49" náhrada LG 49UJ620V do 18k

CRT, LCD, Plasma, projekční TV, projektory a jiné technologie zobrazování

Moderátor: Moderátoři AVMania.cz

Odeslat příspěvekod Chemikalie 15. 4. 2019 08:59

Ahoj,
potřeboval bych poradit s výběrem náhrady za LG 49UJ620V.

Použití: HD TV, filmy (mkv), playstation (ale na ten mi stačilo LG viz výše, nepotřebuji nic extra), youtube, Android bezdrátová projekce

Vzdálenost sledování: 2,5-3m

Raději bych zůstal u 49palců, úplně to stačí.

Nevím, zda opět LG, ale stále mě to tam vede při výběrech. Problém je v tom, že mám 2 TV LG, jednu v ložnici a druhou v obýváku a dokážu z ložnice či naopak vypnout/zapnout TV, takže s něčím jiným než s LG by se mi to nestávalo.

Výběr tedy: LG 49SK8100PLA. Na fóru mě zaujala i značka HISENSE, takže jsem se podívalHISENSE H50A6100 (UHD) stojí nějak malý peníz, tak mě to celkem odrazuje, Samsung UE49NU8002, možná UE50RU7402, nebo Sony Bravia KD-49XF7596

Co myslíte?

Děkuji za rady
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 15. 4. 2019 10:31

Na 55 palců bych se podíval stejně, protože i když ti stačí 49", v 55" je lepší výběr – např. NU8002 od Samsungu má v 49" 50Hz panel, ve větších úhlopříčkách 100Hz. Obdobně 50" Hisense U7 se teď už téměř nedá sehnat a má jen 50 Hz, v 55" se vyprodává za skvělou cenu a má 100 Hz.
Pokud bych se měl držet úhlopříčky, tak Sony KD-49XF8596 je dobrá, ale ne lepší než výše jmenované a přitom je dražší. A nebo pokud jsi byl spokojený s LG po stránce obrazu, tak Panasonic TX-49FX700E (na Datartu cca 13500) je sice obrazově horší oproti výše jmenovaným, ale pořád je to zlepšení oproti tvé předchozí TV. Nicméně to platí i pro o dost levnější tebou zmiňovaný Hisense A6100/A6140.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chemikalie 15. 4. 2019 11:41

Ten Panasonic vypadá slušně a teď s tou slevou v Datartu je to lepší, než jsem čekal.

Zkusím doma proměřit pořádně na tu 55", ale teď nám stačila 49" bohatě. Je pravda, že by bylo lepší se zaměřit na těch 100 Hz.

Cenově ta Sony je už nad rámec, kam bych chtěl jít.
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stormborec 15. 4. 2019 12:15

Taky záleží, jestli se díváš i z úhlu nebo jenom nakolmo. Jestli nejsou potřeba dobré sledovací úhly, tak VA panel může udělat celkem velký obrazový skok oproti IPS.
LG 32LH5000 (2009) 120Hz, IPS EEFL
Samsung 40NU7192 (2018) 60Hz, VA LED
stormborec
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Chemikalie 16. 4. 2019 07:16

Tak jsem to měřil a je to max 2,5 metrů od TV. Myslím, že zůstanu u 49".

Pozorovací úhly jsou minimální, ze sedačky mírně nahoru, zboku vůbec (když se podívám rovně v nejhorším úhlu, vidím přímo okraj obrazovky (a tento úhel velmi málo

Ta Sony je super, ale už celkem dražší kousek. Tam bych počkal, až to někdy spadne na 15k :-D Zvažuji ten Panasonic, je to dobrá cena, Panasonic jsem nikdy neměl tak nějaká změna. A proč ne ta LG 49SK8100PLA?
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 4. 2019 08:08

Vlastně jo, je lepší než ten Panasonic.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chemikalie 16. 4. 2019 11:42

A možná se ještě doptám - zvuk?

U té LG vidím Dolby Atmos®, u Panasonic Cinema Surround

Nějaký ten SoundBar určitě přidá na kvalitě tam i tam či soustava, ale ten není v plánu zatím

Děkuji
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kvok 16. 4. 2019 12:11

Cinema Surround je obyčejná emulace prostorového zvuku, LG sice Dolby Atmos dokáže reálně dekódovat, ale vestavěné repro z toho nic moc nedostane. Žádný z jmenovaných modelů po zvukové stránce nevyčnívá.
kvok
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chemikalie 18. 4. 2019 22:56

Tak nakonec máte pravdu, 55" bude určitě lepší, větší výběr a lepší obraz. I zde na fóru je celkem dost vláken s tímto typem požadavku, tak jsem to prošel, ale nic moc výběr.

Dnes jsem se byl na pár podívat a líbil se mi docela i Sony KD-55XF7596 ... jenže tam vidím 50 Hz, ale obraz byl dost pěkný

Zítra se jedu mrknout na ten Samsung UE55NU8002, tam je ten cenový skok na těch 20k celkem vysoký, částka do 18k byla max, zde bych musel počkat na nějakou akci, až to někde spadne.

Co tedy říkáte na tuto Sony vs. Samsung případně něco, co by bylo cenově blíže k Sony, ale lepší? :) Když jsem procházel 100Hz 55ky tak jsem na toho moc nenarazil, LG 55SK8000PLB, ale to zase bude nejspíš fejk 100hz a potom Sony Bravia KD-55XF8577 (8505, 8596), ale u Sony jsem pořád u 20k

Děkuji za rady
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ryan Giggs 19. 4. 2019 05:24

NU8002 je minimalne o triedu lepsi TV ako XF7596, takze ta vyssia cenovka je tam opodstatnena. Blizsie cenou k Sony, ale lepsi je Hisense H55U7A.
Ryan Giggs
TV expert

Odeslat příspěvekod indeshit 19. 4. 2019 10:35

Toto je důvod proč ne to LG: dobrý úhly, ale mnoho jiných disciplín na né zcela vysoké úrovni. IPS, prostě volba pro bočňokoukače.

https://www.covybrat.cz/recenze-lg-55sk8100p/

https://www.rtings.com/tv/reviews/lg/sk8000

Prostě slabý kontrast a hlavně fleky. Při přejezdech kamery pp homogenních plochách (třeba když kamera švenkuje po hřišti hokejovém nebo fotbalovém) to mívá dost čast efekt radiátoru -svislé pruhy -vada podsvícení.

Sony má v tomto modelu v řadě X75 taky IPS, takže obrazově taky žádná hitparáda. Výhodou je ale Android, kde je možno rozjet Kodi -pro mediaplayback to nejlepší.

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x750f

Samsung je na tom obrazově i zvukově nejlíp. Běžně ten zvukový rozdíl nepoznáš, ale když máš tu možnost mít ty telky vedle sebe a pustíš si stejnou ukázku bezprostředně po sobě na obou (20W versus 40W), tak je to znát ten přínos 40W pro lepší dynamiku.
Samsung je VA, takže kvalitativně super, úhly slabý, ale na fil nebo na hry se přece z boku nekouká. Tedy kdo kouká, tak to má jako kulisu a ne na to, aby se do toho zažral a v ten moment beztak pro tyto bočňokoukače není kvalita na prvním místě.
Nevýhoda Samsungu je absence DTA podpory. Do 18k je ale UE55NU8002 minimálně po stránce obrazu asi ta nejlepší volba.
Stejně tak gamingově je to top volba: 120 fps, VRR, nízký input lag.

https://www.rtings.com/tv/reviews/samsung/nu8000

-- 19. 4. 2019 10:41 --

Případně novou UE49RU8002 za 19992,- přes Fancy.
Akorát dle mýho stejně zatim lepší koupit tu loňskou UE55NU8002, kde je i větší úhlopříčka a 40w za podobný peníze. Nová RU8002 má 20W oproti starší NU8002 se 40W a starší má dle prvních dojmů vyšší jas a rozsah.
indeshit
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chemikalie 23. 4. 2019 06:57

Byl jsem se podívat v datartu na UE55NU8002 a byl to děs ... nejspíš to měli špatně nastavené protože jinak si to představit nedokážu.

O zvuku vím právě taky - je to sice jenom 20W navíc, ale i tak, jak píše indeshit, to půjde znát.

Nakonec jsem ji objednal, včera na datartu -10% sleva, takže to vyšlo celkem dobře.

Děkuji moc bando :-)
Chemikalie
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chemikalie 30. 4. 2019 06:03

Napadla mě ještě jedna věc - jde z té staré televize něco použít, když je rozbitý LCD displej? Opravy vyjde stejně, jako nová televize, což je k ničemu.

Dá se z té televize ještě něco využít? Tím myslím např. prodat nějaké části? Já bych to samozřejmě někomu prodal "celé" a ať si z toho vezme, co chce, ale jestli je něco takového vůbec možné a děje se to :-)

Díky za info
Chemikalie
Kolemjdoucí