Samsung 2019 [Obecná diskuze]

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod indeshit 18. 11. 2019 08:48

Filmy z USB to moc nepřehraje (chybí divx, xvid, dts, atmos podpora), jinak O2 Aplikace tam oficiálně je jako u jedinézatím značky.
O2 TV rozjedeš i pod Android TV přes KODI, což je zatím jrn "neoficiální" cesta.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod evlo 20. 11. 2019 10:51

- jde nastavit automatické nastavení osvětlení jen pomoci senzoru okolního svetls? tj. ať to není "chytré"
- existuje nějaká možnost 1:1 zobrazení vstupu, ať tv "nezlepšuje" ostrost a pohyb? Ideálně 1:1 i pro appky.
- jdou nějak odstranit aplikace co jsou v TV po koupi? Tj. ten rakuten, netflix, O2TV apod.? (asi ne, protože na ovladači to je napevno spárované s tím netflix tlačítkem apod., že?)
- jdou nějak vypnout všechna "vylepšení" obrazu pro všechny zdroje - zatím vždy nastavím vypnutí pro všechny zdroje, pustím film v appce a zapne se "vylepšení" pohybu a ostrosti apod., vypnu film, a svítivost si TV nastaví na 40 místo 19 co jsem nastavil apod.

Je to fakt super, že to má tyhle funkce, určitě to většině lidí vylepšuje obraz a tak, ale rád bych prostě 1:1 (což umí i ten nejlevnější nesmart philips) a pokud možno nastavení jasu podle okolí
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod MgX 20. 11. 2019 19:58

-Nastavení podsvícení buď máš aktivní, nebo vypneš. Nicméně Sam nabízí uživateli, aby zvolil hranici, pod kterou podsvícení neklesne. Dotaz ne zcela chápu.

Tady je to klasické jejich nastavení EKO čidla...
Obrázek


Dávám foto z webu, to červené zatržení je tam navíc - netýká se Tebou uvedeného problému! Máš tam ADAPTIVNÍ JAS, resp. inteligentní režim.
Obrázek

- Druhý dotaz s aplikacemi nějak nechápu. Musíš zjistit, které profily jsou dostupné a v nich provést nastavení.

- Ad odstranění... ano, něco odstranit dříve šlo, jiné nikoliv. Asi záleží, co si kdo (z firem) zaplatí. Když si vyzkoušíš, jak vyjet nad kartou editační submenu, tak budeš vědět, zda to u Tebou jmenovaných jde/nejde.

- Ad zdroje vypnutí vylepšení.... tam je přeci u profilu obrazu dole varianta „jen pro tento zdroj/pro všechny zdroje“. Alespoň dříve to tak bylo. Takže když chceš úpravy aplikovat na všechny zdroje, musíš si toto nastavit a změny se projeví všude. Ale ne u všech profilů. Jen u toho konkrétního na všech zdrojích/tunerech. Jestli to bere pouze barvy, jas, kontrast atp. - omlouvám se.

Červená šipka je na originální fotce - Tebe se netýká! Týká se Tě spodní položka VŠECHNY ZDROJE.
Obrázek
Obrázek
-
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod farna 21. 11. 2019 12:47

Ahoj, mám dotaz. Mám QE55Q70R. Problém je, že mě z ní bolí oči. Měl jsme 8 let 40" Sony a ten skok na 55" je asi větší, než jsem čekal. Přitom sledovací vzdálenost dle nejrůznějších tabulek je relativně v normě i pro FHD zdroj. Jsem na nějakých 2,3-2,7 metrech, jinak nelze. Celej den čumím do monitoru a večer 2-3 hodiny u TV jsou docela nepříjemný pro oči (u té 40" SONY jsem tohle neměl). Myslel jsem, že si oči zvyknou, ale nevypadá to. Třeba po hodině+ si všímám, že nejsem zabrán do děje, ale přejíždím očima, mrkám atd. Zkouším různý nastavení, podsvícení mám hodně dole, ale problém furt stejný. Přemýšlím, že TV vrátím a vyměním za 49" stejný model, ale! 49" model má jen 60Hz panel. Nemůže to být taky problém při běžném sledování? Nemůže nižší frekvence problém ještě zhoršit? Můžu vůbec pozorovat nějaký výrazný rozdíl mezi 60 a 120 Hz panelem? Sport prakticky nesleduju a hry na TV nehraju. Díky, sry, jsem laik.
farna
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 21. 11. 2019 13:05

Přepálená bílá? Nic jiného mě nenapadá .
polda
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 21. 11. 2019 13:40

Dobrý den, já mám s únavou očí problémy už od mládí ( nechodil jsem kvůli tomu ani moc do kina), stejně tak mě vadily blikající CRT obrazovky. V současné době,je mi už 60+, mě vyhovuje sledování: zhruba-2násobek úhlopříčky, mírně osvětlená místnost, obraz nesmí být příliš kontrastní ani tmavý ( docela mi sedí IPS panely) a hlavně nesmí blikat a pohyb musí být plynulý ( tedy je pro mě důležitý dobrý dopočet snímků). Nemůže to také být u Vás nastavením TV ?, na rtings píší:
"The TV has an excellent black frame insertion feature that can help make the image crisper by reducing the flicker frequency as low as 60Hz. Enabling Auto Motion Plus automatically changes the flicker to 120Hz, and setting LED Clear Motion to 'On' further reduces the flicker frequency to 60Hz"
https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/q70-q70r-qled
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod MgX 21. 11. 2019 19:27

farna minimálně část Samsungů používá k řízení podsvícení PWM - bohužel na špatné/nízké frekvenci. Tím dochází k blikání. Někdo ho vidí, jiný pouze vnímá, dalšímu může vytvořit slzení očí. Záleží na citlivosti každého. Jsou lidé, kterým nevadí vůbec.

U některých modelů lze frekvenci „navýšit“ vypnutím režimů pro vyšší plynulost obrazu. Ano, uživatel tím přichází o určitou dávku komfortu, kterou leckdo preferuje, ale zase se dostává s frekvencí PWM zcela jinam. Zkuste tedy zrušit vyšší plynulost obrazu. Pokud se Váš stav vylepší, je to evidentně tímto. Osobně s tím právě mám problém. Bohužel. Přitom Samsung dělá mnohdy velmi dobré televizory. Je to škoda.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 23. 11. 2019 22:02

tak ja mel podobny problem a krom toho telefenova efektu je jeste potreba nastavit local dimming na lo
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkokes 25. 11. 2019 18:33

zdravim...koupil jsem Samsung QE65Q70R....všechno v pohodě, jen PLEX (který jsem doinstaloval) mi nějak nechce přehrávat 4K videa z disku (1080p a nižší celkem v pohodě)...pořád se to zasekává s obrazovkou Načítání...zkusil jsem přes wifi i kabel....netuší někdo, kde je problém?
djkokes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 25. 11. 2019 22:12

V návodu by měly být uvedeny formáty a podporovaná rozlišení pro jednotlivé zdroje signálu. Tam nic nenapovídá? OS máš nejnovější dostupný?

Zeptal bych se na technické podpoře výrobce, zda nemají nějaký poznatek.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 00:20

Dovolil bych si odhadnout, ze ma zapnute titulky

-- 26. 11. 2019 01:18 --

nebo jeste by to mohlo byt, tim, pokud mas server pres intenet, ze dochazi k transcodovani, coz vychozi nastaveni pri pripojeni pres internet.

Mimochodem prave u plexu jsem odhalil ten problem s titulkama co tu lidi pisou - pokud plex rekne TV at prida titulky, tak to zari jak svina a neda se na to divat, pokud plex prida titulky do videa je to normalne rusive jak na jinych zobrazovacich.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkokes 26. 11. 2019 08:27

zkoušel jsem i filmy bez titulků
netušim, jestli mám server přes internet..kde to zjistím?...a to se dá někde změnit, aby to jelo přímo z mýho PC a nedocházelo k transkodování?

na ten OS se podívám večer, jestli je aktuální
djkokes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 12:36

V settings nastavujes quality, a original je bez transcodovani, vedle settings se je takovy icko a to ti rekne jestli je to direct play/direct stream. Zatim me teda vsechno 4k fungovalo, i pres velmi pomale wifi, neco slo teda pustit od jen zacatku filmu, 1080p casto direct play preskakuje, ale to i na ps4 plexu, ono obecne plex neni nic moc, ani na tech android tv to neni vyrazne lepsi ... asi zalezi ale jak si narocny, ja totho uz moc nesleduji, tak to nejak proste toleruji.
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod djkokes 26. 11. 2019 14:35

na tyhle nastavení jsem taky koukal...zkoušel jsem i odškrtnout Direct play/direct stream a bohužel to nepomohlo :-(

má na to vliv i jaký mám nastavení v Plex media serveru na PC? nebo to s tim nemá nic společného a týká se to jen nastavení Plexu v TV?
djkokes
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod evlo 26. 11. 2019 21:40

Co jsem zkoušel tak original video to transkoduje jen když to tv neumí nativně přehrát, ale.teda.i můj i3 server s hodně omezením výkonu teploty to dal, spíš nějaká je chyba podle me
evlo
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků