disku (pokud jich má flash/hdd víc) a hledám ve správném adresáři
MildaX
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hifionania 2. 1. 2020 11:49

Samsung UE43RU7172

Oplatí sa ho kúpiť za cenu 350€ ?
hifionania
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 15. 1. 2020 04:52

Hmm, tak update samsungu jsem zkusl a nic, furt to tak pulku veci prehrava spatne, pwm zadna zmena.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 17. 1. 2020 07:23

jdou nejak ty tv donutit zobrazovat obraz jak jim prijde, hlavne v internich apkach jsem takovou moznost nenasel, jinak nevi, mozna pc rezim nejak aktivovat, coz zatim nevim jak manualne jde, ale proste bych chtel at to zobrazi co tomu prijde, ty moznosti v nastaveni, hlavne contrast enhancer a dynamic backlight naprosto meni obraz, obzvlat u hdr vysledek proste vzdycky jinej, pricemz nikde neni napsano co to dela, jediny dynamic backlight na high vim, ze to je nejhorsi hruz, kdy vsechno vypada jinak nez by melo, kdyz zas vypnu u hdr contrast enhancer, tak je to vzdy uplne tmave, coz asi taky byt nema, ze.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 1. 2020 10:55

Škoda že nejde vypnout ten "global dimming", co vždy když je nějaká tmavá scéna tak sníží úroveň podsvícení, takže tam pak není nic vidět...
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod michalf.rs 17. 1. 2020 11:12

SAMSUNG UE65RU8002UXXH
https://www.elektrochram.cz/samsung-ue6 ... h-p358932/

Jedna se o 100Hz tv ? Bohuzel ani na strankach Samsungu to nepisou, Alza ji ma jako 50Hz, CZC v dotazech odpovidaji, ze je 100Hz ... takze sem malicko zmaten. Kazdopadne cena sla dolu a za tydle penize bych ji vzal.

Diky za info.
michalf.rs
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 17. 1. 2020 11:14

Měla by to být 120Hz, asi poměrně slušnej oddíl...

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/ru8000
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod nevo7 17. 1. 2020 17:13

Tak, tak bude to 100/120 Hz. Ono môže aj zmiasť to, že do 50" sa robili 50Hz, a možno to niekto berie ako 50Hz na všetky modely. Počítaníčko na dobrú noc: https://www.covybrat.cz/recenze-samsung-ue55ru8002/
nevo7
Junior

Odeslat příspěvekod evlo 18. 1. 2020 11:46

stormborec píše:Škoda že nejde vypnout ten "global dimming", co vždy když je nějaká tmavá scéna tak sníží úroveň podsvícení, takže tam pak není nic vidět...

to vypnout jde
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 18. 1. 2020 11:48

nebo jde - v tom pc modu to zjevne nedela, to je jediny rezim kdy to nedela, takze mas pravdu, ze to nejde, a myslim, ze to rizeni podsviceni jde prave nastavit jen low/standard/high - pricemz high neztlumuje, coz jsem treba nenasel nikde napsany, ale okem to jde videt hned, takze tolik k tomu jak zas vypovidaj testy
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků