TV 65'' do 45 000 Kč s korektním zobrazováním titulků

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Kingjiri 12. 3. 2019 14:29

Ahoj všem, chystám se nahradit svojí starší TV Samsung UE55F6740, která doslouží v ložnici. Rád bych zvětšil velikost úhlopříčky - čim víc tím líp, ale je mi jasný, že s danym rozpočtem nemá smysl o větší úhlopříčce než 65" uvažovat.

Moje požadavky na TV jsou následující:
minimálně stejně kvalitní obraz jako na současný TV (Samsung UE55F6740)
obnovovací frekvence 100 Hz
korektní zobrazování při sledování filmů s titulkama (vysvětleno níže)


Jelikož sledování filmů nebo seriálů s titulkama (dabing mi nesmí do baráku) tvoří cca. 90% přehrávanýho obsahu na TV, je pro mě fakt důležitý, aby nedocházelo ke znatelnýmu snižování / zvyšování jasu při zobrazení titulků (zejména v tmavých scénách). Našel jsem na netu několik videí a vypadá to fakt hrozně, to bych nedal. S hrůzou jsem zjistil, že se nedá tahle funkcionalita v podstatě vypnout (přičemž doteď ani nevim přesně, jestli má tohle na svědomí dimming nebo jiná auto-fičura týkající se jasu).

Takže pár dotazů:
1) Lze vůbec dneska koupit TV, která bude "normálně" zobrazovat scény s titulkama aniž bych musel vymýšlet nějaký workaroundy (jako měnit barvu titulků, dávat pod ně černý pozadí)? Doteď přehrávám bez problémů přes flashdisc v TV a nechtěl bych na tom ani v budoucnu ideálně nic měnit - mít doma další přístroj s ovladačkou (nějakej externí přehrávač) jenom kvůli titulkám se mi fakt nechce.

2) Pokud sledujete filmy na TV s titulkama, pozorujete taky kvůli titulkům v určitých momentech znatelný kolísání jasu?

3) Pokud by teda bylo nejhůř - jakej přehrávač kvůli titulkům byste k TV doporučovali? A lze vůbec docílit úpravou barvy / umístění titulků apod. toho, že nebude v určitých situacích jas kolísat vůbec nebo minimálně?

Předem díky za odpovědi.
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrantaL 12. 3. 2019 14:53

Přidej 4000Kč a máš LG OLED65B8PLA cena 49200Kč u titulků je mraky nastavení a obraz bez konkurence.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 12. 3. 2019 14:58

Jenom lehce nad limit je Philips 65OLED873. U OLED kolísání jasu kvůli titulkům nehrozí a do Androidu si můžeš doinstalovat i jiný videopřehrávač.
Zmiňované LG B8 je taky dobrá volba.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lithrai 12. 3. 2019 15:23

Kingjiri píše:Jelikož sledování filmů nebo seriálů s titulkama (dabing mi nesmí do baráku) tvoří cca. 90% přehrávanýho obsahu na TV, je pro mě fakt důležitý, aby nedocházelo ke znatelnýmu snižování / zvyšování jasu při zobrazení titulků (zejména v tmavých scénách). Našel jsem na netu několik videí a vypadá to fakt hrozně, to bych nedal. S hrůzou jsem zjistil, že se nedá tahle funkcionalita v podstatě vypnout (přičemž doteď ani nevim přesně, jestli má tohle na svědomí dimming nebo jiná auto-fičura týkající se jasu).


Ja mám Sony W755C a táto TV robí u tituliek to čo popisuješ, ale všimol som si, že keď sa vypne v nastavení obrazu rozšírené zlepšenie kontrastu, tak to prestane. To len také malé OT.
DAP: iBasso DX240+Amp8MKII, Dethonray DTR1 Prelude, Audio-Opus Opus#1
IEM: Hidition New Tears 6, ThieAudio Monarch MKII, Alclair RSM Quad
Desktop: RME ADI-2 DAC FS, HP: Mr.Speakers Aeon Flow Closed, F-CANS AURA
lithrai
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kingjiri 12. 3. 2019 15:44

@FrantaL @kvok: Díky za tipy, s OLED hodně váhám, možná jsem zbytečně paranoidní, ale vzhledem k tomu, že bych na ní většinou přehrával obsah s titulkama, trochu bych se zase bál "vypálení" obrazu.

Zatím jsem se ještě rozhod, že budu pátrat po způsobu, jak mojí "jasovou" fóbii z titulků vyřešit za dodržení stávajícího rozpočtu (který jsem už i tak navýšil - původně jsem měl limit 40k) a setrvání u LED technologie :)
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod FrantaL 12. 3. 2019 15:49

TV můžeš do 14 dnů vrátit.

Jinak u LG lze nastavit 5 barev titulků, velikost, kódování a jazyk.
Naposledy upravil FrantaL dne 12. 3. 2019 15:56, celkově upraveno 1
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kingjiri 12. 3. 2019 15:52

lithrai píše:
Kingjiri píše:Jelikož sledování filmů nebo seriálů s titulkama (dabing mi nesmí do baráku) tvoří cca. 90% přehrávanýho obsahu na TV, je pro mě fakt důležitý, aby nedocházelo ke znatelnýmu snižování / zvyšování jasu při zobrazení titulků (zejména v tmavých scénách). Našel jsem na netu několik videí a vypadá to fakt hrozně, to bych nedal. S hrůzou jsem zjistil, že se nedá tahle funkcionalita v podstatě vypnout (přičemž doteď ani nevim přesně, jestli má tohle na svědomí dimming nebo jiná auto-fičura týkající se jasu).


Ja mám Sony W755C a táto TV robí u tituliek to čo popisuješ, ale všimol som si, že keď sa vypne v nastavení obrazu rozšírené zlepšenie kontrastu, tak to prestane. To len také malé OT.


No, nastavení mojí současný TV nemám přesně v hlavě (takže nevím, jestli jsem tam taky něco "neodškrt":)), ale každopádně tenhle problém vůbec nemám ... každopádně problém je ten, že co jsem se dočet, údajně neni možný u novějších modelů napříč značkama funkcionalitu, co tohle způsobuje, standardnim způsobem vypnout. Lézt do servisního menu s bůhví jakym výsledkem se mi vůbec nechce (navíc jsem se kolikrát dočet, že se to vypnout takhle sice dá, ale např. podsvícení nejde dát na víc jak 20% apod.).

-- 12. 3. 2019 15:59 --

FrantaL píše:TV můžeš do 14 dnů vrátit.


To samozřejmě můžu, ale tenhle problém se asi týká všech LED TV, tak jsem chtěl timhle threadem taky zjistit, kdo to jak pozoruje. Popř. jestli nejsou značky, u kterých se to dá nějakym šikovnym nastavenim eliminovat na minimum, abych měl aspoň od čeho se "odpíchnout". Jen mi přijde dost smutný, že to co zvládá šest let stará TV dneska nový TV se stejnou technologií nezvládaj.
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ivotv 12. 3. 2019 16:49

Global dimming - meni jas podle obrazu:
- u Philipsu to je mozny vypnout
- u Samsungu ne
- jine znacky nevim

Ambient sensor - prizpusobi jas podle svetla v mistnosti:
- jde vypnout u vsech znacek (nektere nizsi rady TV tuto funkci ani nemaji)
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod FrantaL 12. 3. 2019 18:16

No myslím, že právě změna barvy titulků hodně řeší, žluté jsou koukatelné.
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kingjiri 12. 3. 2019 20:38

ivotv píše:Global dimming - meni jas podle obrazu:
- u Philipsu to je mozny vypnout
- u Samsungu ne
- jine znacky nevim

Ambient sensor - prizpusobi jas podle svetla v mistnosti:
- jde vypnout u vsech znacek (nektere nizsi rady TV tuto funkci ani nemaji)


Super, díky za tip na Philips. Co jsem se teď koukal na net, vypadá to, že by to fakt mělo jít u Philipsu vypnout. Snad je to teda opravdu ta funkce, o kterou mi jde. Zatím jsem zběžně koukal, že by nemusela být uplně špatná 65PUS8303. Asi se na ní v týdnu skočim mrknout na živo, projdu si nastavení a možná si na ní zkusim nechat pustit nějakou "tmavší" scénu s titulkama (nedělám si ale iluze, že toho v osvětlenym obchoďáku tolik uvidim).
Kingjiri
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 12. 3. 2019 20:42

Senzor světla reguluje podsvit panelu, ale určitě nemá/neměl by mít přímou souvislost s titulkovými soubory a jasovým skokem. To už spíše lokální stmívání podsvícení a vše kolem něho.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ivotv 12. 3. 2019 22:18

MgX - bavime se o global dimmingu, ten dela to ze tmava scena snizi jas ale staci nejaky svetly objekt (treba titulky) a jas se zvysi. U tmaveho filmu tak dochazi k neprijemnemu kolisani jasu.

Kingjiri - mam prave pus8503 a ten opravdu zminovane kolisani jasu nema. Da se zapnout, ale v kino rezimu je defaultne off. Dela mi to ale iPad v Netflix aplikaci a je to fakt neprijemny.
ivotv
Junior

Odeslat příspěvekod indeshit 12. 3. 2019 23:18

KD-65XF9005

s Kodi si můžeš s titulkama vyhrát, jak se ti zamane.

Můžeš mít i třeba telku, které nebude mít tolik blooming (třeba XF83), ale zase tak obětuješ ty "koule" při HDR, která ta XF9005 má.
Je fakt, že OLED s tímto nebude mít ani sebemenší problém, ale zase jsou filmy, kde OLED se na XF9005 nechytá - třeba Shallows, Everest,... tam, kde jsou hodně světlé scény, to pak má na těch světelnejch dělech větší koule. Kolikrát i v těch tmavejch to může mít i lépe, ale musíš sedět striktně čelně, jinak pak ten blooming je zřejmější. U OLED si můžeš dovolit sedět i z boku a furt to bude super, ale zase prostě ty highlighty tolik neusvítí a nebude to mít takový grády ... zas to ale bude "žehlit odspoda" z pohledu té černé.
Za ty prachy prostě XF9005 a basta :)
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod FrantaL 13. 3. 2019 05:08

Z toho co si napsal, tak XF 9005 je lepsi nez oled, no nevim.
Myslim ze volba je vic nez jasna, osobne bych do LCD nesel.

https://youtu.be/AAZ23XcYII8

https://youtu.be/dlAM9IUbk30
LG OLED55C8, VU+ Zero 4k, Logitech Harmony 950, Pioneer SC-LX59, OPPO 203 CFW a Magnat Quantum 675 5.1 sub 6725a
FrantaL
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 13. 3. 2019 06:55

Kingjiri píše:To samozřejmě můžu, ale tenhle problém se asi týká všech LED TV, tak jsem chtěl timhle threadem taky zjistit, kdo to jak pozoruje.

Netyka. LCD s FALD tento problem nemaju. Tam je jas riadeny segmentovo, nie celoplosne.

Takisto tym netrpia TV bez dimmingu, alebo u tych kde sa da vypnut.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků