Náhrada staré 43" plazmy Samsung

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod stormborec 13. 4. 2019 16:57

Čtu - sledovací vzdálenost 2,5m - tedy pokud máte zdroje FULHD, pak ta 55" klidně.
720p tam už je to tak na hraně. SD rozlišení nebude moc koukatelný, ale záleží na každém jak to vidí.
Sledování potmě, za šera - rozhodně VA panel.
NU8000 je dobrá volba, možná na první pohled to může zaskočit nějakým nezvykem podle toho na co (/jak nastavené) se člověk díval dřív, chce tomu dát čas
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaho007 13. 4. 2019 18:22

Ještě jsem proměřil tu vzdálenost a je to 3m...
SD nechci koukat, už teď je to na Plasmě nepěkné, takže raději přikoupím od poskytovatele kabelovky CI kartu a pojedu vše v HD.
jaho007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kvok 13. 4. 2019 18:23

NU8002 je skvělá volba.
kvok
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kutil71 13. 4. 2019 21:13

Dobrý den, jen doufám, že když píšete " pojedu vše v HD" , tak si uvědomujete, že v " HD programech" je velké množství pořadů v SD rozlišení. Například některé fotbalové, hokejové ... zápasy na ČT4 HD jsou vysílány jen v SD rozlišení. Ale na 3m je 55" použitelná i na SD.
Kutil71
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod zino333 13. 4. 2019 21:30

Nečítal som celé vlákno, stačilo mi pár posledných príspevkov. Ospravedlňujem sa diskutujúcim, ale tie reči o tých pozorovacích vzdialenostiach sú v dnešnej dobe už nezmysly. Dnes už má aj väčšina povedzme lacnejších televízií pomerne dobre zvládnutý upscaling a urobí aj z otrasného SD obrazu aspoň ako tak pozerateľnú záležitosť.

Ja by som sa neriadil žiadnymi pozorovacími vzdialenosťami. Je to hlúposť. Riaď sa tým, koľko máš miesta na to a koľko do toho môžeš vraziť a to kúp. Väčšina mojich známych ktorí riešili v nedávnej minulosti kúpu novej TV, tak väčšina z nich by dnes kúpila tú najväčšiu možnú, aká by sa im zmestila do priestoru. A ja som na tom presne rovnako.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EdyStar 14. 4. 2019 00:40

zino333,takúto blbosť som tu už dlho nečítal!Mal som týždeň FX 780,a taký klas.SD kanál CS film sa na tom nedal sledovať! Bol to úplný hnus v porovnaní s FHD TV Panas.,ktorý mi odišiel.Obraz mal normálne rozmazaných duchov ako kedysi príjem z odrazu! Okamžite vrátený do NAY,a rýchlo z e-šop kupený jeden z posledých lepších FHD Sams.49M56. Velká spokojnosť,aj ked je to len 50 Hz.Nenechajte sa oblbnúť,že na vzd.nezáleží,a apscl. nemá šancu v reálnom čase dopočítať cca 6 000 000 chýbajucich bodov z FHD do UHD a čo potom s SD? Preto upozorňujem,že ani tých 1080 nie je na UHD TV tak dobré ako na FHD! Podľa mňa sa tu niektorí hambia priznať,že si prechodom z F na U pohoršili,ale aj takí čo TV berú ako imáge a preto čo najvic palcov!Hlavne viac ako sused!!
EdyStar
Junior

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 4. 2019 07:32

"Dnes už má aj väčšina povedzme lacnejších televízií pomerne dobre zvládnutý upscaling a urobí aj z otrasného SD obrazu aspoň ako tak pozerateľnú záležitosť."

Úplná blbost, je to přesně naopak - dřív nějaký to HDReady ještě celkem zobrazilo ten SD. Ty dnešní 4k z toho udělají totální rozmazanou prasárnu, na kterou se fakt nechceš dívat.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 14. 4. 2019 08:16

Hlavně sa tu chlapci nepoliskajte!! :-) Záleží na co se člověk nejvíc dívá. Já např. na sporty... u mě je takový CS film a podobně zapovězený, takže podobné problémy neřeším, ale chápu, že má někdo potřebu čumět 2x do roka na Mrazíka atp., ale nechápu, že současně s tím vyžaduje kvalitní obraz ...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod MgX 14. 4. 2019 09:57

zino333 píše:Nečítal som celé vlákno, stačilo mi pár posledných príspevkov. Ospravedlňujem sa diskutujúcim, ale tie reči o tých pozorovacích vzdialenostiach sú v dnešnej dobe už nezmysly. Dnes už má aj väčšina povedzme lacnejších televízií pomerne dobre zvládnutý upscaling a urobí aj z otrasného SD obrazu aspoň ako tak pozerateľnú záležitosť.

Ja by som sa neriadil žiadnymi pozorovacími vzdialenosťami. Je to hlúposť. Riaď sa tým, koľko máš miesta na to a koľko do toho môžeš vraziť a to kúp. Väčšina mojich známych ktorí riešili v nedávnej minulosti kúpu novej TV, tak väčšina z nich by dnes kúpila tú najväčšiu možnú, aká by sa im zmestila do priestoru. A ja som na tom presne rovnako.

Tak toto není svérázný názor, ale nesmysl. Zvláště člověk s náročnějším, či citlivějším zrakem by se určitě měl řídit i pozorovací vzdáleností. Televizory sice mají upscaling, ale ne vždy funguje precizně a nekonfliktně... typicky při vylepšení SD na UHD.

//mimochodem - neumíš číst pravidla, takže jsem Ti editoval podpis.

-- 14. 4. 2019 10:59 --

jaho007 píše:Ještě jsem proměřil tu vzdálenost a je to 3m...
SD nechci koukat, už teď je to na Plasmě nepěkné, takže raději přikoupím od poskytovatele kabelovky CI kartu a pojedu vše v HD.

55" televizor je výhodnější řešení. Jednak tam můžeš najít telky s lepší kvalitou obrazu, jednak větší výběr s rozumnými parametry. Překontroluj si, zda NU8002 Ti nezatěžuje zrak frekvencí řízení podsvícení při nižších hodnotách.
S pozdravem MgX
MgX
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2019 15:17

zino333 píše:Nečítal som celé vlákno, stačilo mi pár posledných príspevkov. Ospravedlňujem sa diskutujúcim, ale tie reči o tých pozorovacích vzdialenostiach sú v dnešnej dobe už nezmysly. Dnes už má aj väčšina povedzme lacnejších televízií pomerne dobre zvládnutý upscaling a urobí aj z otrasného SD obrazu aspoň ako tak pozerateľnú záležitosť.

To si kamo, obavam sa uplne mimo realitu. Rozdiely v tom ako si jednotlive modely vedia poradit so zlym signalom vedia byt obrovske. A vzdialenost vzhladom k uhlopriecke je u tohto absolutne klucova.
Ano, su aj uplne nenarocni jedinci, ktorym na kvalite obrazu nezalezi (tam asi patris tiez), tak tym je jedno na co sa divaju. Ale ako obecne tvrdenie je to uplny nezmysel.
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod stormborec 14. 4. 2019 16:51

Stejně jako tvrzení že rozdíly jak si poradí se zlým signálem jsou obrovské - zlý signál prostě nevylepší viditelně žádná TV ani ta 8k s humělou inteligencí
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 14. 4. 2019 16:56

Je obrovsky rozdiel či si niečo pustiš na lowend 85" televizore alebo na highend 55". Či chceš tvrdiť opak? :-)
Ryan Giggs
TV expert
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod DRSG 14. 4. 2019 19:30

Už se rvali, už se poprali??? :-D
Pro zakladatele: 55" se vleze, tak neni co řešit (na ty 3m by šla i 58" nebo 60" v poho) ber 100 Hz, pokud možno s VA panelem (splňují Hisense 55U7A, Samšunt 8002), s edge podsvícením, za lepší FALD podsvícení už dost připlatíš, ale Sony 55xf9005 je v podstatě top co můžeš získat v 55" v rámci LED, pak už oled...
DRSG
Junior

Odeslat příspěvekod zino333 15. 4. 2019 08:18

Tak inak. Keď bežne pustím telku a chcem si pozrieť povedzme správy alebo počasie, tak mi obyčajne HD z Magia absolútne postačuje a viac neriešim. No a keď si chcem niečo pozrieť, idem buď cez Netflix, HBOGO alebo Youtube, kde už vyžadujem napríklad pri filmoch alebo seriáloch nejakú kvalitu. Všetky tieto služby poskytujú takmer bežne 4K obsah.

A teraz k veci. Keď som kupoval poslednp telku, zvolil som 55". Bez ohľadu na model aký som kúpil, alebo lepšie povedané kategóriu. Dnes viem, že keby som kupoval teraz, idem do väčšej lebo to za to stojí. Nekúpil by som vrcholný OLED 55" ale vystačil by som si aj zo 65" LED od Sony alebo QLED od Samsungu. Radil mi to aj známy, neposlúchol som a mal pravdu.

Môj názor nemením. Odporúčať budem vždy aby si kupujúci zistil aký maximálny rozmer sa mu zmestí a potom podľa financií vybral to najvýhodnejšie riešenie.
Hifiman EF600 + Schiit Lyr 3 > Meze 109 Pro + Hifiman HE6se V2
zino333
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jaho007 15. 4. 2019 08:49

Zkusil jsem trochu posunout skříňky a pokud tam dám 55", tak bude mezi rámečkem TV a zavěšenou skříňkou mezera 2 cm...to mi přijde docela málo a ani to neodpovídá výrobci doporučných 10 cm (kvůli větrání?). A asi tu bude i divně vypadat. Určitě by to nešlo dát na zeď (což jsem primárně chtěl), protože ty boční skříňky by zakryly část obrazu při pohledu mírně šikmém...
Tak jestli nakonec nebude rozumnější varianta 50"...ale jaká? Preferuji Samsung...
Naposledy upravil jaho007 dne 15. 4. 2019 10:42, celkově upraveno 1
jaho007
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků