Samsung UE50J6282 - problém s obrazem

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod MgX 9. 4. 2019 19:35

Saturaci jsem opakovaně zaznamenal na některých televizorech Samsung s UHD rozlišením. Mám pocit, že se o tom psalo i v některých článcích.

Někdo tvrdil, že právě vypnutí vyčištění digitálního signálu pomůže. Já ale vím, že to není vždy pravda. Možná se jev omezí, ale nedořeší. Jestli k němu došlo po nějaké aktualizaci, pak se domnívám, že tam bude zakopaný pes.

Alexandr Bray na avmania.cz píše:Starší software zřejmě chybně připínal jednotlivé režimy, následkem čehož docházelo k nahodilé posterizaci obrazu, které si nešlo nevšimnout v pleťové části, a třebas na vousech a vlasech herců. Upozorňuji – anomálii byl schopen spatřit a vyhodnotit i naprostý neznalec. Přepálená pleťová byla vidět skoro stále. Při procházení jednotlivých obrazových profilů, jsem zaznamenal, jak běžně dostupná položka byla zašedlá/nepřístupná. Na konci června přišel nový software. Po aktualizaci jsme si ověřili potlačení přepálené pleťové a konečně na testovacím satelitním UHD HDR vysílání je už k dispozici možnost aktivně přepínat mezi SDR a HDR v rámci jednoho kanálu.

K posterizaci – bohužel - docházelo stále. Možností je chybující hardware konkrétního kusu - na test přišel předprodukční vzorek. Navíc když jsme znovu přehrávali stejné video, jev nenastal vždy, chybu nešlo jednoduše zopakovat. Recept v našem případě byl nakonec jednoduchý a paradoxní - při vypnutí funkce pro vylepšení obrazu Digital Clean View se posterizace už neobjevila. Více na: https://avmania.e15.cz/samsung-ue55mu70 ... est#part=2

Samozřejmě netuším, jestli se jedná o to samé.

Hlavně si to nafoť - pořádně a opakovaně, nafilmuj ať se technik může zorientovat. A nenech se uchlácholit.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hugous01 10. 4. 2019 12:56

Tak teď si to popsal úplně přesně. Takhle to mám teď já s tím, že vypnutí digitálního vyčištění signálu nepomáhá, ale to tam taky píšeš. Tak teď už jen řádně zdokumentovat a najít spolehlivý servis.... mnohokrát děkuji
hugous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod hugous01 14. 11. 2019 19:40

Zdravím všechny nadšence. Vím, že už je to nějaký pátek,ale můj problém vyřešen. Největší problém však bylo sehnat kvalitního a rozumného opraváře. Nakonec jsem sehnal pána v důchodu, maník jak prase. Chybou byl vadný T-con board, objednán, vyměněn, vše funguje jak ma, obraz jak víno, sumasumarum i s prací 1.500,- Kč. Snad to někomu pomůže s podobným problémem. Ještě jednou děkuji za prvotní ochotu všem pisatelům a tímto bych považoval toto vlákno za definitivně uzavřené.
hugous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 19:50

Díky za zpětnou vazbu! :-)

Podobný druh opravářů často věci dořeší pořádně a definitivně. Sám mám obdobnou zkušenost, kdy se TV opakovaně pokazila a odborný servis vyměnil drahý díl a dál nic (opravy stály několik tisícovek). Opravář v malém městě, malém servisu, kterého jsem po opakovaných problémech oslovil, řekl, že nebude spekulovat a TV si odveze. Odvezl. Měl pro mě následně tři zprávy - jednu špatnou, že televizor je skutečně vadný. Druhou dobrou, že ho opravil. Třetí špatnou, že to bude něco stát. Chtěl něco kolem 150 korun. Fascinující. Kdybych nebyl účastníkem - nevěřil bych. Upozorňuji, že od té doby televizor nikdy neměl jediný problém.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Odeslat příspěvekod hugous01 14. 11. 2019 20:00

tak asi takhle obdobně jsem to měl i ja, když si člověk vezme, ze na ni čuměl skoro 4 dny v kuse a okem hledal anomalie v ruznych situacích, tak klobouk dolu, ale jak říkám, pres pul roku jsem hledal az jsem našel
hugous01
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod MgX 14. 11. 2019 20:02

Důležité najít :-)

Ještě jednou díky a teď ať slouží!
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor

Předchozí stránka